Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Chorvatsko Šolta

Počasí Chorvatsko Šolta


Šolta je malebný ostrov nacházející se ve střední Dalmácii v Chorvatsku. Své návštěvníky láká krásnou přírodou, klidnými plážemi a autentickými vesnicemi. Nicméně, jako každý jiný region, i Šolta má své charakteristické počasí, které je důležité brát v úvahu při plánování dovolené.

Klima na ostrově Šolta je typicky středomořské, s mírnými zimami a teplými léty. Průměrná teplota vzduchu v letních měsících se pohybuje kolem 30 °C, což dělá z ostrova ideální destinaci pro milovníky slunečního počasí a plážových aktivit. Léto je také nejvyšší turistickou sezónou na Šoltě, když návštěvníci proudí na ostrov, aby si užívali slunečních paprsků a křišťálově čistého moře.

Na druhou stranu, zimní období na ostrově Šolta je poněkud chladnější a srdečnější. Průměrné teploty vzduchu v zimě se pohybují kolem 10-15 °C, což není ideální pro koupání. Nicméně, zimní měsíce nabízejí svým návštěvníkům klid a ticho, a ještě stále mají své kouzlo. Můžete si vychutnat procházky odlidněnou přírodou, poznat místní kulturu a navštívit historické památky, které nejsou v létě přeplněné turisty.

Pokud jde o srážky, déšť je možné očekávat v každém období roku, nicméně letní měsíce jsou nejčastěji suché. Průměrná roční srážková úroveň je přibližně 800 mm, což je množství dostatečné pro udržení ostrůvka zeleného a kvetoucího po celý rok.

Při plánování cesty na Šoltu je proto nejlepší si vybrat měsíce od května do září, kdy je počasí nejpříznivější a teploty vzduchu dosahují svých nejvyšších hodnot. Určitě je také dobré sledovat předpovědi počasí před cestou, aby se předešlo případným nepříjemným překvapením.

Celkově Šolta nabízí příjemné počasí po většinu roku, které je vhodné pro relaxaci na pláži, prozkoumávání místní přírody a objevování místních tradic. Ať už se rozhodnete navštívit ostrov během horkých letních měsíců nebo v klidu zimního období, Šolta vás určitě okouzlí svým jedinečným kouzlem a atmosférou.


Dovolená Chorvatsko Šolta


Chorvatsko je oblíbenou destinací mezi turisty z celého světa. Jeho krásné pláže, křišťálově čisté moře a historická města lákají každý rok tisíce lidí. Jednou z nejpopulárnějších oblastí je ostrov Šolta. Tento malý ostrov ležící ve Střední Dalmácii je ideálním místem pro dovolenou.

Šolta je dosud relativně neobjevený turistický ráj. Zdejší příroda je nedotčená a divoká. Můžete si zde užít klid a relaxaci zaručeně bez davů turistů. Ostrov nabízí mnoho malebných pláží, kde si užijete slunce a krásnou azurovou vodu. Tyto pláže jsou často opuštěné, takže si můžete užít plavání a potápění v soukromí.

Kromě nádherných pláží nabízí Šolta také mnoho atrakcí a aktivit. Můžete se projet na kole po okolí a objevovat malebné vesnice a vinice. Pro milovníky turistiky jsou tu také mnohé stezky a cesty, které vedou okolo ostrova a nabízejí úchvatné výhledy na okolní krajinu.

Procházejte se historickými uličkami města Grohote, které je hlavním městem ostrova. Zde můžete navštívit také některé tradiční místní restaurace a ochutnat místní kuchyni, která je bohatá na mořské plody a čerstvé suroviny.

Pokud máte rádi dobrodružství, můžete si pronajmout loď a vydat se na objevování okolních ostrovů. Navštivte například ostrov Hvar, který je známý svým nočním životem a krásnými plážemi. Otestujte své dovednosti při rybaření, které je také jednou z oblíbených aktivit na ostrově Šolta.

Pokud hledáte ubytování na ostrově Šolta, nemusíte se bát, že byste byli omezeni v možnostech. Zdejší nabídka hotelů, apartmánů a soukromých domů je dostatečně rozmanitá pro každého návštěvníka. Vybrat si můžete mezi luxusními hotely s výhledem na moře i útulnými apartmány ve vesnicích ostrova.

Ostrov Šolta je ideálním místem pro dovolenou v Chorvatsku. Nabízí nádherné pláže, příjemné klima a spoustu možností pro aktivní trávení volného času. Kombinace přírodních krás a historických památek dělá z Šolty skvělou volbu pro dovolenou. Přijďte podívat se na tento malebný ostrov a zažijte nezapomenutelnou dovolenou v Chorvatsku.


Letenka Chorvatsko Šolta


Pokud hledáte ideální místo k odpočinku a relaxaci na krásné Jaderské moře, Chorvatsko by mohlo být tím pravým místem pro vás. Mezi množstvím krásných ostrovů, na kterých můžete strávit několik hodin, je jeden opravdu magický nad všemi - Šolta. Tento ostrov se nachází v severozápadní části Jaderského moře a má stovky skvělých pláží a místa ke koupání, stejně jako několik starobylých městeček, která vám poskytnou pohled na kulturu a historii Chorvatska.

Jak se ale dostat na tuto magickou destinaci? A jaké jsou náklady na letenku do Chorvatska na ostrov Šolta?

Možnosti cestování na ostrov Šolta jsou několik. Jednou z nejlepších a nejoblíbenějších možností je samozřejmě letecky. Díky své poloze se Šolta nachází jen asi dvě hodiny letu od hlavního města Chorvatska, Záhřebu. Existují různé společnosti, které nabízejí letenky do Chorvatska, například Croatia Airlines, Ryanair nebo Czech Airlines.

Cena letenky závisí především na vašem místě odletu a času, kdy cestujete. Pokud jste z České republiky a letíte v letním období, cena letenky se pohybuje kolem 3 000 až 5 000 Kč. Letenky bývají levnější v před- a postsezóně, takže pokud jste otevřeni alternativním termínům, můžete najít letenku do Chorvatska až o polovinu levněji.

Při hledání letenky do Chorvatska berte v potaz nejen cenu, ale také délku letu a spojení mezi letišti. Obvykle nejlevnější letenky vám nabídnou přestupy na další letiště, takže je důležité počítat s tímto faktorem, když si plánujete cestu.

Pokud jste se již rozhodli navštívit ostrov Šolta, doporučujeme vám si zajistit letenku dopředu, a to ideálně několik měsíců před odjezdem, aby byla cena letenky nejnižší. Mimo sezónu to může být ale méně náročné, avšak počítejte s tím, že i ostatní turisti mají zkušenosti s turistickou sezónou v Chorvatsku při planování svého odpočinku.

Společně se letenkou si také ujistěte, že máte všechny potřebné dokumenty k vašemu cestování, včetně platného pasu a víz, pokud již víte, že je budete potřebovat. A nezapomeňte si složit do cestovních příruček i dobrou četbu, aby Vám lety nepřipadaly takové dlouhé!


Ubytování Chorvatsko Šolta


Chorvatsko je známé svými krásnými plážemi a jednou z nejlepších destinací pro dovolenou v této zemi je ostrov Šolta. Tento malý ostrov, který se nachází v Jaderském moři poblíž Splitu, nabízí fantastickou přírodní krásu a mnoho aktivit, které si můžete užít během své dovolené. Pokud hledáte ubytování na ostrově Šolta, máte na výběr z mnoha druhů ubytování, od hotelů po apartmány.

Nabídka ubytování na ostrově Šolta je velmi rozmanitá a vybere si z ní opravdu každý. Pokud hledáte více soukromí, můžete si pronajmout apartmán či dům v blízkosti pláže. Většina apartmánů na ostrově Šolta se nachází v klidných lokalitách s nádhernými výhledy na moře. Apartmány jsou ideální pro rodiny a páry, kteří chtějí mít větší soukromí a kuchyňku, kde si mohou připravit svá jídla. Tyto apartmány mají také klimatizaci, WiFi a soukromá parkoviště.

Další z možností ubytování na ostrově Šolta jsou hotely. Většina hotelů se nachází ve středu ostrova nebo v blízkosti pláží. Pokud si přejete více komfortu a péče, hotely jsou pro vás tou nejlepší volbou. Pokojové služby, wellness centra, plavecké bazény a restaurace jsou běžnou součástí nabídky hotelů na ostrově Šolta.

Pro ty, kteří hledají neobvyklé ubytování, můžete si pronajmout i lodě nebo apartmány na lodi. Tyto ubytování se nachází v přístavech ostrova Šolta a umožní vám prožít nezapomenutelnou a jedinečnou dovolenou. Loď nabízí absolutní svobodu, co se týče plánování vašeho programu, který si můžete zcela přizpůsobit vaší chuti a zájmům. Apartmány na lodi vám kromě obyčejného ubytování nabízejí také možnost prožít dokonalou romantickou atmosféru, když budete spát pod hvězdami.

Bez ohledu na to, které ubytování si zvolíte, většina z nich má k dispozici kuchyňku, televizi, klimatizaci a zdarma Wi-Fi připojení. Pokud se rozhodnete pro další služby jako např. poskytnutí plážových ručníků, dětské postýlky atd., tyto služby nabízejí většinou hostitelé ubytování v průběhu vašeho pobytu.

Využití těchto ubytovacích možností vám umožní prožít nezapomenutelnou dovolenou na ostrově Šolta. Díky atraktivní and pohádkové krásy ostrova a jeho možností pro relaxaci a vyžití si aktivity, bude vaše dovolená na Šoltě nezapomenutelná. Ať už se rozhodnete pro apartmány či hotely, jistě si najdete to pravé ubytování pro vaši dovolenou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Chorvatsko Šolta


1. Jak se dostat na ostrov Šolta z Chorvatska?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat na ostrov Šolta, je trajektem z přístavu Split. Trajekty jezdí denně a cesta trvá přibližně 1 hodinu.

2. Jaké jsou nejlepší pláže na ostrově Šolta?
Odpověď: Na ostrově Šolta je mnoho krásných pláží, mezi nejpopulárnější patří pláže Maslinica, Necujam, Rogac a Stomorska. Všechny tyto pláže nabízejí čistou vodu, písečné či oblázkové dno a příjemné prostředí pro relaxaci.

3. Jaká je nejlepší doba na návštěvu ostrova Šolta?
Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu ostrova Šolta je od června do září, kdy je teplota příjemná a možnost dešťových srážek je minimální. Tyto měsíce také nabízejí nejlepší podmínky pro koupání a slunění.

4. Jaké jsou nejvýznamnější památky na ostrově Šolta?
Odpověď: Mezi nejvýznamnější památky na ostrově Šolta patří kostel svatého Petra v Stomorské, který je považován za nejstarší kostel na ostrově, a zříceniny hradu Maslinica, které nabízejí nádherný výhled na okolní ostrovy.

5. Jaká jsou nejlepší místa pro potápění na ostrově Šolta?
Odpověď: Ostrov Šolta nabízí několik skvělých míst pro potápění, mezi které patří například zátoky Maslinica a Necujam. Tyto lokality jsou známé svým bohatým podmořským životem a krásnými korálovými útesy.

6. Kde mohu ochutnat tradiční chorvatskou kuchyni na ostrově Šolta?
Odpověď: Na ostrově Šolta najdete několik skvělých restaurací, které nabízejí tradiční chorvatskou kuchyni. Doporučené restaurace zahrnují Konoba 7, Konoba Pasarella a Konoba Volat.

7. Jaká je průměrná cena ubytování na ostrově Šolta?
Odpověď: Průměrná cena ubytování na ostrově Šolta se liší v závislosti na typu ubytování a sezóně. Obecně platí, že ceny se pohybují od 50 EUR za noc až po luxusní resorty za více než 200 EUR za noc.

8. Jaké jsou možnosti dopravy na ostrově Šolta?
Odpověď: Na ostrově Šolta je doprava převážně zajišťovaná autobusy a taxi službami. Mnoho turistů si však pronajímá auto nebo skútr, aby si mohli pohodlně prohlédnout celý ostrov a jeho okolí.

9. Jaké jsou nejlepší aktivity na ostrově Šolta pro dovolenou s rodinou?
Odpověď: Ostrov Šolta nabízí mnoho aktivit pro dovolenou s rodinou, jako jsou plážové aktivity, vodní sporty, pěší túry a cykloturistiku. Děti si také mohou užít návštěvu místních zábavních parků a atrakcí.

10. Jaký je časový posun na ostrově Šolta?
Odpověď: Ostrov Šolta se nachází ve středoevropském časovém pásmu (GMT+1) během zimní sezóny a v letní sezóně se přechází na letní čas (GMT+2).


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky