Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Burkina Faso Tanghin Dassouri Reserve

Počasí Burkina Faso Tanghin Dassouri Reserve


Burkina Faso, ležící v západní Africe, je zemí s teplým počasím po většinu roku. V této zemi se nachází mnoho zajímavých míst, včetně Tanghin Dassouri Reserve, která je jedním z nejznámějších přírodních rezervací v zemi.

Tanghin Dassouri Reserve se nachází ve vzdálenosti přibližně 20 kilometrů jihozápadně od hlavního města Ouagadougou. Tato rezervace je známá svým bohatým ekosystémem a rozmanitostí flóry a fauny. Je domovem mnoha druhů zvířat, včetně vzácných druhů ptáků, savců a hmyzu.

Počasí v Tanghin Dassouri Reserve je typické pro tropickou oblast. Celoročně zde panuje vyšší teplota s vysokou vlhkostí. Nejteplejší období trvá od března do května, kdy teploty mohou dosáhnout až 40 °C. V noci teplota klesá, ale stále zůstává relativně vysoká.

Dešťové období v Tanghin Dassouri Reserve nastává během letních měsíců, od června do září. Během této doby se oblast stává velmi zelenou a plodnou díky velkému množství srážek. Déšť však bývá občas velmi intenzivní a může způsobit záplavy.

V zimních měsících, od října do února, je počasí v Tanghin Dassouri Reserve mírnější. Teploty klesají na příjemných 25 °C a noc je chladnější. Srážky jsou nižší než v letních měsících, ale stále se vyskytují příležitostné deště.

Vzhledem k tropickému počasí je při návštěvě Tanghin Dassouri Reserve třeba přijmout opatření a přizpůsobit se podmínkám. Doporučuje se nosit lehké, vzdušné oblečení, pokrývku hlavy a dostatečné množství pití, protože horké teploty mohou způsobit dehydrataci.

Tanghin Dassouri Reserve je přírodní útočiště pro mnoho druhů rostlin a zvířat, které přiláká mnoho návštěvníků z celého světa. Počasí zde hraje důležitou roli při udržování tohoto unikátního ekosystému. Turisté mají možnost pozorovat různé druhy ptáků, savců a jiných zvířat v jejich přirozeném prostředí.

Tato přírodní rezervace nabízí jedinečnou zkušenost s africkou divočinou a krásami přírody. Bez ohledu na to, zda prší nebo je slunečno, Tanghin Dassouri Reserve je fascinující destinací, kterou stojí za to navštívit a prozkoumat.


Dovolená Burkina Faso Tanghin Dassouri Reserve


Burkina Faso je země, kterou mnoho turistů možná přehlíží při plánování svých dovolených. Nicméně, tato západoafrická země skrývá mnoho krásných a fascinujících přírodních rezervací, které stojí za návštěvu. Jednou z takových rezervací je Tanghin Dassouri.

Tanghin Dassouri Reserve se nachází nedaleko hlavního města Ouagadougou a je považována za jedno z nejušlechtilejších území v celém Burkina Faso. Rezervace se rozkládá na ploše přes 6 000 hektarů a je domovem rozmanitého živočišného a rostlinného života.

Co se týče fauny, Tanghin Dassouri Reserve shlukuje impaly, gazely, dikobrazy, šakaly, kočky a mnoho dalších druhů savců. Turisté mohou dokonce spatřit i některá vzácná ptáčata, například liščáky nebo orel skalní. Pro milovníky přírody je toto místo prostě rájem.

Navštěvovat zdejší rezervaci během dovolené je skvělý způsob, jak se odpojit od všedního života a vychutnat si krásu africké divočiny. Místní průvodci jsou vždy připraveni ukázat turistům to nejlepší, co rezervace má k nabídce. Pořádají různé výlety a procházky, během kterých lze velmi snadno pozorovat místní živočichy.

Tanghin Dassouri Reserve má také velký význam pro ochranu životního prostředí v regionu. Rezervace hraje klíčovou roli při ochraně ohrožených druhů a zabraňuje dalšímu ničení jejich přirozeného prostředí. Místní správa se snaží propagovat udržitelný turismus a vzdělává místní obyvatelstvo o důležitosti ochrany přírody.

Při návštěvě Tanghin Dassouri Reserve si turisté mohou pronajmout chatu nebo stan. Je to skvělá možnost, jak si užít noc pod hvězdami a poslouchat zvuky africké divočiny. Rezervace také poskytuje různé aktivity, jako jsou cyklistika, rybaření a pikniky, díky kterým si můžete vychutnat příjemné odpoledne v přírodě.

Celkově lze říci, že Tanghin Dassouri Reserve je skvělou destinací pro dovolenou pro všechny příznivce přírody a ochrany životního prostředí. Toto místo nabízí nádherný pohled na africkou divočinu a místní fauna a flóra jsou prostě ohromující. Pokud hledáte dovolenou na místě mimo mainstreamový turismus, Burkina Faso a především Tanghin Dassouri Reserve jsou určitě místem, které nelze opomenout.


Nejčastější dotazy a odpovědi Burkina Faso Tanghin Dassouri Reserve


1. Jak se dostanu do rezervace Tanghin Dassouri v Burkina Faso?

Z rezervace Tanghin Dassouri se nejlepší způsob dopravy je automobilová doprava. Můžete si pronajmout auto nebo motocykl až do vstupu do rezervace. Také můžete použít veřejnou dopravu do vesnice Tanghin Dassouri a poté se vydat pěšky do rezervace.

2. Jaká zvířata žijí v rezervaci Tanghin Dassouri?

Rezervace Tanghin Dassouri je domovem pro mnoho druhů volně žijících zvířat, jako jsou například sloni, kočkodani, opice, hyeny, paviáni, antilopy a mnoho dalších.

3. Kolik času bych měl strávit v rezervaci Tanghin Dassouri?

Prohlídka rezervace by měla trvat minimálně půl dne, s tím, že se doporučuje si rezervovat celý celý den. Rezervace nabízí mnoho věcí k vidění a prozkoumání, takže je důležité si vzít dostatek času.

4. Jde se v rezervaci vysokohorskými botami?

Ano, je dobré si vzít vysokohorské boty nebo alespoň boty s dobrou oporou kotníků, protože terén může být náročný.

5. Mohou se turisté podívat na ochranný přehradní systém rezervace?

Bohužel, ochranný přehradní systém rezervace není veřejnosti přístupný. Je určen pouze pro úředníky a zaměstnance.

6. Je v rezervaci Tanghin Dassouri možné kempovat?

Ano, existuje zde možnost kempování. Rezervace má k dispozici několik oblastí, kde můžete stanovat, ale musíte si s sebou přinést všechny potřebné věci, jelikož zde není zázemí.

7. Musím si koupit vstupenku předem nebo mohu si ji koupit na místě?

Vstupenky na prohlídku rezervace se mohou koupit na místě.

8. Kolik stojí vstup do rezervace?

Cena vstupenky do rezervace se může lišit podle věku a státní příslušnosti. Doporučuje se informovat se o ceně na místě, když si kupujete vstupenku.

9. Můžou turisté krmil slony nebo jiná zvířata v rezervaci Tanghin Dassouri?

Ne, turisté nesmí krmit zvířata v rezervaci Tanghin Dassouri, aby nedošlo k narušení přirozeného chování zvířat a nevznikli nepředvídatelné situace.

10. Je v rezervace Tanghin Dassouri možné se koupat?

Bohužel, rezervace Tanghin Dassouri nemá vyhrazenou oblast koupání. Ale v nedalekém městě Ouagadougou jsou větší bazény, které lze navštívit.


Ubytování Burkina Faso Tanghin Dassouri Reserve


Burkina Faso je země ležící v západní Africe, která je známá svou bohatou kulturou, pestrou historií a úchvatnou divokou přírodou. Jedním z nejvíce fascinujících míst ve státě je rezervace Tanghin Dassouri, která nabízí návštěvníkům úžasné zážitky spojené s přírodou a jedinečným ubytováním.

Tanghin Dassouri Reserve se nachází asi 20 kilometrů od hlavního města Ouagadougou a je domovem pro mnoho druhů zvířat, včetně opic, paviánů, slonů a antilop. Rezervace se rozkládá na obrovském území a je pro návštěvníky otevřená celoročně. Kromě pozorování zvířat mohou turisté také těžit z jízdy na koni, procházek v přírodě a výletů do blízkých vesnic, kde se setkají s místními obyvateli a dozvědí se více o jejich životním stylu a kultuře.

Jednou z nejzajímavějších částí návštěvy Tanghin Dassouri Reserve je příležitost zůstat přímo v rezervaci. Existuje několik možností ubytování, které návštěvníkům nabízejí unikátní a nezapomenutelný zážitek. Například mohou se rozhodnout pro stanování pod širým nebem, což je nejenom romantické, ale také umožňuje návštěvníkům být blíž k přírodě a nasát atmosféru rezervace. Další možností je pronájem horských chat, které jsou zavěšeny na stromech a nabízejí nádherný výhled na okolní krajinu.

Pro ty, kteří preferují komfort a luxus, je zde také možnost ubytování v příjemných hotelích a lodgech, které jsou vybavené veškerým komfortem a nabízejí širokou škálu služeb. Tyto ubytovací zařízení jsou vytvořeny tak, aby návštěvníkům poskytly pohodlné zázemí po dlouhém dni stráveném v přírodě. Některé z nich nabízejí také bazény, wellness centra a restaurace s tradičními a mezinárodními pokrmy.

Všechny tyto možnosti ubytování mají něco společného - nádhernou přírodu, kterou můžete obdivovat přímo ze svého okna. Představa probuzení se za zvuků volně žijících zvířat a krásného východu slunce je přímo neuvěřitelná.

Pokud plánujete návštěvu Burkina Faso, rozhodně byste neměli opomenout rezervaci Tanghin Dassouri a její jedinečné možnosti ubytování. Bez ohledu na to, zda si zvolíte stanování, horské chaty nebo luxusní hotely, budete mít příležitost prozkoumat nádhernou africkou přírodu a zažít nezapomenutelné dobrodružství.


Letenka Burkina Faso Tanghin Dassouri Reserve


Burkina Faso je země ležící v západní Africe, která je známá svou bohatou přírodní krásou a biodiverzitou. Jedním z nejvýznamnějších přírodních rezervací v zemi je Tanghin Dassouri, která nabízí unikátní zážitek pro všechny přírodovědce, milovníky zvířat a dobrodruhy.

Tanghin Dassouri Reserve se nachází v jihozápadní části Burkina Faso a rozkládá se na rozloze přes 240 km2. Rezervace je domovem pro bohatou faunu a flóru, která přitahuje turisty z celého světa. Můžete zde potkat vzácná zvířata, jako jsou levharti, žirafy, sloni, lvi a mnoho dalších druhů. Také se zde nachází více než 100 druhů ptáků, což je lákadlem pro ornitology.

Každý, kdo se rozhodne navštívit Tanghin Dassouri Reserve, má možnost si připlatit za různé zážitky. Turisté mohou absolvovat jízdu na slonovi, která je nejenom adrenalinovým zážitkem, ale také nabízí příležitost prozkoumat přírodu z jiné perspektivy. Pro milovníky chůze mohou být k dispozici i procházky v doprovodu průvodce, kteří turisty provedou rezervací a poskytnou jim bohaté informace o zdejších druzích rostlin a zvířat.

Tanghin Dassouri Reserve se nachází poblíž hlavního města Ouagadougou, což usnadňuje přístup k této přírodní oáze. Můžete zde strávit celý den nebo i více, neboť rezervace nabízí ubytování ve formě stánků a chat. Pokud se rozhodnete pro zdejší ubytování, můžete se také těšit na tradiční burkinafaskou kuchyni, která je bohatá na přírodní ingredience a zajisté vám poskytne nezapomenutelný gastronomický zážitek.

Navštívení Tanghin Dassouri Reserve představuje nejenom skvělou příležitost pro objevování přírodního bohatství Burkina Faso, ale také přispívá ke konzervaci a ochraně těchto cenných ekosystémů. Místní komunity se podílejí na dozoru nad rezervací a turismus zde přináší ekonomický prospěch pro okolní obyvatele, což zlepšuje jejich živobytí a šanci na udržitelný rozvoj.

Pokud jste dobrodruh nebo milovník divoké přírody, Tanghin Dassouri Reserve v Burkina Faso je místem, které byste rozhodně neměli vynechat. Připravte se na nádhernou krajinu, fascinující zvířata a nezapomenutelné zážitky, které vám tato rezervace nabídne.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky