Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Chorvatsko Tisno (ostrov Murter)

Nejčastější dotazy a odpovědi Chorvatsko Tisno (ostrov Murter)


1. Jak se dostat do Tisna na ostrově Murteru?
Ostrov Murter je přístupný silničním mostem, který spojuje ostrov s pevninskou částí Chorvatska. Z letiště Zadar nebo Split pak můžete jet autobusem nebo najmout auto a jet do Tisna.

2. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Tisna na ostrově Murteru?
Nejlepší doba pro návštěvu Tisna na ostrově Murteru je od května do září, kdy je teplota příjemná a počasí slunečné.

3. Kde se dá ubytovat v Tisnu na ostrově Murteru?
V Tisnu na ostrově Murteru najdete mnoho možností ubytování od hotelů a penzionů po soukromé apartmány a vily.

4. Co si můžu v Tisnu na ostrově Murteru prohlédnout?
Tisno je malebné městečko s krásným historickým centrem a přístavem. Zajímavý je také kostel svatého Martina, který pochází z 16. století.

5. Kde mohu najít dobré restaurace v Tisnu na ostrově Murteru?
V Tisnu na ostrově Murteru najdete mnoho restaurací, které nabízejí chorvatskou a středomořskou kuchyni, jako jsou ryby, čerstvé mořské plody a vynikající chorvatské víno.

6. Jaké jsou nejlepší pláže v Tisnu na ostrově Murteru?
Na ostrově Murteru se nacházejí nádherné pláže, jako jsou pláž Čigrađa, pláž Slanica a pláž Podvrške.

7. Kde si můžu pronajmout lod nebo kiteboard v Tisnu na ostrově Murteru?
V Tisnu na ostrově Murteru je mnoho možností pronájmu lodí a vybavení pro vodní sporty, jako jsou kiteboarding nebo windsurfing.

8. Jaké jsou nejlepší výlety z Tisna na ostrově Murteru?
Z Tisna na ostrově Murteru se dá vyrazit na výlet na blízký národní park Kornati nebo na plavbu po překrásných zátokách a ostrovech v okolí.

9. Kde nakoupit potraviny v Tisnu na ostrově Murteru?
V Tisnu na ostrově Murteru je několik obchodů, kde si můžete nakoupit potraviny, jako jsou pečivo, čerstvé ovoce a zelenina a další základní potřeby.

10. Jaké jsou průměrné ceny za ubytování a stravu v Tisnu na ostrově Murteru?
Ceny za ubytování v Tisnu na ostrově Murteru se liší, ale průměrná cena za apartmán se pohybuje kolem 50-70 eur za noc. Ceny v restauracích se pohybují kolem 8-10 eur za hlavní chod.


Letenka Chorvatsko Tisno (ostrov Murter)


Chorvatsko je jedním z nejpopulárnějších cílů letní dovolené pro mnoho turistů z celého světa a pro mnoho z nich je Tisno na ostrově Murter jedním z nejkrásnějších míst, které v Chorvatsku navštíví.

Tisno je malé městečko přemostěné mostem, které leží na úžině mezi pevninskou částí a ostrovem Murter. Jeho malebné uličky a pěší zóny nabízejí příjemné procházky, zatímco bílé domy a azurové moře tvoří dokonalou kulisu pro tuto idylickou destinaci.

Mezi hlavní turistické atrakce v Tisnu patří kaštěl, malý zámek z 16. století, který dnes slouží jako galerie a kulturní centrum. V blízkosti města se nachází také několik malých pláží, které jsou ideální pro odpočinek a osvěžení v teplém moři.

Ostrov Murter, na kterém je Tisno situováno, je známý svými krásnými plážemi a lesy borovic a oliv, které nabízejí dokonalou kulisu pro relaxaci a odpočinek. Mezi nejpopulárnější pláže patří Čigrađa, Slanica a Luke.

Tisno je snadno přístupné z letiště v Zadaru, které je asi hodinu jízdy autem. Pokud preferujete cestování autobusem, můžete jet do města Sibenik a poté si vzít místní autobus do Tisna.

Abychom vám pomohli s najítím levné letenky do Tisna, můžete se poradit s některým ze známých prodejců letenek, kteří mají velký výběr letů za přijatelné ceny.

Celkově lze říci, že letenka do Tisna nabízí neuvěřitelně krásné prostředí a dokonalé podmínky pro dovolenou u moře. Ideální volba pro každého, kdo touží po odpočinku, relaxaci a zábavě v krásném prostředí Chorvatska.


Počasí Chorvatsko Tisno (ostrov Murter)


Chorvatsko je známé svými krásnými plážemi, historickými památkami a úchvatnou přírodou. Jedním z nejpopulárnějších turistických cílů v Chorvatsku je městečko Tisno na ostrově Murter. Tisno se nachází v severní části Dalmácie a je známé svou malebnou atmosférou a pohostinnými místními obyvateli.

Jedním z aspektů, který často ovlivňuje rozhodnutí turistů navštívit Tisno, je počasí. Chorvatsko má středomořské klima, což znamená, že zde panuje teplé a suché léto a mírná zima. Tisno není výjimkou a nabízí návštěvníkům příjemné a slunečné počasí po většinu roku.

Léto v Tisnu je velmi teplé a slunečné. Teploty se pohybují kolem 30°C a někdy i více. Moře je dostatečně teplé na to, aby poskytovalo osvěžení a příjemný únik před horkem. Léto je také obdobím nejnižších srážek, takže návštěvníci mohou očekávat modrou oblohu a slunečné dny.

Podzim v Tisnu je mírný a stále relativně teplý. Teploty klesají, ale stále zůstávají příjemné, kolem 20-25°C. Moře si udržuje svou teplotu od léta, takže i na podzim je stále možné se koupat. Srážky se začínají zvyšovat, ale počátek podzimu je stále většinou slunečný.

Zima v Tisnu je mírná a suchá. Teploty se pohybují kolem 10-15°C, ale mohou občas klesnout i pod nulu. Zima je obdobím nejnižšího počtu turistů, ale stále je možné si užít klid a pohodu. Moře se ochlazuje, ale někteří odvážlivci si stále rádi dopřávají koupání.

Jaro je ideální čas pro návštěvu Tisna, kdy se příroda probouzí k životu. Teploty se opět zvyšují a pohybují se kolem 15-20°C. V jarních měsících začíná už více srážek, ale stále je možné se těšit na slunečné dny a příjemné teploty.

Celkově vzato, počasí v Tisnu je příjemné po většinu roku. Teplá léta nabízejí slunečné dny a možnost koupání v teplém moři. I v mírnějších obdobích, jako je podzim a jaro, si návštěvníci mohou užít příjemné teploty a přírodní krásy ostrova Murter. Zima je mírná a přináší klidnou atmosféru.

Když plánujete návštěvu Tisna, je vždy dobré zkontrolovat dlouhodobou předpověď počasí, abyste se mohli přizpůsobit podmínkám. Nicméně, s vědomím, že Tisno nabízí příjemné počasí po většinu roku, můžete se těšit na úžasnou dovolenou bez ohledu na roční období.


Dovolená Chorvatsko Tisno (ostrov Murter)


Chorvatsko je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací v Evropě a každoročně přitahuje tisíce návštěvníků. Mezi mnoho atraktivních destinací, které Chorvatsko nabízí, se nachází i malebné městečko Tisno na ostrově Murter.

Tisno je malé přímořské letovisko ležící v regionu Dalmácie, zhruba 30 kilometrů jižně od města Šibenik. Jeho poloha mezi šesti ostrovy v Jaderském moři poskytuje návštěvníkům nejen nádherné pláže a čisté azurové moře, ale také možnost objevovat okolní ostrovy a přírodní krásy.

Pro milovníky plážového života jsou zde k dispozici úchvatné pláže s jemným pískem a klidným mořem, jako například pláž Jazine, která byla oceněna modrou vlajkou za kvalitu a čistotu vody. Pro ty, kteří preferují soukromí a tiché zákoutí, jsou zde také malebné skalnaté zátoky, kde si mohou v klidu užívat slunečního záření a osvěžujících koupelí.

Okolí Tisna je ideální pro vodní sporty, jako je potápění, šnorchlování, rybaření a plachtění. Pokud jste dobrodružnější typ, můžete si také pronajmout motorovou loď a vydat se objevovat okolní ostrovy. Například ostrov Kornati je známý jako národní park a je jedním z nejkrásnějších přírodních útvarů v Chorvatsku.

Tisno je také známý pro svůj bohatý kulturní život. Každé léto se zde koná hudební festival nazvaný The Garden Festival, který přitahuje tisíce návštěvníků z celého světa. Festival nabízí širokou škálu elektronické hudby a umožňuje návštěvníkům tančit až do ranních hodin. Pokud preferujete klidnější atmosféru, měli byste se projít po malebných uličkách Tisna a objevit místní trhy, kde můžete ochutnat tradiční chorvatskou kuchyni a ochutnat místní vína.

Když se rozhodnete navštívit Tisno, můžete se ubytovat v některém z místních hotelů nebo si pronajmout apartmán či dům od místních obyvatel. Tisno nabízí širokou škálu ubytovacích možností pro každý rozpočet.

Celkově lze říci, že Tisno je ideálním místem pro dovolenou, pokud hledáte klid a relaxaci ve spojení s nádhernou přírodou a čistým mořem. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete pro odpočinek na pláži, dobrodružné vodní sporty nebo kulturní zážitky, Tisno vám nabídne vše, co potřebujete. Doporučuji tedy všem milovníkům dovolené v krásném prostředí navštívit Tisno na ostrově Murter a objevit jeho nebeské rejstříky.


Ubytování Chorvatsko Tisno (ostrov Murter)


Tisno je malebné městečko nacházející se na ostrově Murter v Chorvatsku. Je to místo, kde starobylá historie a moderní turistika splývají v naprosté harmonii. Okouzlující malebné uličky Tisna nabízejí spoustu možností, jak se procházet a objevovat její krásy. Pokud se rozhodnete zůstat zde na delší dobu, budete chtít mít ubytování, které bude plně vyhovovat Vašim potřebám. Zde je náš průvodce ubytováním v Tisnu.

Hotelové ubytování:

V Tisnu se nachází několik hotelů, které jsou skvělou volbou pro ty, kteří chtějí mít snadný přístup k mnoha různým službám. Hotel Tisno je nejoblíbenějším hotelem v městě a nachází se v blízkosti pláže a centra města. Další možností je hotel Borovnik, který nabízí panoramatický výhled na moře a horu Velebit.

Apartmány:

Pokud preferujete vaření vlastního jídla a chtěli byste si užívat své dovolené v klidu a pohodlí, pak jsou apartmány tou správnou volbou pro Vás. V Tisnu je mnoho možností k pronájmu apartmánu, ať už s výhledem na moře, nebo v blízkosti města. Pokud hledáte něco více luxusního a prostornějšího, pak můžete zvážit pronájem vily s bazénem.

Kempy a karavany:

Tisno a okolí nabízí také řadu kempů a karavanů pro ty, kteří chtějí být blízko přírody. Kempy jsou perfektním místem pro ty, kdo chtějí strávit svou dovolenou s rodinou a přáteli a užívat si množství venkovních aktivit, jako jsou turistika, cyklistika, nebo vodní sporty. Můžete si pronajmout karavan nebo stan, a užívat si přímořskou atmosféru.

Aby byla Vaše dovolená v Tisnu v Chorvatsku dokonalá, zvolte si takové ubytování, které bude odpovídat Vašim přání a potřebám. V Tisnu naleznete vhodné ubytování pro každého, což Vám umožní užít si svou dovolenou a vytvořit si nezapomenutelné zážitky.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky