Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Bahamy Crooked Island a Long Cay

Letenka Bahamy Crooked Island a Long Cay


Bahamy jsou jednou z nejkrásnějších a nejatraktivnějších tropických destinací na světě. Tato karibská perla nabízí návštěvníkům bílé písečné pláže, tyrkysové moře a úchvatné podmořské scenérie. Mezi nejznámější ostrovy Baham patří Crooked Island a Long Cay, které jsou skutečnými skrytými poklady této souostroví.

Crooked Island, známý také jako Isla Larga, se nachází na západ od hlavního ostrova Bahamy a je považován za jedno z nejméně obydlených míst na Bahamách. Ostrov je obklopen korálovými útesy a je domovem mnoha druhů tropických ryb, které jsou ideální pro potápění a šnorchlování. Pláže na Crooked Island mají bílý písek a průzračnou vodu, která vybízí k lenošení u moře a opalování.

Jednou z nejoblíbenějších atrakcí na Crooked Island je Landrail Point, známý také jako Bird Rock, kde můžete pozorovat různé druhy ptáků, včetně kroužkolímců, kvásků a pelikánů. Pro milovníky historie je tu také ruiny historického majáku z 19. století, který dříve sloužil jako navigační bod pro lodě plující kolem.

Dalším okouzlujícím ostrovem na Bahamách je Long Cay, který se nachází na jihovýchod od hlavního ostrova. Tento ostrov nabízí úžasné možnosti pro potápění a šnorchlování, díky své bohaté korálové bariéře a různým druhům tropických ryb. Můžete objevovat útesy, jeskyně a potápět se do hloubek, které skrývají tajemství podmořského života.

Na Long Cay také najdete úžasné písčité pláže, které jsou oázou klidu a relaxace. Ostrov je ideální pro ty, kteří hledají úplné odpočinkové dovolené, daleko od přeplněných turistických center. Můžete si zde užít malebné procházky po pláži, sbírat mušle, nebo se jen vyhřívat na slunci s panoramatem tyrkysového moře jako pozadím.

Pro přírodovědce a milovníky exotické flóry a fauny je Naacionální park Castle Island na Long Cay ideálním místem k návštěvě. Tento park je domovem mnoha ohrožených druhů ptáků, rostlin a suchozemských živočichů, které můžete obdivovat při procházce po stezkách parku. Tato přírodní rezervace je snem pro obdivovatele divokého života a nabízí jedinečný pohled na biodiverzitu Bahamských ostrovů.

Pokud hledáte skutečně unikátní a nepřeplněné místo na svých dovolených, pak je Crooked Island a Long Cay na Bahamách tím pravým pro vás. Tyto ostrovy nabízejí krásné pláže, úžasné podmořské scenérie a klidný prostředí, které umožní opravdový únik od každodenního shonu. Přijděte a objevte krásu těchto karibských skvostů sami.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bahamy Crooked Island a Long Cay


Nejčastější dotazy a odpovědi týkající se Baham, konkrétně Crooked Island a Long Cay, mohou být:

Dotaz 1: Jak se dostanu na Crooked Island a Long Cay?

Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat na Crooked Island a Long Cay, je letecky. Existují pravidelné letecké spoje z hlavního města Baham Nassau a i z jiných ostrovů v Bahamách.

Dotaz 2: Kolik trvá let na Crooked Island a Long Cay?

Odpověď: Let na Crooked Island a Long Cay závisí na vaší polohě a zda máte přestupy. V případě, že letíte přímo z Nassau, let trvá přibližně 1 hodinu.

Dotaz 3: Jaké aktivity můžu na Crooked Island a Long Cay podniknout?

Odpověď: Na Crooked Island a Long Cay můžete podniknout různé aktivity, včetně potápění, šnorchlování, rybaření, jízdy na kajaku, procházek po pláži a pozorování volně žijících živočichů.

Dotaz 4: Kde se dá ubytovat na Crooked Island a Long Cay?

Odpověď: Na Crooked Island a Long Cay se nachází několik menších hotelů, penzionů a chalup k pronájmu. Doporučuje se však rezervovat ubytování předem, protože nabídka je omezená.

Dotaz 5: Jaká je nejlepší doba na návštěvu Crooked Island a Long Cay?

Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu Crooked Island a Long Cay je v období od prosince do dubna, kdy je tam suché a slunečné počasí. V této době je také menší riziko hurikánů.

Dotaz 6: Jaké jsou hlavní atrakce na Crooked Island a Long Cay?

Odpověď: Mezi hlavní atrakce na Crooked Island a Long Cay patří návštěva přírodní rezervace Bird Rock, prozkoumávání skrytých pláží a krásného korálového útesu, a relaxace na místních plážích.

Dotaz 7: Existuje na Crooked Island a Long Cay veřejná doprava?

Odpověď: Veřejná doprava na Crooked Island a Long Cay je omezená. Doporučuje se pronajmout si auto, které se dá využít pro cestování po ostrově.

Toto jsou jen některé z nejčastějších dotazů a odpovědí týkajících se Baham, konkrétně Crooked Island a Long Cay. Samozřejmě se může jednat o individuální případy, a proto je vhodné se před cestou informovat o aktuální situaci a podmínkách na daných ostrovech.


Ubytování Bahamy Crooked Island a Long Cay


Bahamy jsou posledním místem, na kterém byste chtěli přemýšlet o ubytování. Většina turistů se přichází na Bahamy pouze příjemně pobavit a být v plné pohodě. Pokud však zvažujete navštívit Bahamy Crooked Island a Long Cay nebo alespoň zde utratit nějaký čas, může být vaše volba ubytování trochu složitější.

Crooked Island je malý a neobydlený korálový ostrov, přesto je známý kvůli svým dlouhým plážím a nádherným výhledům. Základní ubytování poskytuje Crooked Island Lodge. Nachází se na krásné malé pláži a nabízí několik malých bungalovů. Ty jsou vybaveny všemi nezbytnostmi pro vás a vaši rodinu, včetně klimatizace a televize.

Další možností na Crooked Island je ubytování v některém z pronajatých domů. Tyto domy jsou velmi pohodlné a většinou se nacházejí v blízkosti pláže nebo dokonce přímo na pláži. Tyto pronájmy jsou ideální pro skupiny nebo velké rodiny, protože některé domy nabízejí až 6 ložnic.

Long Cay je menší ostrov poblíž Crooked Island, ale nabízí stejné krásné výhledy a pláže. Zatímco ubytování na Long Cay je omezené, turisté zde mohou najít pohodlné a skvěle vybavené chaty. Tyto chatek podobají bungalovům v Crooked Island Lodge, ale je možné si pronajmout celý dům, což se může hodit pro větší skupiny.

Další možností na Long Cay je ubytování v některém z pronajatých domů. Tyto domy jsou vybavené moderním vybavením a nacházejí se v těsné blízkosti pláže. Tyto domy jsou ideální pro větší rodiny nebo skupiny přátel, protože mohou ubytovat až 10 osob.

Celkově je ubytování na Bahamách Crooked Island a Long Cay jednoduché a pohodlné. Pokud hledáte relaxaci a klid, bude tato místa ideální pro vás. Bez ohledu na to, zda si zvolíte bungalovy, chaty nebo pronajaté domy, budete mít zaručený krásný pobyt a mnoho nezapomenutelných zážitků.


Počasí Bahamy Crooked Island a Long Cay


Bahamy jsou známé svými bílými písčitými plážemi, azurově modrou vodou a tropickým klimatem. Mezi nejnavštěvovanější ostrovy země patří Grand Bahama, Paradise Island a Nassau. Ale existují také méně známé ostrovy, které stojí za objevení. Mezi ně patří Crooked Island a Long Cay.

Crooked Island a Long Cay jsou součástí Long Islandského souostroví na jihovýchodě Baham. Tyto ostrovy jsou známé svou nedotčenou přírodou, malebnými plážemi a klidnou atmosférou. Nabízejí turistům únik z turisticky rušnějších oblastí, kde mohou objevovat krásu Baham bez velkého davu lidí.

Co se týče počasí, ostrovy Crooked Island a Long Cay mají typické tropické klima. To znamená, že se zde setkáte s vysokými teplotami, vyšší vlhkostí vzduchu a sezónními dešti. Nejlepší čas na návštěvu těchto ostrovů je mezi prosincem a dubnem, kdy jsou teploty mírné a deště jsou méně pravděpodobné. Během těchto měsíců se turisté mohou těšit na slunné dny a průměrné teploty kolem 25 až 30 stupňů Celsia.

Naopak od května do listopadu nastává období hurikánů v oblasti Atlantského oceánu, do které patří i Bahamy. Během této doby může být více deštivých dnů a vyšší riziko tropických bouří a hurikánů. Proto je důležité sledovat předpověď počasí a získat informace od místních o aktuálním stavu počasí na ostrovech.

I přes tato rizika si návštěvníci Crooked Island a Long Cay mohou užít krásné dovolené. Ostrovy nabízejí skvělé podmínky pro potápění, šnorchlování a rybaření. Průzračná voda je domovem různých druhů korálových útesů a mořských živočichů, které jsou pro Bahamy typické. Zdejší neobjevené pláže jsou ideální pro odpočinek a relaxaci, daleko od davů turistů.

Pokud plánujete návštěvu Baham a toužíte po klidnějším a méně známém místě, pak byste měli zvážit pobyt na ostrovech Crooked Island a Long Cay. S jejich nádhernou přírodou a příjemným počasím jsou tyto ostrovy ideální pro dovolenou v ráji.


Dovolená Bahamy Crooked Island a Long Cay


Bahamy jsou jednou z nejoblíbenějších turistických destinací na světě. Tento souostroví, nacházející se v Karibiku, nabízí neuvěřitelné pláže, křišťálově čisté vody a mnoho jiných přitažlivých míst k návštěvě. Mezi tyto místa patří také ostrovy Crooked Island a Long Cay.

Crooked Island se nachází na jihovýchodě Baham a je ideálním místem pro milovníky rybaření a šnorchlování. Ostrov je relativně malý, měří pouze 48 km², ale nabízí krásnou přírodu a působivé pláže. Nejslavnějšími plážemi jsou French Wells Beach a Colonel Hill Beach, obě dvě jsou však horského charakteru a nejsou v zálivu. Crooked Island je také oblíbeným místem pro rybáře. Ti zde mohou chytit mnoho druhů ryb, včetně mahi-mahi, tuny, wahoo, sailfish a dalších.

Dalším ostrovem, který můžete navštívit během své prázdnin na Bahamách, je Long Cay. Tento malý ostrov se nachází na severu souostroví a nabízí jedinečný pohled na mělké přírodní laguny plné života. Díky těmto lagunám je toto místo ideální pro milovníky šnorchlování a potápění. Dále se zde můžete projít po krásných plážích, jako je například Hogan Bay Beach, kde se můžete slunit a užívat si krásné křišťálově čisté vody.

Pro návštěvníky, kteří se chtějí naučit více o místním životě na Bahamách, jsou k dispozici muzea. Na Long Cay najdete Museum of Long Cay, které ukazuje historii ostrova a jeho obyvatel. Na Crooked Island najdete muzeum, které vám představí podrobnější historii Baham a místní lidí. Kromě muzeí se zde nacházejí také památky jako Crooked Island Lighthouse, který byl postaven v roce 1876 a je jednou z nejvýznamnějších památek ostrova.

Kromě těchto přírodních krás a historických památek nabízejí ostrovy Crooked Island a Long Cay také mnoho sportovních aktivit, jako je například golf. K dispozici je zde také mnoho restaurací a barů, kde si můžete vychutnat místní kuchyni a pořádat večírky s přáteli a rodinou.

V obou těchto ostrovech najdete mnoho ubytovacích možností, jako jsou hotely, apartmány a vily. Pokud se vám líbí klid a pohoda, můžete si rezervovat menší privátní ubytování, jako jsou bungalovy na pláži nebo malé soukromé vily.

Celkově jsou Crooked Island a Long Cay skvělým místem, kde si můžete užít krásné pláže, aktivní dovolenou a kde se snadno zrelaxujete. Pokud hledáte místo s neuvěřitelnou přírodou, krásnými výhledy a skvělým jídlem, jsou tyto ostrovy pro vás tou správnou volbou.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky