Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Albánie Saranda

Dovolená Albánie Saranda


Dovolená v Albánii - Saranda

Pokud hledáte alternativu k běžným oblíbeným letoviskům ve Středomoří, může být dovolená v Albánii pro vás tou správnou volbou. Albánie se rychle rozvíjí jako turistická destinace a nabízí návštěvníkům nejen krásné pobřeží a pláže, ale i historická a kulturní místa.

Saranda je jedno z nejnavštěvovanějších letovisek v jižní Albánii. Nachází se v blízkosti hranice s Řeckem a nabízí nádherné pláže, čistou vodu a možnost vodních sportů. Saranda se nachází na pobřeží Jónského moře, které je známé pro své křišťálově čistou vodu a tmavé štěrkové pláže.

Mezi nejpopulárnější pláže v Sarandě patří Mango Beach, Santa Quaranta Beach a Ksamil Beach. Mango Beach je oblíbená díky své klidné atmosféře a vysokému standardu. Santa Quaranta Beach se nachází v blízkosti města a je ideální pro ty, kteří chtějí spojit návštěvu pláže s procházkou po městě. Ksamil Beach se nachází asi 20 km od Sarandy a je jedna z nejkrásnějších pláží v Alabánii.

Pro ty, kteří rádi zkoumají historická a kulturní místa, je v Sarandě mnoho možností. Například starověká archeologická lokalita Butrint, která je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. Na místě je možné vidět římské, řecké a byzantské památky včetně amfiteátru, chrámu Apollo a mozaik.

V Sarandě je také mnoho restaurací, které nabízí tradiční albanoskou kuchyni. Mezi nejlepší restaurace patří Lëkursi Castle Restaurant, kde si můžete vychutnat výhled na město a moře při degustaci tradičních jídel.

Pokud hledáte dovolenou mimo běžné turistické cíle, Saranda v Albánii může být pro vás ideální destinací. Nabízí krásné pláže, historická a kulturní místa a tradiční albkánskou kuchyni.


Nejčastější dotazy a odpovědi Albánie Saranda


Chtěli byste se podívat na hlavní turistické atrakce v Sarandě, neboji se být tam v bezpečí?

Ano, Saranda má mnoho krásných turistických atrakcí, jako jsou promenáda, archeologické památky, pláže a památníky. Saranda je velmi bezpečné místo k návštěvě a turisté se zde cítí příjemně.

Můžete mi doporučit některé dobré restaurace v Sarandě?

Samozřejmě! V Sarandě je mnoho skvělých restaurací, kde si můžete vychutnat tradiční albánskou kuchyni i mezinárodní speciality. Některé z nejoblíbenějších jsou Vila Edelweiss, Taverna Kuka, Freskia a Svegliato.

Jaké jsou nejlepší pláže v Sarandě?

Saranda je známá svými krásnými plážemi. Mezi nejlepší patří pláže Santa Quaranta, Mango Beach, Ksamil Beach a Mirror Beach. Tyto pláže jsou k dispozici pro veřejnost a nabízejí různé služby, jako jsou vodní sporty a restaurace.

Jak se dostanu z letiště do Sarandy?

Letiště v Sarandě není dostupné z mnoha zemí, ale některé z nejbližších letišť jsou letiště Ioannis Kapodistrias International v Korfu nebo letiště Tiranë Nënë Tereza v Tirani. Z Korfu můžete jet trajektem nebo katamaránem do Sarandy. Z Tiranë můžete jet autobusem nebo taxíkem do Sarandy.

Je možné v Sarandě platit kartou?

Ano, v mnoha restauracích, obchodech a na turistických atrakcích v Sarandě je možné platit kreditními kartami. Nicméně, je lepší mít nějaké hotovost na ruce v případě, že některá zařízení neakceptují karty.

Jaké je nejlepší období pro návštěvu Sarandy?

Nejlepší období pro návštěvu Sarandy je od května do září, kdy jsou teploty příjemné a turistické atrakce jsou v plném provozu. V srpnu je Saranda mnohem rušnější a nejdražší, takže pokud hledáte klidnější dovolenou a nechcete se bát spousty turistů, je nejlepší navštívit Sarandu v červnu nebo září.


Letenka Albánie Saranda


Saranda, jedno z nejkrásnějších přímořských měst Albánie, se stalo oblíbenou turistickou destinací pro cestovatele z celého světa. Díky svému úchvatnému pobřeží, historickým památkám a pohostinným obyvatelům je Saranda ideálním místem pro dovolenou plnou zážitků a relaxace. A co je nejlepší? Díky dostupným letenkám je návštěva této malebné destinace snadnější než kdy jindy.

Saranda leží na jižním pobřeží Albánie a toto malebné město je obklopeno tyrkysovými vodami Jónského moře. Při příletu do Sarandy se vám naskytne nádherný výhled na hrad Lekursi, který se tyčí nad městem a poskytuje impozantní panoramatický výhled na celou oblast. Tento hrad pochází ze 16. století a je zajímavým místem pro návštěvu.

Hned vedle Sarandy se nachází Butrint, starověké archeologické naleziště zapsané na seznamu UNESCO. Tento historický komplex je důkazem bohaté historie regionu. Procházka kolem antických ruin a prozkoumání východní brány, amfiteátru a chrámů je nezapomenutelným zážitkem.

Saranda je také výchozím bodem pro návštěvu Ksamilu, malebného letoviska se sedmi bílými plážemi. Ksamil leží jen pár kilometrů od Sarandy a nabízí únik na krásné pláže s tyrkysovou vodou. Toto oblíbené místo je ideální pro odpočinek, opalování a potápění se do korálových útesů. Turisté se sem také rádi vydávají na pikniky, aby si vychutnali čerstvě připravené mořské speciality.

Malebné pobřeží Sarandy je hostitelem mnoha restaurací, kde si můžete vychutnat tradiční albánskou kuchyni a čerstvé mořské plody. Nebudete nejistí výběrem, protože nabídka je rozmanitá a kvalitní. Po večeři si můžete procházet promenádou a ochutnat místní zmrzlinu při pozorování romantického západu slunce.

Dalším místem, které byste neměli vynechat při návštěvě Sarandy, je Syri i Kalter, neboli Modré oko. Tento přírodní fenomén je známý svými azurovými vodami a krásným vodopádem. Můžete si zde vyrazit na krátkou procházku nebo si užít piknik na břehu jezera.

Díky letenkám do Sarandy se turisté mohou snadno dostat do tohoto idylického města. Albánie se stala velmi oblíbenou turistickou destinací a letecké spojení z různých částí Evropy vám umožní snadný přístup do této překrásné destinace. Bez ohledu na to, zda hledáte relaxaci na pláži nebo dobrodružství v historických lokalitách, Saranda je skvělým místem pro dovolenou. Nechte se okouzlit krásami tohoto úžasného albánského přímořského města, které nabízí zážitky pro každého návštěvníka.


Počasí Albánie Saranda


Saranda: Perla Albánie s příjemným středomořským počasím

Saranda, přístavní město na jihu Albánie, se stalo oblíbeným cílem turistů díky svému nádhernému pobřeží, křišťálově čistému moři a příjemnému středomořskému počasí. Toto malé město, které je obklopené zelenými kopcemi a oslnivými plážemi, je ideálním místem pro ty, kteří si chtějí užít dovolenou v klidném a malebném prostředí.

Saranda se nachází v oblasti s typickým středomořským klimatem. To znamená, že tu panuje teplé, slunečné léto a mírná zima. Teploty v létě se pohybují kolem 28-32 °C, což je ideální pro ty, kteří milují sluneční paprsky. Moře je v tomto období příjemně teplé, s teplotou kolem 25-27 °C, takže si můžete dopřát osvěžující plavání a potápění.

Pokud preferujete mírnější teploty, ideálním obdobím pro návštěvu Sarandy je jaro a podzim. V této době jsou průměrné teploty kolem 20-25°C. Moře je stále dostatečně teplé na to, abyste si mohli vychutnat koupání, a pláže nejsou tak přeplněné jako v letních měsících.

Nezapomeňte však, že i přes příznivé teploty může v Sarandě být v létě občasné prudké sluneční záření a vysoká vlhkost vzduchu. Proto je důležité dodržovat opatření proti slunečnímu záření a dostatečně se hydratovat, abyste si mohli plně užít svou dovolenou.

Saranda nabízí také nádhernou přírodu a mnoho venkovních aktivit. Můžete si například zapůjčit kolo a projet se po malebném pobřeží, vyrazit na pěší túru do okolních hor nebo prozkoumat národní park Butrint, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO.

Navštívit Sarandu znamená nejen si užít pobyt na překrásných plážích a zaplavat si v azurově modrém moři, ale také objevovat místní kulturu, gastronomii a přátelské obyvatele. Díky svému středomořskému počasí je Saranda skvělým místem pro dovolenou, ať už se jedná o relaxační pobyt na pláži nebo aktivní dovolenou s prozkoumáváním okolní krajiny.


Ubytování Albánie Saranda


Saranda je malebné přímořské město nacházející se na jihovýchodě Albánie. Toto jedinečné město se nachází pouhých 9 kilometrů od hranic s Řeckem, což mu dává přístup k jednomu z nejkrásnějších pobřeží v této části Evropy.

Kromě své fantastické polohy nabízí Saranda také mnoho skvělých možností ubytování. Město je známé svou pohostinností a je domovem mnoha stylových hotelů, plážových letovisek a soukromých apartmánů.

Pro ty, kteří hledají luxusní ubytování, existuje v Sarandě mnoho pětihvězdičkových hotelů. Tyto hotely nabízejí luxusní pokoje a suity s nádherným výhledem na moře, soukromými bazény, wellness centry a dalšími vysoce kvalitními službami. Ve všech těchto luxusních hotelech se hostům dostane vysoké úrovně pohodlí a péče.

Pro ty, kteří preferují více nezávislé a soukromé ubytování, mohou v Sarandě najít také mnoho soukromých apartmánů k pronájmu. Tato možnost je ideální pro rodiny nebo skupiny přátel, kteří chtějí mít vlastní prostor a svobodu při prozkoumávání města a okolních oblastí. Soukromé apartmány v Sarandě nabízejí všechny základní vybavení a jsou často vybaveny kuchyní, která umožňuje hostům vařit si vlastní jídla.

Pro milovníky přírody a venkovského života je v Sarandě k dispozici také mnoho plážových letovisek. Tyto letoviska se nacházejí přímo u pláže a nabízejí hostům jedinečný zážitek z pobytu na Albánské riviéře. Letoviska mají většinou venkovní bazény, plážové bary a restaurace, kde si hosté mohou vychutnat čerstvé mořské pochoutky a tradiční albánská jídla.

Saranda není jen skvělým místem k ubytování, ale také nabízí mnoho turistických atrakcí a aktivit. Například můžete navštívit historickou pevnost Lekursi, která se nachází na kopci nad městem a nabízí panoramatický výhled na celé pobřeží. Dalšími turistickými atrakcemi v oblasti jsou starověké ruiny Butrint a Národní park Butrint, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO.

Saranda je také známá svou přátelskou atmosférou a živým nočním životem. Město nabízí mnoho restaurací, barů a klubů, kde si hosté mohou užít tradiční albánská jídla, živou hudbu a tance.

Ať už se rozhodnete zůstat v luxusním hotelu, soukromém apartmánu nebo v plážovém letovisku, Saranda nabízí širokou škálu ubytovacích možností pro všechny typy cestovatelů. Bez ohledu na to, jaký typ ubytování si vyberete, můžete si být jisti, že váš pobyt v Sarandě bude plný dobrodružství, krásné přírody a úžasného pobřežního prostředí.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky