Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Bahamy Crooked Island

Ubytování Bahamy Crooked Island


Bahamy jsou známé svou exotickou krásou a nádhernými plážemi. Jedním z méně známých ostrovů v této oblasti je Crooked Island, který se nachází na jihozápadě Baham. Tento ostrov nabízí úplně jiný druh zážitku než ostatní, díky své klidné atmosféře a nedotčené přírodě.

Crooked Island se rozprostírá na ploše přibližně 283 čtverečních kilometrů a je domovem pro přibližně 350 obyvatel. Ostrov je ideální volbou pro ty, kteří hledají klid a relaxaci. Zdejší příroda je naprosto nádherná, s možností prozkoumávat nekonečné pláže, korálové útesy a lesy. Lze si zde pronajmout kajak nebo zapůjčit si auto a vyrazit na průzkum ostrova.

Pokud hledáte ubytování na Crooked Island, můžete si vybrat mezi různými možnostmi. Na ostrově jsou přítomny jak hotely, tak také menší rodinné penziony a bungalovy. Mnoho ubytování zde nabízí nádherný výhled na moře a přístup na soukromé pláže. Některé hotely vám umožní objednat si soukromou večeři na pláži, čímž vytvoříte nezapomenutelný zážitek.

Pro ty, kteří hledají něco více luxusního, jsou k dispozici také soukromé vily, které nabízejí úplné soukromí a vlastní bazén. Tyto vily jsou ideální pro páry, rodiny nebo skupiny přátel, kteří chtějí zažít nezapomenutelnou dovolenou na ostrově Crooked Island.

Kromě ubytování je na ostrově také několik restaurací, kde si můžete vychutnat místní speciality. Bahamská kuchyně je plná čerstvých mořských plodů, banánů a tropického ovoce. Nezapomeňte si vychutnat čerstvě vylisované džusy a koktejly s deštníkem.

Crooked Island je také známý svými vodními aktivitami. Můžete se vydat na šnorchlování nebo potápění a prozkoumat nádherný podmořský svět. Na ostrově jsou také možnosti rybolovu, kde si můžete chytit svou vlastní večeři.

Co se týče dopravy na ostrov, Crooked Island má malé letiště, které je spojené s hlavním letištěm na New Providence Island. Vzlety a přistání jsou většinou omezené, takže je důležité si zkontrolovat aktuální letový plán.

Pokud hledáte dovolenou plnou klidu, krásy a přírody, pak je ostrov Crooked Island na Bahamách ideální volbou. Nesmíte si nechat ujít možnost prozkoumat tuto skrytou perlu Karibiku a vychutnat si její nádherná ubytování a aktivity.


Počasí Bahamy Crooked Island


Bahamy jsou známé svým krásným tropickým počasím a idylickými plážemi, které jsou snem každého cestovatele. Jedním z objevných míst na Bahamách je ostrov Crooked Island, který nabízí jedinečnou kombinaci krásného počasí a nádherné přírody.

Crooked Island je jedním z nejjižnějších ostrovů Baham a nachází se vzhledem k své poloze v Karibském moři, které je známé svou teplou vodou a slunečným počasím. Právě díky těmto přírodním podmínkám je ostrov ideálním místem pro milovníky vodních aktivit, jako je potápění, šnorchlování nebo plavání.

Crooked Island má tropické klima s teplými teplotami po celý rok. Nejteplejším obdobím je léto, které zde trvá od června do září. Průměrné teploty se v této době pohybují kolem 30°C a voda dosahuje teplot až kolem 28°C. V zimě, která trvá od prosince do února, teploty klesají na příjemných 20-25°C. I v této době je možné si užít slunečné počasí a relaxovat na pláži.

Jako ostrov v Karibském moři je Crooked Island také vystaven hurikánům, které jsou obvykle nejčastější v období od června do listopadu. Přestože jsou hurikány nebezpečné přírodní jevy, místní obyvatelé jsou na ně připraveni a mají zavedené preventivní opatření, aby minimalizovali poškození.

Většina návštěvníků Crooked Island se sem přijede podívat právě kvůli nádherné přírodě. Ostrov nabízí krásné pláže s jemným pískem a průzračnou vodou, která je ideální pro koupání a šnorchlování. Nedaleko ostrova se také nachází fascinující korálový útes, který je domovem pestrobarevných tropických ryb a dalšího mořského života.

Pro milovníky dobrodružství je na Crooked Island také možnost výletu do zalesněného vnitrozemí, kde lze objevit exotickou flóru a faunu. Ostrov je bohatý na mangrovníky, palmové háje a další tropické rostliny. Nechybí ani množství ptáků a dalších živočichů, které jsou unikátní pro tuto oblast.

Čas strávený na Crooked Island je skutečným únikem do ráje s nádherným počasím a okouzlující přírodou. Bez ohledu na to, zda jste dovolenou trávíte na pláži nebo prozkoumáváte ostrov, budete zde mít po celou dobu pocit, že jste v jednom z nejkrásnějších míst na světě. A určitě se sem budete chtít vrátit znovu a znovu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bahamy Crooked Island


1. Jak se dostanu na Crooked Island na Bahamách?
- Nejlepší způsob, jak se dostat na Crooked Island, je letecky. Existuje několik leteckých společností, které provozují lety z hlavního města Nassau nebo z ostrova Acklins. Výhledově bude také možné použít trajekty z jiných částí Baham.

2. Jaké jsou hlavní atrakce na Crooked Island?
- Crooked Island je známý svými nádhernými plážemi, jako je například Long Cay Beach. Dále je zde také možnost prozkoumávat korálové útesy při potápění nebo šnorchlování. Můžete také navštívit historické památky, jako je ruina starého osídlení na ostrově Castle Island nebo starý maják na ostrově Pittstown Point.

3. Kde se můžu ubytovat na Crooked Island?
- Na Crooked Island najdete několik menších hotelů, chat a penzionů. Mezi populární zařízení patří Crooked Island Lodge, který nabízí ubytování i rybolovním možnostem.

4. Kdy je nejlepší čas pro návštěvu Crooked Island?
- Nejlepší čas pro návštěvu Crooked Island je mezi prosincem a květnem, kdy je na Bahamách nejvíce slunečných dní a teplé počasí. Je však důležité sledovat předpovědi počasí, protože Bahamy mohou být postiženy hurikány během sezóny.

5. Jak se dá objevovat okolí ostrova?
- Nejlepší způsob, jak objevovat okolí ostrova, je pronajmout si auto nebo skútr. Crooked Island je relativně malý a nejsou zde veřejné dopravní prostředky, takže pronájem vozidla vám umožní snadněji se pohybovat po ostrově.

6. Jsou na Crooked Island restaurace a obchody?
- Ano, na ostrově najdete několik restaurací a obchodů, ale nabídka je omezenější než větších turistických destinací na Bahamách. Doporučuje se mít s sebou základní potraviny a vodu.

7. Jaké jsou možnosti vodních sportů na Crooked Island?
- Na Crooked Island můžete vyzkoušet šnorchlování, potápění, rybolov nebo jízdu na paddleboardu. Místní operátoři nabízejí také kurzy potápění pro začátečníky.

8. Jaké jsou další blízké ostrovy, které stojí za to navštívit?
- V blízkosti Crooked Island jsou další ostrovy jako Acklins Island a Long Cay, které mají také nádherné pláže a korálové útesy.

9. Potřebuji mít vízum pro návštěvu Baham?
- Pokud jste občanem země, která má s Bahamami smlouvu o bezvízovém styku, nemusíte mít při krátkodobé turistické návštěvě vízum. Je však důležité mít platný cestovní pas.

10. Jaká je místní měna a kde mohu směnit peníze?
- Místní měnou na Bahamách je bahamský dolar (BSD). Měnu můžete směnit na letištích, v bankách nebo ve směnárnách na ostrovech. Mnoho obchodů a hotelů také přijímá americké dolary, takže není potřeba mít pouze místní měnu.


Dovolená Bahamy Crooked Island


Bahamy jsou jedním z nejkrásnějších turistických cílů na světě a přitahují návštěvníky z celého světa. Jedním z nejzajímavějších míst, které byste měli navštívit, je Crooked Island.

Crooked Island je jedním z 700 ostrovů, které tvoří Bahamy. Ostrov leží na jihozápadě řetězu ostrovů, kolem 320 km od hlavního města Nassau. Crooked Island je spojen s dalšími ostrovy pontonovými mosty.

Crooked Island je malý ostrov, který si zachoval svou původní krásu. Ostrov má pouze jedno město s názvem Colonel Hill s asi 350 obyvateli. Návštěvníci se mohou těšit na malebné bílé pláže, kde mohou relaxovat a užít si nezapomenutelný západ slunce.

Jedním z největších přínosů Crooked Island pro turisty je potápění. Voda kolem ostrova je neuvěřitelně čistá a čirá, takže viditelnost při potápění je fantastická. Kromě toho se pod hladinou nachází úžasné korálové útesy, kde se obvykle skrývají různé druhy ryb.

Pro ty, kteří nechtějí trávit svou dovolenou na potápění, Crooked Island nabízí další aktivity. Můžete si například půjčit kajak a prozkoumat ostrov z jiné perspektivy, nebo se vydát na procházku, během které budete mít možnost pozorovat různé druhy ptáků, včetně pelikánů.

Pokud plánujete návštěvu Crooked Island, měli byste si uvědomit, že není tam mnoho možností ubytování. Naštěstí si však můžete pronajmout domy nebo apartmány, které jsou pronajímány přímo od místních obyvatel.

Celkově vzato, Crooked Island je krásné a unikátní místo, které stojí za návštěvu. Ostrov nabízí spoustu aktivit a krásnou přírodu, kterou si můžete užít. Takže pokud chcete na své dovolené objevovat něco nového a neotřelého, neváhejte a navštivte Crooked Island na Bahamách!


Letenka Bahamy Crooked Island


Krásné bílé pláže, tyrkysová voda a nádherné slunce - to jsou Bahamy! Tato oblíbená turistická destinace leží v Karibiku a každý rok láká tisíce turistů z celého světa. Pokud se chystáte na konkrétní ostrov, který se ještě nezdál, vzvažte pro svou další dovolenou letenku na Bahamy - Crooked Island.

Crooked Island se nachází v jižních vodách Bahamského souostroví a představuje malebné pobřeží s palmovými háji, křišťálovými zálivy a klidným životem v tropech. Kromě přírodní krásy je Crooked Island také plná historie a kultury. Ostrov byl původně osídlen Arawaky, poté Hočtí a nakonec kolonizován Španěly v roce 1648. Během tohoto období byli na ostrově založeny mnohé historické památky, jako jsou kameny s daty, zbytky starých komínů a ruiny mnoha starých budov.

Turisté, kteří hledají klid a pohodu, zjistí, že Crooked Island je ideální destinací pro plážová dobrodružství a klidné procházky. Na ostrově najdete celou řadu aktivit na volném vzduchu, jako jsou běhání, šnorchlování, přistávání v divočině a pikniky na plážích. Návštěvníci si také mohou užít vodní sporty, jako je windsurfing, vodní lyžování, rýžování s čluny a další.

Pro milovníky přírody, Crooked Island nabízí také možnost pozorování ptáků, zejména v oblasti potápěk a fauny. Ostrov je také domovem mnoha druhů orchidejí, mechy a kapradin.

Když hledáte letenky na Crooked Island, nejbližší letiště se nachází na ostrově San Salvador, odkud si můžete pronajmout auto nebo taxi a pohodlně se dostat na Crooked Island. Existuje také možnost přistát na malém letišti, které slouží pouze pro soukromé lety.

Pokud hledáte relaxaci, klid a překrásnou přírodu, Crooked Island je perfektní destinací pro vaši další dovolenou. Zde se můžete projít po prohlídkách, koupaná se v turkysovém moři, užít si vodní sporty a pozorovat fascinující druhy ptáků. Neváhejte a rezervujte si letenku na Crooked Island na Bahamách ještě dnes!


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky