Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Bhútán Taktsang Monastery (Tiger's Nest)

Nejčastější dotazy a odpovědi Bhútán Taktsang Monastery (Tiger's Nest)


Níže najdete několik nejčastějších otázek a odpovědí týkajících se kláštera Taktsang (Tygří hnízdo) v Bhútánu:

Otázka: Jak se dostanu do kláštera Taktsang (Tygří hnízdo)?
Odpověď: Klášter Taktsang se nachází vysoko v horách Bhútánu, asi 10 km od hlavního města Paro. Nejbližší letiště je v Paro, odkud můžete použít taxi nebo si pronajmout auto, abyste se dostali na začátek turistické stezky. Stezka je asi dvě hodiny pěšky od začátku a je to poměrně strmá a náročná cesta.

Otázka: Potřebuji si předem rezervovat vstupenky do kláštera Taktsang?
Odpověď: Ne, není nutné si předem rezervovat vstupenky do kláštera Taktsang. Stačí dorazit na začátek stezky a zakoupit si vstupenky na místě.

Otázka: Kolik času zabere výlet do kláštera Taktsang?
Odpověď: Celkový čas výletu do kláštera Taktsang závisí na vaší fyzické kondici a rychlosti, kterou jdete. V průměru se ale můžete těšit na celodenní výlet, který zahrnuje dvě hodiny pěší chůze tam a dvě hodiny zpátky, plus čas strávený ve klášteře.

Otázka: Je turistická stezka do kláštera Taktsang bezpečná?
Odpověď: Stezka do kláštera Taktsang je poměrně strmá a náročná, ale je dobře udržovaná a považuje se za relativně bezpečnou. Doporučuje se však nosit pohodlnou a vhodnou obuv a být opatrný při chůzi.

Otázka: Je nutné respektovat nějaká pravidla při návštěvě kláštera Taktsang?
Odpověď: Ano, při návštěvě kláštera Taktsang se očekává respektování určitých pravidel. Navštěvníci by měli být vhodně oblečeni, příliš odkryté nebo vyzývavé oblečení není přijatelné. Je také zakázáno fotografování uvnitř kláštera. Návštěvníci by měli být ohleduplní a respektovat posvátné místo.

Otázka: Může klášter Taktsang navštívit každý, nebo jsou omezení?
Odpověď: Klášter Taktsang je otevřený pro širokou veřejnost a může jej navštívit kdokoli. Nicméně, pokud máte fyzické omezení nebo jste kvůli zdravotním důvodům nebo jiným omezením neschopni absolvovat náročnou pěší cestu, může být obtížné dosáhnout kláštera.

Doufáme, že tyto odpovědi vám poskytly potřebné informace o klášteře Taktsang v Bhútánu a pomohly vám naplánovat vaši návštěvu tohoto nádherného místa.


Ubytování Bhútán Taktsang Monastery (Tiger's Nest)


Taktsang Monastery, známý také jako Tiger's Nest, je jedním z nejznámějších a nejikoničtějších míst k návštěvě v Bhútánu. Tato svatyně, která se nachází na útesu ve výšce 3120 metrů nad mořem, je jedním z nejposvátnějších chrámů v zemi a symbolizuje boj mezi dobrem a zlem.

Cesta k budově chrámu je stejně dobrodružná jako samotný chrám. Návštěvníci se musí vydat na dvouhodinový trek přes horskou krajinu, která je náročná, ale zároveň je obklopena krásnou přírodou. Cesta vede přes husté lesy, vodopády až k strmým krajinám, nabízejícím dechberoucí výhledy na okolní krajinu.

Při příchodu k samotnému chrámu, návštěvníci musí projít malou vesničkou s obchůdky a restauracemi, kde najdou suvenýry, tradiční dárky a výbornou místní kuchyni. Poté začíná poslední část výstupu.

Tiger's Nest nese svůj zajímavý název právě díky legendám a pověstem, které se kolem něj točí. Podle jedné z legend sem přišel guru Rinpočhe na hřbetě tigřice, aby vyhnal démony ze zdejších hor. Proto je často zobrazován na obrazech a sochách s tigřím pláštěm. Z toho také vznikl název Tiger's Nest.

Po vystoupení na samotný hřbet, se návštěvníci musí sundat boty a jít bosí dál, aby navštívili svatyně a chrámy vnitřního kláštera. Návštěvníci mohou obdivovat drahocenné fresky, sochy bohů a různé posvátné relikvie a artefakty.

Toto místo je poutnickým místem a věří se, že zdejší klášter je sídlem Guru Rinpochhe. Je to nejen místo úcty a modlitby, ale také místo, kde se věří, že se lze dotknout duchovna a nalézt vnitřní klid. Návštěvníci z celého světa sem proudí s nadějí na duchovní povznesení a rozjímání.

Kvůli svému výjimečnému umístění na útesu, je Taktsang Monastery považován za jedno z nejkrásnějších a nejzajímavějších míst v Bhútánu. Od roku 1998 je také zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO.

Pokud se plánujete vydat do Bhútánu, návštěva Tiger's Nest by měla být na seznamu nevynechatelných míst. Ačkoliv cesta k němu může být náročná, odměnou vám budou dech beroucí výhledy a hluboký duchovní zážitek, který vám toto místo poskytne.


Letenka Bhútán Taktsang Monastery (Tiger's Nest)


Letenka Bhútán Taktsang Monastery (Tiger's Nest)

Pokud hledáte dobrodružství a rádi byste navštívili jedno z nejvíce svatých míst v Bhútánu, neměli byste si nechat ujít návštěvu Taktsgangského kláštera, známého také jako Tygří Hnízdo.

Taktsgangský klášter se nachází na skalním útesu vysoko nad údolím Paro a představuje jeden z nejposvátnějších míst Bhútánu. Klášter se vypíná nad okolní krajinou a tvoří neuvěřitelné panorama. Aby se Sem bhútánského království dostali, musí prvně absolvovat turistickou cestu.

Turistická trasa začíná v obci Sang Chokhor, asi dvanáct kilometrů od Paro, a průměrný člověk ji zvládne během několika hodin. Turistická stezka není stinná, takže byste měli být připraveni na slunce a teploty mohou být v létě velmi vysoké. Cesta je velmi strmá, s mnoha schody a může být docela náročná, pokud nejste v kondici. Pokud se však rozhodnete na návštěvu převzít, budete odměněni nádhernými výhledy a zážitkem na celý život.

Vstup do kláštera je přístupný pouze pěšky, všichni návštěvníci musí mít oficiální průkaz totožnosti a podrobit se bezpečnostnímu prohlížení. Po vstupu do kláštera je návštěvníkům umožněno vidět úchvatné prostory a posvátné předměty kláštera, včetně oltářů a božstev.

Zakoupení letenky do Bhútánu a následná cesta na Taktsgangský klášter je zážitek, který si budete pamatovat po celý život. Tato místo nabízí úžasnou kombinaci krásného výhledu a historických dějin. Navštivte tento klášter a ochutnejte to, co Bhútán nabízí - kulturu a posvátnou atmosféru.


Počasí Bhútán Taktsang Monastery (Tiger's Nest)


Bhútán je malebná země známá svou malebnou krajinou a neporušenou přírodou. Mezi jednu z největších atrakcí této země patří Taktsang Monastery, někdy nazývaný také Tiger's Nest. Tento klášter se tyčí na strmém útesu v nadmořské výšce 3120 metrů a je považován za jedno z nejposvátnějších míst v Bhútánu.

Pokud se podíváme na počasí okolo Taktsang Monastery, musíme vzít v úvahu fakt, že se nachází vysoko v horách. Bhútán je obecně ovlivněn monzunovým podnebím, což znamená, že má období dešťů a období sucha.

Období dešťů trvá přibližně od června do září. V tuto dobu je mnoho deštivých dnů a teploty se pohybují kolem 20-25 °C. Srážky mohou být někdy intenzivní, což může zapříčinit omezení přístupu ke klášteru, zvláště pokud je cesta strmá a kluzká.

Na druhou stranu, období sucha trvá od listopadu do února. Během těchto měsíců je počasí chladné s teplotami kolem 10 °C. Nejbližší město, Paro, je známé svými sněhovými srážkami v tomto období. Kolem kláštera mohou být chodníky a cesty zasněžené, což může také omezit přístup.

Ideální čas pro návštěvu Taktsang Monastery je v období jara a podzimu. V tomto období je počasí mírnější s teplotami kolem 15-20 °C a méně srážkami. Nejlepší je se vydat na cestu brzy ráno, aby se vyhnuli případným odpoledním bouřkám.

Je také důležité si uvědomit, že při návštěvě kláštera je třeba dodržovat místní zvyky a tradice. Návštěvníci by měli být vhodně oblečeni, s pokrytou hlavou a nohami, a respektovat místo jako posvátné. Klášter je otevřen každý den a návštěvníci mají možnost shlédnout bohatou historii, umělecké dílo a panoramatický výhled na okolní krajinu.

Taktsang Monastery je skutečně jedním z nejúžasnějších míst v Bhútánu. Počasí zde může být proměnlivé, a proto je nutné se dobře připravit na cestu. Ale když dorazíte k tomuto posvátnému místu a uvidíte krásu přírody kolem sebe, počasí se stane součástí nezapomenutelného zážitku.


Dovolená Bhútán Taktsang Monastery (Tiger's Nest)


Bhútán je malý království v jihoasijském pohoří Himálaj, které se snaží udržet svou tradici a kulturu. Hlavním městem je Thimphu, kde se nachází i královský palác, ale jedním z největších turistických lákadel je Taktsang Monastery, známé též jako Tiger's Nest.

Tento klášter se nachází na úbočí hory Paro a je jedním z nejobdivovanějších buddhistických chrámů na světě. Jeho historie se datuje až do 8. století, kdy sem přicestoval indický mnich, Guru Rinpoche, který zde strávil celkem 3 měsíce meditací. Legenda vypráví, že měl během jedné ze svých vizí vidět krále tygrů a když se vrátil ke svému věrnému koni, přeměnil se v prince. Ten se pak vydal bojovat se zlým démonem, který na hoře sídlil. V boju démona porazil, ale zemřel i on sám a jeho duch se potom usadil v jeskyni, kde se nyní nachází klášter.

Chcete-li dorazit k Tiger's Nest, můžete se buď vydat pěšky, anebo použít místní taxi. Cesta pěšky trvá asi 2 a půl hodiny a je to náročná a strmá trasa, ale určitě to stojí za to. Cesta povede přes říčku, kolem malých stánků s občerstvením a poté se budete vydávat do kopce. Zhruba v půlce trasy se naskytne úžasný výhled na klášter, když se objeví na vrcholu hory.

Poté se dostanete přes řadu schodů do kláštera samotného. Vchod do kláštera musíte zaplatit, ale cena je vcelku nízká, a navíc se tím podpoří údržba místních památek. V klášteře se můžete pokochat úchvatnou malebností, ale také se můžete podívat na nástěnné malby a různé posvátné předměty, které jsou tam uloženy.

Je tu také možnost se poobědvat v místní restauraci a vychutnat si asijské speciality. A pokud jste si na tu náročnou cestu nevzali dostatek vody, můžete si ji dokoupit i na místě.

Taktsang Monastery je skutečně jednou z nejhezčích míst, která v Bhútánu najdete. Vydejte se na tuto nezapomenutelnou cestu a poznejte jednu z nejvíce úchvatných buddhistických staveb na světě.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky