Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Bahamy Little San Salvador Island

Dovolená Bahamy Little San Salvador Island


Bahamy jsou rájem na Zemi. Tyto krásné karibské ostrovy jsou známy svými bílými plážemi, tyrkysovými vodami a slunečným počasím. Mezi místy, která stojí za návštěvu, patří i ostrov Little San Salvador Island.

Tento nádherný ostrov se nachází na jihovýchodě Baham a je součástí řetězce ostrovů známých jako Eleuthera a Cat Island. Little San Salvador Island je soukromý ostrov a vlastní ho společnost Holland America Line, která zde provozuje luxusní all-inclusive resort Half Moon Cay.

Pro milovníky pláží je Half Moon Cay naprosto rájem. Ostrov nabízí nádherné bílé pláže, které jsou lemovány palmami a křišťálově jasnými vodami. Můžete si zde pronajmout šnorchlovací vybavení a objevit úchvatné podvodní světy nebo se projít po krajině ostrova. Pokud máte rádi adrenalinové zážitky, můžete se věnovat například jízdě na koni. Rádi byste si užili okamžiků odpočinku a relaxace? Na Half Moon Cay jsou k dispozici také wellness služby.

Vzhledem k tomu, že ostrov patří společnosti Holland America Line, resort Half Moon Cay není otevřený pro veřejnost. Navzdory tomu, že se jedná o uzavřený resort, hodnotí ho návštěvníci jako skvělé místo pro strávení dovolené. Prostředí je tu klidné a soukromé, personál je přátelský a vstřícný a jídla jsou vynikající.

Ostrov Little San Salvador Island a resort Half Moon Cay jsou takovým tajným klenotem Baham. Pokud hledáte luxusní dovolenou na soukromém místě s nádhernými plážemi, Half Moon Cay je to pravé místo pro vás. Zkrátka, ideální prostor pro odpočinek, rozmazlování a načerpání nových sil.


Letenka Bahamy Little San Salvador Island


Bahamy jsou známé svými nádhernými plážemi, tyrkysovými vodami a exotickou atmosférou. Mezi mnoha ostrovy, které tvoří toto karibské souostroví, se nachází i malý ostrov Little San Salvador, který poskytuje útočiště pro ty, kteří hledají opravdový ráj na zemi.

Little San Salvador, také známý jako Half Moon Cay, je jedním z mnoha soukromých ostrovů, které náleží společnosti Holland America Line, známé především díky svým výletům na moři. Ostrov je situován na východním pobřeží Baham a je jediným ostrovem v tomto souostroví, který je v majetku některé lodní společnosti. To znamená, že většina návštěvníků má jedinečnou příležitost prozkoumat tento malebný kousek ráje.

Letenky na Little San Salvador jsou všeobecně dostupné a lze je rezervovat s předstihem při plánování dovolené na Bahamách. Některé lety přistávají na sousedním ostrově Eleuthera a odtud je pak pouze krátký přelet na Half Moon Cay. Jiní návštěvníci preferují přílet do hlavního města Baham Nassau a odtud pokračují na ostrov trajektem nebo katamaranem.

Po příletu na Little San Salvador budou návštěvníci nadšeni jasně modrou vodou obklopující ostrov. Pláže jsou dokonale čisté a bílé, a tvoří tak ideální podmínky pro opalování a relaxaci. Mnoho oblíbených aktivit zahrnuje šnorchlování, potápění, jízdu na kajaku či jiných vodních aktivit. Pokud hledáte romantický útěk, můžete se projít po opuštěných písečných plážích nebo si dopřát odpočinek na plážovém lehátku se sklenkou nápoje ve vaší ruce.

Half Moon Cay je také domovem pro mnoho ohromujících mořských živočichů a exotických zvířat. Můžete si prohlédnout bazén plný žraloků, skát se s prasaty nebo navštívit místní rezervaci ptáků. Ostrov také nabízí možnost procházky přírodou, kde si můžete vychutnat nádherný výhled na karibské moře.

Pro hosty, kteří se chtějí ponořit do místní kultury, je dostupné tradiční bahamské jídlo a pití na ostrově. Restaurace na pláži nabízejí speciality jako je čerstvě upečený losos nebo grilovaný humr.

Je však dobré mít na paměti, že ostrov je většinou dostupný pouze pro návštěvníky některé z lodí společnosti Holland America Line, kteří zde mají proplouvající zastávku. Proto je rezervace na tuto plavbu nutná předem.

Návštěva bahamského ostrova Little San Salvador je jedinečnou příležitostí zažít skutečné karibské království. Od nádherných pláží až po úžasnou přírodu a občerstvení, tento kousíček ráje přináší nezapomenutelný zážitek, který se vyplatí zažít. Pokud hledáte aktivní dovolenou nebo klidnou romantickou atmosféru, Little San Salvador nabízí něco pro každého cestovatele.


Ubytování Bahamy Little San Salvador Island


Bahamy jsou jedním z nejkrásnějších a nejoblíbenějších turistických cílů na světě. Mnoho turistů však často navštěvuje jen nejznámější ostrovy, jako je Nassau nebo Grand Bahama Island. V tomto článku se podíváme na jednu z méně známých, ale stejně nádherných ostrovů Baham – Little San Salvador Island.

Little San Salvador Island, také známý jako Half Moon Cay, se nachází na jihovýchodě Baham a patří do skupiny ostrovů zvané Eleuthera. Ostrov je vlastněn společností Holland America Line, což znamená, že je zde velký výběr luxusního ubytování ve formě plavidel a prostorných vil.

Jedním z hlavních lákadel Little San Salvador Island je jeho krásná pláž o délce téměř 3 km. Pláž je pokryta bílým pískem a je obklopena průzračným tyrkysovým mořem. Je ideální pro plavání, šnorchlování, paddleboarding nebo jen lenošení na pláži. Na ostrově se nachází také několik vynikajících restaurací, které nabízejí širokou škálu místních specialit.

Pro ty, kteří hledají více aktivit než jen plážování, je tu také mnoho dalšího co dělat. Můžete si vypůjčit kajak, vodní skútr, jízdu na koni po pláži nebo se vydat na turistiku do neuvěřitelně krásné krajiny ostrova. Zajímavou atrakcí je například návštěva ptačí rezervace, kde můžete pozorovat mnoho druhů ohrožených druhů ptáků.

Pokud hledáte ubytování na Little San Salvador Island, máte na výběr celou řadu luxusních možností. Holland America Line nabízí celou řadu plavidel, na kterých se můžete ubytovat. Pokud vám více vyhovuje soukromí, můžete si pronajmout prostornou vilu s vlastním bazénem.

Celkově lze říci, že Little San Salvador Island je skvělým místem pro ty, kteří touží po klidném a relaxačním pobytu na krásném místě. Pláže jsou neuvěřitelné a aktivit dostatek – jak pro singly, tak pro rodiny. Mějte na paměti, že na ostrov se dostanete pouze lodí, takže si plánujte předem přepravu. Pokud se rozhodnete návštěvu Half Moon Cay, nebudete litovat.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bahamy Little San Salvador Island


1. Jak se dostat na Little San Salvador Island?

- Little San Salvador Island je součástí Baham a může se k ní dostat lodí či letadlem.

2. Kdy je nejlepší doba pro návštěvu Little San Salvador Island?

- Nejlepší období pro návštěvu ostrova je od prosince do dubna, kdy jsou ideální podmínky pro plážové aktivity.

3. Co se na Little San Salvadoru nachází?

- Na ostrově se nachází pláže, restaurace, bary, bazény a různé aktivity jako šnorchlování, potápění, rybaření a vodní sporty.

4. Jaké jsou turistické atrakce na Little San Salvador Island?

- Hlavní turistickou atrakcí na ostrově je Half Moon Cay, která je považovaná za nejkrásnější pláž na Bahamách. Na ostrově také najdete mangrovy, rybníky a chráněná přirozená území.

5. Kde se na Little San Salvador Island dá najíst a ubytovat?

- Na ostrově se nachází několik restaurací a barů, stejně jako luxusní resort s možností ubytování.


Počasí Bahamy Little San Salvador Island


Bahamy jsou známé svým krásným tropickým počasím a jedním z nejkrásnějších ostrovů, kterým se může pochlubit, je Little San Salvador Island. Toto malé rájové území je opravdu nezapomenutelné a jeho počasí je právě tím, co ho dělá ještě více lákavým.

Little San Salvador Island se nachází v Exumském souostroví ve východní části Baham a je součástí soukromého ostrova Half Moon Cay. Ostrov se rozprostírá na ploše přes 2,4 kilometrů čtverečních a je obklopený teplými a průzračnými karibskými vodami. Zdejší klima je klasickým příkladem tropického ráje.

Jedním z hlavních rysů počasí na Bahamách a tedy i na Little San Salvador Island je vysoká teplota po celý rok. Průměrné teploty se pohybují kolem 24-33 °C (75-91 °F), což znamená, že na ostrově panuje téměř neustále ideální počasí. Je tu vždy teplé a slunečné a návštěvníci si mohou užít nekonečné hodiny na pláži.

Jelikož je ostrov obklopený karibským mořem, voda zde má rovněž příjemnou teplotu po celý rok. Průměrná teplota vody na Bahamách se pohybuje kolem 25-29 °C (77-84 °F), což je ideální pro milovníky plavání, potápění a dalších vodních aktivit. Navíc, díky průzračnosti vody můžete pozorovat pestrobarevné korálové útesy a zvědavé mořské živočichy, což je zážitek sám o sobě.

Dalším faktorem, který přispívá ke krásnému počasí na Little San Salvador Island, je období sucha. Bahamy mají dvě období - suché a deštivé. Období sucha trvá od listopadu do dubna a je považováno za nejlepší dobu pro návštěvu ostrova. Během tohoto období se srážky omezují a slunce je na obloze víceméně neustále.

I přes krásnou a stabilní povahu počasí je však důležité si pamatovat, že jižní Bahamy, včetně Little San Salvador Island, mohou být v určité části roku náchylné k hurikánům. Hurikánová sezóna trvá od července do listopadu, a i když pravděpodobnost, že se na ostrově přímo setkáte s hurikánem, je poměrně nízká, je dobré mít na paměti, že byste měli být vždy informovaní o vývoji počasí a přijmout všechna nezbytná opatření pro svou bezpečnost.

Nicméně, pokud se rozhodnete navštívit Little San Salvador Island během období sucha, jste zaručeni úchvatným počasím s vysokými teplotami, teplou vodou a jasným nebem. Toto souostroví je skutečným rájem na Zemi a každý, kdo sem zavítá, se zamiluje do jeho nádherného počasí a neuvěřitelné krásy.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky