Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Butrint Albánie

Letenka Butrint Albánie


Butrint je archeologická lokalita v jižní Albánii, která se nachází nedaleko města Saranda. Tato starověká osada, která je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO, přitahuje turisty ze všech koutů světa svou bohatou historií a nádhernou krajinou.

Butrint byl založen ve starověku Řeky a postupně se stal jedním z nejvýznamnějších měst Epiru. Představuje unikátní místo, kde se setkávají stopy z řecké, římské, byzantské a osmanské éry. Při prohlídce můžete obdivovat pozůstatky antického divadla, fóra, baptisteria, baziliky a mnoho dalších historických památek.

Jeden z nejvýznamnějších objevů v Butrintu byl chrám Asklépia, boha lékařství. Nachází se na vrcholu kopce a nabízí úchvatný výhled na okolní krajinu. Odtud je také vidět jezero Butrint, které je přírodní rezervací a domovem mnoha druhů zvířat a rostlin.

Pro milovníky přírody je Butrint ideálním místem k prozkoumání s jeho bujnou flórou a faunou. Kromě jezera můžete také navštívit mangrovy, které jsou vzácným biotopem v Evropě.

Saranda, která se nachází nedaleko Butrintu, je ideálním výchozím bodem pro cestování do této úžasné archeologické lokality. Město nabízí mnoho možností ubytování, restaurací a obchodů.

Cesta do Butrintu z Sarandy trvá pouze několik minut. Nejlepší způsob, jak se tam dostat, je půjčit si auto nebo využít místního autobusového spojení. Alternativně existuje možnost vyjet na loďské výlety po jezeře Butrint nebo jiné vodní sporty.

Pokud plánujete výlet do Albánie, rozhodně nevynechejte Butrint. Tato archeologická lokalita vás nenechá chladnými svou krásou a bohatou historií. Pro milovníky historie, kultury a přírody je Butrint neodolatelným cílem.


Ubytování Butrint Albánie


Butrint je malebné město nacházející se na pobřeží Albánie, nedaleko hranice s Řeckem. Toto historické město je jedním z nejvýznamnějších archeologických nalezišť v Albánii a bylo zapsáno na seznam Světového dědictví UNESCO v roce 1992. Jedná se o pohádkové místo s dlouhou historií, kterému dominuje starověké římské divadlo, ale má také řecký, byzantský a středověký odkaz.

Pro ty, kteří se rozhodnou navštívit Butrint, je poskytováno několik možností ubytování. Město nabízí různé druhy ubytování, včetně hotelů, penzionů a apartmánů, které uspokojí potřeby různých typů cestovatelů.

Jednou z možností je pobyt v jednom z místních hotelů. Butrint má několik malých rodinných hotelů, které poskytují pohodlí a pěkné prostředí pro hosty. Tyto hotely nabízejí přátelský personál, který je ochoten vám pomoci s jakýmkoli dotazem, a mnoho z nich má také restauraci, kde si můžete vychutnat tradiční albánská jídla.

Další možností je rezervace ubytování v jednom z penzionů v Butrintu. Tyto penziony nabízejí čisté a útulné pokoje za dostupné ceny. Většina z nich je rodinného typu a jejich majitelé se o hosty osobně starají, což vytváří příjemnou atmosféru a pocit domova. Penziony často nabízejí zahradu nebo terasu, kde si můžete odpočinout a vychutnat si klidnou atmosféru Butrintu.

Pokud preferujete větší prostor a nezávislost, můžete si pronajmout apartmán v Butrintu. Tyto apartmány jsou vhodné pro rodiny nebo skupiny přátel, kteří chtějí mít větší soukromí a pohodlí. Apartmány jsou vybaveny kuchyňským koutem, což vám umožní si připravit vlastní jídla a pocítit tak ještě více "domácí atmosféru".

Nezáleží na tom, jaký typ ubytování si vyberete, Butrint vám poskytne nádherné prostředí pro relaxaci a prozkoumávání historických památek. Navíc, díky své blízkosti ke krásným albánským plážím, můžete strávit také čas u moře a vychutnat si slunečné dny na písečných plážích.

Butrint je skutečným pokladem albánského cestovního ruchu a je ideálním místem pro ty, kteří si přejí objevovat historické památky a zároveň si užít klidnou dovolenou v nádherném prostředí. Nezáleží na tom, zda se rozhodnete zůstat v hotelu, penzionu nebo apartmánu, Butrint vás určitě okouzlí svým kouzlem a bohatou historií.


Nejčastější dotazy a odpovědi Butrint Albánie


1. Jak se dostat do Butrintu z Albánie?
Odpověď: Nejbližší město, které je dobře dostupné, je Saranda. Z Sarandy můžete dojít do Butrintu pěšky (vzdálenost je asi 17 km) nebo využít dopravní spojení, jako jsou taxi, autobusy nebo pronájem auta.

2. Jak dlouho potrvá návštěva Butrintu?
Odpověď: Návštěva Butrintu může trvat několik hodin až celý den, v závislosti na vašem zájmu o archeologické památky a prozkoumávání areálu.

3. Kolik stojí vstupné do Butrintu?
Odpověď: Cena vstupného do Butrintu se může lišit v závislosti na sezóně. V roce 2021 je cena pro dospělého návštěvníka 700 leků (asi 5,6 eur), pro děti a studenty 350 leků (asi 2,8 eur).

4. Jaké jsou nejzajímavější památky v Butrintu?
Odpověď: Butrint je známý svými starověkými ruiny, zahrnujícími římské divadlo, akropoli, baptisterium a zříceninu baziliky. Taktéž je zde nádherné výhledy na jezero Butrint a okolní přírodu.

5. Jaké jsou opening hours Butrintu?
Odpověď: Butrint je otevřen pro veřejnost od 8:00 do 20:00 během letního období a od 8:00 do 16:00 v zimním období.

6. Můžete v Butrintu kempovat?
Odpověď: V současné době neexistuje oficiální tábořiště v Butrintu. Nicméně, v blízkosti Butrintu se nachází kempy a ubytovací zařízení, které nabízejí možnost kempování.

7. Existují v Butrintu restaurace nebo občerstvení?
Odpověď: Ano, v Butrintu jsou dostupné restaurace a občerstvení, ve kterých si můžete dát oběd nebo svačinu během vaší návštěvy.

8. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Butrintu?
Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu Butrintu je během jara a podzimu, kdy je počasí příjemné a méně turistů. Velký ruch je obvykle v letních měsících.

9. Je fotografování povoleno v Butrintu?
Odpověď: Ano, fotografování je povoleno v Butrintu za předpokladu, že nepoužijete profesionální vybavení pro komerční účely.

10. Lze v Butrintu zakoupit suvenýry?
Odpověď: Ano, v Butrintu existují obchody a stánky, kde si můžete zakoupit suvenýry, jako jsou magnetky, keramika, šperky nebo tradiční albánské výrobky.


Dovolená Butrint Albánie


Butrint je významným archeologickým nalezištěm a zároveň národním parkem. Nachází se na jižním pobřeží Albánie, nedaleko od města Saranda. Pokud hledáte inspiraci pro svou další dovolenou, mělo by vás zajímat, co všechno v Butrintu můžete zažít.

Historie Butrintu sahá až do doby Ilýrie a první zmínky pocházejí již z 8. století př. n. l. Naleznete zde pozůstatky starořeckých a římských měst, středověkého hradu a další pamětihodnosti. V roce 1992 byl Butrint zapsán na seznam světového dědictví UNESCO a stává se stále populárnějším cílem turistů.

Jako první si můžete prohlédnout Archeologické muzeum v Butrintu, kde vám bude přibližně 2 500 artefaktů z různých období a kultur. Mezi nejvýznamnější patří nálezy z římských lázní, sochy bohů a válečníků, mozaiky a další.

Následně si můžete prohlédnout samotný archeologický park, který se rozkládá na 2,5 km2. Zde si můžete obdivovat například pozůstatky města Illyria, římskou pevnost a baziliku, středověké hrady a muzeum, kde se nacházejí nálezy z období vrcholného středověku. Samotná procházka parkem je nádherná, neboť jeho přírodní prostředí je velice působivé a park je také venkovním muzeem, což znamená že si můžete prohlédnout památky přímo tam, kde byly nalezeny.

Neméně zajímavým místem je i starověký amfiteátr z 3. století př. n. l. o kapacitě až 15 tisíc diváků. Zde se utkali Římané a Řekové v bojích gladiatorů, ale zárukou jsou i podmanivé pohledy na okolní krajinu, aby vám zůstalo úžasně v živé paměti.

Doporučujeme také návštěvu nedalekého Illyrianského hradu a kláštera svatého Jiří z 13. století, který se nachází asi 20 minut jízdy autem od Butrintu. Na místě si můžete prohlédnout sochy řeckých bohů a například fresky zachycující ukřižovaní.

V Butrintu se také nachází několik pláží, kde můžete relaxovat a užívat si klidu. Mezi nejpopulárnější patří pláže Ksamil a Manastir, které nabízejí průzračnou vodu a bílý písek.

Za zmínku stojí i tradiční albánská kuchyně, kterou si můžete vychutnat v místních restauracích. Mezi nejtypičtější jídla patří masové pokrmy, zejména jehněčí a další maso z místní produkce.

Butrint je tedy ideálním místem pro ty, kteří hledají klidnou a přitom neokoukanou dovolenou spojenou s poznáním fascinující historie Albánie. Nechte se okouzlit krásami tohoto národního parku a prožijte nezapomenutelné zážitky.


Počasí Butrint Albánie


Butrint je malé město v jižní Albánii, které se nachází na pobřeží Jónského moře. Město je známé pro svou bohatou historii a kulturní dědictví, a dnes je také oblíbenou turistickou destinací. Kromě toho je také známé pro své teplé a slunečné počasí po většinu roku.

Počasí v Butrintu se vyznačuje silnou slunečním zářením a vysokou vlhkostí po většinu roku. Letní měsíce jsou obvykle velmi horké a suché, s průměrnými teplotami okolo 30°C. Díky tomu se Butrint stal populárním místem pro letní dovolené a sluneční koupání v Jónském moři. Nicméně se v letních měsících mohou vyskytovat i krátké bouřky doprovázené silnými větry.

Jesienní měsíce jsou obvykle mírné a vlhké, s průměrnými teplotami okolo 20°C. V této době se v Butrintu také vyskytují časté srážky, často doprovázené silnými větry. Nicméně je to také dobé období pro pěší turistiku a prozkoumávání okolní krajiny.

Zimní měsíce jsou v Butrintu poměrně mírné a vlhké, s průměrnými teplotami kolem 10-15°C. V této době se v městě vyskytují časté deště, ale místní lidé a turisté si stále užívají procházek po městě a okolní krajine, která je krásná i v zimě.

Jarní měsíce jsou v Butrintu velmi krásné, s kvetoucí přírodou, mírnými teplotami a častými slunečními paprsky. Nicméně i v této době se stále mohou objevovat bouřky a deště.

Celkově je Butrint perfektním místem pro ty, kteří si chtějí užít slunečného počasí, krásné přírody a kulturních památek. Navštivte toto město v létě a užijte si nádherné pláže a Jónské moře, nebo přijďte v jiném ročním období a objevujte krásy okolní krajiny.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky