Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Chorvatsko Pula

Dovolená Chorvatsko Pula


Chorvatsko je krásná země obklopující Jaderské moře a nabízí mnoho skvělých míst pro dovolenou. Jedno z těchto unikátních míst je Pula, malebné město na jihozápadním pobřeží Chorvatska. Pula je hlavním městem regionu Istrii a je známá především díky svému historickému dědictví, úchvatným plážím a příjemnému mediteránnímu podnebí.

Historickým středem Puly je staré město, které je obklopeno starými hradbami, římskými památkami a úzkými uličkami. Největší atrakcí je bezpochyby Amfiteátr, který pochází z 1. století. Toto impozantní římské divadlo sloužilo jako místo pro gladiátorské zápasy a dnes je jednou z nejlepších dochovaných římských staveb na světě. Každoročně se zde také koná filmový festival, který přiláká lidi z celého světa.

Dalším vhodným místem k návštěvě je chrám Augustus, který byl postaven na počest prvního římského císaře Augusta. Tento chrám je výjimečný svými korintskými sloupy a sochami a nabízí skvělé výhledy na město a moře. V blízkosti chrámu se nachází také fórum, kde si můžete prohlédnout další pozůstatky z římského období.

Pula má také mnoho překrásných pláží, které lákají turisty z celého světa. Oblíbenou pláží je například Verudela Beach, která nabízí jemný písek, tyrkysové moře a mnoho aktivit pro všechny věkové skupiny. Kromě toho je zde také mnoho menších a tichých zátok, které jsou ideální pro ty, kteří hledají klidnější a odlehlější místa.

Pokud máte rádi dobrodružství, můžete se vydat na některou z mnoha přírodních stezek, které se táhnou kolem Puly. Národní park Brijuni je jedinečným a krásným místem, které se nachází na malebném souostroví nedaleko města. Zde můžete objevovat překrásné pláže, exotickou flóru a faunu a nádherné panoramatické výhledy.

Pula je také známa pro svou bohatou kulinářskou scénu. Můžete ochutnat tradiční chorvatská jídla, jako je "istarska maneštra" (polévka s ječmenem, bramborami a zelím) nebo "fuži" (domácí těstoviny) s různými omáčkami. Nedaleko Puly se také nachází i mnoho vinařství, kde si můžete vychutnat degustaci místních vín.

Vzhledem k své kráse a historickému dědictví je Pula skvělým místem pro dovolenou. Můžete si užít exotické pláže, objevovat starobylé památky a ochutnat lahodnou místní kuchyni. Pula je jedinečná kombinace přírodní krásy a kulturního bohatství, kterou si zamilujete.


Ubytování Chorvatsko Pula


Chorvatsko je již desítky let velice oblíbenou turistickou destinací a s množstvím překrásných pláží a historických památek není divu. Jedním z turisticky nejatraktivnějších měst je město Pula, které se nachází na jihozápadě země nedaleko Istrijského poloostrova.

Pula je přístavní město s bohatou historií, která sahá až do starověku. Nejznámější památkou je muzejní komplex Amfiteátr, nazývaný také Pulska arena. Jedná se o jedno z největších a nejlépe zachovaných římských amfiteátrů na světě. Každý rok zde probíhá festival historických her a koncertů, který přitahuje návštěvníky z celého světa.

Pula je však nejen městem historie, ale i moderní turistickou destinací. Nabízí řadu pláží vhodných pro rodiny s dětmi i milovníky vodních sportů. Mezi nejznámější pláže patří Valkane, zadoura nebo Verudela. Na Verudelském poloostrově se nachází také množství hotelů a resortů pro ty, kteří preferují pobyt v plně vybavených zařízeních.

Mnoho turistů však volí i ubytování v pronajatých apartmánech a letních domech, které jsou v Pule hojně rozšířené. Místní majitelé nabízí široký výběr takovýchto ubytování, které zajišťují dostatek soukromí a možnost strávení dovolené ve vlastním rytmu. Apartmány a letní domy jsou vybaveny veškerými potřebnými zařízeními, jako je například kuchyňka, koupelna, televize a samozřejmě také příjemné venkovní posezení.

Mnoho apartmánů se nachází v bezprostřední blízkosti moře, což zaručuje snadný přístup na pláže a možnost dlouhých večerních procházek podél pobřeží. Pro ty, kteří preferují čistotu a klid, je možnost ubytování v příjemném venkovském prostředí nedaleko Puly, s výhledem na krajinu Istrijského poloostrova.

Kromě pláží a historických památek nabízí Pula také řadu dalších atrakcí. Město je proslulé svými kavárnami, restauracemi a nočním životem. V centru města se nacházejí útulné uličky s tradičními obchody, kde si turisté mohou zakoupit suvenýry a místní produkty.

Není divu, že každoročně tisíce turistů volí Pulu jako svou dovolenkovou destinaci. Nabídka ubytování je široká a vyhovuje všem potřebám a preferencím. Bez ohledu na to, zda vyberete apartmán, letní dům nebo hotelový resort, můžete si být jistí, že máte zajištěný komfortní a příjemný pobyt v jednom z nejkrásnějších regionů Chorvatska.


Nejčastější dotazy a odpovědi Chorvatsko Pula


Zde je několik častých dotazů a odpovědí týkajících se Chorvatska, konkrétně města Pula:

1. Jak se dostat do Puly?
- Do Puly se lze dostat letecky, přistáním na letišti Pula, nebo také autem nebo autobusem z jiných částí Chorvatska.

2. Jaké jsou nejlepší pláže v Pule?
- Mezi nejlepší pláže v Pule patří pláž Valkane, Gortanova Uvala, Havajská pláž a Verudela Beach.

3. Co stojí za návštěvu v Pule?
- Některé z nejzajímavějších míst, která stojí za návštěvu v Pule, jsou Pula Arena (amfiteátr), Chrámový komplex svatého Blažeje, Fort Punta Christo a Dvořákova ulice.

4. Jaké jsou tradiční jídla v Pule?
- Mezi tradiční chorvatská jídla v Pule patří pašticada (chuťově bohatý jehněčí guláš), istarski pršut (isrijská šunka), fuži s tartufima (klasické istrijské těstoviny s čerstvými tartufy) a brodet (tradiční riblja čorba - rybí polévka).

5. Kde si mohu pronajmout auto v Pule?
- V Pule je k dispozici několik půjčoven aut, včetně známých značek jako Hertz, Avis, Rent-a-car Pula a mnoho dalších.

6. Jaké jsou nejlepší měsíce pro návštěvu Puly?
- Nejlepšími měsíci pro návštěvu Puly jsou obvykle květen, červen a září, kdy je počasí teplejší a město je méně přeplněné turisty.

Doufám, že tyto dotazy a odpovědi týkající se Chorvatska, konkrétně Puly, budou užitečné!


Letenka Chorvatsko Pula


Chorvatské město Pula je jednou z nejnavštěvovanějších turistických destinací v zemi. Nachází se v regionu Istrii a je známé svými krásnými plážemi, historickými památkami a bohatým kulturním dědictvím.

Pokud plánujete navštívit Pulu, jednou z prvních věcí, na kterou musíte myslet, je způsob, jak se tam dostat. Mnoho lidí dává přednost letecké dopravě, a to díky pohodlnosti a rychlosti cestování. Letenka Chorvatsko Pula je skvělou volbou, pokud chcete co nejrychleji a nejpohodlněji dorazit do tohoto malebného města.

Pula má vlastní letiště, které se nachází vzdálené asi deset kilometrů od centra města. Na letišti lze nalézt několik mezinárodních leteckých společností, které nabízejí pravidelné spoje z různých významných evropských měst. Mezi nejpopulárnějšími destinacemi, ze kterých lze doletět do Puly, jsou například Londýn, Berlín, Amsterdam, Curych a mnoho dalších.

Při výběru letenky Chorvatsko Pula je dobré vzít v potaz několik faktorů. Pravidelně sledujte nabídky od různých leteckých společností, protože ceny letenek se mohou lišit v závislosti na sezóně a předprodejních akcích. Dále si ověřte, zda letiště Pula je přístupné z vašeho odletového místa a jaké jsou přímé spoje. Pokud nejsou k dispozici přímé lety, můžete zvážit také alternativní letiště v blízkých destinacích, jako je například letiště v Rijece.

Po příletu do Puly je doprava do města velmi snadná. Autobusová doprava je častým způsobem, jak se dostat z letiště do centra města. Autobusová zastávka se nachází přímo před terminálem a autobusy jezdí pravidelně v průběhu dne. Další možností je využití taxislužby, která je k dispozici přímo na letišti.

Po příletu do Puly si můžete začít užívat všech turistických atrakcí, které město nabízí. Mezi nejznámější památky patří antický amfiteátr, který je největším dochovaným stavebním dílem tétoho druhu. Můžete také navštívit historické centrum města, kde se nachází řada zajímavých kostelů, katedrál a muzeí.

Pula je také skvělým místem pro milovníky slunce a moře. Místní pláže jsou písečné nebo oblázkové, a nabízejí ideální prostředí pro odpočinek a rekreaci. Pokud máte rádi vodní aktivity, můžete si pronajmout jachtu nebo se zúčastnit potápěčského výletu.

Zkrátka, Pula je jedním z nejkrásnějších míst, která Chorvatsko nabízí, a letenka Chorvatsko Pula je skvělou volbou, pokud plánujete navštívit toto úžasné město. Pula vás přivítá svým půvabem, bohatou historií a křišťálově čistým mořem a bude to rozhodně jedno z nezapomenutelných dobrodružství v Chorvatsku.


Počasí Chorvatsko Pula


Chorvatsko je známé nejen pro svoje krásné pláže, ale také pro své rozmanité klima. Pula je jedním z nejpopulárnějších turistických míst v Chorvatsku, a protože se nachází u pobřeží, má také své specifické počasí.

V létě se teploty v Pule pohybují kolem 30 stupňů Celsia, občas s nárazovými bouřemi v průběhu odpoledne. Protože je Pula převážně suchá oblast, je poměrně běžné, že se v této doby vyskytují lesní požáry. Proto se doporučuje být opatrný s otevřeným ohněm a vyhýbat se jakémukoliv chování, které by mohlo způsobit vznícení plamenů.

Podzim a jaro v Pule jsou obvykle mírné a příjemné, s teplotami kolem 20 stupňů Celsia. Během těchto období může být vítr silnější a občas také deštější, ale celkově jsou tyto měsíce ideální pro návštěvu této oblasti.

Zima v Pule je mírná, s teplotami kolem 10 stupňů Celsia. Výjimkou jsou oblasti v horách, kde sníh a nízké teploty mají v zimních měsících svůj vliv. Nicméně, během zimy mohou zasáhnout i velmi silné bouřky, které s sebou přinášejí četné problémy, včetně silných větrů, dešťových srážek a vln bouří na moři.

Celkově vzato, Pula je vynikající destinací pro dovolenou v období léta, kdy teploty jsou příjemně horké a slunečné dny pozvou k relaxaci na pláži. Nicméně, pokud máte rádi mírné počasí a máte rádi turistické výlety a procházky, podzim a jaro jsou rozhodně také dobrými obdobími pro návštěvu této oblasti. A při správném plánování a dodržování bezpečnostních opatření by návštěva Puly měla být příjemným zážitkem, bez ohledu na roční období.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky