Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Bhútán Phobjikha Valley

Počasí Bhútán Phobjikha Valley


Phobjikha Valley, nacházející se v zeměpisném srdci Bhútánu, je jedním z nejkrásnějších míst v této jedinečné zemi. Jeho odlehlá poloha a malebné krajinné zvláštnosti ho činí jedním z nejvíce fascinujících míst na planetě. A určitě nejmenší světadíl musí počítat s velmi proměnlivým počasím.

Phobjikha Valley se nachází ve výšce kolem 3000 metrů nad mořem, což přináší změnu v podnebí a malou možnost predikce počasí. Celkově je region známý pro svou chladnou a suchou zimní sezónu a mírné léto. Jeho poloha v Himálaji ovlivňuje proudění vzduchu a často se změnami počasí.

Zima, která trvá od listopadu do února, je často odumřelá a zamrzlá. Teploty se pohybují v rozmezí od -10 °C do 10 °C. Sníh pokrývá údolí a dodává mu magickou atmosféru. Je to období, kdy sem migrují četné druhy ptáků, jako jsou štíři a kormoráni, což přináší další atrakci pro návštěvníky. Nicméně, počasí během zimy může být nepředvídatelné a sněhové bouře mohou způsobit ztížený přístup do údolí.

Na jaře, které probíhá od března do května, se počasí začíná zlepšovat a příroda se vrací k životu. Teploty se zvyšují a pohybují se v rozmezí 10 °C až 20 °C. Toto období je ideální pro návštěvu údolí, protože krajinu pokrývají kvetoucí květiny a stromy. Navíc, během tohoto období se konají různé festivaly, které přinášejí oslavy a radost do místních komunit.

Léto, které trvá od června do srpna, je obdobím dešťů. Průměrná teplota se pohybuje od 20 °C do 25 °C, ale srážky mohou být velmi vysoké a dosahují až 900 milimetrů. Během tohoto období může stoupnout i riziko sesuvů půdy a záplav. Nicméně, tato sezóna zanechává údolí zelené a plodné, což přináší bohatství pro zemědělské komunity.

Podzim, který trvá od září do listopadu, je dalším nádherným obdobím v Phobjikha Valley. Teploty klesají na 10 °C až 20 °C a počasí je obecně stabilnější. Údolí se pod tlakem žlutých jablek a různobarevného listí, což dává krajině pohádkový vzhled.

Celkově vzato, počasí v Phobjikha Valley je velmi proměnlivé a do značné míry závisí na ročním období. Je však vždy doporučováno sledovat předpovědi počasí před cestou do této oblasti a být připraven na náhlé změny. Bez ohledu na to, jaké počasí se objeví, Phobjikha Valley je přírodním skvostem a jedinečným úkazem Bhútánu, který stojí za návštěvu ve všech ročních obdobích.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bhútán Phobjikha Valley


Dotaz: Jak se dostat do Phobjikha Valley v Bhútánu?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat do Phobjikha Valley, je letecky doletět do města Paro a poté cestovat silnicí do údolí.

Dotaz: Jaký je nejlepší čas na návštěvu Phobjikha Valley?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Phobjikha Valley je od listopadu do března, kdy je počasí nejstabilnější a můžete si vychutnat krásné výhledy na údolí a migrující ptáky.

Dotaz: Existují v Phobjikha Valley nějaké ubytovací možnosti?
Odpověď: Ano, v Phobjikha Valley existuje několik ubytovacích zařízení, jako jsou hotely, penziony a ubytování ve vesnicích v okolí.

Dotaz: Co se dá v Phobjikha Valley dělat?
Odpověď: V Phobjikha Valley je možné podnikat různé aktivity, jako je turistika, vyhlídkové výlety, navštěva klášterů a ochutnávka místní kuchyně. Skvělou aktivitou je také pozorování migrujících černokrkých jeřábů.

Dotaz: Je v Phobjikha Valley možné zakoupit suvenýry?
Odpověď: Ano, ve vesnicích v okolí Phobjikha Valley můžete zakoupit různé místní suvenýry jako tradiční tkaniny, keramiku nebo šperky vyrobené místními umělci.

Dotaz: Jak dlouho by měla být návštěva Phobjikha Valley?
Odpověď: Doporučuje se strávit v Phobjikha Valley minimálně 2-3 dny, abyste měli dostatek času k prozkoumání údolí, navštívení klášterů a případně se zúčastnit některých aktivit.

Dotaz: Je ve Phobjikha Valley možné si najmout průvodce?
Odpověď: Ano, je možné si najmout průvodce, který vám pomůže s prohlídkou údolí, poskytne vám informace o historii, kultuře a přírodě místa a zajistí hladký průběh vaší návštěvy.


Dovolená Bhútán Phobjikha Valley


Bhútán je malá země, obklopená obrovskými horami a přírodními krásami, které jsou jen málo zemí schopny nabízet. Pokud hledáte místo, kde se můžete odpočinout a vychutnat si nádhernou scenérii, potom je Phobjikha Valley místo, které byste neměli minout! Toto údolí je jedním z nejlepších turistických cílů v Bhútánu a nabízí návštěvníkům mnoho zajímavých aktivit.

Phobjikha Valley se nachází v centrální části Bhútánu a leží na vysoké nadmořské výšce okolo 2900 metrů nad mořem. Toto údolí je nejlépe známé svými ohromujícími krajinami, ale také kvůli tomu, že je domovem ohroženého druhu ptáka, černohlavého jeřába.

Jedním z hlavních důvodů, proč se turisté vracejí do Phobjikha Valley, jsou velké stáda jeskynních koz, které dorůstají do velikosti krav. Tyto kozy jsou místní specialitou a jsou v místní kuchyni velmi ceněny. Můžete se také těšit z procházek po údolí a pozorovat zde žijícího druhu srstnatce, který také patří mezi ohrožené.

Další oblíbenou činností pro turisty, kteří navštíví Phobjikha Valley, je návštěva místního kláštera Gangtey. Klášter byl postaven v17. století a má bohatou historii a tradici. Je zde také muzeum, kde si můžete prohlédnout všechny důležité artefakty z historie Bhútánu.

Pro turisty je také k dispozici mnoho turistických zajímavostí a aktivit. Můžete se projít po turistických stezkách nebo navštívit přilehlé vesnice a poznat zdejší místní kulturu a tradice. Na konci každé turistické sezóny se také koná festival Gangtey, kde se mohou turisté zúčastnit tradičních tanců a pěveckých vystoupení.

Jedním z největších lákadel Phobjikha Valley je jeho klidná a mírumilovná atmosféra. Můžete se zde ocitnout uprostřed nádherné přírody a vychutnat si klidný pobyt, kde si odpočinete od každodenního shonu a stresu. Pokud hledáte klidné a krásné místo pro vaši další dovolenou, potom byste si určitě měli zvážit Phobjikha Valley.

V Bhútánu je třeba počítat s tím, že ne všechny komforty, na které jste zvyklí, budou k dispozici. Přesto, pokud hledáte místo s nádhernou scenérií, fascinující kulturou a pohostinnými lidmi, tak je Phobjikha Valley právě tím, co potřebujete. Navštivte Bhútán a odpočiňte si na tomto krásném místě!


Ubytování Bhútán Phobjikha Valley


Phobjikha Valley je malebná horská oblast nacházející se ve středním Bhútánu. Tato údolí jsou známá svou překrásnou přírodou, která je domovem mnoha vzácných druhů rostlin a zvířat. Navíc je toto místo oblíbenou turistickou destinací díky možnosti ubytování ve stylových venkovských domech, ve kterých si návštěvníci mohou vychutnat příjemné a pohodlné prostředí.

Phobjikha Valley je známá především jako hnízdiště ohrožených černých královských jeřábů. Tyto elegantní ptáky sem každoročně migrují z vysokých himálajských hor, aby zde strávily zimu. Přijíždějí sem v prosinci a zůstávají až do března, přičemž přinášejí místním obyvatelům naději a prosperitu.

Díky této unikátní fauně a flóře byla Phobjikha Valley vyhlášena národním parkem a přírodní rezervací. Turisté sem přicházejí, aby mohli obdivovat tuto jedinečnou přírodu a přispět tak k její ochraně. Ať už jste milovníci ptactva, turisté, kteří by si chtěli odpočinout od každodenního shonu města, nebo milovníci horské turistiky, Phobjikha Valley nabízí rozmanité možnosti.

Pokud přijedete do Phobjikha Valley, neměli byste si nechat ujít příležitost ubytovat se v tradičních venkovských domech. Tyto domy jsou postaveny s maximálním respektem k okolnímu přírodnímu prostředí a často nabízejí nádherný výhled na okolní kopce a údolí. Tyto domy mají svou vlastní jedinečnou atmosféru a často odrážejí místní tradice a kulturu.

V Phobjikha Valley najdete také malé rodinné hotely a ubytovny, které nabízejí komfortní ubytování za přijatelné ceny. Tyto hotely jsou dobře vybavené a často poskytují restaurace, kde si můžete vychutnat tradiční bhútánskou kuchyni. Bhútánská kuchyně je slavná svými kořeněnými a dochucenými pokrmy, které jsou často připravovány z čerstvých a organických surovin.

Kromě toho zde najdete také různé turistické aktivity, které vám umožní prozkoumat krásu údolí a okolní přírody. Můžete si například pronajmout kolo a projet se po okolních cyklostezkách, provést si procházku po naučné stezce, nebo se vydat na trekking do okolních hor. Toto je zároveň skvělá příležitost k poznání místní kultury a tradic prostřednictvím setkání s místními obyvateli.

Phobjikha Valley je skutečným pokladem v Bhútánu a nabízí návštěvníkům nezapomenutelnou zkušenost. Setkáte se zde s ohromující přírodou, úžasnou faunou a flórou a místní pohostinností. Jestliže plánujete navštívit Bhútán, nezapomeňte zařadit Phobjikha Valley do svého seznamu a zažít tak něco zcela jedinečného.


Letenka Bhútán Phobjikha Valley


Bhútán je malá, ale ohromující země, která je pro svou jedinečnou kulturu a přírodu stále méně objevovaným cestovatelským rájem. A jedním z nejkrásnějších a nejzelenějších míst v této zemi je Phobjikha Valley.

Phobjikha Valley, nacházející se ve střední části Bhútánu, je horská kotlina omývaná horskými potoky a pokrytá rozlehlými pastvinami a plodinami. Tato údolí proslulo především jako zimoviště černokrkých bekasín rudokrkých, které se sem každoročně přistěhují z Tibetu. Jedná se o jedno z nejdůležitějších přírodních útočišť v zemi.

Při příjezdu do Phobjikha Valley jako byste se ocitli v jiném světě. Údolí je obklopeno impozantními horami a vzbuzuje pocit klidu a harmonie. Pastviny ve stanovišti bekasínů jsou společně s křovinami a vzácnými rostlinami jedinečné. Pro milovníky přírody je tato oblast nebezpečný ráj.

Navzdory své malé velikosti nabízí Phobjikha Valley i další zajímavosti. V centru údolí se nachází klášter Gangtey, který je považován za jedno z nejvýznamnějších buddhistických center v Bhútánu. Klášter byl postaven v 17. století a stále slouží jako důležité místo modliteb a rituálů pro místní obyvatele.

Pro turisty je zde také k dispozici několik turistických tras. Jednou z nejpopulárnějších je trekkingová trasa vedoucí přes Phobjikha Valley a pokračující až do Bumthang. Během tohoto putování můžete obdivovat malebné výhledy na okolní krajinu, navštívit tradiční vesnice a potkat místní obyvatele.

Co se týče ubytování, Phobjikha Valley nabízí převážně rodinné penziony a malé hotely, které jsou začleněny do přírodního prostředí a nabízejí neuvěřitelnou večeři z čerstvých místních surovin. Místní kuchyně je velmi charakteristická a zahrnuje chutné pokrmy, jako je momo (tradiční těsto plněné masem nebo zeleninou), ema datshi (kořeněné červené chilli sýrovou omáčkou) a další lahůdky.

Dalším fascinujícím prvkem Phobjikha Valley je tradice tanců a festivalů. Místní obyvatelé jsou známí svými pestrobarevnými kroji a tančícími procesími, které se konají během speciálních příležitostí a festivalů. Tyto slavnosti jsou velkou atrakcí pro turisty, kteří chtějí poznat místní kulturu a tradice.

Pokud byste se rozhodli navštívit Phobjikha Valley, nezapomeňte se vybavit dostatečným oblečením, protože počasí zde může být nevyzpytatelné. Také si dejte pozor na nadmořskou výšku, protože údolí se nachází ve výšce přes 3000 metrů nad mořem.

Letenky do Bhútánu a Phobjikha Valley nejsou snadno dostupné, ale za tu neuvěřitelnou přírodu a obohacující kulturu, kterou zde naleznete, stojí určitě za to. Phobjikha Valley je skutečným skrytým pokladem Bhútánu, který vás okouzlí svou neopakovatelnou krásou a klidem.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky