Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Brazílie Pantanal

Počasí Brazílie Pantanal


Brazílie je známá svou rozmanitostí a krásou přírody, a Pantanal, který se nachází v západní části země, je jedním z jejích nejcennějších pokladů. Tento rozlehlý mokřadní bióm je známý pro svou bohatou faunu a floru a je také domovem mnoha ohrožených druhů.

Pantanal leží na území tří brazilských států - Mato Grosso, Mato Grosso do Sul a části Okcidentálního Paraquay. Je to největší tropická mokřadina na světě, rozprostírající se na ploše přesahující 200 000 km². Jeho rozsáhlé pláně, bažiny a řeky poskytují život pro mnoho pozoruhodných druhů. Je zde možné spatřit vzácné živočichy, jako je jaguár, povodňový lev, tapír, antilopa pantanalská a obrovské množství ptáků.

Podnebí v této oblasti je charakteristické výraznými sezónními změnami. Pantanal má dvě hlavní období - vlhké a suché. V období dešťů, které probíhají od listopadu do března, se voda rozlévá a zaplavuje rozsáhlé oblasti. To přináší výhodu pro mnoho živočichů, protože mokřady nabývají vody a poskytují dostatek potravy a útočiště. Toto je také nejlepší období, kdy navštívit Pantanal, protože se zde můžete setkat se stovkami druhů ptáků a pozorovat zdejší divokou zvěř v jejich přirozeném prostředí.

Na druhou stranu, období sucha, které trvá od května do září, přináší úplně jinou tvář Pantanalu. Bažiny se postupně vysychají, řeky se zmenšují a mokřadní plochy se zmenšují. Mnoho živočichů je nuceno migrovat nebo se přizpůsobit těmto extrémním podmínkám. To však také odkrývá nové a zajímavé možnosti pro pozorování zvířat. Je to skvělá doba, kdy můžete spatřit velká seskupení živočichů při hledání posledních zbytků vody, což je opravdu ohromující zážitek.

Svou biologickou pestrostí, ohromující krajinou a množstvím druhů, které zde můžete spatřit, je Pantanal přírodním rájem pro všechny milovníky přírody. Turisté z celého světa sem přijíždějí, aby si užili neuvěřitelný zážitek z pozorování divokého života a zažili jedinečnou atmosféru tohoto místa.

Nicméně Pantanal také čelí různým hrozbám. Odlesňování, znečišťování vod a nekontrolovaný lov může vážně narušit toto citlivé ekosystém. Proto se provádějí různá opatření na ochranu a udržitelné využití Pantanalu, aby se zabezpečila jeho budoucnost pro další generace.

Brazílie Pantanal je jedinečné místo na zemi, které nabízí neuvěřitelnou přírodní krásu a bohatství. Pokud máte rádi přírodu a dobrodružství, rozhodně byste si neměli nechat ujít návštěvu tohoto úchvatného místa.


Ubytování Brazílie Pantanal


Brazílie Pantanal se nachází v srdci Jižní Ameriky, což je největší přírodní mokřad na světě. Pantanal je domovem řady druhů zvířat a rostlin, z nichž některé jsou v ohrožení vyhynutí. Z tohoto důvodu Pantanal slouží jako cíl mnoha turistů, kteří sem přijíždějí objevit krásy tohoto užasného regionu. A samozřejmě, aby užili naplno Pantanalu, potřebují dobrou ubytování.

Ubytování v Pantanalu je většinou zajišťováno v soukromých lodgech, kde se můžete těšit na pohodlné a moderní vybavení. Tyto lodge jsou většinou v provozu během celého roku a nabízejí různé typy pokojů od standardních po luxusní. Kromě toho, tyto lodgy mají mnoho dalších atrakcí, jako jsou bazény, restaurace, bary a různé neobvyklé aktivity.

Nejlepší částí ubytování v Pantanalu je to, že se nachází v srdci přírody. Většina lodge nabízí výlety po mokřadech s turisty, kde se mohou setkat s řadou zvířat, jako jsou jaguáři, kapibary, opice a mnoho dalších. Průvodci těchto výletů jsou zkušení místní lidé, kteří znají Pantanal jako své boty a dokážou turistům ukázat, jaký je Pantanal v jeho pravé kráse.

Kromě výletů po mokřadech, turisté mohou také navštívit rybářská jezera s průvodcem, kde mohou chytat ryby. Toto je velmi populární aktivita v Pantanalu, kde můžete chytat ryby, jako jsou pacu, piranha, traíra nebo dourado. Spolu s průvodcem vás učí, jak chytat ryby a jaké jsou nejlepší metody lovu.

V pantanalských lodgech se během období sucha pořádají velké ohňostroje a BBQ párty, kde se mohou turisté setkat se zástupy lidí z celého světa. Tyto párty nabízejí skvělou příležitost pro ty, kteří se chtějí seznámit s různými kulturami a potkat nové přátele.

V Pantanalu můžete také vychutnat krásné východy a západy slunce. Ty jsou úchvatné a návštěva v Pantanalu je neúplná bez nádherného pohledu na slunce. To vše lze vidět z vašeho pohodlného ubytování.

Celkově stojí ubytování v Brazílii Pantanal za to. Jedná se o krásné místo, kde si můžete užít přírodní krásu a relaxaci. Takže pokud plánujete cestu do Jižní Ameriky, nezapomeňte vysadit v Pantanalu a užít si tam krásu, která je v Pantanalu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Brazílie Pantanal


1. Co je Pantanal? Pantanal je největší bažinatá oblast na světě, která se nachází v Brazílii.

2. Kde se Pantanal nachází? Pantanal se nachází převážně v brazilských státech Mato Grosso do Sul a Mato Grosso, kde zaujímá plochu přibližně 140 000 km².

3. Jaké druhy zvířat se v Pantanalu vyskytují? V Pantanalu žije velké množství zvířat, jako jsou jaguáři, kajmani, tapíři, anacondy nebo kapibary.

4. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Pantanalu? Nejlepší doba pro návštěvu Pantanalu je od července do října, kdy se oblast nejvíce vysychá a zvířata se shlukují u vodních nádrží.

5. Jaký je nejpohodlnější způsob, jak se dostat do Pantanalu? Nejpohodlnější je využít letiště v Campo Grande nebo Cuiabá a dále jet půjčeným autem nebo s místním průvodcem.

6. Jaké jsou nejoblíbenější aktivity v Pantanalu? Mezi nejoblíbenější aktivity patří pozorování zvířat, rybaření, jízda na koni a kanoe.

7. Je v Pantanalu nebezpečno kvůli zvířatům? Zvířata v Pantanalu jsou přirozenou součástí oblasti, avšak při nerespektování bezpečnostních opatření může dojít k incidentu s nebezpečným živočichem. Je tedy důležité se řídit pokyny místních průvodců.

8. Jaká věc by neměla být při cestě do Pantanalu opomenuta? Bezpodmínečně je důležité mít s sebou dostatek vody a sluneční ochranu, protože v Pantanalu je velmi vysoká teplota.


Dovolená Brazílie Pantanal


Brazílie je známá svou překrásnou přírodou a pestrou faunou a flórou. Jednou z nejlepších lokalit, kde můžete zažít toto všechno na vlastní kůži, je Pantanal. Pokud si plánujete dovolenou v Brazílii, neměli byste minout tuto oblast, která je největší přírodní mokřinou na světě.

Pantanal se nachází na jihozápadě Brazílie, blízko hranice s Bolívií a Paraguayí. Je to rozlehlá savana, kde se rozprostírají obrovské bažiny, řeky, jezera a ostrovy. Nejlepší čas na návštěvu Pantanalu je v období sucha, které trvá zhruba od května do října. Během těchto měsíců je možné vidět mnoho exotických živočichů, které sem migrují za potravou a vodou. Naopak během deštivého období, které trvá od listopadu do dubna, se Pantanal proměňuje na obrovskou vodní plochu a některé oblasti jsou nedostupné.

Pantanal je ideálním místem pro milovníky ptáků. Je zde registrováno přes 650 druhů, což tvoří zhruba 80% avifauny Brazílie. Několik z těchto druhů je endemických, což znamená, že je najdete pouze zde. Pokud jste ornitolog nebo prostě rádi pozorujete ptáky, Pantanal vám připraví neuvěřitelnou show.

Dalšími lákadly Pantanalu jsou kajmany, o kterých se tvrdí, že jsou zde větší koncentrace než kde jinde na světě. Můžete je vidět na sluníčko zahřívající se na březích řek a jezer nebo se k nim dokonce i přiblížit na zajímavých plavbách po mokřinách. Pokud máte rádi větší zvířata, možná budete mít štěstí a uvidíte vodní buvoly, jelence, jihoamerického medvěda nebo dokonce jaguára, který je šelma symbolizující Pantanal.

Místní průvodci organizují různé výlety a expedice do Pantanalu, takže se nemusíte bát, že byste zde byli ztraceni nebo že byste přišli o nejlepší zážitky. Třeba můžete jet na noční safari, kde budete hledat kajmany a další noční tvory nebo se vydat na rybolov. Pantanal je známý i jako rybářský ráj, kde můžete chytit slavnou piranii.

Při návštěvě Pantanalu si také můžete vychutnat místní kuchyni, která je ovlivněna evropskou, africkou a indiánskou kulturou. Můžete ochutnat tradiční jídla z masa, jako je feijoda (fazole s masem), nebo se naopak vydáte na dobrodružství a vyzkoušíte místní specialitu, jakou je pečený kačman, který je podle místních výtečný.

Dovolená v Pantanalu v Brazílii je nezapomenutelným zážitkem. Příroda zde doslova ožívá a poskytuje nádherné scenerie a unikátní zážitky. Pokud máte rádi přírodu, ptáky, exotické zvířata a dobrodružství, Pantanal je pro vás tou pravou destinací, kterou musíte navštívit.


Letenka Brazílie Pantanal


Brazílie je známá po celém světě jako země nádherných pláží, pestré kulturní různorodosti a zelených deštných pralesů. Nicméně, existuje zde také méně známý, ale ohromující přírodní rezervace - Pantanal.

Pantanal je národní park rozprostírající se na hranicích Brazílie, Bolívie a Paraguaye, s celkovou rozlohou 180 000 kilometrů čtverečních. Jedná se o ekosystém, který obývají neuvěřitelná zvířata, jako jsou krokodýli, jaguáři, ropuchy, mravenci a mnoho dalšího. Pantanal je místem, které nabízí unikátní zážitek pro návštěvníky, kteří si chtějí užít přírodu v celé její kráse.

Ale jak se dostat do Pantanalu? Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Pantanalu, je letenka do města Cuiaba. Toto město se nachází v srdci Pantanalu a poskytuje skvělý výchozí bod pro cestování do této oblasti. Lety do Cuiaby mohou být poměrně drahé, ale lze najít levné letenky, pokud se vyhnete hlavním sezónám jako jsou Vánoce a letní prázdniny.

Jakmile přistanete v Cuiabě, musíte začít plánovat svou cestu. Existuje několik způsobů, jak se do Pantanalu dostat. Nejlepší volbou je nechat si zajistit průvodce, který vám ukáže nejlepší místa v oblasti a poskytne vám nejlepší zážitek.

Cena za průvodce se může lišit od cenového rozpětí. Nicméně, cena se velmi často vyplatí, protože získáte nepřeberné množství znalostí o oblasti a budete se moci těšit z výhledů a zvěře, které by vám jinak mohly uniknout.

Další možností je, že si pronajmete auto a projet Pantanal sám. Tato možnost je především vhodná pro ty, kteří mají rádi dobrodružství. Nicméně, cesta do Pantanalu může být značně náročná, a proto je nutné mít zkušenosti s jízdou v terénu.

Pokud hledáte dovolenou, která vás odveze daleko od civilizace a těsného prostoru, Pantanal je tím pravým místem pro vás. K dispozici jsou letenky do Brazílie, kde si můžete užít nejkrásnější přírodní scenérie těsně vedle obrovských zvířat a úžasné flóry. Užijte si ten nejlepší dovolenkový zážitek vašeho života a navštivte Brazílii a Pantanal hned teď!


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky