Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Bolívie Amboró National Park

Počasí Bolívie Amboró National Park


Amboró National Park, ležící ve státě Santa Cruz, je jedním z nejvýznamnějších přírodních rezervací v Bolívii. Rozkládá se na území více než 4 000 km² a s nadmořskou výškou kolem 500 metrů až 3 600 metrů nabízí rozmanité klimatické podmínky a tím i různé druhy počasí.

Na severu parku, který se táhne až k hranicím s Brazilskou Amazonií, panuje vlhké a tropické klima. Tato oblast je známá svou vysokou srážkovou činností a průměrnou teplotou kolem 26 °C. Dešťové lesy a rozlehlé mokřady přitahují řadu druhů živočichů, včetně vzácných a ohrožených druhů.

Naopak v jižních výšinách parku je klima velmi odlišné. Zde se nachází horským deštným lesům a páramům, což jsou alpínské trávníky vysokohorských oblastí. Srážky jsou zde nižší a více řídké. Teploty se pohybují mezi 5 °C až 20 °C, ačkoli v noci mohou klesat až na 0 °C. Tato oblast je domovem mnoha vzácných druhů rostlin a zvířat, které se přizpůsobily extrémnímu prostředí.

Amboró National Park přitahuje mnoho turistů po celý rok, ačkoli některá období jsou populárnější než jiná. Během období sucha, které trvá od května do září, je přístupnost k parku jednodušší a turisté se mohou těšit na slunečné a teplé dny. To je ideální doba na objevování deštných lesů, procházky po stezkách a pozorování ptáků.

Na druhou stranu, období dešťů, které probíhá od října do dubna, je pro mnoho turistů méně příjemné. Srážky jsou hojné a návštěvníci se musí vyrovnat se záplavami a blátivými cestami. Nicméně, tato doba je ideální pro ty, kteří chtějí vidět květinovou explozi v lesích a zažít vodopády v jejich nejvyšších tocích.

Amboró National Park je bezpochyby jednou z nejkrásnějších částí Bolívie a jeho počasí je jedním z faktorů, který přispívá k jeho unikátní biodiverzitě. Ať už se rozhodnete navštívit během sucha nebo dešťového období, toto území vás ohromí svou krásou a nepopsatelným přírodním bohatstvím.


Letenka Bolívie Amboró National Park


Amboró National Park: Kousek divočiny v Bolívii plný překvapení

Bolívie je přímořská země s bohatou přírodou, a jedním z jejích nejúžasnějších přírodních zázraků je Amboró National Park. Tento národní park, nacházející se ve středozápadní části země, je domovem pro různorodou faunu a flóru a představuje skutečný ráj pro všechny příznivce přírody a dobrodružství.

Amboró National Park se rozprostírá přes území o rozloze přesahující 4 400 čtverečních kilometrů. Jeho horské lesy, čisté řeky, skalnaté hřebeny a rašeliniště tvoří jedinečné prostředí pro mnoho ohrožených druhů. Park je domovem pro více než 830 druhů ptáků, 177 druhů savců, 91 druhů plazů a obojživelníků, a neuvěřitelných 1 200 druhů motýlů. Mezi nejznámější zvířecí obyvatele parku patří jaguár, puma, tapír, mravenečník obrovský, kolibříci a mnoho dalších.

Jednou z nejvýznamnějších atrakcí Amboró National Park jsou jeho vodopády. Jedním z nich je třeba vodopád "El Escondido," který dosahuje výšky přes 50 metrů a tvoří ohromující pohled. Pro milovníky turistiky a horolezectví je tu také nabídka horských túr a expedic do těchto nádherných hor. Jedním z vrcholů je vrchol Cerro el Umunita, který dosahuje výšky přes 3 560 metrů nad mořem a nabízí úchvatné panoramatické výhledy.

Pro ty, kteří si chtějí prohlédnout krásy Amboró National Park z ptačí perspektivy, je tu také možnost výletu na létající dráze. Letecký pohled z výšky, který odhaluje nedotčené lesy, modré řeky a dechberoucí výhledy na svahy hor, je zcela nezapomenutelným zážitkem.

Národní park je bohatý i na kulturní dědictví. V okolí parku se nachází několik indiánských obcí, které stále uchovávají tradiční způsob života a kulturu svých předků. Návštěvníci mohou tyto obce navštívit a seznámit se s tradičním řemeslem, lokálními folklórními tanci a zvyklostmi.

Přežít v Amboró National Park nemusí být vždy snadné, ale akorát to dělá z tohoto národního parku skutečně odlišné místo. Svou návštěvníky odmění nepopsatelnými scénami, nezaměnitelnými zvuky a úžasnými zážitky. Pro ty, kteří hledají dobrodružství a pocit spojení s přírodou, je Amboró National Park bezpochyby místem, kam se vydat.

Pokud máte chuť prozkoumat neuvěřitelnou biodiverzitu, okouzlující krajiny a záhadu divoké přírody, nechte se nalákat na letenku do Bolívie a navštivte Amboró National Park. To je místo, které vám přinese nezapomenutelné zážitky a přinese vám nový pohled na svět přírody.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bolívie Amboró National Park


Otázka: Jaký je Amboró National Park?
Odpověď: Amboró National Park je národní park nacházející se v Bolívii. Je to jedno z největších a nejdivočejších území v Jižní Americe, které zahrnuje různé ekosystémy, včetně deštných pralesů, vysokých hor a říčních dolin.

Otázka: Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Amboró National Park?
Odpověď: Nejlepší doba pro návštěvu Amboró National Parku je od dubna do září, kdy je většinou suché a slunečné počasí. Nicméně, národní park může být navštíven celoročně.

Otázka: Jak se do Amboró National Parku dostanu?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat do Amboró National Parku, je cestovat do Canchy v Bolívii a odtud se vydávat do samotného parku. Existují také autobusy a taxíky, které jezdí do města Samaipata (které se nachází poblíž parku) a dále do parku.

Otázka: Co si vzít s sebou na návštěvu Amboró National Parku?
Odpověď: Doporučuje se vzít si s sebou dostatek pitné vody, ochranný opalovací krém, repelent proti hmyzu, dlouhé kalhoty a košili (kvůli kousnutí hady), dobré boty a návleky na boty proti klíšťatům.

Otázka: Může se v Amboró National Parku kempovat?
Odpověď: Ano, kempování je povoleno na určených místech v Amboró National Parku. Nicméně, v některých oblastech parku je kempování zakázáno.

Otázka: Jaké aktivity mohu dělat v Amboró National Parku?
Odpověď: Mezi oblíbené aktivity v Amboró National Parku patří pěší turistika, průzkum deštných pralesů, pozorování ptáků, obdivování vodopádů a rafting na řece. Existuje také možnost navštívit mayské archeologické naleziště v blízkosti parku.


Dovolená Bolívie Amboró National Park


Bolívie je jednou z nejexotičtějších zemí Jižní Ameriky, která nabízí nezapomenutelné dovolené v jedinečném prostředí. Jedním z nejkrásnějších přírodních pokladů této země je Amboró National Park.

Amboró National Park se nachází na východě Bolívie, mezi Andskými vrchy a Brazílií. Tento národní park je známý pro svou bohatou biodiverzitu, kde se setkávají tři velké ekosystémy - Andské hřebeny, tropické deštné lesy a savany Gran Chaco.

Národní park Amboró je domovem pro mnoho druhů ohrožených zvířat a rostlin, včetně jaguárů, tapírů, různých druhů opic, kolibříků a orchidejí. Tato bohatá biodiverzita dělá z parku ideální místo pro ornitology, botaniky a přírodovědce, kteří si mohou užít pozorování a studium unikátních druhů.

Nabídka outdoorových aktivit v Amboró National Park je skutečně nekonečná. Milovníci přírody a dobrodružství mohou absolvovat pěší túry po jedinečných stezkách, projet se na kole nebo se vydat na rafting po řekách, které protínají park. Pro ty, kteří si chtějí zajistit ještě větší adrenalinový zážitek, je k dispozici možnost šplhat po stromech nebo provozovat horolezectví v okolí parku.

Amboró National Park je také bohatý na kulturní dědictví. Zde můžete navštívit malebná domorodá sídla a poznat místní kulturu a tradice. Setkání s původními obyvateli parku, kteří jsou známí jako Guarani, je nezapomenutelný zážitek. Můžete se dozvědět více o jejich tradičním životním stylu, jejich práci v zemědělství a jejich znalosti o místní přírodě.

Amboró National Park je ideálním cílem jak pro dovolenou s rodinou, tak i pro dovolenou pro páry či jednotlivce. Ubytování v okolí parku je dostupné v různých cenových kategoriích, od luxusních resortů po levné ubytovny a kempech. Místní průvodci jsou zkušení a přátelští a mohou vám pomoci přizpůsobit váš program tak, aby odpovídal vašim představám a zájmům.

Amboró National Park je skvělým místem pro dovolenou, která vám umožní uniknout z každodenního shonu a najít klid v neuvěřitelné přírodě. Prozkoumání tohoto národního parku vám umožní zažít autentickou bolívijskou kulturu a zároveň ochutnat krásy jednoho z nejvíce biodiverzitních míst na světě. Amboró National Park je skvělou volbou pro cestovatele, kteří hledají dobrodružství, krásu a inspiraci v přírodě.


Ubytování Bolívie Amboró National Park


Amboró National Park je jedním z nejvýznamnějších přírodních záznamů Bolívie a nachází se v Andách. Park je domovem mnoha druhů zvířat, jako jsou jaguáři, tapíři, lenochodi a mnoho dalších, a také tam najdete mnoho druhů rostlin a stromů. Amboró je také skvělým místem pro milovníky outdoorových aktivit, jako jsou turistika, horská kola a rafting.

Pokud plánujete návštěvu tohoto krásného parku v Bolívii, určitě budete chtít vědět, kde najít ubytování. V Amboró National Parku je několik možností, jak se ubytovat a toto jsou nejlepší z nich:

1. Chalupy v oblasti Samaipata - v této oblasti se nachází několik chalup, které nabízejí ubytování pro turisty. Tyto chalupy jsou velmi pohodlné a mohou být vhodné pro rodiny, páry nebo skupiny. Zde si můžete užít klidnou atmosféru a krásnou přírodu.

2. Kempingy - pro ty, kteří mají rádi přírodu, jsou kempingy skvělou volbou. V Amboró jsou k dispozici kempy, které nabízejí vynikající základní vybavení, jako jsou sprchy, toalety, ohniště a elektřina. Kempingy jsou vhodné pro každého, kdo má rád dobrodružství a přírodu.

3. Restaurace s ubytováním - v parku se nachází několik restaurací, které nabízejí i ubytování pro turisty, kteří plánují pobyt v parku. Tyto restaurace obvykle nabízejí pokoje s vlastní koupelnou a klimatizací. Tyto možnosti jsou vhodné pro ty, kteří hledají pohodlí a soukromí.

V Amboró je také možné si pronajmout chaty a další ubytování, které jsou mimo park. Tyto možnosti mohou být skvělé pro ty, kteří chtějí být poblíž parku, ale zároveň chtějí mít více soukromí a luxusu.

Je důležité mít na paměti, že v Amboró National Parku nejsou žádné hotely nebo velké resorty. Místo toho jsou k dispozici menší líhně a jiné pohodlnější možnosti, které se hodí pro návštěvníky, kteří hledají přírodní zážitky a přírodu.

Když si zarezervujete ubytování v Amboró National Parku, určitě si užijete úžasnou přírodu a krásu Bolívie. Bez ohledu na to, jak si vyberete ubytování, budete mít nezapomenutelný zážitek a unikátní příležitost objevit jeden z nejkrásnějších parků v Jižní Americe.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky