Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Austrálie Whitehaven Beach (Queensland)

Počasí Austrálie Whitehaven Beach (Queensland)


Whitehaven Beach je bílý písečný pláž v australské oblasti Queensland, která je považována za jednu z nejkrásnějších pláží na světě. Jeho bílý písek a křišťálově čistá voda vytváří idylické pobřeží a přitahuje turisty až z celého světa.

Počasí v této oblasti je tropické s vysokými teplotami po celý rok. Průměrná teplota v létě (listopad až leden) je kolem 31 °C, přičemž minimální teploty se pohybují kolem 23 °C. Průměrná teplota v zimě (červenec až srpen) je kolem 24 °C s minimální teplotou kolem 18 °C.

Během léta se na Whitehaven Beach můžete těšit na slunečné dny s lehkým větrem z východu. To je také období, kdy je tato oblast nejvíce navštěvována a průměrné srážky jsou na nejnižším bodě. Během zimy se počasí může stát nestabilním, ale srážky jsou většinou malé a nesnižují kvalitu pobytů na pláži.

Hloubka vody v okolí Whitehaven Beach se pohybuje kolem jednoho metru až dva metry, což umožňuje turistům a návštěvníkům, aby si užili pohodlnou plavbu v příjemně teplé vodě.

Díky svým idylickým podmínkám se na Whitehaven Beach konají také nejrůznější akce a sportovní turnaje, jako jsou například stolní tenis, kriket a házená.

Celkově lze říci, že počasí na Whitehaven Beach je ideální pro milovníky tepla a slunce. Bez ohledu na roční období lze očekávat příjemné a především slunečné počasí, které umožní návštěvníkům volně si užít plážové zážitky, jako jsou opalování, koupání, potápění a další aktivity v příjemně teplé vodě.


Ubytování Austrálie Whitehaven Beach (Queensland)


Whitehaven Beach je jedním z nejkrásnějších australských pláží, která se nachází na ostrově Whitsunday v Queenslandu. Tato pláž se těší velké oblibě mezi turisty, kteří sem přijíždějí z celého světa, aby si užili jedinečnou kombinaci bílého písku a tyrkysového oceánu.

Jednou z největších atrakcí Whitehaven Beach je její neuvěřitelně jemný a čistý písek, který je složen z 98% křemene. Díky tomu má pláž svou charakteristickou, sněhově bílou barvu, která je ve výrazném kontrastu s modrým oceánem. Písek je natolik jemný, že se říká, že je vhodný dokonce i k vybroušení šperků.

Další zajímavou vlastností Whitehaven Beach je její dlouhý a plochý tvar, který poskytuje turistům mnoho možností k relaxaci a volnočasovým aktivitám. Pláž se táhne přes 7 kilometrů a je pokryta příjemným pískem, který se ani ve vysokých letních teplotách nepřehřívá.

Whitehaven Beach je také součástí stejnojmenného národního parku, který je chráněn a jeho přístupnost je omezena. To znamená, že turisté se sem mohou dostat pouze lodí nebo vrtulníkem. Tato omezená přístupnost zajišťuje, že pláž zůstává zachována ve své přirozené kráse a ještě více podtrhuje její exkluzivitu.

Pro turisty, kteří se rozhodnou navštívit Whitehaven Beach, je k dispozici celá řada aktivit. Nejoblíbenější z nich je plavba v kajaku nebo vrtulníkový let nad pláží, odkud si mohou vychutnat úchvatné pohledy na celou oblast. Další možností je potápění, při kterém lze objevovat korálové útesy a pestrobarevný podmořský život.

Při návštěvě Whitehaven Beach je nutné dbát na to, aby vše zůstalo čisté a nepoškozené. Turisté jsou proto vyzýváni, aby si přinesli s sebou vlastní piknikový oběd, protože na pláži nejsou žádné občerstvovací zařízení. Zároveň je nutné nechat přírodu tak, jak byla nalezena, a nelze si odnášet ani písek, ani jiné přírodní materiály.

Whitehaven Beach je naprosto jedinečným místem na světě, které je stále relativně nedotčené a krásné. Jeho kombinace bílého písku, tyrkysového oceánu a okolního deštného lesa jej činí skutečným rájem pro milovníky přírody a krásy. Navštívit Whitehaven Beach je jako vstoupit do jiného, nebeského světa, který nabízí klid, odpočinek a nádherná přírodní scenérie.


Nejčastější dotazy a odpovědi Austrálie Whitehaven Beach (Queensland)


1. Jak se dostanu na Whitehaven Beach?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat na Whitehaven Beach, je lodí z některého z okolních přístavů, jako je Hamilton Island nebo Airlie Beach. Existuje také možnost přistání v přístavu Hayman Island a cestování odtud.

2. Kolik stojí vstup na pláž Whitehaven Beach?
Odpověď: Whitehaven Beach je veřejným prostranstvím a nikdy se neplatí žádný vstupní poplatek.

3. Jak dlouho trvá cesta lodí na Whitehaven Beach?
Odpověď: Doba trvání plavby na Whitehaven Beach závisí na místě, odkud vyplouváte. Z Hamilton Island to trvá přibližně 30 minut, z Airlie Beach zhruba 1,5 hodiny.

4. Můžete si na Whitehaven Beach zapůjčit lehátka nebo slunečníky?
Odpověď: Na pláži nejsou žádné obchody nebo půjčovny, takže si je musíte přinést sami.

5. Je na Whitehaven Beach možné kempovat nebo přenocovat?
Odpověď: Kempování na Whitehaven Beach není povoleno. Můžete však zůstat na pláži po dobu dne a vrátit se zpět na svůj ubytovací zařízení.

6. Je voda v okolí Whitehaven Beach vhodná ke koupání?
Odpověď: Ano, voda kolem Whitehaven Beach je obzvláště krásná a vhodná ke koupání. Mějte však na paměti, že v některých oblastech je přítomný proud, takže je důležité dbát opatrnosti.

7. Existuje možnost si objednat výlety nebo prohlídky na Whitehaven Beach?
Odpověď: Ano, můžete si rezervovat různé výlety a prohlídky na Whitehaven Beach u místních turistických společností. Nabízejí se například různé plavby, šnorchlování, potápění a další aktivity.

8. Jaké jsou nejlepší doby k návštěvě Whitehaven Beach?
Odpověď: Nejlepší doby k návštěvě Whitehaven Beach jsou obvykle od června do srpna, kdy je počasí mírné a suché. Vyhněte se návštěvě během období monzunových dešťů od listopadu do března.

9. Je na Whitehaven Beach stravování?
Odpověď: Na pláži nejsou k dispozici žádné restaurace. Pokud se chcete stravovat, musíte si jídlo přinést s sebou nebo se vrátit na svůj ubytovací zařízení.

10. Jak se mohu připravit na návštěvu Whitehaven Beach?
Odpověď: Doporučuje se mít s sebou vodu, opalovací krém, plavky, ručník, ochranné oblečení a obuv vhodnou pro chůzi po písku. Také nezapomeňte si přibalit foťák, abyste mohli zachytit krásu této pláže.


Dovolená Austrálie Whitehaven Beach (Queensland)


Whitehaven Beach se nachází na poloostrově Whitsunday v australském státě Queensland. Je považována za jednu z nejkrásnějších pláží na světě díky svému jemnému bílému písku, azurovému moři a nedotčené přírodě.

Pláž s délkou přes 7 kilometrů se táhne podél ostrova Whitsunday na východním pobřeží Austrálie. Její návštěvníci mají možnost se k ní dostat lodí z nedalekého přístavu Airlie Beach nebo vrtulníkem z města Hamilton Island. Obojí je zážitek samotný o sobě, protože už během cesty můžete obdivovat nádhernou krajinu známou díky útesům Velkého bariérového útesu, který pláž chrání od vln a vlnobití oceánu.

Když se jednou ocitnete na Whitehaven Beach, budete naprosto ohromeni jeho přírodní krásou. V průběhu roku, díky průzračnému moři, můžete vidět korálový písek jemně tónující bílou barvou. Zaslouží si na něj nakouknout z vyhlídkového místa známého jako "Hill Inlet", které poskytuje fenomenální panoramatický výhled na pláž a směs bílého písku a tyrkysové vody.

Whitehaven Beach je také ideálním místem pro řadu vodních aktivit. Využít zde můžete šnorchlování, potápění, paddleboarding, rybaření nebo jen relaxace pod sluncem na bílém písku. Vzhledem k tomu, že je pláž chráněná a vytváří tak přírodní zátoku, voda je klidná a bezpečná i pro menší děti.

Jednou z největších předností Whitehaven Beach je jeho relativa nedotčenost. Cestovní ruch zde není tak rozvinutý jako v jiných částech Austrálie, takže si zde můžete užívat klidné a odlehlé místo bez davů turistů. Je však důležité respektovat toto přírodní bohatství a zachovat pláž co nejvíce neporušenou.

Pokud se rozhodnete strávit dovolenou na Whitehaven Beach, doporučuje se si přinést dostatek vody, potravin a opalovacího krému, protože zde nejsou žádné občerstvovací zařízení. Je také důležité si pamatovat na ochranu přírody a přísně dodržovat pravidla australských národních parků.

Celkově lze říci, že Whitehaven Beach je jedním z těch míst, která prostě musíte vidět. Jeho nádherná pláž a okolní krajina představují přírodní krásy, které vám zanechají nezapomenutelné vzpomínky. Takže pokud plánujete dovolenou v Austrálii, nezapomeňte Whitehaven Beach zařadit na svůj seznam "must-see" míst.


Letenka Austrálie Whitehaven Beach (Queensland)


Whitehaven Beach je jednou z nejznámějších pláží na světě a je národním parkem v australském Queenslandu. Tuto krásnou pláž najdete na Whitsunday Island, což je největší z 74 ostrovů, které tvoří Whitsunday Islands. A aby se dostali na tento nebeský ostrov, mnoho turistů letí do Austrálie a poté se přesunují do regionu Queensland.

Pokud jste milovníkem bílého písku, teplého moře a krásné přírody, Whitehaven Beach je tím pravým místem pro Vás. Toto místo je jedinečné svými zvláštnostmi – písek je extrémně jemný a měkký, což se doslova rozpouští v rukou, což je velký kontrast k velkým kamenům či skalám, které se tady obvykle nacházejí. Díky tomu vypadá jako sněhová krajina, což je velmi neobvyklé pro takové tropické místo. Voda je také velmi teplá a je perfektní pro koupání a potápění.

Pláž je dostupná pouze malebnou lodí, turistickým člunem nebo soukromou lodí. Většina z těch, kteří navštíví Whitehaven Beach, si nevynechá možnost si užít obdivuhodný pohled na osvětlený písek při slunečním západu.

Pokud si chcete užít dovolenou v Austrálii a zároveň si prohlédnout tento neuvěřitelný úkaz, můžete si zakoupit letenky do Brisbane, Melbourne nebo Sydney, odkud se můžete snadno dostat do Queenslandu pomocí letu nebo jiných dopravních prostředků.

Australie je vynikající destinací pro ty, kteří hledají kombinaci neuvěřitelné scenérie, romantické atmosféry a zábavy. S nekonečnými možnostmi, jak prozkoumat tento kus světa, jistě si užijete dovolenou, na kterou budete dlouho vzpomínat.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky