Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Argentina Patagonie (Bariloche, El Calafate, Ushuaia)

Dovolená Argentina Patagonie (Bariloche, El Calafate, Ushuaia)


Argentina je neuvěřitelně bohatou zemí - nejen na kulturu, historii a gastronomii, ale také na impozantní přírodní krásy. Jednou z nejzajímavějších částí země je Patagonie, která se rozkládá na jihu země a prostírá se přes obrovské území.

Pokud plánujete dovolenou v Argentině, navštívění Patagonie by nemělo chybět na vašem seznamu. Existuje mnoho míst, která stojí za návštěvu v této oblasti, ale tři z nich jsou nejznámější a nejatraktivnější - Bariloche, El Calafate a Ushuaia.

Bariloche, známé také jako San Carlos de Bariloche, se nachází v severní Patagonii u hranic s Chile. Toto město je obklopeno nádhernými jezery, horami a přírodními rezervacemi. Jeho přírodní krása je neuvěřitelná a zdejší scenérie zajišťuje dokonalé prostředí pro outdoorové aktivity. Můžete si zde užít lyžování, snowboarding, trekking, jízdu na kole, rybaření a mnoho dalšího. Bariloche je také známé svou výrobou čokolády a představuje ideální místo pro milovníky sladkostí.

Dalším zásadním místem, které stojí za návštěvu, je El Calafate. Tento malebný a malebný malý městečko leží na jižním pobřeží jezera Argentino a je vstupní bránou do slavného národního parku Los Glaciares. Hlavní atrakcí zde je nepochybně Perito Moreno, jeden z nejkrásnějších ledovců na světě. Můžete si jej prohlédnout zblízka a dokonce i podívat se na zvuky, které s sebou přináší, když se odlamuje od horské stěny do jezera. Kromě toho můžete podniknout turistické výlety a trekkingové túry do okolí, abyste si užili jiné ledovce, jezera a zapadlá místa.

Posledním, ale rozhodně ne nejmenším, městem, které stojí za návštěvu v Patagonii, je Ushuaia. Toto město se nachází na jižním konci Jižní Ameriky a je považováno za nejjižnější obydlené místo na světě. Je také bránou do národního parku Tierra del Fuego, což je jednou z hlavních atrakcí v této oblasti. Můžete si užít pozorování ptáků, hiking, plavbu lodí po kanálu Beagle a mnoho dalšího. Toto místo je také populární mezi dobrodruhy, kteří se sem vydávají na expedice na Antarktidu.

Dovolená v Patagonii je zážitkem, který si zasloužíte. Od barvitých jezer, ledovců a hor až po přátelské místní obyvatele a vynikající jídlo, nacházíte zde vše, co potřebujete pro nezapomenutelný zážitek. Připravte se na to, že budete pokoutním vánekem a neuvěřitelnými scenériemi, které Patagonie nabízí. Budete mít pocit, že jste v jiném světě – světě, který je plný divů a nádhery přírody.


Počasí Argentina Patagonie (Bariloche, El Calafate, Ushuaia)


Argentinská Patagonie je místem dramatických kontrastů a nepředvídatelného počasí. Bariloche, El Calafate a Ushuaia jsou tři nejzápadnější města v Argentině, které jsou známé pro svou krásu, divokou přírodu a unikátní krajiny. Když se chystáte navštívit tuto část světa, musíte se připravit na různá překvapení od počasí, které může být velmi proměnlivé a nevypočitatelné. Následující článek vám poskytne více informací o počasí v těchto třech městech.

Bariloche

Bariloche se nachází v Andách a je často spojováno s jihoamerickými Alpami. Když se chystáte navštívit Bariloche, musíte si pamatovat, že počasí se může velmi rychle změnit. V zimě – od června do srpna – se můžete těšit na mnoho sněhu a teploty se mohou snadno dostat pod bod mrazu. V létě – od prosince do února – jsou teploty teplejší a denní teploty se mohou pohybovat až kolem 25 °C, s chladnými nocemi.

El Calafate

El Calafate je nejlepším místem k návštěvě ledu Perito Moreno, který se nachází v Národním parku Los Glaciares. Vzhledem k jeho geografické poloze má El Calafate podobné počasí jako Bariloche, ale s nižšími teplotami. V zimě se může teplota snadno dostat až k -10 °C, ale v létě mohou být teploty také velmi příjemné, s denními teplotami kolem 20 °C. Počasí je poměrně nevypočitatelné a změny jsou velmi rychlé.

Ushuaia

Ushuaia je nejjižnější město na světě. Nachází se v Tierra del Fuego a je obklopeno národními parky a ledovci. Když přijedete do Ushuaia v zimě od června do srpna, můžete očekávat teploty kolem -5°C (nejčastěji) nebo nižší a mnoho sněhu. V létě – od prosince do února – se teploty mohou vyšplhat až na 18 °C, ale s chladnými noci.

Celkově je Patagonie známá pro její proměnlivé počasí, což znamená, že je důležité si vzít s sebou oblečení na všechny příležitosti. Výlety do Patagonie mohou být náročné a náročné, tak si s sebou nezapomeňte vzít i správnou výbavu na turistiku. Pokud se ale skutečně chcete těšit na toto krásné místo bez překvapení, pak byste měli zvážit letní návštěvu, kdy jsou teploty příjemnější a kdy si můžete užít všechny outdoorové sporty, které tato oblast nabízí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Argentina Patagonie (Bariloche, El Calafate, Ushuaia)


Dotazy:
1. Jak se dostanu z Bariloche do El Calafate?
2. Jaké vybavení bych měl/měla vzít na výlety do Patagonie?
3. Jaká je nejlepší doba návštěvy Patagonie?
4. Jak dlouho by měl trvat pobyt v Patagonii, abych viděl/a všechny hlavní atrakce?
5. Jaké jsou nejlepší treky a turistické trasy v Patagonii?
6. Jaké jsou poplatky za vstup do národních parků v Patagonii?
7. Je lepší ubytování v Bariloche, El Calafate nebo Ushuaia?
8. Jak se dostanu z Ushuaia do Bariloche?
9. Jde si v Patagonii půjčit auto?
10. Co je nejlepší způsob, jak prozkoumat ledovce v El Calafate?

Odpovědi:
1. Nejlepší cestou z Bariloche do El Calafate je letecky. Existuje několik leteckých společností, které nabízejí pravidelné lety mezi těmito dvěma destinacemi.
2. Doporučuje se vzít si pevnou obuv, oblečení na vrstvy, chránič proti dešti, teplé oblečení, sluneční brýle, opalovací krém, batoh a pitnou vodu.
3. Nejlepší dobou návštěvy Patagonie je mezi listopadem a březnem, což je letní sezóna v této oblasti. Teploty jsou příjemné a většina turistických atrakcí je otevřena.
4. Doporučuje se zůstat v Patagonii minimálně 7 až 10 dní, aby bylo možné navštívit hlavní atrakce každého města, včetně Bariloche, El Calafate a Ushuaia.
5. Nejlepší treky a turistické trasy v Patagonii zahrnují Fitz Roy Trek v El Chaltenu, trek kolem jezera Nahuel Huapi v Bariloche a trek kanálem Beagle v Ushuaia.
6. Poplatky za vstup do národních parků v Patagonii se liší podle parku. Například vstup do Národního parku Los Glaciares v El Calafate vyžaduje nákup vstupního lístku.
7. Výběr ubytování závisí na vašich preferencích. Bariloche je známé svými přírodními krásami a lyžařskými středisky, El Calafate je ideální pro prozkoumání ledovců a Ushuaia nabízí jedinečnou polohu jako nejjižnější město na světě.
8. Nejlepší způsob, jak se dostat z Ushuaia do Bariloche, je letadlem. Existují pravidelné lety mezi těmito dvěma městy.
9. Ano, v Patagonii si lze půjčit auto. Většina hlavních měst nabízí půjčovny aut, které mohou poskytnout vozidlo pro vaše cestování.
10. Nejlepším způsobem, jak prozkoumat ledovce v El Calafate, je organizovaná loď nebo výlet k ledovcům Perito Moreno nebo Upsala. Tyto výlety zahrnují plavbu kolem ledovců a možnost pozorování zblízka.


Letenka Argentina Patagonie (Bariloche, El Calafate, Ushuaia)


Patagonie je jedním z nejkrásnějších regionů na světě, který se nachází na jihu Argentiny a částečně i na území Chile. Tato oblast je proslulá svými nádhernými scenériemi, majestátními horami, ledovci, jezery a neuvěřitelnou divokou přírodou. Jedním z nejlepších způsobů, jak tyto úžasné krajiny poznat, je cestování po Patagonii letecky. Argentina nabízí lety do tří populárních patagonských destinací – Bariloche, El Calafate a Ushuaia.

Bariloche je malebné město ležící na břehu jezera Nahuel Huapi, v centrální části argentinské Patagonie. Tato oblast je známá svým horským prostředím a je velmi populární mezi nadšenci letních i zimních sportů. V zimě můžete vyrazit na svahy světoznámé lyžařské oblasti Cerro Catedral, zatímco v létě si můžete užívat aktivit jako je pěší turistika, cyklistika a vodní sporty na jezeře. Bariloche je také známé svou čokoládovou výrobou a kavárnami, které nabízejí vynikající čokoládové produkty.

El Calafate je malé město, které je výchozím bodem pro návštěvu ledovce Perito Moreno, jedním z největších turistických lákadel Patagonie. Tento impozantní ledovec je součástí národního parku Los Glaciares a je jedním z mála na světě, který je aktivní a stále se pohybuje. Návštěva tohoto ledovce je nezapomenutelným zážitkem, který vás přenese do jiného světa plného modře zářícího ledu, pádů ledových křišťálů a oslnivé krásy přírody. Po prohlídce ledovce se můžete vrátit do El Calafate, kde si můžete pochutnat na chutné místní kuchyni a relaxovat v příjemných ubytovacích zařízeních.

Ushuaia, známá také jako „konec světa“, je nejjižnějším městem na světě a nabízí úchvatné scenérie, které vás zcela ohromí. Město je obklopeno pohořím a leží na břehu Beagleova průlivu. Jedním z hlavních lákadel Ushuaii je návštěva Národního parku Tierra del Fuego, který nabízí nekonečné možnosti pro pěší turistiku, turistiku na sněžnicích a jízdu na horském kole. Průvodce vás provede přes lesy, horské vrcholy a vodopády, zatímco budete obklopeni nádhernou patagonskou přírodou. V Ushuaii také najdete historické muzeum, které zachycuje historii regionu a bývalé věznice, která je dnes turistickou atrakcí.

Letenky do těchto tří destinací v Patagonii vám umožní objevit krásu této úžasné oblasti a vychutnat si neuvěřitelné přírodní scenérie. Každé město nabízí unikátní turistické atrakce a příležitosti k dobrodružství. Bez ohledu na to, jestli si vyberete Bariloche, El Calafate nebo Ushuaiu, jedno je jisté – Patagonie vás okouzlí svou ohromující krásou a nabídne vám jedinečné zážitky, které budete pamatovat po celý život.


Ubytování Argentina Patagonie (Bariloche, El Calafate, Ushuaia)


Argentina Patagonie je jedinečným a malebným místem, které nabízí nádhernou přírodu a jedinečné zážitky. Tento region se nachází na jižní části Argentiny a je domovem několika slavných měst včetně Bariloche, El Calafate a Ushuaia. Pokud plánujete navštívit tyto krásné destinace, měli byste vědět, že výběr ubytování je klíčovým faktorem pro váš příjemný pobyt.

Bariloche, známý také jako "Argentinská Švýcarsko", je obklopen Andami a nachází se u jezera Nahuel Huapi. Toto město je především populární pro své vrcholky, jelikož se nachází v blízkosti národního parku Nahuel Huapi. Protože je to oblíbené turistické středisko, zde najdete mnoho různých typů ubytování. Od luxusních hotelů s výhledem na jezero a hory až po útulné horské chaty a penziony, veškeré potřeby návštěvníků jsou zde uspokojeny.

El Calafate, další důležité město v Patagonii, je známé především svými ledovci. Toto město je bránou do národního parku Los Glaciares, kde najdete jednu z nejslavnějších památek v regionu - Perito Moreno. Pobyt v El Calafate vám umožní prozkoumat tuto přírodní krásu a další ledovce v této oblasti. V tomto městě najdete různé možnosti ubytování, od pohodlných hotelů až po hostely a apartmány.

Ushuaia, která je považována za nejjižnější město na světě, je dalším důležitým bodem návštěvníků v Argentině Patagonie. Nachází se na samém konci světa a je výchozím bodem pro výpravy do Antarktidy. Ushuaia je také bránou do národního parku Tierra del Fuego, který nabízí nádherné výhledy na fjordy, vodopády a přírodní rezervace. Když jde o ubytování, město nabízí různé možnosti, od luxusních hotelů až po útulné horské chatky s výhledem na moře.

Při výběru ubytování v Argentině Patagonie je důležité vzít v úvahu své potřeby a preference. Pokud máte rádi přírodu a chcete strávit čas v národních parcích, může být vhodné zvolit hotel nebo penzion v blízkosti těchto oblastí. Pokud preferujete pohodlí a luxus, měli byste se zaměřit na hotely s vyšším standardem a širokou nabídkou služeb.

Při rezervaci ubytování v Argentině Patagonie je dobré začít co nejdříve, zejména pokud navštívíte populární místa, jako je Bariloche, El Calafate a Ushuaia. Tyto destinace jsou velmi oblíbené a mohou být rychle vyprodané, zejména během hlavní turistické sezóny, která trvá od listopadu do března.

V každém případě vám ubytování v Argentině Patagonie poskytne útulné a pohodlné zázemí pro vaše dobrodružství v této nádherné části světa. Nezáleží na tom, jestli rádi objevujete ledovce, pohoru, jezera nebo se pouštíte do dobrodružných výletů, vhodně zvolené ubytování vám umožní odpočinout si a nabrat nové síly po dni plném zážitků.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky