Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Egypt Hurghada El Dahar

Ubytování Egypt Hurghada El Dahar


Egypt je země plná historických památek a krásných turistických destinací, včetně hurghadského El Dahar. Toto místo je pro turisty z celého světa oblíbené díky jeho překrásnému pobřeží Rudého moře, ale také díky vynikajícím ubytovacím možnostem.

V El Dahar se nachází několik hotelů a resortů, které nabízejí svým hostům pohodlné a luxusní ubytování. Tyto hotely jsou navrženy tak, aby splňovaly potřeby každého hosta. Mnoho z nich nabízí privátní pláže, bazény, restaurace s výhledem na moře, wellness centra a další prvotřídní služby, které udělají z Vašeho pobytu naprosto dokonalý zážitek.

Ceny ubytování v El Dahar se liší v závislosti na tom, jaký typ hotelu si zvolíte a v jaké sezóně se chystáte navštívit Egypt. Obecně platí, že zde najdete mnoho možností pro všechny rozpočty. Pokud hledáte levnější ubytování, tak najdete i hostely a apartmány pro nižší rozpočet. Pokud se rozhodnete pro skutečný luxus, tak je v této oblasti mnoho pěti-hvězdičkových hotelů a resortů, které splňují nejvyšší standardy.

Jedním z nejkrásnějších hotelů v El Dahar je Kempinski Hotel Soma Bay. Tento hotel se nachází v krásné zahradě blízko pláže a nabízí prvotřídní služby a prvotřídní jídlo. V hotelu se nachází golfové hřiště, wellness centrum a mnoho různých aktivit, jako například šnorchlování a potápění.

Dalším velice populárním hotelem v oblasti El Dahar je Hotel Mercure Hurghada. Tento hotel se nachází přímo na pláži a nabízí prostorné pokoje s nádherným výhledem. Hotel disponuje několika restauracemi, bary a bazény, ale také mnoho aktivity a zábavu pro celou rodinu.

Celkově, Hurghada El Dahar je fantastické místo k návštěvě pro ty, kteří chtějí zažít nezapomenutelnou dovolenou v Egyptě. I když pobyt v této oblasti je cenově dostupný, rozhodně si můžete dopřát celodenní zážitek z první ruky z toho, co Hurghada El Dahar nabízí. Pokud přemýšlíte nad tím, kam na svou další dovolenou jet, Hurghada by měla být Vaší volbou.


Dovolená Egypt Hurghada El Dahar


Hurghada je oblíbená dovolenková destinace nacházející se na východním pobřeží Egypta. Konkrétně v historické části Hurghady, známé jako El Dahar, můžete zažít autentický egyptský život a poznat místní kulturu.

El Dahar je považováno za srdce Hurghady, plné úzkých uliček, tržišť a historických památek. Tento starobylý obchodní distrikt je ideálním místem pro ty, kteří chtějí zažít něco víc než jen plážovou dovolenou. Při procházce uličkami El Dahar můžete objevovat různé tradiční suvenýry, egyptské řemeslné výrobky a typické potraviny.

Je zde také možnost navštívit tržiště, kde můžete negociovat a nakoupit autentické egyptské produkty, jako jsou orientální koberce, vonné oleje, kožené výrobky, šperky a mnoho dalšího. Místní obyvatelé jsou přátelští a ochotní vám pomoci najít ten správný dárek pro své blízké.

El Dahar je také domovem k významným historickým památkám, jako je bazilika svatého Antonína, starověký chrám, který je považován za jedno z nejvýznamnějších křesťanských míst v Egyptě. Tento chrám se nachází ve středu města a jeho výstavba byla dokončena v roce 1914. Pokud jste historicky založení, určitě byste si neměli nechat ujít tuto důležitou památku.

Další zajímavou destinací v El Dahar je Místní muzeum Hurghada. Zde můžete objevit historii regionu, archeologické předměty a zjistit více o starověkém životě Egypťanů. Muzeum je malé, ale nabízí mnoho informací o minulosti této oblasti.

V El Dahar nechybí ani mnoho restaurací a kaváren, kde si můžete vychutnat tradiční egyptskou kuchyni. Můžete ochutnat například kousky křupavého egyptského chleba, pikantní falafel, lahodnou tajinu nebo proslulý egyptský čaj. Pro milovníky ryb je také v blízkosti tržiště mnoho restaurací, které nabízejí čerstvé mořské plody přímo z Rudého moře.

Přestože Hurghada je známá především svými úžasnými plážemi a nabídkou vodních sportů, návštěva El Dahar vám umožní poznat místní život a získat pohled na tradiční egyptskou kulturu. Pokud hledáte dovolenou, která kombinuje relaxaci na pláži s kulturním zážitkem, pak je Hurghada El Dahar ideálním místem pro vás.


Letenka Egypt Hurghada El Dahar


Hurghada, tradiční rybářské město egyptského pobřeží Rudého moře, je dnes jednou z nejpopulárnějších turistických destinací na světě. Hlavní zajímavostí této oblasti je městská část El Dahar, která nabízí návštěvníkům jedinečný pohled na autentický egyptský život.

Přestože je Hurghada známa svými malebnými plážemi, exotickými korálovými útesy a luxusními letovisky, mnoho turistů často přehlíží El Dahar, což je škoda. Tato čtvrť se nachází ve staré části města a je domovem pro místní obyvatele, kteří se zabývají tradičními řemesly, jako je tkaní, výroba šperků a prodej tradičních suvenýrů.

El Dahar si uchovala svou tradiční atmosféru a při procházce tímto malebným městem budete mít pocit, že se vrátíte v čase. Můžete se procházet úzkými uličkami plnými tradičních domečků a obchodů s barevnými zbožím. Místní tržnice jsou také velmi živé, a tak si můžete zakoupit čerstvé ovoce, koření, suvenýry nebo tradiční egyptské potraviny.

Jednou z nejznámějších atrakcí v El Dahar je trh El Dahar Souq, který je centrem místního obchodu. Zde si můžete prohlédnout širokou škálu zboží, jako jsou ručně vyrobené šperky, kartony, koberce, keramika a koření. Je to skvělé místo pro ty, kteří chtějí nakoupit autentické suvenýry a zároveň zažít opravdovou egyptskou atmosféru.

El Dahar je také domovem koptské katedrály svatého Josefa, která je považována za jednu z nejstarších koptských katolických katedrál na světě. Je to nádherná stavba s bohatě zdobenými stropy a freskami, které dokumentují křesťanskou historii Egypta.

Pokud se rozhodnete strávit nějaký čas v El Dahar, určitě nevynechejte místní restaurace a kavárny, kde si můžete vychutnat autentickou egyptskou kuchyni. Nabízejí široký výběr čerstvých mořských plodů, grilovaného masa a typických egyptských dezertů a čajů.

Nejlepší způsob, jak se dostat do El Dahar, je cestovat letadlem do Hurghady. Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí letenky do této destinace, což usnadňuje návštěvu této úchvatné části města i pro turisty, kteří pobývají v jiných částech Hurghady.

El Dahar je skutečným skvostem v Hurghadě a určitě stojí za návštěvu. Pokud hledáte autentický egyptský zážitek a chcete se ponořit do místní kultury, neváhejte si rezervovat letenku do Egypta a oblasti Hurghady a vydejte se do El Dahar, kde vás čeká úchvatná směs moderního a tradičního Egypta.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Hurghada El Dahar


1. Jak se dostanu z letiště Hurghada do El Dahar?
- Nejjednodušším způsobem je využití taxi služby, která je k dispozici přímo u letištního terminálu. Cesta trvá přibližně 25 minut. Alternativně můžete také využít místní autobusovou dopravu.

2. Jaké jsou nejlepší pláže v El Dahar?
- El Dahar je především historická část Hurghady a nepatří zde klasické pláže. Nicméně poblíž se nachází oblíbená pláž El Mashrabiya Beach, která nabízí písečnou pláž, slunečníky a lehátka.

3. Kdy je nejvhodnější doba pro návštěvu El Dahar?
- Egypt a Hurghada obecně mají horké a suché klima, takže nejlepší doba pro návštěvu je v období od října do května, kdy teploty jsou příjemnější a nejjistější je vyhnout se horkému létu.

4. Jaké památky bych měl navštívit v El Dahar?
- V El Dahar se nachází mnoho historických památek, jako například koptská katedrála sv. Šenuda, mešita El Mina nebo tradiční egyptská tržnice.

5. Kde se dá nejlépe nakoupit v El Dahar?
- V El Dahar najdete mnoho malých obchodů a tržnic, kde můžete nakoupit tradiční egyptské suvenýry, jako jsou například koření, šperky a textilní výrobky. Oblíbené nákupní centrum je také Souk El Dahar.

6. Existují v El Dahar kavárny a restaurace?
- Ano, v El Dahar naleznete různé kavárny a restaurace, ve kterých si můžete vychutnat egyptskou kuchyni. Zde najdete i restaurace s mezinárodní kuchyní. Doporučujeme vyzkoušet tradiční egyptskou meze (mezze) a kávu.

7. Jaké vyhlídky bychom měli vidět v El Dahar?
- Pro panoramatický výhled na El Dahar a výhled na Hurghadu doporučujeme navštívit bývalý kopcovitý hrad El Dahar, který nabízí nádherný výhled na okolí.

8. Jaká doprava je v El Dahar dostupná?
- V El Dahar je doprava zajištěna zejména pomocí taxíků a místních autobusů. Alternativně si také můžete pronajmout auto nebo využít služeb místních dopravních společností.

9. Jaká je cena za taxi z El Dahar do dalších částí Hurghady?
- Cena taxi se může lišit v závislosti na vzdálenosti a domluvě s řidičem. Doporučuje se předem vyjednat cenu, nebo využít licencovanou taxislužbu.

10. Jaké jsou další atrakce v okolí El Dahar?
- V blízkém okolí El Dahar se nachází mnoho dalších atrakcí, jako je například oblíbený vodní park Jungle Aqua Park, chrám Karnak nebo ostrov Giftun, který je ideálním místem pro potápění a šnorchlování.


Počasí Egypt Hurghada El Dahar


Hurghada, jedno z nejoblíbenějších turistických letovisek v Egyptě, je známé svým slunečným a teplým počasím po většinu roku. Turisté z celého světa sem přijíždějí za nádhernými plážemi, křišťálově čistým mořem a bohatým podmořským životem. Letovisko Hurghada se rozkládá na východním pobřeží Rudého moře a jehož výhled na červené hory a poušť je opravdu ohromující.

Hurghada se může pyšnit slunečnými dny téměř po celý rok. Průměrná teplota se pohybuje kolem 30 stupňů Celsia během letních měsíců, ale může dosahovat až 40 stupňů. V zimě jsou teploty mírnější, kolem 20 stupňů Celsia. Je třeba si uvědomit, že voda v Rudém moři zůstává teplá po celý rok díky slunečnímu záření, což dělá z Hurghady ideální místo k potápění a šnorchlování.

Co se týče srážek, Hurghada je suché a deštivé dny jsou zde vzácností. V průměru zde spadne jen kolem 1-2 dní deště za rok. To znamená, že turisté se nemusí bát o své plány na příjemný den strávený na pláži.

Pokud se výlet do Egypta plánuje během letních měsíců, je třeba pamatovat na to, že teploty mohou být opravdu vysoké. Je důležité být dobře připraven a chránit se před slunečním zářením. Doporučuje se nosit lehké a vzdušné oblečení, široké klobouky, sluneční brýle a opalovací krémy s vysokým faktorem ochrany. Pitný režim by také měl být dostatečný pro udržení hydratace a minimalizaci rizika úžehu.

Hurghada nabízí turistům mnoho dalších atraktivit mimo sluneční koupání a lenošení na pláži. Například mohou navštívit oblíbený trh El Dahar, který je známý svou autentickou egyptskou atmosférou a nabídkou místních suvenýrů. Zde lze zakoupit tradiční šperky, keramiku, koření a mnoho dalšího. Také zde naleznete místní restaurace, které nabízejí tradiční egyptská jídla a pokrmy.

Celkově vzato, Hurghada je ideálním místem k návštěvě, pokud si přejete slunečnou dovolenou s krásnými plážemi a mnoha aktivitami, které si můžete vychutnat. Buďte si však vědomi extrémních teplot a nezapomeňte se chránit před slunečním zářením. S takovým počasím nemůžete udělat chybu a váš pobyt v tomto úchvatném letovisku bude nezapomenutelný.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky