Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Bělorusko Národní park Bělověžská pushcha

Ubytování Bělorusko Národní park Bělověžská pushcha


Bělověžská pushcha je jedním z nejstarších a největších národních parků ve střední Evropě. Nachází se na území Běloruska a Polska a je domovem mnoha vzácných druhů rostlin a zvířat. Zdejší příroda je úchvatná a jedinečná, což přitahuje návštěvníky z celého světa.

Pokud plánujete navštívit tento národní park, určitě nezapomeňte na ubytování. Bělorusko nabízí širokou škálu možností, které odpovídají různým potřebám a preferencím turistů.

Pro milovníky dobrodružství a přírody je nejlepší volbou táboření. V národním parku je mnoho vyhrazených tábořišť, kde si můžete postavit stan a vychutnat si autentický zážitek v přírodě. Bělověžská pushcha vám nabídne nádherné scenérie, možnosti pro pěší turistiku a pozorování divoké zvěře. Pamatujte však, že při táboření je potřeba dodržovat pravidla a respektovat zdejší přírodu.

Pokud upřednostňujete pohodlí a komfort, můžete si najmout chalupu nebo apartmán v blízkosti národního parku. V okolí najdete mnoho ubytovacích zařízení, které nabízejí rodinné chalupy s kompletním vybavením. Můžete si užít klidný a relaxační pobyt, kdy si sami vaříte a odpočíváte ve svém soukromí.

Pro ty, kteří touží po luxusu a exkluzivitě, je k dispozici několik luxusních hotelů a resortů poblíž národního parku. Zde si můžete dopřát prvotřídní služby, wellness procedury a gourmet stravování. Tyto hotely často nabízí také organizované výlety do Bělověžské pushchy, kde budete mít možnost vidět některá z nejvzácnějších evropských zvířat, jako je běloruský jeřáb nebo zubr.

Bělorusko je známé svou vstřícností a pohostinností, a to se odráží i v ubytovacích zařízeních. Bez ohledu na to, kterou možnost ubytování si vyberete, můžete se těšit na příjemné a pohodové prostředí. Proudí zde klid a harmonie, které vám umožní ponořit se do krásné přírody národního parku.

Bělověžská pushcha je opravdu nezapomenutelným místem, které stojí za to navštívit. Užijte si jedinečnou přírodu, relaxujte a obdivujte zdejší živočišný svět. Bez ohledu na to, zda si vyberete táboření, pronájem chalupy nebo luxusní hotel, bude váš pobyt ve středisku Bělověžská pushcha nezapomenutelným zážitkem.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bělorusko Národní park Bělověžská pushcha


1. Co je Bělověžská pushcha?
Bělověžská pushcha je národní park nacházející se na území Běloruska a Polska. Je to největší zachovalý prales v Evropě a jedna z nejvýznamnějších oblastí pro zachování divokých zvířat v Evropě.

2. Kde se Bělověžská pushcha nachází?
Bělověžská pushcha se nachází na hranicích Běloruska a Polska, asi 60 km jihovýchodně od města Brest.

3. Jaké zvířata mohu vidět v Bělověžské pushše?
V Bělověžské pushše můžete vidět mnoho divokých zvířat, včetně evropských bizonů, jelenů, srn, rysů, medvědů, vlků a řady druhů ptáků.

4. Jaké aktivity mohu dělat v Bělověžské pushše?
V Bělověžské pushše je mnoho turistických tras, které vás zavedou do srdce pralesa. Můžete si pronajmout kolo a projet se okolo národního parku. Také si můžete objednat jízdu na saních tažených koňmi nebo vydat se na ryby do okolních jezer.

5. Jaký je vstup do Bělověžské pushše?
Vstupné do Bělověžské pushše se liší v závislosti na tom, zda se jedná o jednotlivce nebo skupinu, a také zda jsou turisté z Běloruska nebo zahraničí. V roce 2021 je cena vstupného pro jednotlivce z Běloruska kolem 130 rublů (asi 5 USD) a pro turisty zahraničí kolem 20 USD.

6. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Bělověžské pushše?
Nejlepší čas na návštěvu Bělověžské pushše je od jara do podzimu, kdy je počasí příjemné a zvířata jsou nejaktivnější. V zimě lze také navštívit národní park, ale musíte být připraveni na extrémní podmínky a výzvy.

7. Jak se dostanu do Bělověžské pushše?
Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Bělověžské pushše, je cestovat do Brestu v Bělorusku, odkud je několik pravidelných autobusových spojení do oblasti Bělověžské pushče. Také můžete cestovat vlakem do Brestu nebo si pronajmout auto a jet na vlastní pěst.

8. Potřebuji vstupenku předem zakoupit?
Obvykle není nutné předem kupovat vstupenku do Bělověžské pushše, ale během turistické sezóny si můžete zajistit své místo předem na oficiálních webových stránkách národního parku.


Dovolená Bělorusko Národní park Bělověžská pushcha


Bělorusko je zemí, která je bohatá na přírodní krásy a národní parky. Jedním z nejvýznamnějších a nejstarších národních parků v Bělorusku je Bělověžská pushcha. Tento národní park je jedním z největších lesních komplexů ve střední Evropě a je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO.

Bělověžská pushcha se nachází na hranicích mezi Běloruskem a Polskem a rozkládá se na ploše téměř 1500 km². Tento úžasný lesní komplex je domovem mnoha vzácných druhů rostlin a zvířat, včetně evropských bizónů, jelenů, divokých prasat, vlků a různých druhů ptáků. Je to jedno z mála míst ve střední Evropě, kde můžete spatřit tyto velké savce volně žijící v jejich přirozeném prostředí.

Národní park Bělověžská pushcha je vyhledávanou turistickou atrakcí pro milovníky přírody a outdoorové aktivity. Zde si můžete vychutnat procházky v krásném lese, vydat se na cykloturistiku, nebo navštívit jeden ze skrytých jezer v parku. Je zde také možnost podniknout jízdu na kole po značených stezkách, které vás provedou nejkrásnějšími kouty parku.

Pokud máte zájem o poznání zajímavostí a historie tohoto místa, můžete také navštívit Bělověžský palác, který se nachází v centru parku. Palác sloužil jako letní sídlo polských králů a ruských cara v minulosti a dodnes se zde zachovalo mnoho historických artefaktů a uměleckých děl.

Bělavěžská pushcha nabízí také možnost ubytování v jednom z turistických zařízení, která se nacházejí v parku. Můžete si vybrat mezi kempy, chatkami nebo luxusními hotelovými pokoji. Některé z těchto zařízení také nabízejí možnost stravování v jejich restauracích, kde si můžete vychutnat tradiční běloruskou kuchyni.

Pokud se rozhodnete navštívit národní park Bělověžská pushcha, nezapomeňte si předem zkontrolovat otevírací dobu parku a případné požadavky na vstup, protože určitá místa v parku mohou být omezeně přístupná ve prospěch ochrany přírody.

Bělověžská pushcha je jedinečným a malebným místem, které nabízí nezapomenutelný průzkum přírodních krás a vzácných druhů, které žijí v tomto unikátním prostředí. Jestliže plánujete dovolenou v Bělorusku, určitě nezapomeňte navštívit tento fascinující národní park.


Letenka Bělorusko Národní park Bělověžská pushcha


Bělorusko je zemí s bohatou přírodní krásou a jedním z jejích nejvýznamnějších přírodních pokladů je Národní park Bělověžská pushcha. Ležící na hranicích s Polskem, tento park představuje jedinečný ekosystém a domov mnoha vzácných druhů rostlin a zvířat.

Bělověžská pushcha je největší a nejdůležitější zbytkem pralesa, který kdysi pokrýval velkou část Evropy. Přesahuje hranice do Polska a je také zapsána na seznamu UNESCO jako světové dědictví. Park se rozprostírá na ploše více než 1500 km2 a tvoří ho rozmanitý lesní ekosystém, který zahrnuje smíšené listnaté, borové, dubové a březové porosty.

V Bělověžské pushče máte možnost objevit některé z největších evropských druhů, včetně evropského bizonu, který je symbolem parku. Tito velcí savci jsou chováni v parku jako součást programu pro ochranu a reintrodukci ohrožených druhů. Dále tu žijí rysi, losi, lišky, jeleni a mnoho dalších divokých zvířat.

Návštěvníci parku mají možnost prozkoumat jeho krásu skrze různé turistické stezky a naučné stezky, které vedou návštěvníky přes různé typy lesních prostředí. Můžete se také připojit k průvodci, který vám poskytne podrobné informace o tomto unikátním ekosystému a jeho historii. Pokud jste milovníkem ptáků, mohli byste také objevovat mnoho druhů ptáků, které zde hnízdí a přesťěhovávají se.

Bělověžská pushcha byla také místem, kde se Schengenská dohoda poprvé podepsala v roce 1995. Dohoda, která mj. zrušila hraniční kontroly mezi členskými státy Evropské unie, byla podepsána v domě lesníka, který leží na hranici parku a slouží jako muzeum s výstavou o historii parku a této dohody.

Pro ty, kteří se zajímají o ochranu přírody a ekologii, je Národní park Bělověžská pushcha fascinujícím místem ke studiu. Park provozuje výzkum a vzdělávací programy, které mají za cíl informovat lidi o důležitosti ochrany přírody a zachování přírodních stanovišť.

Pokud plánujete navštívit Bělorusko, nenechte si ujít Národní park Bělověžská pushcha. Je to místo plné krásných scenérií, přírodního bohatství a ohromující biodiverzity. Prožijete zde jedinečný zážitek, který oceníte a vzpomínat na něj budete ještě dlouho poté, co se vrátíte domů.


Počasí Bělorusko Národní park Bělověžská pushcha


Bělorusko je země ve východní Evropě, která se rozkládá převážně na rovině a je známá svými národními parky a přírodními krásami. Mezi ty nejvýznamnější patří Bělověžská pushcha, která je největším a nejstarším pralesním územím v Evropě a je zapsána na seznamu Světového dědictví UNESCO.

Když přijedete do Národního parku Bělověžská pushcha, můžete očekávat rozmanitou paletu počasí v průběhu celého roku. Díky svému poloze v kontinentálním podnebném pásu má Bělorusko chladné zimy a teplá léta, což znamená, že Bělověžská pushcha má extrémní teploty během obou sezón.

Během zimy se teploty pohybují od -2°C do -8°C, s občasnými mrazy a sněžením. V březnu a dubnu se počasí začíná zlepšovat a v květnu se začínají objevovat první květiny. Průměrné teploty v létě jsou kolem 20°C, ale mohou být i vyšší než 30°C, což znamená, že léto může být velmi horké a suché.

Podzim je obdobím, kdy se začínají měnit barvy listů na stromech, což přináší unikátní krajinnou krásu. Teploty se pohybují od 0°C do 15°C a bývají poměrně stabilní, dokud se nezačne blížit zima.

Kromě těchto výrazných ročních období, je počasí v Bělověžské pushče často velmi změnlivé a nebývá předvídatelné, takže nejlepší je se připravit na to, že počasí se může velmi rychle změnit. Může být slunečno a krásně, aby se náhle objevily mraky a průtrž mračen.

Bělorusko je krásnou zemí s několika národními parky, které nabízejí přírodní krásy a krajinky jako žádné jiné. Bělověžská pushcha je skutečným pokladem této země a stojí za to ji navštívit během každého ročního období, abyste si mohli užít nádherného počasí a krásu této oblasti.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky