Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Bahamy Georgetown (Exuma)

Nejčastější dotazy a odpovědi Bahamy Georgetown (Exuma)


1. Jak se dostat na Georgetown na Bahamách?

Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Georgetownu na Bahamách, je letět na mezinárodní letiště ve Velké Exumě (George Town International Airport). Když přistanete na letišti, budete mít možnost využít taxislužby nebo pronajmout si auto.

2. Jaké jsou turistické atrakce v Georgetownu?

Georgetown na Bahamách nabízí řadu turistických atrakcí, jako jsou krásné pláže, jako například Exuma Cays Land and Sea Park, který je ideální pro potápění a šnorchlování. Dále tu najdete rozlehlé národní parky, historické památky, jako například Fort George Cay, a tradiční bahamské rybářské vesničky.

3. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Georgetownu?

Ideální doba pro návštěvu Georgetownu na Bahamách je od listopadu do dubna, kdy je tam mírnější počasí. V této době je také méně možností na hurikány a teploty jsou příjemnější. Během letních měsíců může být velmi horko a vlhko.

4. Jaká je místní měna v Georgetownu?

Místní měna v Georgetownu a na celých Bahamách je bahamský dolar (BSD). Většina obchodů a restaurací také přijímá americké dolary, avšak je dobré mít při sobě místní měnu pro menší transakce.

5. Jaká je místní jídla a speciality v Georgetownu?

V Georgetownu si můžete vychutnat místní speciality, jako jsou čerstvé mořské plody, conch salad (salát z mořského hlemýždě), souse (tradiční bahamská polévka) a rozmanité karibské pokrmy. Nezapomeňte také ochutnat bahamský rum, který je velmi populární.

6. Jaké jsou možnosti ubytování v Georgetownu?

V Georgetownu najdete řadu možností ubytování, včetně luxusních resortů, hotelů a penzionů. Mnoho z nich se nachází přímo u pláže a nabízí skvělé služby a vybavení pro relaxaci a zábavu.

7. Jaké aktivity lze v Georgetownu podniknout?

Georgetown na Bahamách nabízí mnoho aktivit pro turisty. Můžete se vypravit na šnorchlování nebo potápění a objevovat úchvatné korálové útesy a mořský život. Také můžete využít možností vodních sportů, jako je paddleboarding nebo jízda na kajaku. Můžete si také vychutnat plavbu lodí nebo procházky po krásném pobřeží.


Dovolená Bahamy Georgetown (Exuma)


Bahamy jsou oblíbenou turistickou destinací díky svým krásným plážím, průzračným modrým vodám a slunečným podnebím. Jedním z nejmalebnějších míst na Bahamách je Georgetown, který leží na ostrově Exuma. Tato oblast je známa svými úchvatnými korálovými útesy, bílým pískem a bohatým mořským životem.

Georgetown je skvělým výchozím bodem pro objevování nádherných pláží a okolních ostrovů. Je zde spousta možností, jak strávit nezapomenutelnou dovolenou. Ostrov Exuma je domovem mnoha mořských živočichů, včetně ohroženého žraloka žraloka modrého, což přitahuje mnoho potápěčů a milovníků podvodního světa.

Hlavní pláž je pláž Stocking Island, kterou můžete dosáhnout trajektem z Georgetownu. Tato pláž je vzdálená jen krátkou plavbu, ale nabízí úplné odpočinkový únik. Na pláži Stocking Island můžete relaxovat na písečné pláži, plavat v průzračných vodách nebo si prozkoumat podmořský život při šnorchlování nebo potápění.

Další nezapomenutelnou zkušeností v Georgetownu je plavba lodí po Exumských ostrovech. Můžete si pronajmout loď nebo se připojit k organizovanému výletu, který vás provede kolem nejkrásnějších pláží a zátok v oblasti. Můžete si užít piknik na pustém ostrově, navštívit slavný plavecký prase nebo se vydat na lov kajakem v jedné z mangrovových bažin.

Nedaleko Georgetownu se také nachází Exuma Cays Land and Sea Park, což je chráněná oblast s nádhernými korálovými útesy. Je to ideální místo pro potápění nebo šnorchlování, abyste obdivovali pestrobarevné ryby a korály.

Georgetown také nabízí možnosti pro ty, kteří se zajímají o historii a kulturu. Můžete navštívit historický George Town přístav a procházet si malebné uličky se starými domy, kde můžete najít místní obchody a tradiční řemesla.

Pokud se rozhodnete odpočinout si od vody, můžete se věnovat také golfovému hřišti v blízkosti města nebo prozkoumat okolní ostrovy na kole nebo pěšky.

Georgetown je také známý pro své místní festivaly a události. Místní obyvatelé se často scházejí, aby slavili svou kulturu a tradice. Můžete se zúčastnit místního festivalu rybolovu, tance nebo hudby.

Dovolená na Bahamách v Georgetownu je skutečným rájem pro milovníky přírody, pláží a dobrodružství. Nezapomeňte si do batohu přibalit šnorchl, plavky a sluneční krém a připravte se na nezapomenutelný zážitek, který vám Bahamy mohou nabídnout.


Letenka Bahamy Georgetown (Exuma)


Bahamy jsou známé svou nádhernou přírodou, bílými písčitými plážemi a tyrkysovým mořem. Jedním z nejkrásnějších ostrovů tohoto karibského ráje je Georgetown (Exuma). Nachází se v Exumském souostroví, které tvoří přes 360 malých ostrovů. Tento úchvatný ostrov je oblíbeným cílem turistů, kteří chtějí zažít klid a krásu přírody.

Pokud plánujete návštěvu Georgetownu, jedním z nejdůležitějších kroků na vaší cestě je nalezení letenky. Existuje několik možností, jak se dostat na tyto krásné ostrovy. Jednou z nejpohodlnějších variant je letecké spojení.

Nabízí se hned několik leteckých společností, které létají na Georgetown. Mezinárodní letiště Exuma International Airport je k dispozici jak pro vnitrostátní, tak mezinárodní lety. JetBlue Airways, Delta Air Lines a American Airlines nabízejí pravidelné linky z několika velkých amerických měst, jako je Miami, Fort Lauderdale nebo Atlanta. Také je možné si rezervovat letenku spojením přes hlavní letiště na Bahamách ve městě Nassau.

Cesta letecky na Georgetown nabízí nejen snadné a pohodlné připojení, ale také skvělý výhled na malebné pobřeží a křišťálově čisté moře u pobřeží Baham. Let letadlem vám umožní již při přistání pocítit ducha tohoto přírodního ráje.

Po příletu na ostrov si nenechte ujít návštěvu nejznámějších lokalit Georgetownu. Exumské sopky, jako je Mount Thompson a Mount Alvernia, jsou oblíbenou atrakcí mezi turisty. Nejvyšší vrchol Mount Alvernia je i nejvyšším bodem celých Baham s výškou 206 metrů nad mořem. Z vrcholu sopky se vám naskytne úchvatný výhled na okolní ostrovy a modré karibské moře.

Dalším lákadlem Georgetownu jsou "plavající prase", které jsou umístěny na ostrově Big Major Cay. Tito neohrožení prasatě se rádi koupou v moři a nejspíše jsou jediní svého druhu na světě. Jejich přítomnost zde je dodnes záhadou a přitahuje pozornost návštěvníků ze všech koutů světa.

Kromě toho můžete využít dalších aktivit, jako je potápění, šnorchlování nebo relaxace na nádherných plážích. Mnoho ostrovů kolem Georgetownu je neobydlených a nabízí vám úplné soukromí a ticho.

Abychom shrnuli, Georgetown na Bahamách je opravdu malebné místo, které stojí za návštěvu. Letenka na tento ostrov je výhodnou volbou, která vám umožní pohodlný a rychlý přístup ke všem krásám tohoto karibského ráje. Ať už jste dobrodruh, milovník přírody nebo prostě hledáte klid a relaxaci, Georgetown a Bahamy vám nabídnou to, co hledáte.


Ubytování Bahamy Georgetown (Exuma)


Bahamy jsou pro mnoho lidí synonymem pro krásné pláže, azurové moře a koktejly s deštníkem. Georgetown na ostrově Exuma však nabízí něco víc než jen klasickou dovolenou u moře. Pokud se chystáte na Bahamy, rozhodně byste měli zvážit i ubytování v Georgetownu.

Georgetown je hlavním městem ostrova Exuma a leží na jeho severním pobřeží. Patří mezi menší obce, v nichž se však stále propojují tradice s moderní dobou. V obci najdete například tradiční rybářské lodě, ale také množství obchodů, restaurací a bister. V Georgetownu rovněž sídlí jakási turistická centrála, kde se můžete dozvědět informace o místních atrakcích.

Pokud se chystáte do Georgetownu, nebudete mít problém s ubytováním. V obci najdete řadu hotelů, ale také ubytování v penzionech či apartmánech. Mezi hotely s výhledem na moře patří například Exuma Palms Hotel nebo Grand Isle Resort and Spa. Pokud byste si chtěli zajít do místního penzionu, máte na výběr například z Farmer's Hill Guest House nebo Exuma Sunrise Inn.

Co se týče turistických atrakcí, Georgetown vám nabídne rovněž svůj podíl. Ve městě se nachází například historické muzeum Kay’s Cottage, kde se můžete dozvědět něco o historii města i celého ostrova. Pro milovníky golfu zase nabízí malebné golfové hřiště Sandals Emerald Bay Golf Course, kde si můžete zahrát mezi palmami a výhledem na oceán. V případě, že vám nevyhovují tyto atrakce, můžete se vydát za pravými bahamskými zážitky.

Na ostrově Exuma se nachází neuvěřitelných 365 ostrovů a Georgetown nabízí možnosti výletů na mnoho z nich. Určitě stojí za to navštívit například nejznámější – Great Exuma Island, kde najdete další krásné pláže a bary. Pro milovníky aktivní dovolené se nabízí možnost potápění či šnorchlování, zážitek nezapomenete ani při plavbě lodí kolem obrovských útesů.

Georgetown může být zajímavou alternativou, pokud se chystáte na Bahamy a chcete něco víc než jen lehání na pláži. Prozkoumejte s místními obyvateli tuto malebnou obec, zajděte si na výlety a užijte si další zážitky na ostrově Exuma. Ubytování v Georgetownu je navíc velmi dostupné, a tak není důvod, proč si toto místo nevyzkoušet.


Počasí Bahamy Georgetown (Exuma)


Bahamy jsou známé svou krásnou přírodou a příjemným tropickým počasím, které přitahuje milovníky slunce a dovolené na pláži. Georgetown, který se nachází na ostrově Great Exuma v Bahamách, není výjimkou.

Klima Georgetownu je typické pro oblast Karibiku, s vyššími teplotami a vlhkostí. Průměrné teploty se zde pohybují od 23 °C v zimních měsících až po 32 °C v létě. Nejteplejšími měsíci jsou červenec a srpen, kdy se teploty často vyšplhají na 35 °C a více. Naopak nejchladnějšími měsíci jsou prosinec a leden, kdy se teploty mohou snížit na 20 °C.

Vzhledem k tomu, že se Georgetown nachází v tropické oblasti, je typické zdejší počasí doprovázeno i vyšší vlhkostí vzduchu. Vlhkost se pohybuje kolem 70-80 % v průměru. To znamená, že se může zdát, že teplota je ještě vyšší, než ve skutečnosti je.

Dešťové srážky jsou v Georgetownu rozloženy relativně rovnoměrně po celý rok. Nejvlhčími měsíci jsou květen a červen, kdy se často vyskytují větší přeháňky a bouřky. Průměrné množství srážek se pohybuje kolem 100-150 mm měsíčně.

Jedinými větrnými obdobími, která mohou Georgetown zasáhnout, jsou hurikány. Hurikánová sezóna na Bahamách trvá od června do listopadu, přičemž vrchol nastává v srpnu a září. Je důležité sledovat předpovědi a varování meteorologických institucí, aby se návštěvníci mohli případně připravit a chránit.

Pokud plánujete návštěvu Georgetownu na Exuma, doporučuje se balit lehké oblečení, přilnavou obuv a samozřejmě nezapomenout na plavky a sluneční ochranu. Nezapomeňte také, že tato oblast je rájem pro potápěče a milovníky vodních sportů, díky průzračným vodám a úchvatným korálovým útesům.

Georgetown, Exuma nabízí tropické počasí s teplými teplotami a vysokou vlhkostí. Ať už si užíváte pláže, potápění nebo procházky, vždy je vhodné sledovat místní předpovědi počasí a být připraven na případné změny. Bahamy jsou jedním z těch míst na světě, kde počasí hraje důležitou roli a přidává dovolené na exotických ostrovech ten správný kouzelný prvek.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky