Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Česko Orlické hory

Dovolená Česko Orlické hory


Česko je známé svými malebnými a malebnými krajinami, a Orlické hory nejsou výjimkou. Leží východně od Prahy a nabízejí nejvýše položené vrcholy v celém Česku. Tento horský okrsek je oblíbený mezi turisty nejen kvůli svému krásnému přírodnímu prostředí, ale také kvůli širokému spektru aktivit, které nabízí.

Orlické hory jsou rájem pro milovníky pěší turistiky. Existuje zde mnoho dobře značených turistických tras, které vás provedou přes malebné lesy, horské potoky a idylické vesnice. Nejvyšší horou je Velká Deštná, která dosahuje výšky 1 115 metrů nad mořem. Pro ty, kteří nemají rádi dlouhé procházky, je zde také možnost využít lanovky, která vás vezme na vrchol Velké Deštné.

Pro ty, kteří preferují cyklistiku, je v Orlických horách mnoho cyklostezek různé obtížnosti. Můžete si vybrat mezi silničními trasami nebo traťovými stezkami, které vás provedou po horských terénech. Je zde také možnost půjčení horského kola, pokud ho nemáte vlastní. Cyklistika v Orlických horách je skvělým způsobem, jak objevovat jejich krásu a zároveň se zapojit do aktivního odpočinku.

Pro milovníky adrenalinových sportů je v Orlických horách dostatek možností. Zdejší terén je ideální pro zimní sporty, jako je lyžování a snowboarding. V okolí se nacházejí lyžařská střediska, kde si můžete užívat sjezdovky různých obtížností. Je také možné si půjčit vybavení a nechat se zlákat běžeckými tratěmi, které v blízkosti orlických hor překonávají nádhernou krajinu.

Pokud hledáte klid a relaxaci, vaše dovolená v Orlických horách vám to také umožní. Zdejší hotely a penziony nabízejí pohodlné ubytování s krásným výhledem na hory. Můžete si užívat wellnes centra, sauna, masáže a jiné relaxační aktivity.

Kromě přírodních krás nabízí Orlické hory také bohatou kulturní a historickou scénu. Můžete navštívit malebná městečka, jako je Třebechovice pod Orebem s unikátním Betlémem, nebo si prohlédnout hrad v Rychnově nad Kněžnou. V Rychnově se také konají různé kulturní akce, jako jsou historické festivaly a trhy.

Vzhledem k tomu, že Orlické hory se nacházejí relativně blízko Prahy, jsou skvělou volbou pro dovolenou nebo pro prodloužený víkend. Nabízejí krásnou přírodu, širokou škálu aktivit a možnost poznat českou historii a kulturu.


Počasí Česko Orlické hory


Česko-Orlické hory jsou pohoří ležící na východě České republiky a rozkládají se především na území Královéhradeckého a Pardubického kraje. Tento malebný kraj se těší velké oblibě u turistů, kteří sem přijíždějí nejen kvůli přírodě, ale také kvůli různým aktivitám, které zde lze provozovat. Mezi nejznámější patří turistika, cykloturistika, lyžování nebo jízda na koni.

Pokud se podíváme na počasí v Česko-Orlických horách, pak to není úplně jednoduché, protože může být velmi proměnlivé. V zimě se zde setkáme s množstvím sněhu a teploty mohou klesat až k minus 20 stupňům Celsia. V létě jsou teploty příjemnější a pohybují se kolem 25 stupňů Celsia, nicméně mohou být i výrazně vyšší až kolem 35 stupňů Celsia.

Obecně je možné říci, že počasí v Česko-Orlických horách je více podobné počasí ve vyšších polohách, což znamená, že může být více nevyzpytatelné a měnit se během dne. Je tedy důležité být na přechodné počasí připraven a mít s sebou vhodné oblečení a obuv.

I přesto, že počasí může být v Česko-Orlických horách proměnlivé, turisté sem rádi jezdí celoročně. V letních měsících se sem sjíždějí lidé, kteří milují krásnou přírodu, cykloturistiku, turistiku nebo jízdu na koni. V zimě sem naopak přijíždějí většinou lyžaři a milovníci bílé stopy.

Nejdůležitější je tedy především to, aby si lidé uvědomovali, že počasí v Česko-Orlických horách může být měnivé, a měli se na to připraveni. Pokud na to budou myslet, mohou si užít krásnou dovolenou v této malebné krajině.


Nejčastější dotazy a odpovědi Česko Orlické hory


1. Jaké aktivity a atrakce mohu v Orlických horách navštívit?
- V Orlických horách je možné podniknout pěší turistiku, cykloturistiku, horskou turistiku, lyžování, snowboarding, bobovou dráhou či vodní sporty na přehradě.
2. Kde se nacházejí Orlické hory?
- Orlické hory se nacházejí na východě Čech poblíž hranic s Polskem.
3. Která města jsou nejznámější v oblasti Orlických hor?
- Mezi nejznámější města v této oblasti patří Ústí nad Orlicí, Rychnov nad Kněžnou, Dobruška a Hradec Králové.
4. Jaké jsou nejlepší ubytovací možnosti v Orlických horách?
- V Orlických horách je možné najít různé typy ubytování, včetně hotelů, penzionů, horských chat a apartmánů.
5. Jaké jsou v Orlických horách nejlepší trasy pro pěší turistiku?
- Mezi nejpopulárnější trasy v Orlických horách patří výstup na vrchol Velké Deštné, Putování Panskmá cesta, Víru na Zvičinu nebo Trasa okolo rybníka Vědomice.
6. Kdy je nejlepší doba navštívit Orlické hory?
- Orlické hory jsou atraktivní v průběhu celého roku. V létě nabízí příjemné teploty pro turistiku, v zimě jsou skvělým místem pro lyžování a snowboarding.
7. Jaký je vstupné na boby na sáňkování na vrcholu Příčný?
- Vstupné na bobovou dráhu na vrcholu Příčný se pohybuje kolem 100 Kč za jednu jízdu.
8. Kde se nachází nejznámější vyhlídky v Orlických horách?
- Mezi nejznámější vyhlídky v Orlických horách patří Suchý vrch, Trosky nebo Šerlich.
9. Jaká je délka a obtížnost Orlické cyklostezky?
- Orlická cyklostezka měří přibližně 120 km a je vhodná pro cyklisty všech věkových kategorií.
10. Které kulturní památky stojí za návštěvu v Orlických horách?
- Mezi významné kulturní památky v Orlických horách patří zámek Rychnov nad Kněžnou, klášter Dobrá Voda, zámek Opočno nebo hrady Potštejn a Náchod.


Ubytování Česko Orlické hory


Orlické hory, jedno z nejkrásnějších pohoří v Česku, jsou oblíbenou destinací pro milovníky přírody, sportovní aktivity a klidného odpočinku. Tato malebná oblast nabízí návštěvníkům bohaté možnosti trávení volného času, ať už se jedná o výlety do přírody, cykloturistiku, lyžování nebo sportovní rybolov. Pokud se chystáte na dovolenou do Orlických hor, jedním z důležitých aspektů je samozřejmě i ubytování. V tomto článku vám představíme možnosti ubytování v této oblasti.

Orlické hory nabízejí širokou škálu ubytovacích možností, které vyhovují různým osobnostem a potřebám. Pro ty, kdo preferují pohodlí a luxus, jsou k dispozici moderní hotely s veškerým příslušenstvím jako jsou bazény, wellness centra a restaurace. Tyto hotely se nachází ve větších městech jako je Jablonné nad Orlicí nebo Žamberk, a jsou ideální pro ty, kteří chtějí si užít pohodlnou dovolenou v krásném prostředí Orlických hor.

Pro ty, kteří preferují rodinnou atmosféru a přímý kontakt s přírodou, jsou k dispozici penziony a horské chaty. Tyto ubytovací zařízení se nacházejí přímo v horách a nabízejí možnost turistiky přímo od dveří. Penziony a chaty mají také často vlastní restaurace, kde si můžete vychutnat výbornou domácí kuchyni.

Pro dobrodruhy a milovníky kempování je možnost strávit dovolenou v kempu. V Orlických horách se nachází několik kempů, které nabízejí možnost stanování nebo pronájem chatky. Kempy jsou ideální pro ty, kteří chtějí strávit dovolenou aktivně a blízko přírody. V kempu si můžete zapůjčit kola, čluny, nebo si zahrát různé sportovní hry.

Není třeba se obávat, že byste se v Orlických horách nenajedli. V této oblasti najdete mnoho restaurací a hospůdek, kde si můžete pochutnat na tradičních českých jídlech i místních specialitách. Místní lidé jsou také velmi vstřícní a ochotní, pokud potřebujete radu nebo doporučení.

Ať už si vyberete jakoukoli formu ubytování v Orlických horách, jedno je jisté - budete mít možnost prozkoumat jedinečnou přírodu, vyhřívat se na sluníčku, podnikat výlety po okolí a užívat si klid a relaxaci daleko od městského ruchu. Orlické hory jsou skvělou destinací pro dovolenou v Česku, kterou si budete pamatovat ještě dlouho po návratu domů.


Letenka Česko Orlické hory


Letenka do Českých Orlických hor je ideální pro milovníky přírody a aktivní turistiku. Tuto oblast, ležící na severovýchodě Čech, můžete navštívit z různých částí republiky, díky dobrému spojení místními autobusy a vlaky. Letenka však představuje pohodlnou a rychlou alternativu pro ty, kteří se chtějí vyhnout dlouhému přepravnímu času.

Proč jet do Českých Orlických hor?

České Orlické hory jsou rozlehlé pohoří táhnoucí se přes hranice s Polskem. Jejich nejvyšší vrchol, Velká Deštná, měří 1 115 metrů a nabízí nádherný výhled do okolí. Návštěvníci zde najdou nespočet možností na procházky, cyklovýlety nebo horskou turistiku. Překonat můžete také chladnou Vrchovankou, malebné skalní útvary nebo se kochat vodopády a jezírky.

Kde najít letenku do Českých Orlických hor?

Letenky do klíčových měst poblíž Orlických hor, jako je Rychnov nad Kněžnou nebo Hradec Králové, jsou k dispozici od několika leteckých společností z různých koutů Evropy. Většina letů do těchto destinací startuje zejména z hlavního města, Prahy. Poptávka po letenkách se obvykle zvyšuje na jaře a v létě, kdy jsou návštěvníci ochotni využít krásných povětrnostních podmínek.

Jaké jsou ceny letenek do Českých Orlických hor?

Ceny letenek se liší v závislosti na délce letu, sezónnosti, osobní preferencí a cenových trendech. Ale pro návštěvu Českých Orlických hor nejsou letenky zásadní. Většina turistů se tam dostává spíše autem nebo vlakem.

Závěr

České Orlické hory jsou nádhernou oblastí pro turistiku, cykloturistiku nebo lyžování. K dispozici je mnoho možností pro rodiny s dětmi, páry či jednotlivce. Letenka do této oblasti je však jen jednou z řady alternativ na cestu do tohoto půvabného koutu Česka.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky