Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Egypt Taba

Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Taba


1. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Taby v Egyptě?
Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu Taby je v zimních měsících (listopad až březen), kdy jsou teploty mírnější a příjemné. V létě mohou být teploty příliš vysoké.

2. Jaká je doporučená délka pobytu v Tabe?
Odpověď: Doporučená délka pobytu v Tabe je přibližně 3 až 5 dní. Během této doby si můžete vychutnat pláže, potápění a další atrakce.

3. Jaké jsou nejlepší pláže v Tabe?
Odpověď: Mezi nejlepší pláže v Tabe patří pláži Cove Beach a Mango Beach. Oba jsou ideální pro relaxaci, slunění a koupání.

4. Má Taba nějaké historické památky?
Odpověď: Ano, Taba má několik historických památek, včetně Taba Castle (Tabačka) a Saladinova pevnost. Tyto památky poskytují návštěvníkům příležitost pro zkoumání historie a architektury oblasti.

5. Jaké aktivity lze v Tabe podniknout?
Odpověď: V Tabe lze podniknout řadu aktivit, jako je potápění, šnorchlování, plavání s delfíny, safari do pouště a návštěva koralového ostrova Tiran. Existují také možnosti golfového hřiště a wellness center.

6. Jaká je místní měna v Tabe?
Odpověď: Místní měnou v Tabe je egyptská libra (EGP). Je vhodné mít dostatek hotovosti, protože ne všechna místa přijímají platební karty.

7. Potřebuji vízum pro vstup do Taby?
Odpověď: Ano, většina návštěvníků potřebuje vízum pro vstup do Egypta, včetně Taby. Můžete si vízum zařídit při příletu na letišti, nebo ho získat předem ve své zemi.

8. Jaké jsou možnosti dopravy v Tabe?
Odpověď: V Tabe je k dispozici veřejná doprava, jako jsou taxíky a autobusy. Existují také možnosti pronájmu automobilu nebo organizování transferu s cestovní agenturou.

9. Je bezpečné cestovat do Taby?
Odpověď: Ano, Taba je považována za bezpečné místo pro cestování. Nicméně je vždy dobré být obezřetný a dodržovat základní bezpečnostní opatření, jako například sledovat své cennosti a vyhýbat se osamoceným a neosvětleným oblastem v noci.

10. Jaké jsou tradiční jídla v Tabe?
Odpověď: Mezi tradiční jídla v Tabe patří grilované ryby a mořské plody, kuskus, falafel a hummus. Kromě toho si můžete vychutnat i tradiční egyptskou kávu a čaj.


Letenka Egypt Taba


Plánujete prázdniny v Egyptě? Pokud ano, potom byste mohli zvážit nákup letenky do destinace Taba. Taba, což je malé město na pobřeží Rudého moře, nabízí krásné pláže, klidné okolí a přátelské obyvatele. V tomto článku se podíváme na to, proč se rozhodnout pro nákup letenky do Taby a co tam můžete vidět a dělat.

Důvody, proč si koupit letenku do Taby

1. Krásná pobřeží

Taba je načerpána z magické krásy Rudého moře, což je jedno z nejkrásnějších moří na světě. Pobřeží Taby nabízí jedinečné množství korálových útesů a různorodé druhy ryb, které si můžete prohlédnout s potápěčským průvodcem, který vám poskytne sponzorovanou scénu.

2. Místo pro relaxaci

Udělejte si přestávku od náročného stresu běžného života a prožijte relaxaci, kterou nabízí Tabu. Můžete si užít slunce, vítr a mořskou vodu v pohodlných lehátkách. Mnoho hotelů nabízí také spa a masáže, které Vám uvolní tělo i mysl.

3. Historické a kulturní památky

Egypt je zemí plnou historie a kultury a Taba není výjimkou. Nemůžete navštívit Egypt, aniž byste viděli staré egyptské památky a vestavby. Na horách se nachází klášter sv. Kateřiny, který je jednou z nejpopulárnějších turistických atrakcí. Pokud se chcete podívat na starověké památky, navštivte chrám kultu Son Gutu a Hathoru.

4. Divoká zvěř

V případě, že jste milovníkem přírody, budete v Tabe naprosto nadšeni. Kromě našich dobrých přátel z podmořské říše můžete vidět a navštívit i parky, kde žije několik druhů bizonů a jelenů. Můžete také navštívit neuvěřitelné písečné duny pouště Sinai, které nabízejí skutečně jedinečné pocity.

Taba je skutečně krásné místo na dovolenou. Pokud si chcete užít klid a krásné okolí Rudého moře, nemůžete udělat chybu, pokud si koupíte letenku do Taby. Toto krásné město nabízí vše, co si můžete přát na dovolené - od klidných pláží, po napínavé adventury a romantiku na poušti.

Zakupte si letenku do Taby ještě dnes a užijte si výjimečnou dovolenou, která vám nabídne unikátní zážitky a nezapomenutelnou dovolenou.


Počasí Egypt Taba


Egypt Taba je překrásné místo na jihozápadním pobřeží Sinajského poloostrova. Jeho jedinečná poloha nabízí návštěvníkům nejen nádherné panoramatické výhledy na Rudé moře, ale také perfektní podmínky pro koupání, potápění a další vodní aktivity.

Taba je známá svým teplým a slunečným počasím po většinu roku. Tato oblast Egypta se nachází v poušti, což znamená, že zde panuje typicky suché a horké klima. Průměrná teplota se pohybuje kolem příjemných 30 stupňů Celsia během celého roku. V létě mohou teploty stoupat až na 40 stupňů Celsia, což poskytuje ideální podmínky pro milovníky slunečních koupelí. Na druhou stranu, v zimě se teploty pohybují kolem 20 stupňů Celsia, což je stále velmi příjemné pro odpočinek na pláži.

Další výhodou počasí v Tabě je nízká vlhkost vzduchu. Díky tomu je koupání ve slané vodě moře ještě příjemnější a osvěžující. Místními oblíbeným časem pro koupání a potápění je samozřejmě léto, kdy je možné zažít teplé vody Rudého moře a pozorovat zdejší korálové útesy plné života. Pokud se chcete vyhnout většímu počtu turistů, doporučuje se navštívit Taba na jaře nebo na podzim. Během těchto sezón se počasí stále ještě drží na příjemné teplotě a můžete si v klidu užívat krásy této oblasti.

Taba je také proslulá svými úchvatnými západy slunce a výjimečnými panoramatickými výhledy na horu Sinai. Pokud jste milovníkem fotografie, neměli byste si promeškat šanci zachytit nádherné scenérie a unikátní atmosféru tohoto místa.

Vzhledem k výše uvedeným přírodním podmínkám a krásnému počasí je Egypt Taba ideálním cílem pro dovolenou plnou relaxace, příležitosti pro potápění, koupání a poznávání místní kultury. Kombinace slunečního počasí, teplého moře a úžasných výhledů nabízí nezapomenutelný zážitek pro každého, kdo se sem vydá.

Výlet do Taby vám umožní uniknout od každodenního shonu a vychutnat si klid a pohodu. Chcete-li si užít dechberoucí výhledy, získat nové zážitky a načerpat energii, neváhejte navštívit Egypt Taba a vychutnat si jeho příjemné počasí.


Dovolená Egypt Taba


Egypt je jednou z nejpopulárnějších destinací pro dovolenou mezi turisty z celého světa. A mezi těmito půvabnými egyptskými místy, těší se velké oblibě Taba.

Taba se nachází na severu Sinajského poloostrova a nabízí návštěvníkům nádherné bílé písečné pláže, tyrkysové moře a nádherný výhled na pohoří Hagar. Je to ideální místo pro ty, kteří hledají relaxaci, ale také pro dobrodruhy a milovníky vodních sportů.

Taba leží poblíž hranice s Izraelem a Jordánskem, což poskytuje výbornou možnost pro exkurze a poznávání okolního regionu. Mnoho turistů se vydává na krátkou cestu do nedaleké Petry, která je jedním z nejvýznamnějších archeologických nalezišť na světě. Petra je známá hlavně svými skalními hrobkami a nádhernou architekturou vytesanou přímo ve skále.

Taba je také oblíbená pro své vynikající podmínky pro potápění a šnorchlování. Pod vodou můžete obdivovat úžasné korálové útesy a různé druhy tropických ryb. Pokud jste začátečník, můžete se přihlásit na kurzy potápění, které jsou k dispozici ve městě.

Další zajímavou atrakcí v Taba je kázání hora, která se nachází v centru města. Na vrcholu hory je malá kaple, která poskytuje úchvatný výhled na okolní krajinu a město. Při výstupu na horu můžete obdivovat krásnou přírodu, zastavit se na pikniku nebo si jen užít klid a pohodu tohoto místa.

V Taba není nedostatek luxusních resortů a hotelů, které nabízejí prvotřídní ubytování a vybavení. Na většině pláží jsou k dispozici lehátka a slunečníky, a hosté se mohou těšit na vynikající služby a gurmánské pochoutky v hotelových restauracích. Pokud chcete zažít autentickou egyptskou kulturu a kuchyni, můžete také navštívit místní trh a ochutnat místní speciality.

Pokud plánujete dovolenou v Egyptě, určitě byste měli zvážit Taba jako jednu z možností. Jeho krásné pláže, úžasné podvodní scenérie a bohatá historie nabízejí skvělý zážitek pro každého cestovatele. Ať už jste milovníkem dobrodružství nebo relaxace na pláži, Taba vám zaručeně poskytne nezapomenutelnou dovolenou.


Ubytování Egypt Taba


Egypt Taba je jedno z nejoblíbenějších turistických míst v Egyptě. Nachází se na jižním konci Sinajského poloostrova, nedaleko hranic s Izraelem. Tato oblast je známá svými nádhernými plážemi, teplým Středozemním mořem a velkým množstvím historických památek.

Taba je oblíbená destinace mezi milovníky potápění. Pod hladinou Středozemního moře se nachází úchvatné korálové útesy a úžasný podvodní svět. Zážitkem je i potápění v Ras Muhammad Marine Park, který je pro svou bohatou faunu a flóru známý po celém světě. Pro ty, kteří není chtějí potápět, je také k dispozici skvělé šnorchlování.

Další turistickou atrakcí v Taba je návštěva skalnatého hradu Saladin Castle. Tento historický hrad nabízí úchvatné výhledy na okolní krajinu. Je zde také muzeum, kde si návštěvníci mohou prohlédnout různé archeologické nálezy a dozvědět se více o historii této oblasti.

Pro ty, kteří hledají odpočinek a relaxaci, je tu mnoho luxusních rezortů a hotelů. Tyto zařízení nabízejí širokou škálu služeb a aktivit, včetně wellness center, bazénů, golfových hřišť a tenisových kurtů. Po celém pobřeží se také nachází různé restaurace a kavárny, kde si můžete vychutnat místní speciality.

Kromě plážových aktivit a historických památek je Taba také výchozím bodem pro výlety do blízkých turistických destinací. Například, můžete navštívit přírodní rezervaci Colored Canyon, kde se můžete procházet mezi strmými skalami různých barev. Další možností je výlet do národního parku Nabq, který je domovem pro mnoho ohrožených druhů rostlin a živočichů.

Taba je také známá svou pohostinností a vstřícností místních obyvatel. Turisté mohou zažít autentickou egyptskou kulturu a tradice prostřednictvím různých akcí a festivalů, které se zde konají. Kromě toho je zde možnost nakoupit tradiční egyptské výrobky, jako jsou keramika, textilie, koření a velké množství dalších suvenýrů.

Celkově řečeno, Taba je ideální destinací pro ty, kteří si přejí spojit dovolenou u moře s poznáváním historie a kulturou. Díky své krásné přírodě, bohatému podmořskému světu a pohostinnosti místních obyvatel je toto místo skutečně jedinečným zážitkem.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky