Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Česko Lednice-Valtice

Nejčastější dotazy a odpovědi Česko Lednice-Valtice


1. Co je Lednice-Valtice?

Lednice-Valtice je komplex zámků a parků nacházející se na jižní Moravě v České republice. Je to jeden z nejvýznamnějších a nejnavštěvovanějších památek v Česku.

2. Jak se dostanu do Lednice-Valtice?

Lednice-Valtice se nachází asi 60 kilometrů od Brna a je snadno dostupné autem, autobusem nebo vlakem. Nejbližší vlaková zastávka je v Břeclavi, odkud je možné se dostat autobusem nebo taxíkem do Lednice nebo do Valtice.

3. Jaké jsou otevírací hodiny Lednice-Valtice?

Lednice-Valtice je otevřené téměř celý rok, s výjimkou některých svátků. Otevírací doby se mohou lišit v závislosti na sezóně, proto je dobré před návštěvou zkontrolovat aktuální otevírací hodiny na oficiálních webových stránkách.

4. Kolik stojí vstupné do Lednice-Valtice?

Ceny vstupného se liší v závislosti na věku návštěvníků, druhu vstupenky a sezóně. Existují různé vstupenky, které umožňují návštěvu různých částí komplexe. Aktuální ceny vstupného je možné najít na oficiálních webových stránkách.

5. Jaká je délka prohlídky Lednice-Valtice?

Délka prohlídky závisí na zájmu a času, který návštěvníci chtějí věnovat prohlídce. Celý komplex je rozlehlý a nabízí mnoho zajímavých míst k prozkoumání. Několikahodinové prohlídky jsou běžné, ale je také možné strávit zde celý den.

6. Co je nejzajímavější částí Lednice-Valtice?

V Lednici-Valtici je mnoho zajímavých míst k prohlídce. Mezi nejznámější patří zámek Lednice, zámek Valtice, Janův hrad, Hrádek u Nejdku a Minaret. Dále také rozsáhlé parky a rybníky, které jsou ideální pro procházky a pikniky.

7. Můžu si vzít svého psa do Lednice-Valtice?

Ano, psi jsou v Lednici-Valtici povoleni, ale musí být drženi na vodítku a dodržovat veškeré zákony a pravidla týkající se zvířat. Je také důležité uklízet za svým psem a dbát na to, aby nevstupoval do zakázaných prostor.

8. Nabízí Lednice-Valtice možnost ubytování?

Ano, v okolí Lednice-Valtice je možné najít několik hotelů, penzionů a ubytovacích zařízení. Zařízení se liší dle ceny, vybavení a umístění. Je možné si vybrat ubytování jak v Lednici, tak v blízkých okolních obcích.

9. Můžu si piknikovat v Lednice-Valtice?

Ano, je možné si piknikovat v parku v Lednici-Valtici. Existují speciálně určené piknikové místa, kde je možné rozložit deku a piknikovat. Je však důležité uklízet za sebou a dbát na to, abyste neodnesli žádné odpadky.

10. Nabízí Lednice-Valtice prohlídky v cizím jazyce?

Ano, prohlídky v Lednici-Valtici jso


Počasí Česko Lednice-Valtice


Lednice-Valtice, dva malebné moravské zámky, které jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO, lákají každoročně tisíce turistů svou bohatou historií a nádhernou přírodou. Avšak, stejně jako v jiných částech Česka, počasí zde hraje důležitou roli, a to nejen pro návštěvníky, ale také pro místní obyvatele.

Lednice-Valtice se nachází ve vinařské oblasti jižní Moravy, kde jsou vhodné podmínky pro pěstování vinné révy. Díky mikroklimatu této oblasti se zde daří mnoha druhům ovoce a zeleniny. Jaro patří mezi nejpříjemnější části roku, kdy se příroda probouzí k životu a kvetou ovocné stromy a zahrady. Průměrné teploty se pohybují mezi 10-15 °C a srážky jsou mírné. To je ideální čas pro procházky zámeckými zahradami a okolními vinicemi.

Leto v Lednici-Valtici je obvykle horké a suché. Teploty mohou dosahovat až 30 °C a srážky jsou velmi omezené. Toto počasí je skvělé pro relaxaci u rybníků nebo v blízkém aquaparku, který nabízí osvěžení vodními atrakcemi. Pro milovníky vína je beznadějným lákadlem degustace místních vín v jedné z mnoha vinoték, které se nacházejí v okolí.

Podzim v této části Česka je překrásný, kdy se listí stromů barví do oranžova a červena. Teploty se pohybují mezi 15-20 °C a srážky jsou o něco vyšší než v létě. Toto je skvělá doba pro procházky vinicemi a okolními lesy, kdy se můžete potěšit krásnými výhledy na krajinu.

Zima je v Lednici-Valtici mírná, ale počasí může být nevyzpytatelné. Průměrné teploty se pohybují kolem 0 °C, avšak v některých dnech mohou teploty klesnout pod nulu a napadnout sníh. Toto počasí vytváří romantickou atmosféru a nabízí skvělé podmínky pro procházky po zamrzlých rybnících a vinicích.

Pokud plánujete návštěvu Lednice-Valtice, je důležité si vzít do úvahy aktuální počasí. Místní meteorologické služby poskytují spolehlivé informace o předpovědi počasí, které vám pomohou naplánovat vaše aktivity a výlety. Ať už přijedete na jaře, v létě, na podzim nebo v zimě, budete bezpochyby ohromeni krásou této části Česka a změnami počasí, které ji ještě více zdůrazňují.


Dovolená Česko Lednice-Valtice


Pokud hledáte ideální destinaci pro dovolenou, která kombinuje krásnou přírodu, historii a kulturu, potom byste měli zvážit návštěvu Česka a konkrétně oblasti Lednice-Valtice. Tato malebná oblast se nachází v jižní části Moravy a je jednou z nejnavštěvovanějších turistických lokalit v Česku.

Královský lednický zámek a zámecký park spolu s valtickým zámkem a jeho okolím tvoří Lednicko-valtický areál, který byl roku 1996 zapsán na seznam Světového dědictví UNESCO. Tato oblast je známá svými romantickými zámeckými budovami, rozlehlými parky, rybníky a vinicemi.

Lednice je proslavená svým impozantním zámkem, který je považován za jednu z nejkrásnějších staveb svého druhu v Evropě. Tento zámek ve stylu anglické gotiky a tudorovské gotiky byl postaven v 17. století a ukazuje bohatství a přepych tehdejších majitelů. Zámek je obklopen rozsáhlým parkem, který je ideální pro procházky a pikniky. Na rozlehlém území parku se nachází mnoho zajímavých objektů, jako je Apollonův chrám, Vodní hrad a Minaret.

Valtice je další perla této oblasti, která se nachází nedaleko Lednice. Hlavní dominantou Valtic je barokní zámek, který byl postaven v 17. století. Zámek je obklopen nádherným parkem, který se táhne až k hercegovským vinicím. Valtický zámek sloužil jako letní rezidence habsburských panovníků a dnes je známý pro své bohaté sbírky umění a historické interiéry. Uvnitř zámku si návštěvníci mohou prohlédnout například kapli s freskami, barokní salóny, knihovnu a muzeum vína.

Lednicko-valtický areál je rovněž rájem pro milovníky vína. Tato oblast je známá svými kvalitními vínem a vinicemi, které jsou roztroušeny po celém okolí. Některé z těchto vinic jsou otevřeny pro veřejnost a nabízejí degustace a prohlídky kolem vinic a sklepů. Neprojeďte se tedy místní krajinou bez ochutnání některého z těchto výborných vín.

Kromě historických památek a vinic je oblast Lednice-Valtice ideálním místem pro procházky a cykloturistiku. Můžete si pronajmout kolo a projet se podél řeky Dyje, projet se okolními poli nebo navštívit národní park Pálava, který je známý svými skalními útvary a výhledy.

Dovolená v oblasti Lednice-Valtice je výjimečným zážitkem pro každého. Bez ohledu na to, zda máte zájem o historii, kulturu, přírodu nebo víno, toto místo vám nabídne vše. Takže příště, když plánujete dovolenou, nezapomeňte zahrnout tuto úchvatnou oblast do svého seznamu destinací.


Letenka Česko Lednice-Valtice


Letenka Česko Lednice-Valtice: Objevte krásu českého kraje

Pokud hledáte ideální cestovní destinaci pro svou další dovolenou, nemusíte hledat daleko. Česko skrývá mnoho krás, které stojí za to objevit. Jedním z těchto míst je také Lednice-Valtice, což je malebný region nacházející se v jižní části republiky. A co by se dalo říci lepšího než to, že do tohoto úchvatného kraje lze cestovat přímo letecky?

Letenka do Lednice-Valtic je skvělou volbou pro ty, kteří si chtějí užít co nejvíce ze svého pobytu, a to především z důvodu časové úspory. Dříve bylo nutné přijet vlakem nebo autobusem na jedno z okolních letišť, avšak dnes již existuje přímé spojení s mezinárodním letištěm Vídeň-Schwechat.

Po příletu na letiště Vídeň-Schwechat je potřeba se dopravit do Lednice-Valtic. Nejjednodušší a nejpohodlnější způsob je využít pronajaté vozidlo přímo na letišti, čímž si zajistíte maximální flexibilitu při pohybu v regionu. Cesta do Lednice-Valtic trvá přibližně hodinu a celkem si přijdete na cestovní vzdálenost zhruba 80 kilometrů.

A jaké krásy můžete očekávat v tomto regionu? Velkolepý zámek Lednice je bezpochyby nejvýznamnější památkou. Svojí rozlohou a architekturou připomíná spíše pohádkový hrad a přitahuje pozornost turistů ze všech koutů světa. Neméně zajímavý je také zámek Valtice, který se nachází v blízkosti Lednice. Tento elegantní barokní zámek je dalším důkazem o bohatství kulturního dědictví regionu.

Oblast Lednice-Valtice je také známá svými skvostnými krajinami. Nachází se zde rozsáhlý lednický park, který je zároveň součástí Světového dědictví UNESCO. Procházka tímto parkem je jedinečným zážitkem, který vám umožní seznámit se s nespočtem zahradních a krajinářských památek. Oblast je také ideální pro cykloturistiku, takže pokud máte rádi aktivní dovolenou, určitě si zde přijdete na své.

Mimo památek a přírodních krás je region Lednice-Valtice také domovem výborných vinařských oblastí. Zdejší vinaři mají dlouhou tradici, a proto si zaslouží vaši návštěvu. Můžete se těšit na ochutnávky tradičních moravských vín, která vám připomenou, proč je tato oblast tak proslavená.

Letenka do Česka do Lednice-Valtic je skvělou volbou pro ty, kdo si chtějí užít nejen krásu historie a architektury, ale také přírodního prostředí a výborného vína. Přímočarý let z Vídeňského letiště vám ušetří čas a umožní vám objevit krásy jednoho z nejočarujících regionů republiky. Nechte se okouzlit tímto malým kouskem ráje a zažijte nezapomenutelnou dovolenou v Česku!


Ubytování Česko Lednice-Valtice


Lednice-Valtice, nacházející se na jihozápadě Česka, je jednou z nejnavštěvovanějších oblastí v zemi a nabízí nádherné prostředí pro odpočinek, relaxaci a prozkoumání okolí. Tato oblast je známá především svými malebnými zámeckými zahradami a je proto oblíbenou destinací jak pro domácí, tak i pro zahraniční turisty. Pokud rádi cestujete a hledáte ubytování v této oblasti, máte na výběr z různých možností, které vám zajistí pohodlný a příjemný pobyt.

Vedle samotného města Lednice a Valtice se nachází také mnoho menších vesnic a městeček v okolí, které poskytují ubytování pro turisty i vlastníky. Můžete si vybrat z široké škály ubytovacích zařízení, včetně hotelů, penzionů, apartmánů, chalup či rekreačních domů.

Pokud preferujete luxus a komfort, můžete se rozhodnout pro pobyt v některém z místních zámeckých hotelů. Tyto hotely se nacházejí přímo v zahradách a poskytují výborné služby, včetně wellness centra, bazénu, restaurací a dalších zařízení. Hosté si zde mohou vychutnat výhled na nádherné okolí a strávit příjemné chvíle v krásném prostředí.

Další možností je pronájem apartmánu nebo pokojů v soukromém ubytování. V těchto případech získáte více soukromí a svobody, přičemž většina těchto zařízení je vybavena vlastním kuchyňským koutem nebo koupelnou. Soukromá ubytování se nacházejí ve vesnicích a městečkách v blízkosti Lednice-Valtic a často nabízejí skvělé ceny a přátelskou atmosféru.

Je také možné si pronajmout chalupu nebo rekreační dům v okolí. Mnoho místních obyvatel nabízí své nemovitosti k pronájmu turistům, kteří chtějí prozkoumat tuto krásnou oblast. Tyto chalupy a domy jsou ideální pro rodiny nebo skupiny přátel, protože často nabízejí dostatek prostoru a samostatnou zahradu nebo terasu.

Všechna tato zařízení nabízejí různé možnosti stravování. Mnoho hotelů má své vlastní restaurace, kde si můžete vychutnat tradiční českou kuchyni i mezinárodní speciality. V případě, že si pronajímáte apartmány nebo rekreační domy s vlastním kuchyňským koutem, můžete si vařit vlastní jídlo a objevovat místní potraviny a suroviny.

Během vašeho pobytu v Lednici-Valticích nezapomeňte navštívit zámky a jejich zahrady, které jsou jednou z hlavních atrakcí této oblasti. Můžete si také pronajmout kolo a projet se po zdejších cyklostezkách, které vás zavedou do krásného venkovského prostředí. Pokud preferujete víno, určitě navštivte některý z místních vinařů a ochutnejte tradiční moravská vína.

Lednice-Valtice je ideální destinací pro ty, kteří chtějí objevovat krásy českého venkova a zároveň si dopřát komfort a volnost během svého pobytu. Ať už si vyberete jakýkoliv typ ubytování, budete mít možnost zažít opravdovou pohostinnost a atmosféru této oblasti.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky