Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Arménie Noravank

Dovolená Arménie Noravank


Arménie je země s dlouhou historií a bohatou kulturou. Mnoho lidí však stále nepovažuje tuto zemi za hlavní turistickou destinaci. Nicméně, pokud hledáte neobvyklou a exotickou dovolenou, Arménie by mohla být pro vás skvělou volbou.

Arménie nabízí mnoho krásných přírodních scenérií a historických památek, které stojí za návštěvu. Mezi nejvýznamnější místa, která byste si neměli nechat ujít, patří klášter Noravank.

Klášter Noravank se nachází na úpatí masivu Drakhtik v jižní části Arménie. Jeho historie sahá až do 13. století, byl postaven na místě, kde dříve stávala menší kaple. Klášter je zasazen do malebného údolí, obklopený dramatickými červenými skalami - jedná se o jedno z nejkrásnějších míst v Arménii.

Klášter Noravank je velmi důležitým náboženským a kulturním centrem pro Armény. Pokud se sem vydáte, budete mít možnost obdivovat krásné architektonické prvky a unikátní sochy. Klášter je především známý pro svůj vysoký kamenný kříž zvaný Khachkar, který je považován za vrchol středověkého arménského kamenosochařství.

V okolí kláštera se nacházejí také další zajímavosti, které stojí za prozkoumání. Mezi ně patří skalní jeskyně Areni-1, která je známá svými archeologickými nálezy, včetně nejstarší dochované kožené boty na světě. V blízkosti se nachází také skalní hrobky a kazatelna Tatev, které jsou dalšími významnými památkami této oblasti.

Pokud se rozhodnete přijet do Arménie a navštívit klášter Noravank, měli byste si vyhradit alespoň jeden den na tuto exkurzi. Místem pro zastávku během vaší cesty by mělo být také malé město Areni, které je známé svými víny. Zde budete mít možnost ochutnat místní speciality, jako je například Areni víno.

Večer se můžete vrátit zpět do Jerevanu, hlavního města Arménie, které je vzdálené přibližně 120 km od kláštera Noravank. Jerevan nabízí bohatý kulturní a historický program, který doplní vaši cestu po zemi.

Arménie a její klášter Noravank nabízí unikátní zážitky a krásné scenérie. Pokud hledáte dovolenou mimo standardní turistické trasy, tato destinace by mohla být pro vás přesně to pravé. Takže neváhejte a vydajte se na dobrodružství do Arménie, kde objevíte bohatství historie, kultury a přírodních krás.


Nejčastější dotazy a odpovědi Arménie Noravank


1. Jaké jsou vstupné poplatky do kláštera Noravank?
- Dospělí platí 1500 dramů (cca 110 Kč), děti a studenti 750 dramů (cca 55 Kč).
2. Kdy má klášter Noravank otevřeno?
- Klášter je otevřen každý den od 9:00 do 17:30 hodin.
3. Lze si v klášteře Noravank zakoupit suvenýry?
- Ano, na místě je malý obchod s tradičními arménskými suvenýry, jako jsou například keramika, šperky a kožešiny.
4. Je v klášteře Noravank možné fotografovat?
- Ano, fotografování a natáčení videí je povoleno. Pouze ve vnitřních prostorech kostela je zakázáno fotografování během bohoslužby.
5. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu kláštera Noravank?
- Nejlepší doba pro návštěvu je od jara do podzimu, kdy jsou přírodní scenérie v okolí kláštera nejkrásnější. V létě je však možné narazit na vysoké teploty a v zimě na silné sněhové srážky, které mohou mít vliv na přístupnost kláštera.
6. Lze v klášteře Noravank najít restauraci nebo stánky s občerstvením?
- Ano, přímo na místě se nachází několik stánků s občerstvením a restaurace s tradiční arménskou kuchyní.
7. Je v okolí kláštera Noravank možné najít ubytování?
- Ano, v okolí se nachází několik hotelů a penzionů, které nabízejí ubytování v různých cenových kategoriích.
8. Jaká je vzdálenost kláštera Noravank od hlavního města Jerevanu?
- Klášter je vzdálen přibližně 120 km od Jerevanu, cesta trvá asi 2 - 2,5 hodiny jízdy.
9. Je třeba dodržovat nějaká speciální pravidla při návštěvě kláštera Noravank?
- Je respektovat místní zvyklosti a tradice, jako je například oblékání do slušivého oblečení a odložení klobouků v kostele. Dále je třeba dbát na dodržování klidu a nepřinášet do kostela potraviny nebo alkohol.
10. Jak se dostat z Jerevanu do kláštera Noravank?
- Nejlepší způsob, jak se dostat na místě, je pronajmout si auto se soukromým řidičem, což v Jerevanu není příliš drahé. Alternativou jsou také organizované zájezdy, pronájem motocyklu nebo skútru, nebo veřejná doprava jako autobusy nebo taxislužby.


Letenka Arménie Noravank


Noravank je jedním z nejvýznamnějších památek v Arménii. Tento klášter, který se nachází na úpatí hory, je nejen centrem křesťanského náboženství, ale také atrakcí pro turisty z celého světa. Pokud se chystáte navštívit Noravank, nejlepší způsob, jak se tam dostat, je letecky.

Letenka na Armenii s Noravankem je velmi snadno dostupná, především díky rozvinuté síti aerolinií v této oblasti. V Arménii existuje několik letišť, která přijímají mezinárodní lety, ale nejlepší možností pro cestování do Noravanku je letiště Jerevan.

V Jerevanu se nachází největší letiště v Arménii, které se nazývá Zvartnots International Airport. Tento letiště přijímá pravidelné lety nejen z evropských, ale také z asijských zemí. Pokud cestujete z Evropy, vaše letenka na Armenii vás stojí zhruba 4 hodiny letu.

Po příletu na letiště Zvartnots se budete muset přesunout do města Jerevan, odkud se nachází klášter Noravank vzdálený asi 120 km. Nejbližší letiště k Noravanku se nachází v regionu Sisian, ale přímé lety na toto letiště zatím nejsou k dispozici.

Doporučujeme vám pronajmout si auto nebo využít služby místní taxislužby k přepravě z letiště do města Jerevan a poté do kláštera Noravank. Cesta z Jerevanu do Noravanku trvá zhruba 2-3 hodiny, v závislosti na dopravní situaci.

Pokud se chcete vyhnout problémům při hledání letenek na Armenii, doporučujeme vám využít služeb letových společností, které nabízejí levné letenky na Armenii. Můžete si také zakoupit letenky na Armenii online na různých webových stránkách, které srovnávají ceny letů od různých aerolinií.

V každém případě si nezapomeňte před cestou do Arménie zkontrolovat platnost vašeho cestovního pasu a najít odpovídající cestovní pojištění. S těmito drobnými úpravami se můžete plně soustředit na jedinečnou krásu kláštera Noravank a celého Arménska.


Počasí Arménie Noravank


Arménie je klenotem Zakavkazska. Nachází se v Jižní Asii mezi Tureckem, Ázerbájdžánem, Gruzií a Íránem. Arménie je malá země, ale kdo ji navštíví, uvědomí si, že nabízí tolik krásných a fascinujících míst, že se jednoduše nedá všechno vidět za jeden den. Noravank je jedním z těch míst, které byste si měli při návštěvě Arménie určitě nechat ujít.

Noravank se nachází na úpatí pohoří Gnishik, asi 120 km jižně od arménského hlavního města Jerevanu. Klášter byl postaven v 12. století a je jedním z nejkrásnějších architektonických skvostů Arménie. Noravank je znám pro svou vynikající architekturu, historii a také pro neuvěřitelně krásné okolí.

Arménie má extrémní podnebí, které se velmi liší v různých částech země. Noravank leží v oblasti s kontinentálním podnebím, kterému dominuje suché léto a studená zima. V létě se teploměr může vyšplhat až na 35 ° C, zatímco v zimě mohou být teploty velmi nízké, když sníh pokrývá celou krajinu. Proto je nejlepší navštívit Noravank v období od května do října, kdy jsou teploty příjemné a srážky nejsou tak časté.

Nejlepší čas pro návštěvu Noravanku je na podzim, kdy se listí barevně změní a vytvoří nádhernou kulisu pro tento klášter. Zatímco v letních měsících může být velmi horko a dusno, na podzim je zde ideální procházka. Navíc se můžete těšit na mnoho festivalů, které se konají v oblasti okolo Noravanku v té době.

Klášter se nachází v soutěsce, která byla vytvořena řekou Amaghu. Je obklopen řadou vrcholů, které dosahují výšek až 2 500 metrů. Nedaleko od kláštera najdete také malou vesnici, kde si můžete koupit množství výrobků místních řemeslníků a ochutnat skvělá místní jídla.

Navštívit Noravank vám umožní objevit skutečnou krásu Arménie. Můžete si užít klid a ticho kláštera, neuvěřitelnou architekturu a okouzlující scenérii, která ho obklopuje. Pokud tedy plánujete návštěvu Arménie, nezapomeňte zahrnout Noravank do vašeho seznamu atrakcí, které musíte navštívit.


Ubytování Arménie Noravank


Arménie je země bohatá na historii a kulturní dědictví. Jedním z krásných míst, které můžete navštívit při cestě po Arménii, je klášter Noravank.

Noravank se nachází ve stejnojmenné soutěsce v oblasti Vajots Dzor, asi dvě hodiny jízdy od hlavního města Jerevanu. Klášter je známý svou unikátní architekturou a nádherným okolním krajinou.

Historie kláštera sahá až do 12. století, kdy byl postaven významným arménským řádem Orbelyanů. Noravank se stal duchovním a kulturním centrem regionu, kde byli vzděláváni mniši a vytvářeny cenné rukopisy.

Klášter je postavený na skále a je obklopený horskými vrchy. Jeho hlavní výstavní částí je Svatý Jiří kostel, který je přístupný po strmém schodišti. Tento kostel se vyznačuje jednoduchou, ale krásnou architekturou a je zdobený pestrými freskami, které vyprávějí biblické příběhy.

Další zajímavou součástí Noravanku je katolikát Boloraberd, který stojí vedle Svatého Jiří kostela. Katolikát byl postaven v roce 1339 a sloužil jako rezidence arcibiskupa.

Pro milovníky přírody a outdoorových aktivit je okolní krajina kolem kláštera ideální. Hory nabízejí vynikající příležitosti pro pěší turistiku, horolezectví a jízdu na kole. V blízkosti kláštera také najdete přírodní památku "Kámen starce" - obrovskou balvanovou formaci, která je oblíbeným místem pro focení mezi turisty.

Pokud se rozhodnete navštívit Noravank, není problém se v okolí ubytovat. Můžete si vybrat mezi mnoha hotely a penziony, které nabízí pohodlné ubytování a výhled na malebnou krajinu. Některé z těchto ubytovacích zařízení se nacházejí ve vesnicích poblíž kláštera a nabízí autentický zážitek s arménskou kulturou.

Noravank je jedním z nejkrásnějších a nejvýznamnějších klášterů v Arménii. Jeho kombinace historie, architektury a okolní přírody ho dělá opravdu hodným návštěvy. Pokud se chystáte na cestu do Arménie, určitě nezapomeňte zařadit Noravank na svůj itinerář.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky