Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Chorvatsko Cres

Nejčastější dotazy a odpovědi Chorvatsko Cres


Dotazy a odpovědi o Chorvatsku, konkrétně o ostrově Cres, by mohly vypadat takto:

1. Jak se dostanu na ostrov Cres?
Ostrov Cres je přístupný trajektem, který jezdí z několika přístavů především ze severu Chorvatska, jako je Rijeka nebo Opatija. Můžete také dojet autem po silnici přes most na ostrov Krk a odtud se přes trajekt dostat na Cres.

2. Jaký je nejlepší čas pro návštěvu ostrova Cres?
Nejlepší čas pro návštěvu ostrova Cres je v létě, když je teplé a slunečné počasí, až do září. V tomto období je také možné si užívat plážování a koupání v moři. Pokud preferujete klidnější atmosféru, můžete zvolit červen či říjen, kdy je již méně turistů.

3. Jaké jsou nejznámější pláže na ostrově Cres?
Na ostrově Cres se nachází mnoho krásných pláží. Mezi nejznámější patří pláž Lubenice, pláž Zlatni Rat, pláž Mali bok či pláž Sv. Blaž.

4. Co mohu dělat na ostrově Cres?
Na ostrově Cres můžete podnikat různé aktivity. Můžete si prozkoumat starobylá města, jako je Lubenice nebo Cres, navštívit Národní park Sjeverni Velebit, procházet se v přírodě či se vydat na výlet lodí a objevovat okolní ostrůvky.

5. Jaké jsou tradiční speciality na ostrově Cres?
Na ostrově Cres se můžete těšit na různé tradiční speciality chorvatské kuchyně. Patří sem především čerstvé ryby a mořské plody, jehněčí maso, místní sýry a ovocné dezerty. Neměli byste také opomenout ochutnat místní víno.

6. Kde se dá ubytovat na ostrově Cres?
Na ostrově Cres je k dispozici mnoho ubytovacích možností. Můžete si vybrat z různých hotelů, apartmánů, penzionů či kempů. Výběr záleží na vašem preferovaném typu ubytování a dostupnosti.

7. Jaké jsou nejzajímavější památky na ostrově Cres?
Na ostrově Cres se nachází několik zajímavých památek. Mezi nimi je Starý městský plášť, kostel sv. Máří Magdalény, zvonice sv. Izidora nebo hrad Beli.

8. Jaké jsou oblíbené outdoorové aktivity na ostrově Cres?
Ostrov Cres nabízí mnoho outdoorových aktivit. Můžete si zde udělat pěší túru, cykloturistiku, windsurfing, potápění či jízdu na kajaku.


Počasí Chorvatsko Cres


Chorvatsko je známé svými nádhernými plážemi, malebnými přístavami a překrásnými ostrovy, kterých má tisíce. Mezi jedním z těchto ostrovů patří Cres, který je jedním z největších ostrovů v Jadranu. A když se mluví o Chorvatsku a jadranském regionu, je samozřejmě nedílnou součástí také počasí.

Cres je ostrov ležící ve východním Jaderském moři a patří do skupiny Kvarnerských ostrovů. Jeho geografická poloha a přítomnost velkého množství zalesněných ploch na ostrově má vliv na jeho klima. Na Cresu máme možnost zažít středomořské podnebí, které je charakterizováno horkými léty a mírnými zimami.

Léta na Cresu jsou teplá a slunečná, s průměrnými teplotami kolem 26-30 °C. Nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen, kdy se teploty mohou pohybovat až kolem 35 °C. V těchto měsících lze očekávat také největší počet slunečných dnů a minimální srážky. V létě se tak Cres stává vyhledávaným letoviskem, kam turisté míří, aby si užívali slunce, moře a teplého počasí.

Zimy na Cresu jsou mírné a teploty zpravidla nepoklesnou pod 0 °C. Průměrné teploty se pohybují mezi 6-10 °C. V zimě může být na ostrově trochu vlhko, se sněhovými srážkami v horských oblastech, ale celkově je to stále místo, které nabízí příjemné podnebí i v zimních měsících.

Co se týče srážek, na Cresu během roku spadne průměrně kolem 700-800 mm srážek. Nejvodnatějším měsícem je říjen, kdy mohou být i časté deště a bouřky. Zbytek roku je charakterizován mírnou srážkovou aktivitou.

Celkově lze tedy říci, že počasí na Cresu je příjemné a ideální pro dovolenou. S teplotami kolem 30 °C v létě a mírnými zimami je ostrov perfektním místem pro milovníky slunce a tepla. Ať už se rozhodnete navštívit Cres v létě nebo v zimě, budete mít jistě příležitost objevovat krásy ostrova a užívat si příjemného počasí.


Dovolená Chorvatsko Cres


Chorvatsko je populární cíl pro letní dovolenou, a jeden z nejkrásnějších a nejzajímavějších ostrovů této země je Cres. Nachází se v severní části Jaderského moře a je druhým největším ostrovem v Chorvatsku.

Cres je přírodní ráj s úchvatnými plážemi, nádhernou přírodou a bohatou historií. Jeho pobřežní linie je lemována krásnými skalnatými útesy a malebnými zátokami, což poskytuje ideální místo pro milovníky klidu a relaxace. Pláže na ostrově Cres jsou známé svou čistotou a azurovou vodou. Oblast je vhodná pro potápění, šnorchlování, plavání a různé vodní sporty.

Kromě krásných pláží nabízí Cres také skvělé možnosti pro pěší turistiku a cykloturistiku. Můžete se projít po malebných vesničkách, jako je například Lubenice, která je jedním z nejmalebnějších míst ostrova. Zde se můžete projít úzkými uličkami ze středověku a obdivovat malebné panoráma Jaderského moře.

Cres má také bohatou historii, která sahá až do období starověkého Říma. Ve městě Osor, které sloužilo jako důležitý přístav v minulosti, můžete vidět starověké památky, jako je například katedrála svatého Stosie a byzantské a románské kostely.

Pokud jde o ubytování, Cres nabízí širokou škálu možností. Můžete si vybrat mezi luxusními hotely, rodinnými penziony nebo kempy. Díky své oblíbenosti mezi turisty je na ostrově též možné najít spoustu restaurací a kaváren, kde si můžete vychutnat chorvatskou kuchyni.

Dovolená na ostrově Cres je ideální pro ty, kteří hledají klid a odpočinek, v kombinaci s krásnou přírodou a historií. Místní obyvatelé jsou milí a ochotní a rádi vám ukážou krásy tohoto kouzelného ostrova.

Pokud hledáte letní dovolenou v Chorvatsku, která nabídne něco nevšedního, ostrov Cres je bezpochyby skvělou volbou. Kombinace krásných pláží, malebné přírody a fascinující historie jsou jistým zárukou nezapomenutelného pobytu.


Ubytování Chorvatsko Cres


Chorvatsko je známé svými krásnými plážemi a úchvatným krajinným rájem. Mnoho turistů každoročně navštěvuje jeho oblíbená místa jako Dubrovník, Split a Hvar. Nicméně, pokud hledáte klidné a méně navštěvované místo, Cres by mohlo být tou správnou volbou.

Cres je největší ostrov v Chorvatsku a nachází se v Kvarnerském zálivu. Je to přibližně 66 km dlouhý ostrov s nádhernou horskou krajinou a zalesněnými oblastmi. Cres je známý svou překrásnou přírodou, krásnými plážemi a čistým mořem.

Pokud se rozhodnete navštívit Cres, budete potřebovat ubytování. Naštěstí je zde mnoho možností pro ubytování. Během letní sezóny jsou k dispozici apartmány, hotely, kempy a penziony. Nejlepší volbou pro ubytování na ostrově Cres jsou apartmány, neboť vám umožní mít větší svobodu.

Apartmány v Cresu se nacházejí v okolí malebných vesnice nebo v blízkosti pláží. Většina z nich se skládá z ložnice, koupelny, kuchyně a obývacího pokoje. Apartmány jsou zařízeny a vybaveny všemi potřebami, které potřebujete pro pohodlný pobyt. Většina jich také má balkony nebo terasy s výhledem na moře.

Pokud preferujete hotel, můžete zvolit jeden z několika hotelů v Cresu. Ty jsou k dispozici v hlavním městě Cresu nebo v blízkosti pláží. Většina hotelů nabízí standardní vybavení, jako jsou komfortní pokoje s vlastní koupelnou, klimatizaci, televizí a minibarem. Většina z nich také nabízí různé aktivity a služby, jako jsou bazény, sauny, masáže, restaurace a bary.

Pro ty, kteří hledají více pobyt v přírodě, existují i kempy na ostrově Cres. Ty jsou obvykle umístěny v blízkosti pláží nebo v zalesněných a klidných oblastech. Kempy jsou vybaveny základními službami, jako jsou toalety a sprchy, a některé z nich nabízejí další zábavné aktivity, jako jsou tenisové kurty a sportovní hřiště.

Pokud jste na rozpočtu, můžete se rozhodnout pro pobyt v penzionu na ostrově Cres. Penziony jsou obvykle starší budovy s pobytovými prostory a sdílenými koupelnami. Ty jsou o něco levnější než hotely nebo apartmány, ale stále nabízejí základní pohodlí pro váš pobyt.

Kdekoliv se rozhodnete zůstat, můžete si být jisti, že ubytování na ostrově Cres vám nabídne krásné a klidné místo pro vaši dovolenou v Chorvatsku. S ubytováním na Cresu se můžete těšit na krásné pláže, nádhernou přírodu a přátelské místní obyvatele. Užijte si své dovolené na ostrově Cres a odpočiňte si od každodenního stresu a shonu.


Letenka Chorvatsko Cres


Pokud hledáte nezapomenutelnou dovolenou na jihovýchodním pobřeží Jadranu, ostrov Cres v Chorvatsku by mohl být tou správnou volbou pro vás. A s letenkou do Cresu je cesta ještě snazší!

Ostrov Cres je s délkou 66 kilometrů druhým největším ostrovem v Chorvatsku a leží v Kvarnerském zálivu. Tento kouzelný ostrov s neopakovatelným prostředím nabízí opravdový ráj pro návštěvníky a turisty. Krásné pláže s tyrkysově modrou vodou, neopakovatelná atmosféra malých městeček a mnoho historických památek jsou jen některými z mnoha míst, která můžete na tomto ostrově navštívit.

Letenky do Cresu jsou k dispozici z mnoha evropských měst, včetně Londýna, Berlína, Paříže, Milána, Amsterdamu a Vídně. Letiště Lošinj, které leží na sousedním ostrově Lošinj, je nejblíže Cresu. Cesty na ostrov jsou možné i lodí, avšak letenky jsou mnohem rychlejší a pohodlnější způsob cestování.

V letních měsících je možné najít letenky do Cresu za velmi přijatelné ceny. V závislosti na vašem místě odletu a doby, na kterou si letenku rezervujete, můžete najít opravdu výhodné nabídky.

Při cestě na Cres se návštěvníci mohou těšit na řadu aktivit a zážitků. Krásné pláže, na kterých si můžete užít slunce a krásnou přírodu, jsou neodmyslitelnou součástí pobytu na ostrově. Najdete zde i možnosti vodních sportů, jako je potápění, kitesurfing nebo windsurfing.

Mnoho turistů zavítá také do městeček na ostrově, jako je Cres, Mali Lošinj nebo Lubenice. Tyto kouzelné obce nabízejí unikátní atmosféru a mnoho historických památek. Najdete zde i restaurace, kde si můžete vychutnat tradiční chorvatskou kuchyni.

Pokud budete mít štěstí a zúčastníte se některé z mnoha kulturních akcí na ostrově, bude to jen další zážitek. Města na ostrově jsou živá po celý rok, ale v létě se stávají centry mnoha kulturních, sportovních a společenských akcí, a to navzdory tomu, že ostrov patří mezi místa, kam se turisté nehrnou v tak velkém množství jako do Splitu nebo Dubrovníku.

Když máte letenku do Cresu, máte před sebou jedinečnou příležitost na výjimečnou dovolenou. S bohatou historií, přírodním bohatstvím a krásnými plážemi je Cres skutečným klenotem chorvatského pobřeží. Tak neváhejte a zařiďte si letenku právě do tohoto kouzelného místa na zeměkouli!


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky