Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Česko Slavonice

Nejčastější dotazy a odpovědi Česko Slavonice


1. Jak se dostat do Slavonic?

- Do Slavonic se lze dostat z Prahy nebo Brna vlakem nebo autobusem. Je také možné přijet autem a využít parkoviště ve městě.

2. Jaká je historie Slavonic?

- Slavonice mají bohatou historii, která sahá až do 12. století. Město bylo založeno jako pevnost na ochranu hranic Moravy. Později se stalo důležitým obchodním centrem a bylo součástí mnoha císařských korunovací.

3. Jaké jsou nejznámější památky v Slavonicích?

- Mezi nejznámější památky v Slavonicích patří renesanční radnice, Kostel svatého Václava, Slavický zámek a Schwarzenberský pivovar. Také stojí za návštěvu středověké hradby s městskými bránami.

4. Kde se dá ubytovat v Slavonicích?

- Ve Slavonicích je možné si najít ubytování v několika penzionech, hotely nebo apartmánech. Doporučuje se rezervovat si ubytování předem, zejména v letních měsících, kdy je výrazně vyšší zájem.

5. Jaké aktivity a atrakce lze v Slavonicích podniknout?

- V Slavonicích si můžete prohlédnout historická místa, projít se po malebných uličkách, navštívit místní muzeum nebo si užít výhled z vyhlídkové věže. Okolí Slavonic je také ideální pro cykloturistiku a pěší turistiku.

6. Kdy se konají největší akce v Slavonicích?

- Největší akcí ve Slavonicích je každoroční Slavonická pětiletka, která se koná vždy v lichých letech. Během této akce se město promění v dobovou renesanční scénu a pořádají se různé historické hry a jarmarky.

7. Kde se dá dobře najíst ve Slavonicích?

- Ve Slavonicích je možné najít různé restaurace a hospody, které nabízejí tradiční českou kuchyni. Doporučuje se ochutnat místní speciality, jako jsou slavonické bramboráky nebo pivní špecle.

8. Jak dlouho stojí za to zůstat ve Slavonicích?

- Doporučuje se strávit ve Slavonicích alespoň jeden den, abyste měli dostatek času na prohlídku památek a procházku po městě. Pokud máte rádi cykloturistiku nebo pěší turistiku, můžete ve Slavonicích strávit i více dní a objevovat okolní přírodu.

9. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Slavonic?

- Nejlepší dobou k návštěvě Slavonic je jaro a léto, kdy je město nejvíce oživené a také jsou příznivější počasí. V létě se lze těšit na různé kulturní akce a festivaly.

10. Co byste doporučili jako nejlepší památku v Slavonicích?

- Jako nejlepší památku ve Slavonicích bych doporučil navštívit renesanční radnici. Je to jedna z nejkrásnějších radnic v Česku a interiér je také velmi zajímavý.


Ubytování Česko Slavonice


Čeští turisté, kteří se rozhodnou strávit dovolenou v Česku, mají na výběr z mnoha zajímavých destinací. Jednou z těchto destinací je rozhodně historické město Slavonice, ležící v jižních Čechách nedaleko česko-rakouské hranice. Slavonice jsou známé svým jedinečným architektonickým stylem a bohatou historií, což přitahuje návštěvníky z celého světa.

Pokud plánujete navštívit Slavonice, určitě budete potřebovat ubytování. Ať už preferujete luxusní hotel, rodinný penzion, či útulnou chatu, ve Slavonicích najdete možnosti pro každý rozpočet a vkus.

Jedním z doporučených míst k přenocování je hotel Slavonický dvůr. Tento elegantní hotel se nachází přímo v historickém centru města a nabízí luxusní pokoje s moderním vybavením. Hosté zde mohou využít také wellness centrum s bazénem a saunou. Navíc, hotelová restaurace je známá svými lahodnými pokrmy připravenými z čerstvých místních surovin.

Pro ty, kteří preferují menší a rodinnější atmosféru, je tu například Penzion Harmonie. Nachází se ve stylové historické budově nedaleko od náměstí. Penzion nabízí útulné pokoje se všemi potřebnými vybaveními a hostům je také k dispozici společenská místnost s krbem. Snídaně podávaná v penzionu je připravována ze zdravých místních produktů.

Pokud máte rádi přírodu a chcete si užít klidné a relaxační prostředí, můžete se ubytovat v chatové osadě Slavonice camping. Tato osada se nachází nedaleko Slavonic a nabízí ubytování v chatkách a karavanech. V okolí osady je možnost koupání, rybaření a procházek po krásné přírodě. Navíc, osada má venkovní bazén pro ty, kteří si chtějí zaplavat.

Nezapomeňme také zmínit možnost ubytování ve Slavonicích přes Airbnb. Zde můžete najít místní ubytování od lidí, kteří mají pokoje k pronájmu ve svých domech či bytových jednotkách. To vám může poskytnout skvělou možnost poznat místní kulturu a tradice v blízkosti místních obyvatel.

Slavonice nabízí mnoho možností ubytování, které vyhovují různým potřebám a preferencím. Ať už si zvolíte luxusní hotel, rodinný penzion, chatovou osadu nebo ubytování přes Airbnb, jste si jisti, že v Slavonicích strávíte příjemnou a pohodovou dovolenou. Přijeďte a objevte krásy tohoto historického města a jeho okolí!


Počasí Česko Slavonice


Česko-Slavonice je malebné městečko ležící ve vysočině na jihu České republiky. Má své specifické klima, které je ovlivněno především jeho geografickou polohou a reliéfem okolního terénu.

Průměrná roční teplota v oblasti Česko-Slavonice se pohybuje kolem 9 až 10 °C. Nejteplejší období je léto, kdy teploty dosahují průměrně kolem 20 až 24 °C. Během horkých letních dní může teplota vystoupat až k 30 °C. Zimy jsou chladné, s teplotami průměrně kolem -4 až -2 °C. Nejchladnější měsíce jsou leden a únor, kdy mohou teploty klesat až k -10 °C a někdy i méně.

Srážky jsou v Česko-Slavonicích relativně rovnoměrně rozloženy po celý rok, nicméně nejvíce srážek se očekává v letním období. Nejdeštivějšími měsíci jsou červen a červenec. Průměrná roční srážková suma se pohybuje kolem 900 až 1000 mm.

Větrné podmínky v této oblasti jsou poměrně mírné. Nejčastěji fouká západní a severozápadní vítr. V zimě může být vítr silnější, zvláště při příchodu studených front a sněhových bouří.

Díky své poloze ve vysočině je Česko-Slavonice také často vystaveno změnám počasí. Rychlé změny teploty, přívalové deště a bouřky nejsou v této oblasti nic neobvyklého. Ovšem i přes tato rizika, město přitahuje návštěvníky svou malebností a bohatou historickou atmosférou.

Pokud plánujete návštěvu tohoto regionu, je vždy dobré být připraven na různé klimatické podmínky. Doporučuje se mít s sebou vhodné oblečení nejen pro příjemné letní dny, ale také pro chladnější večery a zimní období. Nenechte se ale odrazit nepředvídatelným počasím, protože Česko-Slavonice nabízejí nádhernou atmosféru a řadu turistických atrakcí, které stojí za návštěvu bez ohledu na počasí.


Letenka Česko Slavonice


Česko-Slavonice je malé, malebné městečko ležící v Jihočeském kraji. Tato destinace je ideálním místem pro milovníky přírody, historie a klidu. Pokud se rozhodnete navštívit Slavonice, můžete se těšit na neobyčejné zážitky a krásné památky.

Přírodní krásy Česka jsou nesmírně působivé a Slavonice rozhodně nejsou výjimkou. Největší lákadlo pro turisty tvoří malebné procházky po okolní krajině. Nedaleko města se nachází přírodní rezervace Jindřichov, která je domovem mnoha vzácných rostlin a živočichů. Tady můžete zažít klid a souznění s přírodou během procházky po okolních lesích a lukách.

Pokud se zajímáte o historii, nezapomeňte navštívit historické jádro města. Slavonice jsou známé svou původní renesanční architekturou, která je dodnes zachována. Malebné uličky se středověkými domky vám připomenou minulé století. Zřícenina hradu Landštejn, která je vzdálená jen pár kilometrů od města, je další historickou atrakcí, kterou byste neměli vynechat.

Přestože Slavonice nejsou nejlépe dostupnou destinací, díky leteckým spojům se můžete snadno dostat do blízkého okolí. Existuje několik letišť v blízkosti, která nabízejí přímé lety či přestupy z mnoha evropských měst. Využití letu Česko-Slavonice je tedy skvělou volbou, pokud chcete ušetřit čas a pohodlně se dostat do této malebné destinace.

Letenka Česko-Slavonice vám také umožní objevovat další krásy Jihočeského kraje. Například jen hodinová cesta autem vás zavede do Českého Krumlova, který je zapsán na seznamu Světového dědictví UNESCO. Tento středověký městský komplex je jedním z nejlépe zachovalých v celé Evropě a je rozhodně návštěvy hodný.

Zkrátka, letenka Česko-Slavonice je vynikající způsob, jak se dostat do této malebné destinace, která nabízí klid, krásnou přírodu a bohatou historii. Bez ohledu na to, zda jste milovníkem přírody, historie nebo jste jen unavení z rušného městského života, Slavonice jsou místem, kam byste se měli vydat. Pohodlná letenka je tedy prvním krokem k objevování tohoto skrytého pokladu v Jihočeském kraji.


Dovolená Česko Slavonice


Dovolená Česko Slavonice: Nádherný pobyt v malebném jihočeském městečku

Cestování po Česku je stále populárnější nejen u turistů ze zahraničí, ale také u domácích turistů. Mezi oblíbené destinace patří také malebné jihočeské městečko Slavonice, které se nachází blízko hranic s Rakouskem a nedaleko od Jindřichova Hradce.

Slavonice se může pochlubit unikátní architekturou, která je dodnes výjimečně dochovaná. Město patří mezi nejzachovalejší renesanční města v České republice a pro svou historickou hodnotu bylo vyhlášeno památkovou zónou. Procházka křivolakými uličkami města nabízí neopakovatelný zážitek a turisté jsou nadšeni z krásy malebného městečka.

Kromě historických památek místní zámek a kostel sv. Václava rozhodně stojí za návštěvu. Zámek slouží jako muzeum, kde jsou vystaveny nejen historické exponáty týkající se města, ale také současná umělecká díla. Kostel sv. Václava překvapí návštěvníky překrásnou freskovou výzdobou stropu a svou unikátní polohou na vyvýšeném náměstí.

Kromě historických památek má Slavonice mnoho co nabídnout i milovníkům přírody. V okolí města se nachází pestrá paleta turistických tras, vhodných nejen pro pěší turisty, ale také pro cyklisty. V létě mohou návštěvníci využít nejen koupání ve Slavonickém rybníku, ale také přírodní koupaliště v nedaleké obci Dolní Dunajovice.

Slavonice je také výchozím místem pro výlety do okolí. Milovníci hudby ocení festivaly v Litomyšli, kde se konají slavné Smetanovy dny nebo Mezinárodní hudební festival.

Kam na ubytování?

V Slavonicích i v okolí je výběr ubytování opravdu široký. V centru města najdete jak kvalitní hotely a penziony, tak i levnější ubytování v soukromí. Pokud preferujete více přírody, můžete si vybrat z nabídky chat a chalup v okolí.

Jak se do Slavonic dostat?

Slavonice jsou dobře dostupné jak autem, tak i místními autobusy. Z Plzně se sem dostanete za necelé dvě a půl hodiny, z Brna za necelé dvě hodiny.

Závěr

Pokud hledáte krásné místo pro dovolenou v České republice plné historických památek a krásné přírody, vydejte se do Slavonic. Toto malebné městečko vám přinese spoustu zážitků, a zaručeně si sem budete chtít zase vrátit.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky