Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Arménie Průsmyk Selim

Ubytování Arménie Průsmyk Selim


Průsmyk Selim je jednou z nejvýznamnějších tepen spojujících údolí Araratské nížiny s Kentronem, arménskou vysočinou. Tento průsmyk se nachází v jihozápadní části Arménie a vede důležitou silnici spojující Jeghegnadzor s disiterním městem Martuni. Je to oblíbené turistické místo s jedinečnou historickou a přírodní krásou.

Průjezd přes Průsmyk Selim je jedinečný zážitek. Cesta vás zavede mezi obrovské skalní útvary a malebné horské hřbety. Okolní krajina je dech beroucí, s krásnými pastvinami, rozkvetlými loukami a malebnými horskými potoky. Arménští horský křesťané věří, že přechod přes tento průsmyk je zároveň i duchovní cesta ke křesťanským svatyním.

Jedním z nejvýznamnějších památek v průsmyku Selim je klášter Selim, který se nachází na vrcholu kopce. Tento klášter byl postaven v 11. století a je pozoruhodný svou středověkou architekturou a historickou hodnotou. Klášter sloužil jako zastávka pro poutníky a karavany, kteří přecházeli přes průsmyk. Dnes je to oblíbené místo pro turisty, kteří sem přicházejí za historií a krásnými výhledy na okolní krajinu.

Arménie je také známá pro své tradiční ubytování, které je zde velmi populární. Kolem Průsmyku Selim najdete mnoho rodinných penzionů a malých hotelů, které nabízejí kvalitní ubytování za příjemné ceny. Tyto ubytovací zařízení jsou často ve vesnicích a mají jedinečnou atmosféru venkovského života. Hosté mají možnost ochutnat tradiční arménskou kuchyni a zažít pohostinnost místních obyvatel.

Při cestě přes Průsmyk Selim si můžete vychutnat klid a klid venkovské Arménie. Během pobytu v této oblasti si turisté mohou vychutnat nádherné procházky po okolních kopcích a hřebenech, navštívit malebná města a vesnice a poznat autentickou arménskou kulturu.

Průsmyk Selim je skutečnou perličkou v srdci Arménie. Nabízí nejen krásnou přírodu a historii, ale také jedinečnou možnost poznat tradiční ubytování a život místních obyvatel. Pokud plánujete cestu do Arménie, nezapomeňte zahrnout Průsmyk Selim do svého itineráře.


Dovolená Arménie Průsmyk Selim


Arménie je jeden z nejstarších států na světě a zároveň skrývá mnoho tajemství a malebných koutů. Jedním z nich je Průsmyk Selim, což je horský hřeben, který propojuje dvě oblasti Arménie – Gegharkunik a Vayots Dzor.

Průsmyk Selim byl postaven v 14. století a byl využíván jako důležitá obchodní cesta mezi Arménií, Íránem, Arabií a Evropou. Dnes se v průsmyku nachází kamenný most a hřbitov, který má pro Armény velký historický význam.

Pro turisty je Průsmyk Selim oblíbený především kvůli nádherné krajině. Cesta k průsmyku vede přes horské průsmyky a údolí, kde se nacházejí staré kostely a kláštery, které jsou velice působivé a nádherně se zde fotí. Navíc na cestě nedaleko Průsmyku Selim nalezneme jezero Sevan, což je největší jezero v Arménii.

Co se týče ubytování, v okolí průsmyku jsou k dispozici několik hotelů a apartmánů, které nabízejí skvělý komfort a výjimečný pohled na okolní krajinu. V hotelích je také možné zajistit výlety do blízkého okolí, například do kláštera Noravank, který se nachází vzdálenější části Vayots Dzor, ale stojí za to si ho nechat určitě projít a obdivovat tamní umělecké klenoty.

Zajímavostí pro milovníky jízdy na koni je, že v oblasti Průsmyku Selim jsou k dispozici i zajímavé výlety na koni. Projedete tak nádhernými krajinami bez potíže.

Kromě toho se v okolí nachází i několik ochutnávek místních specialit, které stojí rozhodně za ochutnání. Můžete si například dopřát místní sýry, tradiční chleby nebo místní vína, zejména pak vína z okolí jezera Sevan.

Pokud hledáte dovolenou, kterou nezapomenete, tak byste měli Průsmyk Selim v záloze rozhodně mít. Arménská krajina vás ohromí a nezapomenutelný zážitek.

Pokud plánujete zájezd do Arménie, nenechte si ujít tuto jedinečnou destinaci v srdci země. Výlet do Průsmyku Selim bude stát rozhodně za to.


Nejčastější dotazy a odpovědi Arménie Průsmyk Selim


1. Kde se nachází Průsmyk Selim v Arménii?
Průsmyk Selim se nachází v provincii Vajoc Dzor na jihu Arménie.

2. Jaké je historické a kulturní dědictví Průsmyku Selim?
Průsmyk Selim je známý pro svůj historický karavanský komplex, který byl postaven v 14. století za vlády mongolské dynastie Ilchánů. Obsahuje klášter Selim a středověkou karavanseraj, která sloužila jako přístřešek pro obchodníky a karavany.

3. Jaké je doporučené období pro návštěvu Průsmyku Selim?
Nejlepší období pro návštěvu Průsmyku Selim je od jara do podzimu, kdy je počasí příjemné a vegetace je na svém vrcholu. V zimě může být průsmyk uzavřen kvůli sněhu a nepříznivým podmínkám.

4. Jak se dostanu do Průsmyku Selim?
Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Průsmyku Selim, je autem. Cesta z hlavního města Jerevanu trvá přibližně 3 hodiny. Je také možné využít autobusového spojení do blízkého města Martuni a odtud pokračovat taxíkem nebo pronajatým vozem.

5. Jaké další atrakce jsou poblíž Průsmyku Selim?
V blízkosti Průsmyku Selim se nachází řada dalších historických a kulturních památek. Patří sem klášter Noravank, křížový kámen v Gndevanku a jezero Kari, které je populární mezi turisty kvůli svému malebnému prostředí.

6. Jaký je výhled z Průsmyku Selim?
Průsmyk Selim nabízí úchvatné výhledy na okolní hory a údolí. Z vyhlídky karavanseraje lze vidět oblast Sevanu a vzdálené hory. Je to skvělé místo pro fotografie a obdivování krásy arménské krajiny.

7. Existují nějaká ubytovací zařízení v blízkosti Průsmyku Selim?
V okolí Průsmyku Selim se nachází několik ubytovacích zařízení, včetně horských hotelů a chalup. Je však vhodné si dopředu zarezervovat ubytování, zejména během turisticky rušnějších období.

8. Jaké outdoorové aktivity jsou poblíž Průsmyku Selim?
V okolí Průsmyku Selim je možné podniknout různé outdoorové aktivity, jako je turistika, horská kola, rybaření a piknikování. Okolní příroda nabízí mnoho možností pro objevování a relaxaci v krásném prostředí.


Počasí Arménie Průsmyk Selim


Arménie je země s velmi různorodým klimatem, který ovlivňuje nadmořská výška, geografická poloha a blízkost k horským masivům. Jedním z nejvýznamnějších průsmyků v této zemi je Průsmyk Selim, který se nachází v nadmořské výšce okolo 2 400 metrů.

Průsmyk Selim spojuje Jezerní provincii s provincií Vayoc Dzor a je historicky významným územím, protože sloužil jako obchodní cesta mezi Arménií, Persií a Byzancí. Dnes se jedná o turisticky atraktivní lokalitu, kterou obklopují mohutné hory a ozvláštněuje ji architektura středověkého karavanseráje.

Počasí v Průsmyku Selim je v průběhu roku velmi různorodé. V zimním období je toto území pokryté sněhem a teploty klesnou pod nulu. V létě jsou dny teplé a slunečné, ale noci bývají chladné a často i deštivé. Jaro a podzim jsou charakteristické nestabilním počasím, kdy se mohou střídat slunečné dny s deštivými, větrné dny s chladnými nocemi.

Vzhledem k nadmořské výšce je Průsmyk Selim vystaven velmi silným větrům, které zvyšují pocit chladu v zimním období a mohou způsobovat nebezpečí pro turisty. Přestože je průsmyk v letním období obvykle bez větrů, mohou tu být občas silné bouřky.

Celkově lze říci, že počasí v Průsmyku Selim má své kouzlo a užitečné je být na střežení především v zimním období. Léta jsou zde krásná a vhodná k turistickým výletům, v průběhu roku se však může postupně střídat několik fází. Pobyt v této oblasti by měl být plánován pečlivě, a to tak, aby se turisté vyhnuli nejhorším okamžikům a počasí využili maximálně.


Letenka Arménie Průsmyk Selim


Průsmyk Selim je považován za jeden z nejkrásnějších a nejzajímavějších průsmyků na světě. Nachází se v Arménii a vyskytuje se zde mnoho památek a historických míst, které stojí za návštěvu. Pokud tedy hledáte nezapomenutelnou dovolenou, letenka do Arménie a cesta přes Průsmyk Selim je pro vás tou správnou volbou.

Průsmyk Selim je jedním z nejvyšších průsmyků v Kavkazu a má nadmořskou výšku 2410 metrů. Průsmyk je také součástí historické Sílérie, která byla v dávných dobách jedním z nejvýznamnějších obchodních středisek na Hedvábné stezce. Dnes můžete vidět zbytky starověkých karavanserajů (přístřeší pro karavany) a kočárových cest, což dokazuje bohatou historii této oblasti.

Je to průsmyk překrásný svými scenériemi, lesy, horami a horskými jezery, které když se podíváte, z některých míst, jako byste byli v nebi. Díky své poloze vysoko v horách, nabízí Průsmyk Selim úžasný rozhled a panoramatické výhledy. Navíc je zde muzeum, které představuje historii a kulturu oblasti.

Průsmyk Selim je také známý pro svou poutní cestu, kterou projíždějí poutníci do kláštera Sevanavank. Tento klášter se nachází na břehu jezera Sevan, které je největším jezerem na Kavkaze. Klášter Sevanavank je znám svou architekturou a krásnými freskami.

V letních měsících je Průsmyk Selim také populárním turistickým cílem pro horolezce a turisty. V zimě zde můžete najít dobré lyžařské terény a další zimní sporty.

Letenka do Arménie a cesta přes Průsmyk Selim je nezapomenutelným zážitkem pro všechny, kteří hledají něco originálního a netradičního. Navštivte krásnou Arménii a prozkoumejte úchvatné scenérie a historická místa v Průsmyku Selim.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky