Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Etiopie Abijatta-Shalla National Park

Dovolená Etiopie Abijatta-Shalla National Park


Etiopie je jednou z nejvíce fascinujících a neobjevených turistických destinací na světě. Tato země je bohatá na přírodní krásy a kulturu, které lákají cestovatele ze všech koutů světa. Jedním z unikátních míst, které byste měli navštívit během svého pobytu v zemi, je národní park Abijatta-Shalla.

Abijatta-Shalla je jedním z nejstarších národních parků v Etiopii a byl založen v roce 1970. Nachází se na východním pobřeží jezera Abijatta a jezera Shalla, která jsou jednou z nejvíce slaných vodních ploch na světě. Park se rozkládá na rozloze více než 887 kilometrů čtverečních a nabízí návštěvníkům příležitost prozkoumat rozmanité ekosystémy, od slaných jezer po savany a horské vrcholky.

Hlavní atrakcí parku je neuvěřitelně bohaté zvířectvo. Abijatta-Shalla je domovem mnoha ohrožených druhů, včetně nilského koně, který je také národním symbolem Etiopie. V parku žije také více než 300 druhů ptáků, což z něj činí jedno z nejlepších míst pro ornitology z celého světa. Mezi dalšími zvířaty, která můžete spatřit, patří pakov a různé druhy antilop.

Národní park Abijatta-Shalla není jen rájem pro milovníky zvířat, ale také pro ty, kteří si chtějí užít přírodu a outdoorové aktivity. V parku je možnost pěší turistiky, kde budete mít příležitost obdivovat krásu okolní krajiny a pozorovat divoká zvířata ve svém přirozeném prostředí. Místní průvodci vám také mohou ukázat místa, kde žijí vzácní ptáci a jiné zvířecí druhy.

Pokud hledáte ještě větší dobrodružství, můžete si také pronajmout kayak a projet se po jezeře Abijatta nebo Shalla. Tyto slané vodní plochy jsou také ideálním místem pro obdivování úchvatných výhledů a zachycení nezapomenutelných fotografií.

Kromě toho, že je Abijatta-Shalla přírodním zázemím, park má také kulturní význam pro etiopský lid. V okolních vesnicích se často konají tradiční tance a festivaly, kde se můžete seznámit s místními obyvateli a jejich způsobem života.

Pokud plánujete navštívit Etiopii, nezapomeňte si zařadit do svého itineráře národní park Abijatta-Shalla. Toto jedinečné místo vás ohromí svou krásou a bohatou biodiverzitou. Připravte se na nezapomenutelnou dovolenou plnou dobrodružství a objevování nových horizontů.


Nejčastější dotazy a odpovědi Etiopie Abijatta-Shalla National Park


1. Jak se dostat do Abijatta-Shalla National Park?
- Abijatta-Shalla National Park se nachází asi 200 km jižně od Addis Abeby, hlavního města Etiopie. Nejbližším letištěm je Letiště Hawassa, odkud můžete pokračovat autem nebo veřejnou dopravou.

2. Kolik stojí vstup do parku?
- Vstupné do Abijatta-Shalla National Park je obvykle kolem 100 etiopských birrů (asi 2,5 USD) pro zahraniční turisty.

3. Jaké aktivity mohu v parku podniknout?
- V parku si můžete vychutnat pěší túru, pozorování ptáků, safari nebo piknikování u jezera.

4. Jaká fauna a flora se v parku vyskytuje?
- Park je domovem pro různé druhy zvířat, včetně zebu, antilop, zraně, gazely a mnoho dalších. Na jezeru najdete také obrovská hejna plameňáků. Flora parku zahrnuje mnoho endemických rostlin a stromů.

5. Můžu se v parku ubytovat?
- Ano, v parku je možné si pronajmout kemp, kde si můžete postavit stan nebo si pronajmout chatku.

6. Je potřeba se chystat na nějaké speciální přípravy nebo preventivní opatření?
- Doporučuje se přinést dostatek pitné vody, opalovací krém a repelent proti hmyzu. Je také vhodné mít oblečení vhodné do přírody a boty pro pěší túry.

7. Jsou v parku k dispozici průvodci?
- Ano, v parku jsou dostupní průvodci, kteří vám mohou poskytnout informace o fauně, floře a historii parku.

8. Jak dlouho by měla trvat návštěva parku?
- Pokud chcete prozkoumat park důkladně, doporučuje se zůstat minimálně 1-2 dny.

9. Existují ve parku také občerstvení a toalety?
- Park má několik občerstvení a veřejné toalety k dispozici pro návštěvníky.

10. Může se mi vyplatit si najmout průvodce?
- Ano, najmutí průvodce může být velmi užitečné, zejména pokud se chcete zaměřit na specifické druhy zvířat a rostlin. Průvodci mají hluboké znalosti parku a místní kultury.


Počasí Etiopie Abijatta-Shalla National Park


Etiopie je známá svou bohatou biodiverzitou a přírodním bohatstvím. Jedním z nejvýznamnějších a nejkrásnějších národních parků v zemi je Abijatta-Shalla National Park. Tento park se nachází v centrální Etiopii, asi 200 km jižně od hlavního města Addis Abeby. Jeho rozloha činí přibližně 887 čtverečních kilometrů a je jedním z největších národních parků v zemi.

Přírodní scenérie v Abijatta-Shalla National Park je prostě dech beroucí. Park se rozkládá na břehu Jezera Abijatta a Jezera Shalla. Jezero Abijatta je slané jezero, které je domovem mnoha druhů volně žijících ptáků, včetně plameňáků. Jezero Shalla na druhou stranu je sladkovodní a je nejhlubším jezerem v Etiopii. Oba rybníky jsou přírodními rezervacemi a patří k nejdůležitějším místům pro ptáky v Africe.

Počasí v Abijatta-Shalla National Park je ovlivněno jeho zeměpisnou polohou a nadmořskou výškou. Park se nachází v oblasti vyšší nadmořské výšky, což má za následek mírnější teploty než v nížinách. Průměrná teplota v parku se pohybuje kolem 20 °C, což je poměrně příjemné. V letních měsících mohou teploty stoupat až na 30 °C, zatímco v zimě mohou klesat na 10 °C. Obecně platí, že teploty v parku jsou relativně stabilní a nemění se příliš často.

Jako většina míst v Etiopii, Abijatta-Shalla National Park má dvě výrazné období - deštivé a suché. Deštivé období se obvykle koná od července do září, kdy park dostává velké množství srážek. To má za následek, že park je zelený a plný květů a živočichů. Suché období přichází od října do února a je charakterizováno nízkými srážkami a vyššími teplotami. Během tohoto období se mnoho ptáků a dalších živočichů stahuje k jezerům, aby našlo vodu.

Navštívit Abijatta-Shalla National Park je skvělou příležitostí pro pozorování volně žijících živočichů a prozkoumání přírodních krás Etiopie. Od exotických ptáků, jako jsou plameňáci, po divoké zvířata, jako jsou hyeny a gazely, park nabízí pestrou škálu zvířat a rostlin. Turisté mohou také využít příležitostí k rybaření či pikniku u jezer nebo prostě jen relaxovat a užít si krásy parku.

Celkově vzato, počasí v Abijatta-Shalla National Park je poměrně příjemné a příroda je prostě ohromující. Bez ohledu na to, zda jste milovníkem ptáků, milovníkem přírody nebo jednoduše milovníkem krásných krajin, tento národní park v Etiopii je určitě stojí za návštěvu.


Ubytování Etiopie Abijatta-Shalla National Park


Abijatta-Shalla National Park je jedním z nejvýznamnějších přírodních parků v Etiopii. Nachází se v Oromii a v Jižním národním státě v blízkosti velkých jezer Abijatta a Shalla. Park je domovem mnoha druhů zvířat a rostlin, které jsou jedinečné pro tuto oblast. Aby turisté mohli plně vychutnat všechno, co tento park nabízí, je zde také několik možností ubytování.

První možností je Kemp Abijatta. Tato kempová oblast je ideální pro turisty, kteří si rádi užívají přírodu a mají rádi rustikální zážitky. Kemp je vybaven ložnicemi, které jsou vyrobené ze dřeva a pokryté bavlnou. Stany jsou vybavené pohodlnými postelemi a některé mají i vlastní koupelnu. Kemp také nabízí společné sociální zařízení a venkovní posezení, kde si můžete vychutnat jídlo přímo na zahradě.

Další možností je ubytování v lodži. Abijatta Shalla Lodge je jednou z nejluxusnějších možností ubytování v této oblasti. Lodž se nachází na břehu jezera Shalla a nabízí nádherný výhled na okolní krajinu. V loží jsou k dispozici prostorné a pohodlné pokoje s vlastní koupelnou a vybavením pro kávu a čaj. Zahrnuje také Wi-Fi připojení a restauraci, která podává nejlepší etiopskou kuchyni.

Další možností je jít na vyhlídkový bod. Nachází se na vrcholu kopce v parku a nabízí dechberoucí výhled na okolní jezera a krajinu. Na tomto vyhlídkovém bodě nejsou žádné stany ani pokoje, ale návštěvníci mohou přinést vlastní spací vybavení a přenocovat pod širým nebem. Není to sice tak komfortní jako předchozí možnosti, ale pro některé lidi může být toto nejlepší způsob, jak prožít a sdílet přírodní krásy.

Abijatta-Shalla National Park je opravdu jedinečné místo, které si zaslouží být navštíveno. Bez ohledu na to, jaké ubytování si vyberete, můžete se těšit na skvělé zážitky, jako je pozorování ptáků, procházky okolo jezer a poznávání místní kultury. Ubytování v parku Vám umožní strávit dostatek času v blízkosti přírody a prozkoumat vše, co tento nádherný park nabízí.


Letenka Etiopie Abijatta-Shalla National Park


Abijatta-Shalla National Park: Přírodní poklad Etiopie

Etiopie je africká země bohatá na přírodní krásy a unikátní přírodní rezervace. Jedna z těchto nádherných oblastí je Abijatta-Shalla National Park, která se nachází na jihovýchodě země. Tato rezervace je významným příkladem biodiverzity, kterou Etiopie nabízí.

Abijatta-Shalla National Park byl založen v roce 1970 a je jedním z nejstarších národních parků v Etiopii. Jeho rozloha činí přibližně 887 kilometrů čtverečních a jeho hlavními atrakcemi jsou dvě slaná jezera - jezero Abijatta a jezero Shalla.

Jezero Abijatta je domovem mnoha druhů ptáků a je zvláště uznáváno pro bohatství populace plameňáků, kteří sem migrují každý rok. Plameňáci přitahují návštěvníky z celého světa svými krásnými růžovými peřími a velkolepými tanečními rituály. Je to jedno z nejlepších míst v Etiopii pro pozorování ptáků a je oblíbené mezi ornitology.

Jezero Shalla, na druhé straně, je táhnoucí se hluboké jezero, které je domovem mnoha druhů vodních ptáků a ryb. Je zvláště známé pro své termální prameny, které se nacházejí na jeho pobřeží. Tyto prameny poskytují teplou vodu, což umožňuje vzácným druhům rostlin a živočichů zažít příjemné prostředí.

Park také nabízí příležitosti pro pěší turistiku a horskou turistiku pro dobrodružné návštěvníky. Při procházkách parkem můžete objevit okouzlující scenérie, jako jsou sopky a hory, které obklopují jezera. Také můžete mít možnost spatřit místní zvířata, jako jsou opice, gazely, hyeny a mnoho dalších.

Návštěvníci parku si mohou také užít okolních vesnic a komunit, kde je umístěno mnoho malých vesniček oděných v tradičním etiopském stylu. Zde můžete ochutnat místní kuchyni, jako je injera (tradiční etiopská placka) a káva, která je v Etiopii vysoce ceněna.

Abijatta-Shalla National Park nabízí unikátní přírodní zážitky a je ideálním místem pro milovníky přírody a dobrodružství. Ochutnejte krásy Etiopie a poznávejte její unikátní přírodní poklady ve zdejším přírodním parku.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky