Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Čierna Hora Podgorica

Nejčastější dotazy a odpovědi Čierna Hora Podgorica


1. Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat z letiště do centra města Podgorica?
- Nejlepší způsob pro dopravu z letiště do centra města je taxík (s cca 15-20 EUR) nebo autobusová linka 6, která jede přímo do centra města (cena cca 0,90 EUR).

2. Existuje nějaká zvláštní pravidla pro cestování do Černé Hory?
- Pro cestování do Černé Hory není třeba nic zvláštního, ale během návštěvy je třeba dodržovat základní bezpečnostní opatření, jako je sledování svých věcí a zdravého rozumu.

3. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Podgoricy a Černé Hory obecně?
- Nejlepší doba k návštěvě Podgoricy a Černé Hory obecně je od května do září, kdy jsou teploty příjemné a méně deštivé.

4. Kde se dá v Podgorici najít nejlepší jídlo a pití?
- K nejlepším místům pro jídlo a pití v Podgorici patří restaurace Hemingway, Pod Volat nebo Café del Mar.

5. Jaké jsou nejlepší aktivity v Podgorici a okolí?
- Mezi nejlepší aktivity v Podgorici a okolí patří návštěva archeologického naleziště Duklja, procházka na horu Gorica nebo návštěva Parce Monny, města Budva a Kotor.


Počasí Čierna Hora Podgorica


Podgorica, hlavní město Černé Hory, se nachází v údolí řeky Morača a je obklopena impozantními horami. Díky své poloze mezi Jaderským mořem a vnitrozemím Balkánského poloostrova, má Podgorica jedinečné podnebí, které je ovlivněno jak středomořským, tak kontinentálním vlivem.

Podgorica zažívá mírně kontinentální podnebí s teplými lety a mírnými zimami. Průměrná teplota v létě se pohybuje kolem 30 °C, s maximálními teplotami dosahujícími až 40 °C. Srážky jsou v létě omezené a obvykle spadne jen velmi málo deště. To znamená, že léto je ideálním obdobím pro návštěvu Podgoricy a okolních oblastí. Návštěvníci mohou využít slunečného počasí a vychutnat si nádhernou přírodu a jemné písečné pláže Černé Hory.

Na druhou stranu, zimy v Podgorici jsou chladné a vlhké. Průměrná teplota v zimě se pohybuje kolem 8 °C, ačkoli v některých dnech může klesnout až na 0 °C. Srážky jsou v zimě častější, a tak návštěvníci mohou očekávat déšť či sníh. Zima je skvělým obdobím pro milovníky zimních sportů, jako je lyžování a snowboarding, protože v okolí Podgoricy se nacházejí lákadla pro zimní sporty.

Podzim a jaro jsou přechodnými obdobími s mírnými teplotami a středně častými srážkami. Tyto sezóny jsou vhodné pro turisty, kteří se chtějí vyhnout horkému létu a zimním mrazům.

Celkově je počasí v Podgorici mírné a příjemné většinu roku. Díky své poloze můžete očekávat krásné slunečné dny a teplé teploty v letních měsících, ideální pro plážový pobyt a prozkoumávání přírody. Když zima přichází, mohou návštěvníci zažít kouzlo horského klimatu s možností zimních sportů. Bez ohledu na to, kdy se rozhodnete navštívit Podgoricu, můžete se těšit na svěží ovzduší a kouzlo černohorského venkova.

Pokud se chystáte do Podgoricy, nezapomeňte si zkontrolovat aktuální předpověď počasí a vybavit se odpovídajícím oblečením. Ať již plánujete léto nebo zimu, Podgorica vás svým kouzlem a přírodní krásou nadchne bez ohledu na to, jaké počasí v daný okamžik panuje.


Letenka Čierna Hora Podgorica


Letenky na cestu do Čiernej Hory na stadion FK Budućnost Podgorica či k nádherným plážím pri pobřeží Jaderského mora si můžete snadno a rychle zajistit přímo online. Hlavním letištěm v zemi je Letiště Podgorica, které se nachází 11 km jižně od hlavního města země. V rámci Černé Hory však naleznete i druhé letiště – Letiště Tivat, které se nachází 60 km západně od Podgoricy.

Letenky do Podgoricy lze přeci jen narazit na poměrně příznivé ceny. Například ze západní Evropy začínají ceny kolem 50 eur na jednu stranu. Z Prahy lze takové letenky zakoupit dokonce i za cca 90 eur na osobu (s možností příručního zavazadla). Cestování do Podgoricy přitom nabízí rovnou pět letů týdně.

V případě, že by se vám zkrátka letenky do Podgoricy nehodily, pak můžete sáhnout po některé ze zemí ležící v blízkosti. Například za zhruba 100 eur na osobu získáte letenku na letiště Dubrovník, které je vzdáleno od Podgoricy cca 170 km. Čeká na vás tedy pěkných několik hodin okružní cesty, ale na druhou stranu to nemusí být nutně tak špatné. Ze Splitu pak máte podobnou možnost za podobnou cenu.

Černá Hora se totiž nabízí jako nádherný cíl pro dovolenou, která vám zaručí nádherně teplé počasí a mnoho příjemných zážitků. Z Podgorice se například můžete přesunout k moři do města Budva, které se nachází jen 25 km od letiště. Tato malá destinace získala celosvětovou popularitu díky svému bohatému kulturnímu dědictví a záznamům z doby římského a středověku. Město vám nabídne úchvatné pohledy na Kotor a Boku Kotorskou, vynikající pláže s jemným pískem a skvělou restaurační nabídkou plnou exkluzivních jídel a místních specialit.

Další atraktivní destinací je pak ostrov Sveti Stefan, který se nachází asi 30 km jihovýchodně od Podgorice v úrodné oblasti Budvanské riviéry. Tento úchvatný klenot se zbarvuje jako ostrov zcela oddělený od pevniny. Ostrov vás zaujme svými starověkými památkami, nádhernými plážemi a křišťálově čistým mořem.

Vězte však, že turistický ruch v Černé Hoře se stále neustále zvyšuje a tak si před domluvou cesty koupit letenky včas, abyste se vyhnuli vyšším cenám a poplatkům za rezervaci. Nezapomeňte se při cestování do Černé Hory, které je sice velice krásné, ale také dost kostrbaté, připravit na možné změny v cestě, jako například zaměstnání nějakého místního spolucestujícího nebo poměrně těžké klima.

Nechte se unést nádhernými krajinami a kulturním dědictvím Černé Hory a objevte všechny její krásy s letenky Podgorica.


Ubytování Čierna Hora Podgorica


Čierna Hora je jednou z atraktivních turistických destinací v Evropě a nabízí návštěvníkům mnoho zajímavých míst k objevování. Jednou z největších a nejrušnějších měst v Černé Hoře je Podgorica, hlavní a politické centrum země. Díky své strategické poloze je město ideálním výchozím bodem pro cestování po celé zemi. Pokud plánujete návštěvu Podgoricy, je třeba také zvážit vaše ubytování.

V Podgorici najdete širokou škálu ubytování, které vyhovuje různým potřebám a rozpočtům. Město nabízí luxusní hotely, butikové hotely, rodinné penziony, apartmány a hostely. Výběr závisí na vašich preferencích a finančních možnostech. Bez ohledu na to, jaký typ ubytování vyberete, můžete očekávat pohodlné a moderní vybavení.

Luxusní hotely v Podgorici nabízejí prvotřídní služby a komfort. Tyto hotely jsou často umístěny v centru města nebo v blízkosti hlavních turistických atrakcí. Zde si můžete užít luxusu, jako jsou vyhřívané bazény, sauna, lázně, fitness centra, vysoce kvalitní restaurace, bary a organizované výlety. Tyto hotely jsou ideální pro ty, kteří chtějí zažít luxusní dovolenou a nemají žádné omezení rozpočtu.

Pokud preferujete menší a intimnější ubytování, město má také nepočetné butikové hotely a rodinné penziony. Tyto ubytování často nabízejí osobnější a přátelštější atmosféru. Mají menší počet pokojů a majitelé se snaží o individuální přístup ke každému hostu. Butikové hotely mohou být umístěny v historických budovách s původními prvky, které poskytují jedinečný zážitek. Rodinné penziony mohou nabízet domácí atmosféru a vaše hostitelé by vám mohli pomoci s tipy na výlety a místními tipy.

Pokud chcete ušetřit peníze a hledáte cenově dostupné ubytování, město má také širokou nabídku apartmánů a hostels. Apartmány jsou ideální pro ty, kteří si chtějí vyrobit své vlastní jídlo nebo mají rádi vlastní prostor. Hostely jsou skvělou volbou pro cestovatele s omezeným rozpočtem, kteří chtějí poznat další cestovatele a sdílet zážitky. Hostely v Podgorici nabízejí obyčejné pokoje nebo postele v sdílených pokojích, společenské místnosti, společné kuchyně a často také organizované aktivity, jako jsou výlety a prohlídky.

V Podgorici není nedostatek možností pro ubytování. Nezáleží na tom, jaký typ ubytování preferujete nebo jaký je váš rozpočet, město nabízí něco pro každého. Před plánováním cesty je dobré si prověřit dostupnost a rezervovat si ubytování v předstihu, zejména v letních měsících, kdy je vyšší poptávka. Užijte si svůj pobyt v Podgorici a objevte krásy Černé Hory.


Dovolená Čierna Hora Podgorica


Čierna Hora je malebná země ležící na balkánském poloostrově. Její hlavní město, Podgorica, je ideálním výchozím bodem pro objevování krás této destinace během dovolené. Podgorica zaujímá strategickou pozici uprostřed země a nabízí mnoho zajímavostí pro turisty.

Především si můžete prohlédnout historické památky města. Mezi nejvýznamnější patří Starý most, který je jedním z nejstarších mostů v Podgorici. Návštěva také stojí za to kvůli svému památníku knížete Nikoly Petroviće Njegoše a také starobylým hradcům a pevnostem, které kdysi sloužily k obraně města.

Pokud jde o přírodní krásy, nemůžete přehlédnout hory kolem Podgoricy, které nabízejí široké možnosti pro turisty milující outdoorové aktivity. Zdejší hory jsou ideální pro pěší turistiku, horolezectví a jízdu na horském kole. Můžete se vydat na výlet do národního parku Durmitor, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Tento park je domovem spektakulárních vrcholů a ledovcových jezer, které vás ohromí svou krásou.

Chcete-li si užít vodní radovánky, můžete vyrazit na břehy Jaderského moře. Díky své geografické poloze má Černá Hora nádherné pláže, které splňují požadavky i těch nejnáročnějších návštěvníků. Například Budva, která se nachází nedaleko od Podgoricy, je známá svými nádhernými plážemi se čistou vodou a jemným pískem. Můžete si tu také vyzkoušet různé vodní sporty, jako je potápění, šnorchlování nebo jízda na vodním skútru.

Podgorica je také centrem kultury a umění. Můžete navštívit místní galerie a muzea, které vám představí bohatou historii a kulturu země. Pokud máte rádi divadlo nebo koncerty, můžete si zarezervovat lístky na některou z místních scén.

Ať už se rozhodnete Podgoricu navštívit jako přechodnou destinaci na cestě k jiným částem Černé Hory, nebo si zde zvolíte pobyt na celou dovolenou, určitě nebudete zklamaní. Toto malebné město nabízí mnoho možností pro turisty a umožní vám objevovat krásy Černé Hory v celé jejich rozmanitosti.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky