Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Dánsko Aarhus

Nejčastější dotazy a odpovědi Dánsko Aarhus


1. Jak se dostat z letiště do Aarhusu?
Odpověď: Nejpohodlnější možností je jet autobusem číslo 925X, který z letiště přímo dojede do centra Aarhusu. Další možností je využít taxi, které je dostupné přímo u výstupu z letiště.

2. Jaké jsou nejlepší místa k návštěvě v Aarhusu?
Odpověď: Mezi nejzajímavější místa patří Aarhuská katedrála, Muzeum umění ARoS s výhledem na město, Gamle Byen - historické město, Aarhuska radnice nebo botanická zahrada.

3. Jaké jsou typické dánské speciality, které bychom měli ochutnat v Aarhusu?
Odpověď: Mezi nejznámější dánské speciality patří smørrebrød (otevřený sendvič s různými náplněmi), dansk hotdog (dánská varianta hotdogu) nebo dánský tvarohový dezert zvaný rødgrød med fløde.

4. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Aarhusu?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Aarhusu je během jara a léta, kdy je tepleji a je možné využít venkovních aktivit a festivalů, které se v tomto období konají.

5. Jaké jsou možnosti dopravy v rámci Aarhusu?
Odpověď: V Aarhusu je možné využít městskou dopravu, která zahrnuje autobusy a tramvaje. Dá se také pohodlně chodit pěšky, protože většina turistických atrakcí se nachází v centru města.

6. Jaké jsou oblíbené akce a festivaly v Aarhusu?
Odpověď: Mezi nejpopulárnější akce a festivaly v Aarhusu patří například Aarhus Festuge (festival umění a kultury), Aarhus Jazz Festival nebo Kulturní noc Aarhusu, kdy jsou otevřené muzea a galerie po celou noc.

7. Kde se dá v Aarhusu ubytovat?
Odpověď: V Aarhusu je široká nabídka ubytování, od luxusních hotelů po levnější hostely a apartmány. Nejlepší je vybrat si ubytování blízko centra, aby bylo snadné dostávat se k turistickým atrakcím.

8. Jaká je průměrná cena jídla v restauraci v Aarhusu?
Odpověď: Průměrná cena jídla v restauraci v Aarhusu se pohybuje kolem 150-200 DKK za osobu. Samozřejmě záleží na typu restaurace a nabídce menu.

9. Existují v Aarhusu nějaké pláže?
Odpověď: Ano, v Aarhusu se nachází několik pěkných pláží, například Bellevue Plads, Moesgaard Plads nebo Ballehage Plads. Tyto pláže jsou ideální pro relaxaci a koupání v teplých letních dnech.

10. Jaké jsou možnosti výletů z Aarhusu do okolí?
Odpověď: Z Aarhusu je možné podniknout výlety například do přírodního parku Mols Bjerge, do druhého největšího dánského města Aalborgu nebo navštívit viking Ship Museum v městě Roskilde.


Ubytování Dánsko Aarhus


Aarhus je druhé největší město v Dánsku a významné kulturní a vzdělávací centrum. Je to také oblíbená turistická destinace, která láká návštěvníky svojí bohatou historií, moderní architekturou a přátelskou atmosférou.

Prvním krokem při plánování návštěvy Aarhusu je najít vhodné ubytování. Město nabízí širokou škálu možností, které vyhovují různým preferencím a rozpočtům.

Jedna z nejoblíbenějších oblastí k pobytu v Aarhusu je centrum města. Zde naleznete mnoho moderních hotelů, které se nacházejí v blízkosti hlavních turistických atrakcí a obchodních čtvrtí. Tyto hotely nabízejí pohodlné ubytování s veškerými potřebnými vybaveními a často i restauracemi a wellness centry. Pokud preferujete luxusní prostředí a nemrzí vás vyšší cena, centrum města je pro vás správnou volbou.

Pro ty, kteří hledají jedinečnější a autentičtější zážitek, doporučuje se ubytovat v jedné z historických čtvrtí Aarhusu, jako je například Latinerkvarteret. Tato malebná čtvrť je plná úzkých uliček, tradičních domů a útulných kaváren. Některé z těchto historických budov byly přeměněny na stylové butikové hotely, které propojují tradiční atmosféru s moderním komfortem. Tato volba je ideální pro ty, kteří hledají jedinečné a romantické prostředí.

Pro rodiny s dětmi nebo ty, kteří preferují klidnější prostředí, doporučuje se ubytovat v jedné z okolních čtvrtí, jako je Trøjborg nebo Frederiksbjerg. Tyto oblasti nabízejí více prostoru a klidu a jsou obklopeny přírodními parky a zelenými plochami. Zde najdete mnoho apartmánů a menších hotelů, které nabízí pohodlné ubytování s možností vlastního stravování.

Aarhus také nabízí možnost ubytování v moderních designových hotelech, které skloubují luxusní vybavení s jedinečným designem. Tyto hotely se často nacházejí v blízkosti moře nebo ve vyšších patrech budov, a tak nabízejí úchvatné výhledy na město.

V neposlední řadě, pokud vaše cestování na Dánsko Aarhus je na omezený rozpočet, město má také několik levných možností ubytování, jako jsou hostely a penziony. Tyto ubytovací zařízení nabízejí jednodušší vybavení, ale jsou často dobře umístěny a čisté.

Ať už se rozhodnete pro kteroukoli formu ubytování, Aarhus je město, které stojí za návštěvu. Jeho půvabná atmosféra, bohatá kultura a atraktivní nabídka ubytování udělají z vaší cesty nezapomenutelný zážitek.


Letenka Dánsko Aarhus


Dánsko patří k zajímavým destinacím cestovatelů z celého světa. Tato země je známá svými nádhernými zámeckými zahradami, zasněženými lesy a samozřejmě malými městy, která vás okouzlí svou jedinečností. Mezi oblíbená místa patří například druhé největší město Dánska – Aarhus.

Místo, na které nelze zapomenout

Aarhus se nachází na východě poloostrova Jutsko a může se pochlubit dlouhou historií. Toto město nabízí svým návštěvníkům mnoho kulturních zážitků a mnoho zajímavých míst. Mezi tato místa patří například krásná katedrála z 12. století, naleziště tisíciletých staveb a Ebeltoftskou starobylou čtvrť s křivolakými uličkami a domečky.

Středem Aarhusu je hlavní náměstí, které je plné tradic a historie. Zde můžete ochutnat nejlepší kávu, křupavé croissants a nějaké to učené pivo. Co se týče kulinářských zážitků, Dánové jsou známí nejen vynikajícími dezerty, ale také světově proslulou kuchyní.

Aarhus je také místem mnoha akcí a festivalů. Oblíbené jsou setkání s umělci, divadlem a hudbou. V červenci se zde koná jedinečný festival jazzu.

Jak se tam dostat?

Pokud máte zájem se podívat do Aarhusu, doporučujeme pořídit si letenku. Let na dané trase trvá přibližně 1hodinu a 35 minut. Cena letenky při rezervaci v dostatečném předstihu se může pohybovat kolem 2000 Kč.

Z letiště v Dánsku potom můžete využít veřejnou dopravu, která vás do města doveze za přijatelnou cenu. Nebo si můžete zapůjčit auto, což je v Dánsku běžnou záležitostí.

Aarhus je ideální destinací pro všechny, kteří si rádi užívají kulturní zážitky a chtějí poznat jedinečnou atmosféru Dánska. Tak neváhejte a vydejte se do tohoto malého města plného překvapení.


Počasí Dánsko Aarhus


Dánsko, konkrétně město Aarhus, je známé svým specifickým počasím. Vzhledem k poloze na východě poloostrova Jutsko a pobřeží Baltského moře je klima v této oblasti chladnější a vlhčí než v jiných částech země.

Aarhus má typické oceánské podnebí, což znamená, že jeho počasí je proměnlivé a nejisté. Teploty se pohybují od mírných zimních a mírně chladných letních dnů. Průměrná teplota v Aarhusu se pohybuje kolem 20 °C v létě a kolem 0 °C v zimě.

Léta v Aarhusu jsou relativně chladná, s deštivými obdobími a nižšími teplotami než v jiných oblastech Evropy. V létě se průměrné teploty pohybují mezi 15-20 °C, s několika horkými dny okolo 25 °C. Srážky jsou v tomto období časté, a proto je dobré si přibalit do kufru deštník.

Zimy v Aarhusu jsou chladné a vlhké. Průměrné teploty se pohybují kolem 0 °C, s několika mrazivými dny, kdy teploty klesnou pod bod mrazu. Sněhové srážky nejsou tak běžné, ale občas se objeví špatně sjízdné silnice kvůli námrazě.

Podzim a jaro jsou také proměnlivá období v Aarhusu. Teploty se pohybují mezi 5-15 °C a srážky jsou časté. Oblečení v těchto obdobích by mělo být vybaveno odolným proti větru a dešti.

Doporučuje se sledovat předpověď počasí před návštěvou Aarhusu, aby se mohl zvolit vhodný oblek a být připraven na případné změny. Vzhledem k proměnlivému počasí je vždy dobré mít s sebou deštník a vícevrstvé oblečení, které lze snadno přizpůsobit teplotním změnám.

Navzdory nepředvídatelnému počasí je Aarhus atraktivní turistickou destinací s mnoha památkami a aktivitami, které lze podnikat v každém ročním období. Ať už navštívíte v létě nebo v zimě, příroda a kulturní dědictví města vás okouzlí. Stačí se jen přizpůsobit počasí a užít si svůj pobyt v Aarhusu.


Dovolená Dánsko Aarhus


Dánsko je země bohatá na kulturní dědictví a krásnou přírodu. Jeho druhé největší město, Aarhus, není výjimkou. Aarhus je moderní přístavové město, které nabízí nádherné pláže, historické památky a mnoho kulturních akcí pro turisty.

Pokud se chystáte na dovolenou do Dánska, Aarhus by měl být na vašem seznamu míst, která musíte navštívit. Začněte svou cestu procházkou po starém městě, které je plné úzkých uliček a malebných domků. Zde se nachází mnoho starobylých památek, jako je katedrála Sv. Klementa, která je jednou z nejstarších dochovaných kamenných staveb v Dánsku.

Dalším zajímavým místem pro návštěvníky je přístav, který je plný rybářských lodí a moderních jachet. Můžete si zde pronajmout loď a vydat se na výlet po pobřeží, čímž si užijete nádherný výhled na moře a okolní přírodu.

Aarhus je také známý svými nádhernými plážemi, které jsou čisté a dobře udržované. Můžete si zde užít slunečního záření a osvěžujících koupání v moři. Pokud jste milovníkem vodních sportů, můžete si také zapůjčit surfovací prkno nebo se věnovat jachtění.

Pro ty, kteří se zajímají o kulturu a umění, Aarhus nabízí mnoho muzeí a galerií. Muzeum AROS je jedním z nejznámějších v Dánsku a nabízí pestrou sbírku moderního umění. Obsahuje díla významných umělců z celého světa a jeho nejvýznamnějším exponátem je obrovská panoramatická malba Návrat domů od umělce Olafaura Eliassona.

Pokud máte rádi přírodu, rozhodně navštivte kousek od Aarhusu ležící Národní park Mols Bjerge. Tento park je domovem vzácných rostlin a živočichů a nabízí skvělé možnosti pro turistiku a cyklistiku. Můžete se vydat na procházku po vyznačených stezkách nebo si pronajmout kolo a projet se po nádherném venkově.

Aarhus je tedy ideálním místem pro dovolenou pro každého, kdo má rád kombinaci kultury, přírody a relaxace u moře. Město nabízí mnoho zajímavých míst k návštěvě a aktivit, které vás zcela jistě nezklamou. Nezapomeňte se ponořit do dánské kultury a ochutnat místní speciality, jako je například tradiční dánské smørrebrød (chleba s oblohou).

Aarhus je krásné, moderní a přátelské město, které si zaslouží vaši návštěvu. Přijeďte do Dánska a objevte jeho kouzlo ve městě Aarhus.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky