Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Egypt Giza (včetně pyramid Cheopse a Sfingu)

Dovolená Egypt Giza (včetně pyramid Cheopse a Sfingu)


Egypt je země bohatá na historii a kulturu, a jednou z nejvíce fascinujících a známých turistických atrakcí je oblast Gíza. Nachází se zde jedno ze Sedmi divů světa - Velká pyramidy Cheopse a také obrovská socha Sfingy. Tyto monumenty jsou nejen symbolem Egypta, ale i jedním z nejvýznamnějších dědictví celé lidské civilizace.

Velká pyramida Cheopse je největší ze tří pyramid, které jsou umístěny na Gízské plání. Pyramida byla postavena před více než 4 500 lety jako hrobka faraona Cheopse, který vládl za 4. dynastie Starověkého Egypta. Její stavba je stále zahalena tajemstvím a techniku, jakou stavitelé použili při její konstrukci, není dodnes zcela známa. Přesto je do dnešní doby symbolem inženýrského a archeologického umění.

Pyramida Cheopse stojí ve výšce přes 140 metrů a průměrná délka jedné strany je kolem 230 metrů. Její dokonalá pyramidalní forma zůstává obdivuhodná dodnes, ačkoliv se podařilo postavit jen málo pyramid, které by se dosahu byť i jen zlomku této velikosti a dokonalosti. Interiér pyramidy je bohužel pro veřejnost uzavřen, ale památník v těsné blízkosti nabízí mnoho informací a artefaktů, které jsou spojeny s Cheopsovým pohřbem.

Nedaleko Velké pyramidy se nachází další jedinečné místo - Sfinga. Sfinga je socha, která zobrazuje tělo lva a hlavu člověka. Jedná se o největší sochu z monolitu na světě. Svou délkou 73 metrů a výškou 20 metrů je v Gíze přítomna od doby, kdy byla postavena starověkými Egypťany. Sfinga je považována za symbol moci a ochránce královských hrobek. Je velkým turistickým přitahovačem a jednou z ikonických památek Egypta.

Pokud se chystáte na dovolenou do Egypta a máte v plánu navštívit tuto oblast, je důležité připravit se na horké podnebí. Egypt má tropické a suché podnebí, takže je dobré si vzít lehké oblečení, přinést dostatek sluneční ochrany a dostatek vody. Zeptejte se svého cestovního průvodce na nejlepší časy návštěvy, protože v létě mohou teploty dosahovat extrémních hodnot.

Pokud jste milovníkem historie a kultury, návštěva Egypta a oblasti Gíza je nezapomenutelný zážitek. Procházka okolo Velké pyramidy Cheopse a Sfingy vás přenese do minulosti a ukáže vám neuvěřitelný kontext, ve kterém tyto památky vznikly. Egypt je země s bohatou historií a návštěva této části země je nezbytná pro pochopení jeho kultury a odkazu, který zanechal světu.


Letenka Egypt Giza (včetně pyramid Cheopse a Sfingu)


Egypt je zemí plnou neuvěřitelných historických skvostů, z nichž nejznámější jsou bezesporu pyramidy v Gíze. Tyto monumentální stavby jsou jedny z nejznámějších památek světa a každoročně přitahují tisíce turistů z celého světa.

Pokud se chystáte na návštěvu Egypta a plánujete navštívit pyramidy Cheopse a Sfingu, budete potřebovat letenku do Gízy. Z České republiky lze do Egypta letět z několika letišť, například z pražského Václava Havla, ale také z letišť v Brně, Ostravě či Košicích.

Při výběru letenky se může hodit využít služeb cestovní kanceláře, která vám nejen pomůže najít nejvýhodnější letenky, ale také zajistí vaše ubytování a další cestovní aranžmá. Většinou je možné koupit letenku s rezervací míst v usazení first class, business class nebo economy class.

Po příletu do Egypta se většinou první zastávkou turistů stává Káhira, hlavní město země, odkud je to do Gízy jen krátká cesta. Pyramidy jsou největší atrakcí města a při návštěvě se můžete těšit na úžasné pohledy a nezapomenutelné zážitky.

Pyramidy Cheopse, Chafre a Mykerinose jsou obdivuhodné stavby, které stojí na ploše 16,5 km². Kromě nich se zde nachází také mnoho menších pyramid, chrámů a hrobů. Největší a nejznámější z pyramid je právě ta Cheopsova, která dosahuje výšky 147 metrů a v době svého vzniku byla nejvyšší stavbou na světě. Při návštěvě pyramid byste rozhodně neměli vynechat ani blízkou Sfingu, která se nachází jen pár set metrů daleko.

Sphinx je starověká socha s tělem lva a hlavou faraona a je jedním z největších sochařských děl starověkého Egypta. V minulosti byla socha celá pokryta bílou vápnovou omítkou, ale dnes jsou vidět pouze malé zbytky této omítky. Sfinga má výšku 20 metrů a délku 73 metrů a nachází se přesně před pyramidou Cheopse.

Celkově je návštěva pyramid v Gíze zážitek, který si budete pamatovat po zbytek života. Letenka do Egypta Gízy je pro všechny milovníky historie a starověkých památek nezbytností a rozhodně byste si tuto nádhernou zemi měli oblíbit co nejdříve.


Ubytování Egypt Giza (včetně pyramid Cheopse a Sfingu)


Egypt je země, kterou mnoho lidí spojuje s pyramidami a historickým dědictvím. Jedno z nejpopulárnějších míst, které turisté navštěvují, je Gíza, kde se nachází slavné pyramidy Cheopse a Sfinga. Pro ty, kteří chtějí prozkoumat a zažít jedinečnou atmosféru tohoto místa, je důležité vědět, jaké ubytování je zde dostupné.

K místu jako je Gíza patří luxusní hotely, které nabízejí jak moderní vybavení, tak i historický půvab. Některé hotely leží přímo v blízkosti pyramid, což umožňuje turistům mít úžasný výhled přímo z okna. Tato ubytování obvykle disponují vyhlídkovými terasami, kde můžete sedět a obdivovat krásu pyramid a Sfingy, zejména při západu slunce. Pokud vás láká autentický zážitek, můžete se rozhodnout i pro přespání v poušti a zažít nocní ticho a klid na samotném okraji pyramid.

Pro turisty, kteří preferují menší tradiční hotely, je v Gíze také možnost najít levnější ubytování. Tyto hotely, zpravidla rodinného typu, nabízejí pohodlné pokoje s prostornými postelemi a čistými koupelnami. Mnohé z nich mají také své vlastní restaurace, kde si můžete vychutnat tradiční egyptská jídla a poznat místní gastronomii.

Důležité je také zmínit, že Gíza není pouze známá pyramidami, ale je zde i řada dalších zajímavých míst, která stojí za návštěvu. Mezi ně patří například Muzeum skadových lodí, kde si můžete prohlédnout historické egyptské lodě pocházející z doby faraonů. Další příležitostí je návštěva Cheopsovy lodě, která byla nalezena v blízkosti pyramidy a je považována za jeden z nejcennějších artefaktů egyptské historie.

V neposlední řadě, nezapomeňte zařadit do vašeho programu prohlídku Sfingy. Tato ikonická socha s lidskou hlavou a lvím tělem je obklopena řadou teorií a legend. Ať už máte zájem o egyptskou historii, nebo jste jen obdivovatelé architektury, návštěva této památky je něčím, co byste neměli vynechat.

Celkově lze říci, že Gíza nabízí širokou škálu ubytování přizpůsobeného různým potřebám. Ať už si zvolíte luxusní hotel s výhledem na pyramidy nebo tradiční rodinný hotel, určitě si užijete nezapomenutelnou dovolenou v Egyptě. Nejlepší čas na návštěvu Gízy je v období jarního a podzimního přechodu, kdy je počasí příjemné a dostatečná turistická infrastruktura je k dispozici.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Giza (včetně pyramid Cheopse a Sfingu)


Dotazy a odpovědi o Egyptě Giza a pyramidách Cheopse a Sfingu:

1. Kde se nachází Giza v Egyptě?
Giza se nachází na západním okraji Káhiry, hlavního města Egypta.

2. Co jsou Gízské pyramidy?
Gízské pyramidy jsou starobylé pyramidové komplexy, které byly postaveny jako poslední z sedmi divů světa. Nejvýznamnější jsou pyramidy Cheopse, Chefrénova a Mykerinose.

3. Co je to Velká pyramida Cheopse?
Velká pyramida Cheopse je největší a nejznámější ze tří hlavních pyramid v Gíze. Byla postavena jako hrobka faraona Cheopse a je považována za jednu z nejvýznamnějších staveb v lidské historii.

4. Jaká je výška Velké pyramidy Cheopse?
Výška Velké pyramidy Cheopse je přibližně 146,6 metrů.

5. Jak byly pyramidy postaveny?
Postup výstavby pyramid není zcela jasný, ale předpokládá se, že se používala obrovská síla lidské pracovní síly a systémy ramp.

6. Co je to Sfinga?
Sfinga je socha nacházející se v blízkosti Gízských pyramid. Má lidskou hlavu a leví tělo a bývá spojována s faraonem Chephrenem.

7. Jaká je výška Sfingy?
Sfinga měří přibližně 20 metrů výšky a 73 metrů na délku.

8. Jaké je stáří Gízských pyramid?
Gízské pyramidy byly postaveny přibližně před 4 500 lety v období Staré říše.

9. Jsou pyramidy přístupné veřejnosti?
Ano, pyramidy a Sfinga jsou přístupné veřejnosti. Turisté mohou navštívit Velkou pyramidu Cheopse, menší pyramidy a také procházet kolem Sfingy.

10. Existuje výhled z Velké pyramidy?
Vnitřek Velké pyramidy je přístupný turistům a lze se dostat dovnitř jejích chodeb a komor. Nicméně, výhled z vrcholu pyramidy není k dispozici pro veřejnost z bezpečnostních důvodů.


Počasí Egypt Giza (včetně pyramid Cheopse a Sfingu)


Egypt, země pyramid a tajemství, si zachovává své exotické kouzlo díky svému rozmanitému a teplému podnebí. Představme si, jaké je počasí v jednom z nejslavnějších míst Egypta - v Gíze, domově pyramidy Cheopse a Sfingy.

Gíza leží nedaleko od egyptského hlavního města Káhiry a je známá svým bohatým historickým dědictvím, které se skládá z ohromujících starověkých pyramid a monumentů. Když se podíváme na počasí v této oblasti, je důležité si uvědomit, že Egypt je převážně pouštní zemí, která má typické horké podnebí.

Jaro (březen až květen) a podzim (září až listopad) jsou obdobím, kdy je počasí v Gíze poměrně příjemné. Teploty se pohybují kolem 25-30 °C, což je ideální pro prohlídky pyramid a dalších historických památek. Slunce svítí celý den a je velmi málo srážek. Tato období jsou proto považována za nejlepší dobu návštěvy, aby se návštěvníci vyhnuli extrémnímu horku egyptského léta.

Letní měsíce (červenec až srpen) jsou ve Gíze extrémně horké. Denní teploty mohou stoupat až k 40 °C a je zde vysoká vlhkost vzduchu. To znamená, že přímé sluneční světlo může být velmi intenzivní a vyčerpávající. Pokud plánujete návštěvu Gízy v létě, je důležité se připravit na horké a suché podmínky a chránit se před sluncem.

V zimě (prosinec až únor) jsou teploty v Gíze stále relativně teplé, ale mohou být nepředvídatelné. Denní teploty se obvykle pohybují kolem 20-25 °C, ale může nastat i chladnější období, kdy se teploty sníží na 10-15 °C. Nacházíme se v poušti, takže i v zimě se slunce poměrně často objevuje na obloze.

Co se týče srážek, Egypt je znám jako suchá země. Srážky jsou vzácné, zejména v létě, kdy se prakticky nevyskytují žádné deště. V zimě je však možné občasné přeháňky, což je pro místní velká událost.

Když navštívíte Gízu a její slavné pyramidy, je nezbytné brát v úvahu počasí. Nezapomeňte si vzít ochranné sluneční brýle, pokrývku hlavy a dostatek vody, abyste se vyhnuli přehřátí a úpalu. I když je v oblasti poskytována stínění, je dobré si být vědom rizik přílišného vystavení slunečnímu záření.

Celkově vzato, Gíza nabízí velmi teplé počasí po většinu roku s horkými letními měsíci a příjemnými jarními a podzimními obdobími. S ohromujícími pyramidami Cheopse a Sfingy jako kulisu se návštěva Gízy stává nezapomenutelným zážitkem.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky