Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Česko Holašovice

Dovolená Česko Holašovice


Česko je známé svou krásnou přírodou, bohatou historií a malebnými vesničkami. Jednou z takových vesnic, která stojí za návštěvu, je Holašovice. Tato malá vesnice se nachází v jižních Čechách, v blízkosti Českého Krumlova, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO.

Holašovice je jedinečná svou dochovanou osadní strukturou a dochovanými tradičními roubenými domy. Vesnice má původ až z 13. století a její historie je spojena s přítomností českých, německých a rakouských obyvatel. Od roku 1998 je Holašovice památkovou rezervací a ilustruje typickou jihočeskou vesnici v 19. a počátkem 20. století.

Procházka Holašovicemi je jako cesta časem. Každý dům je originální a má zachovanou svou autenticitu. Některé domy jsou otevřené pro veřejnost a můžete si prohlédnout jejich interiéry a vystavené exponáty z doby minulé. Na návsi stojí kostel sv. Jiljí, který je rovněž jedinečný svým architektonickým stylem.

Pokud se z Holašovic vydáte na procházku po okolí, budete odměněni krásnými výhledy na jihočeskou krajinu. V okolí se nachází několik rybníků a přírodních rezervací, které jsou ideálním místem pro relaxaci a odpočinek. Můžete se projít po naučné stezce, projíždět na kole nebo si zaplavat v jednom z rybníků. Pro milovníky cykloturistiky je zde také mnoho cyklostezek, které vás zavedou do okolních vesnic a zajímavých míst.

V Holašovicích se rovněž pořádají různé kulturní akce a folklórní festivaly. Tradiční folklorní slavnost "Holašovický štrůdl" je každoročně velmi oblíbená a přiláká mnoho návštěvníků z celého regionu. Můžete si vychutnat tradiční jídla, poslechnout tradiční hudbu a zhlédnout folklórní vystoupení.

Na dovolené v Holašovicích rozhodně nebudete zklamáni. Budete se cítit jako v pohádce a zažijete pravý kousek českého venkova. Můžete si vychutnat klid a ticho této malebné vesnice, procházet se jejími úzkými uličkami a obdivovat roubené domy. Pokud hledáte relaxaci a autentický český zážitek, Holašovice jsou pro vás ideální volbou.


Počasí Česko Holašovice


Česko je známé svou různorodou krajinou a překrásnou přírodou. Mezi jednu z nejkrásnějších a nejlépe zachovalých vesnic v České republice patří i malebné městečko Holašovice. Toto historické místo se nachází ve jižních Čechách nedaleko Českých Budějovic.

Jako každé jiné místo v Česku, tak i Holašovice má své specifické počasí. Městečko leží ve středoevropském kontinentálním klimatickém pásu, což znamená, že se zde vyskytují čtyři roční období. Každé roční období má své typické počasí, které ovlivňuje život a atmosféru Holašovic.

Léto v Holašovicích je obvykle teplé a slunné. Průměrná teplota se pohybuje kolem 25 stupňů Celsia, přičemž nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen. Léto je ideálním obdobím pro procházky po malebných uličkách městečka a objevování jeho historických památek. Místní atmosféra je plná radosti a života, ať už se jedná o turisty nebo místní obyvatele.

Podzim přináší sebou mírné ochlazení a s ním spojenou změnu v okolní krajině. Listnaté stromy se začínají barvit do různých odstínů žluté, oranžové a červené. Holašovice získává ještě více romantického a tajemného vzhledu. Veškerá zeleň kolem sebe začíná přecházet do zimního spánku a atmosféra městečka je klidná a ospalá.

Zima v Holašovicích může být chladná a sněžná. Teploty se pohybují pod nulou a místní krajinu pokrývá vrstva sněhu. Toto je období, kdy město připomíná pohádkovou zimu. Místní domky se promění v zasněžené chaloupky a historické náměstí nabízí skvělou atmosféru pro vánoční trhy a procházky se sklenicí svařeného vína.

Na jaře se Holašovice probouzí k životu. Teploty se začínají zvyšovat a výtahy se zbarvují květy a pupeny. Všude se šíří vůně jarních květin a okolní krajina se stává sytě zelenou. Je to ideální čas na prohlídku místních zahrad a na vycházky do přírody.

Celkově vzato, počasí v Holašovicích je proměnlivé a každé roční období má výjimečnou atmosféru. Bez ohledu na to, jaké je aktuální počasí, Holašovice vždy nabízí svým návštěvníkům jedinečnou atmosféru a malebnost, kterou si každý návštěvník zamiluje.


Letenka Česko Holašovice


Letenka Česko Holašovice: Pohodlná a rychlá cesta k výjimečnému zážitku

Holsovicemi neznáš nic? Není divu, tato malá vesnička v Jižních Čechách se považuje za skutečnou perlu našich končin. Kromě toho, že patří do seznamu památek UNESCO, se jedná o naprosto unikátní místo, které lze navštívit snad jen těžko z jiné části světa. Z Prahy či jiného vzdáleného velkoměsta vás kouzelné Křivoklátsko dělí v průběhu roku nanejvýš zhruba hodinu cesty. Co kdyby tedy začínající skvost svých dovolenkových plánů začal právě letenkou Česko Holašovice?

Jak se dostat do „Civilizace od život se spíše hemží.“

V závislosti na vašem výchozím bodu se můžete rozhodnout pro dvě základní trasy – ze severu nebo ze západu. V případě, že řídíte automobil, pro vás zřejmě žádný problém nevznikne. Pokud se vás ale neoblékne do kožených manšestrů a sednete na palubu letadla, bude lepší sáhnout po jiném dopravním prostředku.

Vzhledem k tomu, že letiště se nachází přímo v sousedním Českém Krumlově, z Prahy budete po cca 40 minut přistávat v příjemně tichém a komorním prostředí. Vyzvedněte si své zavazadla a putujte k letadlovému autobusu, který vás po pár minutách dovede až do vašeho cílového bodu – Holašovic.

Kam se podívat po příletu?

V prvé řadě je třeba zmínit tuto vesnici jako celostátní památku. Nejznámější zdejší místem je Bezručova ulice, kde najdete původní stavby, které byly v 19. století přeměněny na klasicistní stavby. Podobné památky najdete po celém historickém centru, které budete procházet přesně podle svého gusta. Pro milovníky sportu a cestování se v Holašovicích nachází první sportovní letiště. Budete-li mít čas, stačí se domluvit s místním aeroklubem a po kvalitním výcviku se pokusit o výstup do nejvyšších výšek.

A co si vzít sebou na takovou cestu? Na letový lístek už víte, že bez něj se neobejdete. Základem je pohodlné oblečení a obuv asi zásadněji netřeba. Přesto se však netradičně obujte do těch správných bot. Pokud se vám letení letadlem nezdá zcela ničím naplněné, jsou to například vynikající pohorky, které vám zajišťují opravdu pevnou a stabilní chůzi. Vyzkoušejte si v nich nějaký z horských výšlapů, když už zde tak kouzelné podmanivé bydlení je.


Ubytování Česko Holašovice


Holašovice je malá vesnice v Jižních Čechách v blízkosti města České Budějovice. Její malebná architektura a zachovalá historická hodnota ji zařadila mezi památkově chráněná sídla a od roku 1998 je zapsána na seznamu Světového dědictví UNESCO. Navštívit toto unikátní místo je opravdovým zážitkem.

Ať už jste milovník historie, architektury nebo jenom hledáte klidný únik z rušného městského života, ubytování v Holašovicích je skvělou volbou. Existuje několik možností, jak si zde vychutnat autentický venkovský život.

Vesnice nabízí několik rodinných penzionů a malebných horských chat, které vás vtáhnou hlouběji do atmosféry okolní přírody. Ubytování je často zařízeno ve tradičním stylu, s rustikálními nábytky a krásnými výhledy na okolní krajinu. Zdejší majitelé vám rádi vypráví o historii místa a doporučí vám nejlepší místa k návštěvě.

Další možností je pronajmout si stylový apartmán v renesančním zámečku, který se nachází přímo v centru Holašovic. Tento zámek byl v minulosti sídlem šlechtických rodin a dnes nabízí luxusní ubytování pro náročnější hosty. Zde si můžete užít krásu historické architektury kombinovanou s moderními prvky jako jsou wellness centra a restaurace s tradiční českou kuchyní.

Pro ty, co preferují autentickou venkovskou atmosféru, je zde také možnost ubytování ve stylových chalupách, které jsou rozesety po vesnici. Tyto chalupy dodnes zachovávají původní stavbu a interiér a nabízí tak možnost zažít život, jaký se zde odehrával před staletími. Je to jako cesta časem.

Ať už se rozhodnete pro jakýkoli typ ubytování v Holašovicích, můžete si být jisti, že vás čeká nezapomenutelný pobyt. Vychutnávejte si klidnou atmosféru vesnice, procházky po historických uličkách a obdivujte krásu místních domů. Při návštěvě Holašovic nezapomeňte také navštívit místní kostel svatého Jiljí a vyzkoušet místní speciality, jako je tradiční české pivo a domácí koláče.

Ubytování v Holašovicích je jistě skvělou volbou pro ty, kteří hledají místo, kde se mohou zrelaxovat, poznat českou historii a zažít autentickou venkovskou atmosféru. Ať už se jedná o romantický víkend ve dvojici nebo rodinnou dovolenou, Holašovice nabízí ubytování, které splní vaše představy. Přijďte a objevte krásy tohoto unikátního místa, které bylo také vyhlášeno jedním z nejkrásnějších sídel v České republice.


Nejčastější dotazy a odpovědi Česko Holašovice


1) Jak se dostanu do Českých Holašovic?
- Do Českých Holašovic se nejlépe dostanete autem, zároveň je možné využít i veřejnou dopravu – autobusová zastávka se nachází nedaleko obce.

2) Jaké jsou vstupné do obce České Holašovice?
- Vstup do obce České Holašovice je zdarma, nicméně návštěvníci si musí zakoupit vstupenky do památkových objektů nebo výstav, které si přejí navštívit.

3) Jaká je adresa informačního centra v Českých Holašovicích?
- Informační centrum se nachází na adrese Holašovice č.p. 1, 384 22 Holašovice.

4) Jaké památky a zajímavosti je možné v Českých Holašovicích navštívit?
- V Českých Holašovicích můžete navštívit unikátní památkovou rezervaci s tradičními jihočeskými selskými usedlostmi, kostel Sv. Jana Nepomuckého či muzeum v selském stavení.

5) Kdy jsou otevřeny památky v Českých Holašovicích?
- Otevírací doby památek se mohou lišit v různých obdobích roku. Doporučuje se zkontrolovat přesné otevírací hodiny na oficiálních webových stránkách Českých Holašovic.

6) Je možné se ubytovat v Českých Holašovicích?
- Ano, v Českých Holašovicích se nachází několik penzionů a ubytovacích zařízení, která nabízejí ubytování pro návštěvníky.

7) Existují v Českých Holašovicích restaurace a obchody?
- Ano, v Českých Holašovicích se nachází několik restaurací a kaváren, kde si můžete vychutnat tradiční českou kuchyni. Co se týče obchodů, ve vesnici není žádný velký supermarket, ale je možné zde nakoupit základní potraviny.

8) Jak dlouho trvá prohlídka Českých Holašovic?
- Doba prohlídky záleží na vašem zájmu a počtu navštívených památek. Zhruba se dá počítat s 1-2 hodinami.

9) Existuje zde parkoviště pro návštěvníky?
- Ano, v Českých Holašovicích se nachází parkoviště pro návštěvníky, kde je možné parkovat zdarma.

10) Je možné fotografovat v Českých Holašovicích?
- Ano, fotografování je povoleno v celé obci. Nicméně ve vnitřních prostorech památek je někdy zakázáno fotografování, a to z důvodu ochrany historických artefaktů.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky