Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Beliz South Water Caye

Počasí Beliz South Water Caye


Beliz South Water Caye je malý korálový ostrov nacházející se v Karibiku. Tento nádherný kousek země je znám pro svůj tropický klima a krásné pláže s bílým pískem. Pokud plánujete návštěvu tohoto krásného místa, je pro vás důležité vědět o jeho počasí.

Počasí na Beliz South Water Caye je v podstatě tropické. Tato oblast se nachází v blízkosti rovníku, což znamená, že má stálou teplotu po celý rok a proměnlivé množství srážek. V létě (červenec a srpen) jsou teploty obvykle nejvyšší, dosahují v průměru kolem 32°C. V zimě se teploty snižují a průměrná teplota dosahuje kolem 25°C. Noc může být trochu chladnější, ale v průměru se v této oblasti udržuje teplota nad 20°C.

Srpen a září jsou v Beliz South Water Caye měsíce s největším množstvím srážek. Tyto měsíce se vyznačují silnými lijáky, ale většinou jsou krátkodobé a trvají jen několik hodin. V období od prosince do května naopak můžete očekávat méně srážek, častěji je ale pozorován silný vítr s rychlostí až 20 km/h.

Nicméně ani v období nižších srážek se nespolehnete na naprostou suchost, takže si určitě vezměte s sebou vhodné oblečení a obuv, které vám pomohou ochránit se před vlhkostí.

Celkově jsou podmínky na Beliz South Water Caye ideální pro vodní sporty. Když je vítr nejvíce náročný, jsou ideální podmínky pro windsurfing a kitesurfing. Voda Karibiku je sice vhodná pro plavání, ale jedině s plaveckými pomůckami, jelikož místní faunu tvoří například žraloci a úhoři.

Pokud plánujete návštěvu této krásného kousku země, mějte na paměti výše uvedené informace o počasí, a přizpůsobte si své plány podle toho. Ať už cestujete v období dešťů nebo suššího období, budete mít bezpochyby nezapomenutelnou zkušenost!


Ubytování Beliz South Water Caye


Belizský ostrov South Water Caye se nachází na pobřeží země, v blízkosti mysu Placencia. Tento malý rajský ostrov je obklopen korálovým útesem a slavný svou překrásnou krajinou, jasnými vodami a bohatým podmořským životem. Navštěvován převážně milovníky potápění a šnorchlování, South Water Caye se stal oblíbeným turistickým cílem pro ty, kteří hledají odpočinek a dobrodružství v jednom.

Přístup na ostrov je možný pouze lodí, což dává cestovatelům jedinečnou možnost zažít skutečný ostrovní život. Po příjezdu na ostrov Vás přivítá malý a pozorný personál, který se o Vás bude starat po celou dobu Vašeho pobytu. Na ostrově se nachází pouze několik resortů, které nabízejí příjemné a komfortní ubytování.

Resorty na South Water Caye jsou většinou menší a intimnější, což zajišťuje klid a soukromí během Vaší dovolené. Pokoje jsou prostorné a vkusně zařízené, disponují vlastní koupelnou a jsou vybaveny veškerým potřebným vybavením. Některé resorty mají i terasu s výhledem na krásnou modrou mořskou hladinu.

Jídlo na South Water Caye je převážně založeno na mořských plodech, které jsou čerstvé a chutné. V restauracích můžete ochutnat tradiční belizskou kuchyni, která kombinuje vlivy karibské, mexické a kreolské kuchyně. Nezapomeňte vyzkoušet i některé místní speciality, jako je například bouřlivýí guláš, pikantní mušle nebo chuťovou bombu v podobě místního hlavního jídla Hudut.

Aktivity na ostrově jsou nekonečné. Můžete si zde vyzkoušet potápění a šnorchlování, a tak objevit podmořský svět korálových útesů plný pestrobarevného života. Akvální sporty jsou velmi populární, ať už se jedná o kajakování, rybaření či plavání. Pokud jste milovníkem přírody, můžete se vydat na prohlídku nedaleké rezervace Cockscomb Basin Wildlife Sanctuary, kde máte možnost vidět vzácné druhy zvířat a rostlin.

South Water Caye nabízí také možnost prostého odpočinku na pláži. Opuštěný písečný pobřeží a tiché vody moře vytvářejí ideální prostředí pro lenošení a relaxaci. Koupání v moři je zde nezapomenutelný zážitek a mnoho resortů nabízí také plážové aktivity, jako jsou volejbal, plážový fotbal a jiné hry.

South Water Caye je skutečným rájem pro ty, kteří hledají klid a odpočinek. Tento malý ostrov nabízí úžasnou přírodu, křišťálově čistou vodu a nevšední atmosféru. Ubytování na South Water Caye je ideální pro všechny, kteří chtějí prozkoumat krásy Karibiku a zároveň se odpočinout v příjemném prostředí.


Dovolená Beliz South Water Caye


Beliz South Water Caye je malý, korálový ostrov, který je součástí belizského souostroví. Tento ostrov je vzdálen asi 14 km jihovýchodně od Dangrigy a 56 km západně od Placencia. Celý ostrov má délku asi 200 metrů a šířku 45 metrů a je obklopen korálovými útesy, které jsou domovem mnoha druhů mořského života.

Lodě odplouvají na South Water Caye z Placencia, Dangrigy a z několika dalších míst v Belizu. Cesta na ostrov trvá asi hodinu a půl a je velmi pohodlná a příjemná. Když se dostanete na South Water Caye, budete nadšeni krásným bílým pískem, kterým je ostrov pokrytý, a průzračnou vodou, která okolo ostrova proudí.

Na ostrově je několik malých hotelů, které nabízejí ubytování v jednoduchých, ale útulných chatkách s vlastním sociálním zařízením a klimatizací. Není zde mnoho restaurací, ale místní kuchyně je skvělá, a tak si můžete vychutnat ty nejlepší rybí pokrmy, které jste kdy ochutnali.

Jakmile se vydáte pod vodu, budete nadšeni neuvěřitelným množstvím ryb a nádhernými korálovými útesy, které okolo ostrova rostou. Můžete se vydat na potápění nebo šnorchlování a podívat se na želvy, rejnoky nebo dokonce i na žraloky.

Když si na ostrově najdete své místo, zjistíte, že zde panovala klidná atmosféra. Tento ostrov je skvělým místem pro ty, kteří chtějí uniknout ruchu města a relaxovat přímo u moře. South Water Caye je také perfektní pro romantickou dovolenou nebo pro rodinnou dovolenou, protože zde najdete spoustu aktivit, které mohou požitku z pobytu přidat.

Celý ostrov South Water Caye a jeho překrásné okolí jsou součástí chráněného korálového útesu, takže si můžete být jisti, že zde naleznete krásné a nedotčené prostředí. Pokud se chystáte na dovolenou v Belizu, můžeme South Water Caye jenom doporučit. Toto nádherné místo Vás příjemně překvapí svou krásou a poklidem, které zde panují.


Nejčastější dotazy a odpovědi Beliz South Water Caye


1. Jak se dostat na South Water Caye?
Odpověď: Nejsnazší způsob, jak se na South Water Caye dostat, je letět na mezinárodní letiště Philip S. W. Goldson v Belize City a pak se připojit k místnímu letu do Placencia nebo Dangriga. Z těchto přístavů budete muset najmout lodní přepravu na South Water Caye.

2. Jaké aktivity lze na South Water Caye podniknout?
Odpověď: Na South Water Caye můžete podniknout šnorchlování, potápění, kanoistiku, rybaření, plavbu na lodích s prosklenou podlahou a relaxaci na pláži. Můžete také podniknout výlety na okolní ostrovy a neobvyklé plavby s delfíny a želvami.

3. Kde se na South Water Caye nachází ubytování?
Odpověď: Na South Water Caye se nachází několik resortů a loděnic, které nabízejí ubytování v bungalovech a chatkách přímo na pláži. Doporučuje se rezervovat ubytování předem, protože je to oblíbená turistická destinace.

4. Jaké je nejlepší období pro návštěvu South Water Caye?
Odpověď: Nejlepší období pro návštěvu South Water Caye je od prosince do dubna, kdy je suché období a průzračnější voda. Avšak i v období dešťů je možné navštívit South Water Caye a využít vodních aktivit, protože deště obvykle nejsou dlouhotrvající.

5. Jaká je cena ubytování na South Water Caye?
Odpověď: Cena ubytování na South Water Caye se liší v závislosti na typu a komfortu ubytování a také na sezóně. Ceny se pohybují od přibližně 150 USD (3600 Kč) za noc za jednodušší ubytování až po 500 USD (12000 Kč) za luxusnější možnosti.

6. Je na South Water Caye možné najít restaurace a potraviny?
Odpověď: Ano, na South Water Caye se nachází několik restaurací, které nabízejí místní jídla a mořské plody. Je také možné nakoupit některé základní potraviny, jako je ovoce, zelenina a alkohol, ve místních obchodech na ostrově.

7. Jaká je situace s pitnou vodou na South Water Caye?
Odpověď: Na South Water Caye není pitná voda, musíte si zakoupit balenou vodu nebo si vodu dezinfikovat. V místních restauracích a ubytovacích zařízeních je obvykle dostupná balená voda.

8. Existuje možnost pronájmu lodě na South Water Caye?
Odpověď: Ano, je možné si pronajmout lodě nebo jiná plavidla na South Water Caye, pokud máte zkušenosti s jejich ovládáním. Pokud ne, je lepší najmout skutečného kapitána nebo průvodce na lodě nebo katamaran.

9. Jsou na South Water Caye komáři a jiné hmyzí obtíže?
Odpověď: Protože se nacházíte na ostrově, neexistuje zde velký problém s komáry nebo jinými hmyzími obtížemi. Nicméně je vždy dobré používat repelent proti hmyzu, zejména pokud plánujete podnikat výlety do okolních bažin či deštného pralesa.

10. Jakou měnu přijímají na South Water Caye?
Odpověď: Na South Water Caye se obvykle přijímá belizský dolar (BZD), ale některá zařízení také přijímají americké dolary (USD). Je dobré mít s sebou dostatečné množství hotovosti, protože na ostrově není bankomat.


Letenka Beliz South Water Caye


Beliz South Water Caye: Klenot Střední Ameriky pro milovníky přírody a plážových dovolených

Beliz, malá středoamerická země, je známá svou fascinující přírodou, korálovými útesy a nedotčenými plážemi. Jednou z nejvíce atraktivních a nádherných destinací v Belizu je ostrov South Water Caye. Tato malebná ostrovní komunita nabízí nezapomenutelný zážitek pro ty, kteří touží po plážové dovolené s dotykem pravé karibské exotiky.

South Water Caye se nachází v Belizejském korálovém útesu, který je největším korálovým útesem v západní polokouli. Korálový útes je jedním z nejlepších míst na světě pro potápění a šnorchlování, díky svému bohatství podmořského života a úchvatnému podvodnímu světu. Pro milovníky potápění je South Water Caye skvělou bránou k průzkumu tohoto fascinujícího světa.

Letenky do Belizu jsou snadno dostupné, a z tradičního přístavu v Placentii je možné se dostat na South Water Caye lodí, což přispívá k pocitu odlehlého ráje. Tento ostrov, o rozloze pouhých 15 akrů, je známý svými nedotčenými plážemi, jemným bílým pískem a tyrkysovými vodami. Toto místo je ideálním útočištěm pro ty, kteří hledají klid a příležitost pro relaxaci na opuštěných plážích.

Navíc, South Water Caye nabízí také řadu různých aktivit, které je možné podniknout. Jednou z nich je kajak, což je skvělý způsob, jak obdivovat okolní krajinu a průzračné moře. Turisté si mohou také pronajmout různé vodní vybavení, jako je šnorchlovací vybavení, nebo se vydat na plavbu na rybářské lodi a vyzkoušet si své rybářské dovednosti.

Nejenže je South Water Caye ideální pro plážovou dovolenou a vodní aktivity, ale také přiláká turisty svou biologickou diverzitou a možnostmi pozorování ptáků. Mnoho druhů ptačího života se zde nachází, a to včetně trpasličích kolibříků, pelikánů a fregatních ptáků. Pro milovníky přírody a fotografování je tohle opravdový ráj.

Přestože South Water Caye nemá nějaké luxusní rezorty nebo komerční obchody, nabízí několik menších ubytovacích zařízení, které si zachovávají autentický a přátelský ráz. Tato místa nabízejí komfortní ubytování, výtečné pokrmy připravené z čerstvých místních surovin a nádherné výhledy na moře.

Pokud milujete přírodu, odlehlé pláže, křišťálově čisté moře a adrenalinové aktivity, letenka do Beliz South Water Caye je pro vás. Zkuste toto skryté karibské klenot a objevte svět plný nádhery a nezapomenutelných zážitků.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky