Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Chorvatsko Dubrovník

Nejčastější dotazy a odpovědi Chorvatsko Dubrovník


- Jak se dostanu do Dubrovníku?
Dubrovník je snadno dostupný letecky nebo silničně. Nejbližší mezinárodní letiště je Dubrovnické letiště, které leží asi 20 km jihovýchodně od města. K dispozici jsou také autobusové a lodní spoje do Dubrovníku.

- Jaké jsou nejlepší pláže v Dubrovníku?
Dubrovník nabízí několik malebných pláží, jako je Banje Beach, Copacabana Beach, Lapad Beach a Sveti Jakov Beach. Tyto pláže se nacházejí v blízkosti města a jsou snadno dostupné.

- Co je dobré vidět a dělat v Dubrovníku?
Dubrovník je plný historických památek a zajímavých míst. Doporučuje se navštívit Dubrovnické hradby, Stradun (hlavní ulice v centru města), Pláž Banje, Katedrálu sv. Václava, Orlandův sloup a Fort Lovrijenac. Také je populární procházka po malebné a památkami bohaté části města nazývané Staré Město.

- Jaké jsou tradiční chorvatské speciality v Dubrovníku?
V Dubrovníku si můžete vychutnat tradiční chorvatská jídla, jako jsou peka (podobné pečenému jehněčímu), dalmatský pršut (šunka), octopus salata (salát s chobotnicí), černohorský špecijal (masová směs s rýží) a rafioli (tradiční cukrovinka).

- Kdy je nejlepší čas na návštěvu Dubrovníku?
Dubrovník je oblíbený turistický cíl především v letním období, od června do srpna, kdy je zde slunečné počasí a teplé teploty. Pokud preferujete méně lidí a nižší ceny, doporučuje se navštívit Dubrovník v květnu, září nebo říjnu.

- Jak se mohu přepravovat v Dubrovníku?
V Dubrovníku je možné se přepravovat pěšky, jelikož centrum města je dostatečně malé. Můžete také použít místní autobusovou dopravu, která vás zavede do okolních částí Dubrovníku. K dispozici jsou také taxíky a pronájem auta.

- Jaké další zajímavé destinace lze navštívit poblíž Dubrovníku?
Pokud chcete navštívit další zajímavá místa poblíž Dubrovníku, doporučuje se plavba na malebné ostrovy Elafitského souostroví, jako je Lopud, Sipan a Koločep. Můžete také navštívit nedaleké město Cavtat nebo historický ostrov Korčulu.


Ubytování Chorvatsko Dubrovník


Dubrovník, nacházející se na jihu Chorvatska, je jedním z nejnavštěvovanějších turistických míst v zemi. Jeho malebné uličky, historické památky a nádherné pláže přitahují každoročně tisíce turistů z celého světa. Při plánování své dovolené v Dubrovníku je ubytování jedním z nejdůležitějších faktorů, který byste měli zvážit.

Dubrovník nabízí bezpočet možností ubytování, které odpovídají různým preferencím a rozpočtům. Od luxusních pětihvězdičkových hotelů a butikových hotelů po rodinné hotely, apartmány a hostely – Dubrovník má něco pro každého.

Luxusní hotely v Dubrovníku jsou známé svými prvotřídními službami a nádhernými výhledy na moře. Mnoho z nich se nachází v historickém centru města, což vám umožňuje snadný přístup ke všem hlavním turistickým atrakcím a památkám. Tyto hotely často nabízejí také wellness centra, bazény a další vybavení, které vám nabídnou dokonalé odpočinkové prostředí.

Pokud hledáte něco více útulného a autentického, můžete se ubytovat v jednom z mnoha malých butikových hotelů, které se nacházejí v historickém centru Dubrovníku. Tyto stylově zařízené hotely vám umožní ponořit se do atmosféry města a snadno se dostat na všechna hlavní místa zájmu.

Pro rodiny s dětmi mohou být ideální volbou rodinné hotely. Tyto hotely často nabízejí víceúčelové pokoje a další vybavení pro děti, jako jsou dětské hřiště, bazény a animační programy. Umístění těchto hotelů také často umožňuje snadný přístup k plážím a dalším atrakcím pro děti.

Pokud preferujete větší soukromí a nezávislost, můžete si vybrat z nabídky apartmánů v Dubrovniku. Tyto apartmány často nabízejí kuchyňské vybavení, což vám umožňuje vařit své vlastní jídlo a tím ušetřit na restauracích. Apartmány se nacházejí po celém městě, takže si můžete vybrat takovou lokalitu, která vám nejlépe vyhovuje.

Pro cestovatele s omezenějším rozpočtem může být hostely v Dubrovníku skvělou možností ubytování. Tyto hostely nabízejí společné pokoje s možností sdílení s ostatními hosty za nižší cenu. Hostely se nacházejí jak v samotném centru města, tak i ve vzdálenějších částech Dubrovníku.

Budete-li cestovat do Dubrovníku v období letních prázdnin, doporučuje se rezervace ubytování dopředu, protože se město stává velmi populárním a ubytování může být rychle vyprodáno. Bez ohledu na to, jaký typ ubytování si vyberete, budete mít přístup k nádherným plážím, historickým památkám a bohaté kulturní scéně Dubrovníku.

Dubrovník je jedinečným městem, které si zaslouží vaši návštěvu. Správný výběr ubytování vám pomůže tuto návštěvu přizpůsobit vašim potřebám a zážitkům. Nechte se okouzlit atmosférou tohoto historického města a užijte si nezapomenutelnou dovolenou v Dubrovníku.


Letenka Chorvatsko Dubrovník


Cestování do zahraničí je pro mnoho lidí oblíbeným způsobem, jak strávit svou dovolenou. Jedním z atraktivních letovisek je Chorvatsko a konkrétně jeho perlou je město Dubrovník, které si získává srdce každého návštěvníka.

Dubrovník je přímořské město bohaté na historii, kulturu a krásnou přírodu. Jeho nádherná budova, která je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO, přiláká mnoho cestovatelů z celého světa. Prohlídka Dubrovníku je jako cesta do minulosti, když procházíte jeho úzkými kamennými uličkami a obdivujete historické stavby.

Jedním z nejvýznamnějších památek v Dubrovníku je tzv. Staré město. Toto místo je opravdovým rájem pro ty, kteří mají zájem o historii. Staré město je plné středověkých staveb, kostelů a paláců, které odrážejí bohaté dědictví města. Procházka po hradbách města, které je obklopují, vám poskytne ohromující výhled na Jadran a okolní ostrovy.

Další nezapomenutelnou zastávkou je impozantní Katedrála svatého Václava, jejíž stavba byla zahájena v 7. století. Katedrála je považována za jedno z nejvýznamnějších kulturních a náboženských míst v Chorvatsku. Její gotická architektura a nádherné mozaiky ji činí největším pokladem Dubrovníku.

Návštěva města Dubrovník by neměla být jen o prohlížení historických budov, ale také o objevování jeho krásného pobřeží. Město má mnoho malebných pláží, kde si můžete užít slunce a krásně modrou vodu Jadranu. Plavba lodí v okolí Dubrovníku je další skvělý způsob, jak prozkoumat jeho okolí a užít si nádherný výhled na město z moře.

Pokud se rozhodnete cestovat do Dubrovníku, musíte začít plánovat svou cestu. Nejlepší způsob, jak se tam dostat, je letecky. Můžete si zakoupit letenku přímo do letiště Dubrovník, které leží asi 20 km jihozápadně od města. Letenky do Dubrovníku jsou dostupné z mnoha evropských měst a let trvá obvykle několik hodin.

Po příletu na letiště je možné si pronajmout auto nebo využít veřejnou dopravu, abyste se dostali do centra města. Cesta není příliš dlouhá a při příjezdu do Dubrovníku budete okamžitě nadšeni jeho krásou.

Dubrovník je opravdu unikátním místem, kde se historie a příroda splétají dohromady. Když použijete letenku do Dubrovníku, otevřou se vám dveře do tohoto úžasného města, které vás nadchne. Buďte připraveni na nezapomenutelnou dovolenou, která vám nabídne nádherné památky, slunce a moře, spolu s bohatou kulturou a vynikající kuchyní.


Počasí Chorvatsko Dubrovník


Dubrovník, jedno z nejkrásnějších měst na pobřeží Jaderského moře v Chorvatsku, je známé nejen svou historií a architekturou, ale také svým příjemným středomořským podnebím. Pojďme si tedy blíže prohlédnout, jaké je počasí v Dubrovníku.

Dubrovník leží v jižní části Chorvatska, v oblasti známé jako Dalmácie. Tato oblast je charakteristická svým teplým a slunečným počasím, což přispívá k tomu, že Dubrovník je tak oblíbeným turistickým cílem, zejména v letních měsících.

Léto v Dubrovníku je horké a suché, s teplotami dosahujícími průměrně 30 °C a místy až přes 35 °C. Sluneční paprsky se na nádherných plážích a modrém moři odráží, přičemž teplota vody v červenci a srpnu může dosahovat až 25 °C, což je ideální pro ty, kteří hledají osvěžení. Doporučuje se však dodržovat opatření proti slunečnímu záření a dostatečně se hydratovat, abyste se vyhnuli úpalu.

Podzim přináší mírnější teploty, ale stále zůstává příjemně teplé. Průměrné teploty se pohybují kolem 20 - 25 °C a voda je stále dostatečně teplá k plavání. Kromě toho se podzimní měsíce vyznačují nižší intenzitou turistického ruchu a klidnější atmosférou, což je ideální čas na objevování památek a malebných uliček Dubrovníku.

Zima v Dubrovníku je mírná a vlhká. Teploty se pohybují mezi 10 - 15 °C a je časté, že prší. Nicméně vánoční atmosféra v historickém centru města je nádherná a stojí za to navštívit Dubrovník i v této době. Méně turistů vám umožní lépe poznat místní kulturu a tradiční jídlo.

Jaro je skvělým obdobím pro návštěvu Dubrovníku, kdy se příroda probouzí k životu. Teploty začínají stoupat, dosahují průměrně 15 - 20 °C a město se plní květinami. Dubrovník je v tomto období oživený, ale stále relativně klidný, a proto je to ideální doba pro procházky po historických uličkách a poznávání místních obyvatel.

Celkově lze říci, že počasí v Dubrovníku je převážně teplé a slunečné. Nejlepší čas pro návštěvu je letní a podzimní období, kdy teploty jsou nejvyšší a moře je teplé. Nicméně, s ohledem na místní podnebí je vhodné se kdykoliv připravit na možnost přeháňek, takže není od věci mít vždy po ruce přístřešek nebo deštník.

Pokud si plánujete návštěvu Dubrovníku, měli byste se jistě těšit na slunečné dny, teplé teploty a nádherné okolní moře. Ať už se rozhodnete navštívit Dubrovník na vrcholu letní sezóny nebo v klidnějších měsících, budete potěšeni krásným počasím, které vás vítá v tomto kouzelném městě na jadranském pobřeží Chorvatska.


Dovolená Chorvatsko Dubrovník


Chorvatsko je jednou z nejpopulárnějších turistických destinací v Evropě a s stovkami kilometrů pobřeží nabízí nespočet překrásných pláží a přírodních zajímavostí. A jedno z těch nejkrásnějších měst v Chorvatsku je Dubrovník, které se nachází na jeho jižním pobřeží.

Dubrovník je znám pro své krásné historické centrum, kde se nachází mnoho starobylých kostelů, muzeí a památek. Město taktéž nabízí mnoho turistických atrakcí, jako jsou procházky na hradby, prohlídky muzeí a starých kostelů, ale také mnoho krásných pláží jako například pláž Banje, které se nachází nedaleko od centra města.

Dobrou zprávou pro návštěvníky Dubrovníku je, že město má své vlastní letiště, které se nachází pouhých 20 minut jízdy od centra města, takže se sem dostanete snadno a rychle.

Když dorazíte do Dubrovníku, nabídne vám mnoho možností na ubytování, od luxusních hotelů a apartmánů s výhledem na Dunajský kanál a historické centrum, po skromné hostely a ubytování pro rodiny. Na co si ale dát pozor, jsou vysoké ceny, kvůli velkému zájmu turistů a limitovanému množství ubytování v centru města.

Jedním z nejoblíbenějších aktivit v Dubrovníku je projížďka lodí po pobřeží. Tyto výlety nabízejí nezapomenutelné výhledy na město a jeho okolí, ať už se vydáte na ostrov Lokrum, nebo navštívíte blízké ostrovy Elafit.

Další zajímavou aktivitou během vaší dovolené v Dubrovníku je návštěva místních restaurací. Tradiční jídlo chorvatské kuchyně vyniká především čerstvými rybami a mořskými plody, ale také kvalitním masem a čerstvými zeleninovými pokrmy.

V neposlední řadě byste neměli opomenout návštěvu místních barů a klubů, kde si můžete užívat místní hudbu a zábavu až do ranních hodin.

Na závěr lze říci, že Dubrovník je skutečně jedním z nejkrásnějších měst chorvatského pobřeží a nabízí mnoho nezapomenutelných zážitků. Ať už se rozhodnete pro prohlídky místních památek, lenošení na pláži, nebo objevování místní kuchyně, tato dovolená určitě stojí za vaši pozornost.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky