Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Albánie Orikum

Ubytování Albánie Orikum


Orikum je malé město v jihozápadní Albánii, které se nachází na pobřeží Jónského moře. Město je oblíbenou turistickou destinací pro ty, kteří hledají klidné a slunečné místo pro dovolenou. Pokud se chystáte do Orikumu, níže najdete informace o ubytování v této oblasti.

V Orikumu najdete především menší hotely a apartmány, které jsou ideální pro rodiny nebo páry. Většina ubytování se nachází v centru města a nabízí nádherný výhled na moře. Cena ubytování v Orikumu se pohybuje od 20 do 50 eur za noc, v závislosti na velikosti pokoje a vybavení.

Mezi nejčastěji vyhledávané hotely v Orikumu patří Hotel Hairy, Apartments Elsa a Hotel Ambient. Hotel Hairy nabízí prostorné pokoje s klimatizací a balkonem s výhledem na moře. Kromě toho nabízí vnitřní bazén a restauraci s možností objednání alpské kuchyně. Pokoj v tomto hotelu můžete zarezervovat již od 22 eur za noc.

Apartments Elsa jsou ideální pro lidi, kteří chtějí být blízko pláže. Nacházejí se totiž pouhých 300 metrů od moře. Tyto apartmány nabízejí klimatizované jednotky s kuchyňským koutem a terasou nebo balkonem s výhledem na moře. V ceně ubytování jsou zahrnuty i čisté ručníky a ložní prádlo. Cena za pobyt v tomto zařízení se pohybuje okolo 30 eur za noc.

Posledním tipem na ubytování v Orikumu je Hotel Ambient, který je vzdálen pouhých 400 metrů od pláže. Tento hotel nabízí jednoduše zařízené pokoje s vlastní koupelnou a balkonem s výhledem na moře. V ceně pobytu jsou zahrnuty i snídaně, které si můžete vychutnat na terase s výhledem na moře. Pokoj v tomto hotelu můžete zarezervovat již od 20 eur za noc.

Všechny výše zmíněné hotely a apartmány nabízejí skvělé služby a jsou velmi oblíbené u turistů. Při plánování dovolené v Orikumu proto neváhejte a zarezervujte si pobyt v jednom z těchto zařízení. Užijte si klidné a slunečné dny na pláži a vychutnávejte si krásy tohoto malebného města.


Letenka Albánie Orikum


Pokud hledáte nový a neobjevený zážitek, Albánie je jedním z těch míst, kam byste se měli podívat. Orikum, malé pobřežní městečko ležící v jižní Albánii, je úžasným místem pro odpočinek, užívání si přírody a zároveň prozkoumání místních památek.

Nejlepší způsob, jak se dostat do Orikumu, je zakoupit letenku do Tirany nebo Drače, hlavního města a druhého největšího přístavu Albánie. Odtud můžete najmout auto nebo si vzít autobus do Orikumu, který vzdálený jen asi 20 kilometrů.

Orikum nabízí úžasné možnosti pro vodní sporty, jako jsou plavání, windsurfing, kajak nebo potápění. Pláže jsou krásné a klidné, což je ideální pro ty, kteří hledají klid a odpočinek. Pokud si chcete prohlédnout okolní krajinu, přijměte pozvání na výlet lodí nebo si vydejte po hřebenu hor Tarabosh a Krasta. Vzdálenost nepřesahuje 10 km, ale za tu dobu můžete spatřit nádhernou krajinu z vrcholu hory.

I když Orikum není největším turistickým centrem Albánie, je zde mnoho historických památek, které stojí za prozkoumání. Delfínská pevnost, která se nachází v blízkosti Orikumu, je starobylé řecké město, které bylo postaveno před více než 2 tisíci lety. Celá oblast je umístěna nad mořem a nabízí krásný výhled na pobřeží a Tyrhénské moře.

Zkrátka a dobře, letenka do Orikumu by měla být neodmyslitelnou součástí plánování vaší dovolené v Albánii. Klidná pláže, nádherná krajin, největší množství historických památek – to vše se nachází nedaleko od malého městečka Orikum a jeho okolí. Takže neváhejte a vydejte se na cestu plnou nezapomenutelných zážitků v Albánii.


Nejčastější dotazy a odpovědi Albánie Orikum


1. Jaká je nejbližší letiště k Orikumu?
Nejbližší letiště k Orikumu je Letiště Tirana, které se nachází přibližně 140 km (87 mil) severně od Orikumu.

2. Jak se dostat z letiště do Orikumu?
Nejběžnější způsob dopravy z letiště Tirana do Orikumu je autobusem. Autobusy jezdí pravidelně mezi letištěm a městem Vlora, které se nachází asi 20 km (12 mil) od Orikumu. Z Vlory je možné využít místní veřejnou dopravu nebo taxík, aby se dostali přímo do Orikumu.

3. Jaké jsou nejlepší pláže v Orikumu?
V Orikumu je několik krásných pláží. Mezi nejoblíbenější patří pláže Jal, Vlores, Orikumu a Dhermiu. Pláže nabízejí čistou vodu a jemný písek, ideální pro opalování a relaxaci.

4. Jsou v Orikumu nějaké historické památky?
Ano, v Orikumu se nachází starověká římská pevnost, která je jednou z hlavních turistických atrakcí. Pevnost je dobře zachovalá a nabízí nádherný výhled na okolní krajinu a moře.

5. Kdy je nejlepší doba k návštěvě Orikumu?
Nejlepší dobou k návštěvě Orikumu je od května do září, kdy je teplé a slunečné počasí. V těchto měsících je možné si vychutnat pláže a lépe se věnovat outdoorovým aktivitám. Vyhněte se prosinci a lednu, kdy je v Orikumu velmi chladno a deštivo.

6. Jaké aktivity je možné v Orikumu podniknout?
V Orikumu je možné si vychutnat sluneční koupání, potápění, plachtění, rybaření a výlety lodí. Lze také navštívit národní park Llogara, který se nachází nedaleko Orikumu, a vychutnat si krásné pěší túry v přírodě.

7. Jaká je místní kuchyně v Albánii?
Tradiční albánská kuchyně nabízí širokou škálu pokrmů, které zahrnují čerstvé mořské plody, grilované maso, zeleninové saláty a různé druhy těstovin. Oblíbenými pokrmy jsou také různé sýry a jogurty.

8. Jaké jsou možnosti ubytování v Orikumu?
V Orikumu je k dispozici široká škála ubytování, včetně hotelů, penzionů, apartmánů a kempů. Je však doporučeno rezervovat ubytování předem, zejména v letních měsících, kdy je město oblíbenou turistickou destinací.


Počasí Albánie Orikum


Oricum je malebné přímořské město, které se nachází na jihu Albánie. Město leží na břehu Jónského moře a je obklopeno horskými masivy. Díky své poloze je Orikum známé především svým krásným počasím a ideálními podmínkami pro dovolenou.

Albánie obecně má středomořské klima, s teplými lety a mírnými zimami. Orikum není výjimkou a díky své poloze na pobřeží je vystaveno vlivům mořského proudění, což ovlivňuje i předpověď počasí ve městě.

Letní měsíce v Orikumu jsou obvykle velmi teplé a suché. Průměrné teploty se pohybují mezi 25-30 °C, přičemž nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen. Mořská voda se ohřeje na příjemných 23-25 °C, což láká turisty k osvěžujícím koupáním a vodním sportům.

Podzim v Orikumu je také poměrně teplý, s průměrnými teplotami kolem 20-25 °C. Moře se stále ještě udržuje na příjemných teplotách, a tak je možné si užívat vodních aktivit i na podzimní dovolené. Období od září do listopadu je však také deštivější, takže se občas musíte připravit na přeháňky.

Zimy v Orikumu jsou mírné a vlhké, s teplotami kolem 10-15 °C. Srážky jsou časté, ačkoli trvání dešťových období se liší každý rok. Pokud plánujete návštěvu v zimě, berte v úvahu, že některé turistické aktivity mohou být omezené kvůli počasí.

Jaro je v Orikumu rovněž příjemné a teplé období. Teploty se postupně zvyšují a dosahují hodnot okolo 15-20 °C. Kombinace teplého podnebí, kvetoucí přírody a méně turistů činí jaro ideálním obdobím pro procházky po pláži a objevování okolí.

Celkově vzato, Orikum má příjemné středomořské počasí, které láká návštěvníky po celý rok. Nejlepšími měsíci pro dovolenou jsou červenec a srpen, kdy jsou teploty nejvyšší a počet slunečných dnů je největší. Během ostatních měsíců lze však také zažít krásnou dovolenou plnou slunečního svitu a teplého moře.

Při plánování cesty do Orikumu je vždy dobré sledovat aktuální předpověď počasí a být připraven na případné změny. Nicméně s tak příznivými klimatickými podmínkami bude váš pobyt v Albánii Orikum pravděpodobně příjemný a nezapomenutelný.


Dovolená Albánie Orikum


Albánie je zemí s krásnou přírodou a bohatou historií, kterou stojí za to prozkoumat. Jedním z nejlepších míst ke k posedání na dovolenou je městečko Orikum, které se nachází na pobřeží Jaderského moře.

Orikum je klidné město, kde můžete strávit čas u nekonečné pláže nyní mnohem klidnější, protože tam není tolik turistů. Pláže v Orikumu jsou čisté a nedotčené, takže je to ideální místo k relaxaci. Milovníci vodních sportů se mohou těšit na surfování, windsurfingu a potápění, protože tam jsou splývavé dipy nebo dokonce se můžete naučit jak řídit malou loď.

Město má také mnoho historických památek, jako například nedaleko položený antický port Butrint, který je zařazen na seznamu Světového dědictví UNESCO. Zdejší archeologická naleziště nám ukazují fascinující historii oblasti a nechávají v nás dojem s neuvěřitelnou antickou kulturou. Můžete se projít uličkami antického města a prožít tak pocit, jakoby čas se zastavil.

Městečko Orikum nabízí také vynikající možnosti pro tradiční albaňskou kuchyni, takže pokud milujete dobře uvařené jídlo, rozhodně se nebudete nudit. Restaurace v této oblasti nabízejí nejvíce čerstvých mořských plodů, jako je chobotnice, krevety a kalmar.

K dispozici jsou také vynikající ubytovací možnosti v Orikumu, včetně několika letovisek s apartmány a hotely. Mnoho hotelů nabízí elegantní a pohodlné pokoje s balkóny a mořským výhledem.

Dále nemůžeme zapomenout na celkovou levnost Albánie - cena za ubytování a stravování jsou poměrně nízké a ten, kdo si to může dovolit, může utratit peníze za luxusnější produkty a služby.

Závěrem lze říci, že Orikum a Albánie jsou skvělé destinace pro ty, kteří hledají klidnou dovolenou s překrásnou přírodou, historií a bez masového turismu. Pokud chcete poznat nová místa, jistotu a zároveň příjemně uložit své peníze, Albánie bude to pravé místo pro vás!


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky