Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Chorvatsko Crikvenica

Počasí Chorvatsko Crikvenica


Chorvatsko je jednou z oblíbených destinací pro dovolenou mezi turisty z celé Evropy. A mezi mnoha krásnými městy a oblastmi zaujímá jedno speciální místo - Crikvenica. Není divu, že toto místo je tak populární, protože má vše, co potřebujete pro dokonalou letní dovolenou - slunce, písek a mořskou vodu.

Počasí v Crikvenici je obecně velmi příjemné. Jaro a podzim jsou mírné, s teplotami kolem 20 ° C během dne, s chladnými noci. Letní měsíce pak nabízejí slunečné a suché dny, s teplotami kolem 30 ° C. Noční teploty se pohybují kolem 20 ° C, což zajišťuje příjemné podmínky pro večerní procházky po pláži nebo večeři v restauracích.

Zimní měsíce jsou chladnější, ale stále poměrně mírné. Teploty se pohybují od 0 ° C do 10 ° C a zřídka se objevuje sníh. Nicméně, pokud hledáte plážovou dovolenou, není zima tak ideální sezónou. Navíc se většina turistů v zimě rozhoduje pro výlety nebo prozkoumání města.

Nejlepší období pro návštěvu Crikvenice je v létě od května do září, kdy se teploty pohybují mezi 25 ° C a 30 ° C. Toto je ideální doba pro plavání v moři, opalování nebo procházky po plážích. Nicméně, v těchto měsících se očekávají i vyšší ceny ubytování a dalších služeb.

Vřele vám doporučím, abyste při návštěvě Crikvenice uvážili počasí a přizpůsobili si své plány tomuto faktoru. I když je počasí v létě slunečné a teplé, mohou přijít i náhlé bouřky či deštivé dny. Proto se před odjezdem ujistěte, že máte vhodné oblečení a další doplňky.

Celkově je Crikvenica stále jedním z nejoblíbenějších měst na chorvatském pobřeží a to vše díky jeho krásným plážím, kultuře a pochopitelně také příjemnému počasí. Proto neprokrastinujte a plánujte svou dovolenou v této krásné oblasti hned teď!


Nejčastější dotazy a odpovědi Chorvatsko Crikvenica


1. Kde se nachází Crikvenica?
Crikvenica se nachází v Chorvatsku, na břehu Jaderského moře, v blízkosti Rijeckého zálivu.

2. Jaké jsou nejlepší pláže v Crikvenici?
Mezi nejpopulárnější pláže v Crikvenici patří pláže Crni molo, Opatija, Balustrada a Kacjak.

3. Jak se dostanu do Crikvenice z letiště?
Nejbližším mezinárodním letištěm je letiště Rijeka, které se nachází asi 20 kilometrů od Crikvenice. Dá se sem dostat taxíkem, autobusem nebo si můžete pronajmout auto.

4. Jaké jsou možnosti ubytování v Crikvenici?
V Crikvenici najdete širokou škálu možností ubytování, včetně hotelů, apartmánů, penzionů a kempů.

5. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Crikvenice?
Nejlepší dobou na návštěvu Crikvenice je období od června do září, kdy je počasí teplé a slunečné.

6. Co se dá v Crikvenici podniknout?
V Crikvenici můžete podniknout různé aktivity, jako je například plavání, potápění, vodní sporty, procházky po pobřeží, návštěva místních restaurací a obchodů nebo prozkoumání okolních přírodních krás.

7. Jaké jsou nejlepší restaurace v Crikvenici?
Mezi nejlepší restaurace v Crikvenici patří restaurace Kantunić, Restoran Burin a Restoran Ribar.

8. Jaká je průměrná cena za jídlo v restauracích v Crikvenici?
Průměrná cena za jídlo v restauracích v Crikvenici se pohybuje mezi 80-120 chorvatskými kunami za osobu, včetně nápojů.

9. Můžu platit kartou v Crikvenici?
Ano, většina restaurací, obchodů a hotelů v Crikvenici akceptuje platební karty, jako jsou Visa a MasterCard.

10. Jaká je hodinová pásma v Crikvenici?
Crikvenica se nachází v časové zóně GMT+2, což znamená, že jsou o dvě hodiny před koordinovaným světovým časem (UTC+2) během zimního období a o tři hodiny před (UTC+3) během letního období.


Letenka Chorvatsko Crikvenica


Crikvenica je malebné pobřežní město ležící v Chorvatsku. Nachází se v Kvarnerském zálivu, nedaleko známých turistických destinací, jako je ostrov Krk a město Rijeka. Díky své krásné přírodě, čistému moři a půvabnému starému městu, se Crikvenica stal velmi oblíbeným místem mezi turisty.

Procestování do Crikvenice se stalo velmi jednoduchým díky možnosti zakoupení letenky. Mezinárodní letiště, které se nachází v nedalekém Rijece, je vzdáleno pouhých 20 minut jízdy autem přes most na ostrov Krk. Existuje mnoho leteckých společností, které nabízí lety do Rijeky z různých destinací po celé Evropě. Díky tomu je možné snadno najít vhodný let, který vám umožní rychle a pohodlně se dostat do Crikvenice.

Po příletu na letiště se můžete rozhodnout, zda chcete pokračovat v cestě taxíkem, pronajatým autem nebo autobusem. Doprava je dobře organizovaná a existuje mnoho možností, jak se dostat z letiště do Crikvenice. Pokud se rozhodnete pro pronájem auta, budete mít více flexibility při prozkoumávání okolních oblastí a pláží.

Po příjezdu do Crikvenice budete okouzleni krásou tohoto přístavního města. Staré město je plné úzkých uliček, historických budov a malebných kaváren. Zde si můžete procházet, objevovat malé obchůdky a ochutnat místní speciality. Přístav je také velmi oblíbený u námořníků a jachtařů, kteří sem často připlouvají.

Jedním z hlavních lákadel Crikvenice je její nádherná pláž. Její písečné a oblázkové pláže jsou ideálním místem k odpočinku, opalování a koupání. Moře je zde čisté a teplé, což z něj dělá ideální destinaci pro rodiny s dětmi. Na pláži najdete také více než 250 slunečníků a lehátek, které jsou k dispozici návštěvníkům.

Pokud máte rádi aktivní dovolenou, Crikvenica nabízí spoustu možností. Můžete se vydat na výlet do nedalekého národního parku Risnjak, kde najdete krásnou přírodu a nádherné výhledy. Turistické stezky v okolí Crikvenice jsou také oblíbené u milovníků hikingu a cyklistiky.

Crikvenica je také známa pro své léčebné vody a lázeňské centrum, které nabízí širokou škálu relaxačních a terapeutických procedur. Lidé se sem často vypravují za účelem zlepšení svého zdraví a odpočinku.

Zakoupení letenky do Crikvenice je skvělou volbou pro ty, kteří hledají slunečné pobřežní dovolenou v krásném prostředí. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete strávit dovolenou u moře nebo se vypravit na dobrodružný výlet po okolních památkách, Crikvenica vám nabídne vše, co potřebujete pro dokonalý a nezapomenutelný pobyt.


Ubytování Chorvatsko Crikvenica


Chorvatsko, a zejména malebné město Crikvenica, je jednou z nejatraktivnějších turistických destinací pro milovníky slunce, moře a krásné přírody. Aby byl váš pobyt v Crikvenici co nejpříjemnější, je důležité vybrat si správné ubytování.

Crikvenica nabízí širokou škálu možností ubytování, které splní očekávání různých typů cestovatelů. Pro ty, kteří preferují luxus a exkluzivitu, je zde nabídka moderních hotelů s prvotřídními službami a velkým bazénem. Tyto hotely se nacházejí často přímo u pláže, což zaručuje snadný přístup k moři a nádherný výhled. Standardně jsou v těchto hotelech k dispozici pokoje s klimatizací, TV, minibarem a vlastní koupelnou. Některé hotely nabízejí také wellness centra, fitness a restaurace, kde si můžete vychutnat místní speciality.

Pokud preferujete více osobní přístup a méně davy turistů, můžete si vybrat z mnoha apartmánů a malých rodinných penzionů. Tato možnost ubytování bývá oblíbená zejména mezi rodinami nebo skupinami přátel, které chtějí prozkoumat okolní oblasti nezávisle. Apartmány v Crikvenici jsou obvykle plně vybaveny a mají vlastní kuchyňku, takže si můžete sami uvařit a ochutnat čerstvé místní produkty. Mnoho apartmánů má také terasu nebo balkon s výhledem na moře, což je ideální pro relaxaci a večerní posezení.

Není-li vám nezbytný bezprostřední přístup k moři, můžete přemýšlet o ubytování ve vnitrozemí Crikvenicy. Zde je možnost využít různé vily a tradiční dalmatské kamenné domy s bazénem a zahradou. Tato možnost vám umožní zažít autentickou chorvatskou atmosféru a klidnější prostředí, zatímco stále budete mít přístup k plážím a centru města během krátké jízdy.

Crikvenica je také populární mezi kempisty. V okolí města se nachází několik dobrých kempů, které nabízejí moderní vybavení, jako jsou elektrické přípojky, sprchy, toalety a restaurace. Pláže jsou často v docházkové vzdálenosti a nabízejí řadu vodních sportů a aktivit.

Ať už si vyberete jakoukoliv formu ubytování v Crikvenici, měli byste se těšit na nezapomenutelnou dovolenou. S písečnými plážemi, kristalicky čistým mořem a malebným přírodním okolím je Crikvenica ideálním místem pro relaxaci a odpočinek.


Dovolená Chorvatsko Crikvenica


Chorvatsko je jednou z nejpopulárnějších destinací pro dovolenou v Evropě. Toto krásné středomořské pobřeží přitahuje tisíce turistů každý rok a nabízí nádherné pláže, křišťálově čisté moře a rozmanité kulturní a historické památky. Jedním z nejoblíbenějších letovisek v Chorvatsku je Crikvenica.

Crikvenica se nachází na jadranském pobřeží ve Vinnici, pouhých 35 kilometrů jižně od Rijeky. Město je obklopeno krásnou přírodou, zelenými kopcemi a rozmanitou flórou a faunou. Crikvenica je také známá svým příjemným podnebím, které je ideální pro dovolenou u moře. Průměrná letní teplota se pohybuje kolem 30 stupňů Celsia, což vám umožní si užít pláže a sluníčko.

Jedním z hlavních lákadel Crikvenice jsou její pláže. Město nabízí širokou škálu pláží, které jsou vhodné pro všechny typy turistů. Od rozsáhlých písčitých pláží až po skalnatá zákoutí, Crikvenica má co nabídnout každému. Pláže jsou dobře vybaveny sprchami, plážovými bary a restauracemi, které nabízejí tradiční dalmatskou kuchyni.

Crikvenica je také ideálním místem pro ty, kteří se zajímají o kulturu a historii. Město má bohatou historii, která sahá až do římských časů. Návštěvníci mohou navštívit historické muzeum v centru města, které nabízí pohled na bohatou minulost Crikvenice. Kromě muzea si turisté mohou prohlédnout také kostel svatého Antonína Paduánského nebo procházet se po malebných uličkách města.

Pro ty, kteří se chtějí vydat na výlety, je Crikvenica dobrým výchozím bodem. V blízkosti se nacházejí národní parky Risnjak a Plitvická jezera, které nabízejí úchvatné přírodní scenérie a možnost turistiky a pěší turistiky. Crikvenica je také blízko ostrova Krk, který je snadno dostupný trajektem a nabízí další krásná místa k objevování.

Při plánování své dovolené v Chorvatsku byste neměli přehlédnout Crikvenicu. Toto krásné pobřežní město nabízí dokonalou kombinaci slunečních pláží, kulturního dědictví a možnosti výletů do okolní přírody. Nezáleží na tom, zda jste milovníkem relaxace na pláži, dobrodruhem, který touží po objevování nebo kulturovědec, Crikvenica vám nabídne vše, co potřebujete pro nezapomenutelnou dovolenou.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky