Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Azerbajdžán Národní park Shirvan

Dovolená Azerbajdžán Národní park Shirvan


Azerbajdžán je země bohatá na přírodní krásy a jedním z nejvýznamnějších přírodních pokladů této země je Národní park Shirvan. Tento park se nachází v regionu Salyan, ve východní části Azerbajdžánu a je jednou z hlavních turistických atrakcí země.

Národní park Shirvan zaujímá rozlohu více než 5400 čtverečních kilometrů a je domovem pro mnoho unikátních druhů zvířat a rostlin. Park je známý svou pestrou faunou, včetně vzácných druhů jako je například karabchačská antilopa nebo perský leopard. Tito ohrožení živočichové jsou středem ochranných programů, které se v parku provádějí.

Národní park Shirvan je také bohatý na kulturní historii a archeologická naleziště. V centrální části parku se nacházejí zbytky starověkého města Şṣrāban, které je uznáváno UNESCO jako světové dědictví. Toto město je pozůstatek Lidového náboženství, které v Azerbajdžánu existovalo před příchodem islámu. Navštívit tuto historickou lokalitu je jedinečný zážitek, který přenese návštěvníky zpět v čase.

Pro turisty, kteří se dostanou do Národního parku Shirvan, je k dispozici široká škála aktivit. Jednou z nejoblíbenějších je safari, kdy si návštěvníci mohou pronajmout terénní vozidla a projet se parkem za účelem pozorování zvířat. Další atraktivní aktivitou je pěší turistika, při které si mohou turisté užít malebné výhledy a přírodní scenérie parku.

Národní park Shirvan nabízí také vynikající možnosti pro vodní aktivity, jako je například rybaření a plavba na lodi. Díky svým přírodním vodním zdrojům je park domovem pro mnoho druhů ryb a dalších vodních živočichů. Návštěvníci mají také možnost relaxovat na plážích v okolí parku nebo se koupat v termálních pramenech.

Vstup do Národního parku Shirvan je regulován a pro návštěvníky je povinné zakoupit vstupní povolení. Tato opatření mají za cíl udržovat čistotu a ochranu přírody v parku. Národní park Shirvan je oázou klidu a krásy a nabízí turistům jedinečnou možnost objevovat a užívat si přírodní bohatství Azerbajdžánu.


Letenka Azerbajdžán Národní park Shirvan


Azerbajdžán je bohatý na krásná a neopakovatelná místa, která stojí za návštěvu. Jedním z nich je Národní park Shirvan, který se nachází na jihovýchodě země, nedaleko od města Şamaxı. Tento park nabízí jedinečnou kombinaci přírodních krás a bohaté historie.

Národní park Shirvan se rozkládá na ploše přesahující 54 000 hektarů, což jej činí jedním z největších chráněných území v Azerbajdžánu. Byl založen v roce 2003 s cílem chránit vzácné a ohrožené druhy fauny a flóry, které zde nalezneme. Park je rozmanitý a nabízí různé typy prostředí, jako jsou močály, lesy, stepi a horská údolí.

Jednou z největších přírodních zajímavostí parku je jeho bohatství vodních zdrojů. Řeky Kish a Shamkir procházejí tímto územím a vytvářejí malebné kaskády a vodopády. Tyto řeky jsou domovem mnoha druhů ryb a hmyzu, které jsou důležitou součástí tamního ekosystému.

Kromě vodních zdrojů park nabízí také rozličné druhy rostlin a zvířat. Mezi vzácné druhy patří například perská gazela, kavkazský muflon, divoký kůň či různé druhy ptáků. Park je také známý pro svou rozmanitou flóru, která zahrnuje vzácné orchideje, endemické druhy a léčivé rostliny.

Národní park Shirvan je také fascinujícím místem pro archeology a historiky. V oblasti parku se nachází několik starověkých památek, jako jsou hrobky a zříceniny, které pocházejí z období od 8. do 19. století. Tyto památky představují svědectví o bohaté historii regionu a byly zařazeny na seznam světového dědictví UNESCO.

Pro turisty, kteří se rozhodnou navštívit Národní park Shirvan, je k dispozici mnoho aktivit a zážitků. Můžete se vydat na pěší nebo cyklistické túry, rybařit nebo se projet na koni. Park také nabízí možnost kempování a pikniků, díky čemuž si můžete vychutnat krásu a klid tohoto území.

Letenka do Azerbajdžánu je tak zajímavou nabídkou pro milovníky přírody, historie a dobrodružství. Národní park Shirvan je jedním z mnoha skvostů této země, které rozhodně stojí za návštěvu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Azerbajdžán Národní park Shirvan


1. Jak se dostanu do Národního parku Shirvan v Azerbajdžánu?
- Národní park Shirvan se nachází asi 100 km od Baku, hlavního města Azerbajdžánu. Nejlépe se sem dostanete autem nebo taxíkem. Existuje také veřejná doprava, například autobusy, které jezdí do blízkých vesnic.

2. Jaké aktivity mohu v Národním parku Shirvan podniknout?
- Národní park Shirvan nabízí různé aktivity pro turisty. Můžete se projít po značených stezkách, pozorovat ptáky, piknikovat, fotografovat krásné scenérie nebo si prohlédnout historické památky v parku.

3. Jaké druhy zvířat a rostlin mohu v Národním parku Shirvan vidět?
- Národní park Shirvan je domovem mnoha druhů zvířat, včetně různých druhů ptáků, jeskynních netopýrů, damanů a plazů. Co se týče rostlin, park je bohatý na stepní vegetaci, včetně různých druhů trav, bylin a keřů.

4. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Národního parku Shirvan?
- Nejlepší doba na návštěvu Národního parku Shirvan je od jara do podzimu, kdy je počasí příjemné a příroda kvete. Večery mohou být chladnější, takže se doporučuje vzít si s sebou teplejší oblečení.

5. Můžu si na místě pronajmout průvodce?
- Ano, na místě si můžete pronajmout průvodce, kteří vám pomohou s orientací v parku a poskytnou vám informace o fauně, flóře a historii místa. Můžete si také předem domluvit průvodce prostřednictvím turistických agentur nebo ubytování.

6. Jsou v parku k dispozici ubytovací možnosti?
- V okolí Národního parku Shirvan se nacházejí různé ubytovací možnosti, jako jsou hotely, penziony a turistické chaty. Doporučuje se rezervovat ubytování předem, zejména v letních měsících, kdy je park oblíbeným cílem turistů.

Doufáme, že tyto odpovědi vám pomohly a těšíme se na váš pobyt v Národním parku Shirvan v Azerbajdžánu!


Ubytování Azerbajdžán Národní park Shirvan


Azerbajdžán je krásná země, která skrývá mnoho přírodních pokladů. Jedním z nich je Národní park Shirvan, který se nachází na jihovýchodě země. Tento park je ideálním místem pro milovníky přírody a outdoorových aktivit.

Národní park Shirvan se rozkládá na ploše více než 54 000 hektarů a je jedním z největších chráněných území v Azerbajdžánu. Byl založen v roce 2003 s cílem ochrany původní fauny a flory v této oblasti.

V parku se nachází různé druhy lesů, louky a močály. Také zde můžete spatřit mnoho vzácných druhů rostlin a živočichů. Například zde žijí divocí kanci, srnky, lišky, veverky a mnoho dalších.

Pro turisty jsou v parku k dispozici různé druhy ubytování. Nejběžnější možností je stanování. V parku se nachází vyhrazené oblasti, kde si můžete postavit svůj stan a strávit příjemnou noc pod hvězdami. Kromě toho jsou v parku k dispozici také chatky a bungalovy. Tyto ubytovací zařízení jsou vybavena základním vybavením a poskytují pohodlí pro turisty, kteří preferují větší komfort.

Národní park Shirvan je také ideálním místem pro různé outdoorové aktivity. Můžete zde vyzkoušet turistiku, cyklistiku či jízdu na koni. Pro ty, kteří mají rádi adrenalinové zážitky, jsou k dispozici také vodácké a kánoistické trasy. Park také nabízí možnost pozorování ptáků, které jsou zdejší fauně jedinečné.

Jednou z hlavních atrakcí Národního parku Shirvan je Gyz Galasy, což je skalní útes s vodopádem. Tento útes je nejen krásným přírodním útvarem, ale také má velkou historickou hodnotu. Podle legendy byl útes postaven dcerou azerbajdžánského krále jako symbol lásky k jejímu milenci. Tato legenda dala útesu jeho název, který v překladu znamená "Dívčí věž".

Pokud navštívíte Národní park Shirvan, nezapomeňte si také prohlédnout Mardakyanské jezero. Je to slané jezero, které se nachází v blízkosti parku. Je to skvělé místo pro odpočinek a koupání v horkém a suchém klimatu Azerbajdžánu.

Návštěva Národního parku Shirvan je nezapomenutelným zážitkem pro každého. Tento park nabízí krásnou přírodu, různé druhy ubytování a aktivit. Pokud plánujete cestu do Azerbajdžánu, nezapomeňte zařadit do svého itineráře Národní park Shirvan a objevte krásy tohoto úžasného místa.


Počasí Azerbajdžán Národní park Shirvan


Národní park Shirvan se nachází v Azerbajdžánu, a je známý svou bohatou přírodní krásou a diverzitou. Jedná se o jednu z nejvýznamnějších chráněných oblastí v zemi a láká návštěvníky z celého světa.

Počasí v Národním parku Shirvan je ovlivněno především jeho geografickou polohou. Park se rozkládá na pobřeží Kaspického moře, což znamená, že zde převažuje mořský podnebí. Toto podnebí je charakterizováno mírnými zimami a horkými lety.

V létě se teploty v parku často pohybují kolem 30 až 35 stupňů Celsia, a někdy dokonce dosahují až 40 stupňů. Kromě toho je letní období také deštivé, což napomáhá udržovat vegetaci v parku bohatou a zelenou. Návštěvníci mohou očekávat, že během svého pobytu budou mít vydatné srážky, takže je důležité si vzít vhodné oblečení a deštník.

Zimy v Národním parku Shirvan jsou mírné s teplotami obvykle kolem 5 až 10 stupňů Celsia. Občas se vyskytují i mrazy, ale zpravidla se jedná o teploty nad bodem mrazu. Srážky jsou v zimě nižší než v létě, ale stále je možné očekávat několik deštivých dní.

Jaro a podzim jsou přechodnými obdobími v parku. Teploty se pohybují kolem 15 až 20 stupňů Celsia a počasí je mírné a příjemné. Je to ideální čas pro návštěvu národního parku a prozkoumávání jeho bohaté fauny a flóry.

Kromě počasí je Národní park Shirvan také známý svými unikátními ekosystémy. Park se rozkládá na rozlehlé ploše a zahrnuje různé druhy prostředí, včetně lesů, plání a mokřadů. Tento rozmanitý životní prostředí poskytuje útočiště pro mnoho druhů rostlin a zvířat, jako jsou divoké hory, rostliny tulipánů, zlaté jeřáby a mnoho dalších.

Národní park Shirvan je ideálním místem pro dovolenou pro ty, kteří mají rádi přírodu a outdoorové aktivity. Lidé mohou sledovat ptáky, chodit na pěší túry, podnikat jízdy na kole nebo si užívat pikniky s rodinou a přáteli.

Pokud plánujete návštěvu Azerbajdžánu, nevynechejte Národní park Shirvan. Bez ohledu na roční období si určitě užijete krásné počasí a bohaté přírodní scenérie, které park nabízí.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky