Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Etiopie Awash River Gorge

Počasí Etiopie Awash River Gorge


Etiopie je země, která se nachází na východě Afriky. Je známá svou pestrou kulturou, bohatou historií a překrásnou přírodou. Jedním z nejznámějších přírodních útvarů v Etiopii je Awash River Gorge.

Awash River Gorge je kaňon vytvořený řekou Awash, která protéká tímto územím. Nachází se zhruba 200 kilometrů východně od hlavního města Addis Abeba a měří přibližně 75 kilometrů na délku. Kaňon je obklopen sopečnými horami, které dodávají této lokalitě úžasnou přírodní krásu.

Klima v Awash River Gorge je charakterizováno jako suché a horké. V průběhu roku zde panuje horké podnebí s nízkou vlhkostí vzduchu a vysokými teplotami. Průměrná teplota se pohybuje kolem 30 °C, s teplotami přesahujícími 40 °C v letních měsících.

Srážky jsou v této oblasti minimální a omezené na období dešťů, které se konají od dubna do října. V tomto období je nejvíce srážek, ale stále jsou relativně nízké. V průměru se pohybují mezi 200-300 mm ročně. To znamená, že Awash River Gorge patří mezi suché oblasti, kde je nedostatek vody.

Přestože je klima v oblasti Awash River Gorge poměrně suché, je zde stále možné najít oázy a mokřady, které jsou zdrojem vody pro místní zvířata a rostliny. Awash River Gorge je domovem mnoha druhů zvířat, jako jsou antilopy, zebry, paviáni, krokodýli a šakali. Tato rozmanitost živočichů přitahuje návštěvníky z celého světa, kteří sem přicházejí za zážitky na safari a pozorováním divoké přírody.

Awash River Gorge je také důležitým ekonomickým centrem, protože v okolí řeky Awash jsou zemědělské oblasti, kde se pěstují hlavně bavlna, kukuřice, pšenice a ovoce. Některé zemědělské projekty využívají i zavlažování z řeky Awash, aby zvýšily svou úrodu.

Celkově je tedy klima v Awash River Gorge převážně horké a suché. Je to aridní oblast, kterou však stále obklopuje úžasná příroda a divoká zvěř. Tato lokalita je jedinečná svým geografickým tvarem, který poskytuje možnost prozkoumávání a objevování skrytých pokladů etiopské krajiny.


Dovolená Etiopie Awash River Gorge


Dovolená v Etiopii: Awash River Gorge

Etiopie je fascinující země východní Afriky, která nabízí svým návštěvníkům bohatou historii, úchvatnou přírodu a jedinečné kulturní zážitky. Jedním z nejvíce vyhledávaných míst pro dovolenou v Etiopii je údolí řeky Awash.

Awash River Gorge je úchvatné údolí, které řeka Awash vytvořila svým tokem tisíce let. Nachází se v oblasti Afarské deprese, která je známá svými geologickými formacemi a aktivními sopečnými krátery. To dává návštěvníkům možnost prozkoumat jedinečné geologické útvary a pozorovat přírodní krásy této oblasti.

Národní park Awash River Gorge je domovem mnoha druhů fauny a flóry, které jsou jedinečné pro tuto oblast. Zde se můžete setkat se zvířaty, jako jsou sloni, antilopy, krokodýli, pásovcovití a mnoho dalších. Tento národní park je také známý jako přírodní rezervace pro ohrožené, endemické druhy, jako jsou gelady a oryx černý.

Pro dobrodružné duchy je tu také možnost výletu do afarského údolí, kde se nachází sopka Erta Ale, což je jedna z nejaktivnějších sopek na světě. Tato oblast je známá svým jedinečným sopečným kráterem, který je stále aktivní a hoří již několik desetiletí. Vstoupit do tohoto kráteru a pozorovat lávové jezero je nezapomenutelný zážitek.

Pokud jste spíše milovníkem historie, v tomto regionu najdete také mnoho archeologických nalezišť. Jedno z nejvýznamnějších míst v této oblasti je Lucy's Fossil, která je považována za jednoho z nejstarších předků člověka. Toto naleziště poskytuje návštěvníkům pohled na vývoj lidstva a jeho kořeny.

Dovolená v Awash River Gorge je nejenom o přírodě a archeologii, ale můžete si také vychutnat bohatou kulturu etiopského lidu. Nenechte si ujít návštěvu místních trhů, kde můžete ochutnat tradiční jídla, jako je injera (tradiční aferský chléb), nebo se zúčastnit etiopských tanců a oslav.

Celkově vzato, dovolená v Etiopii v Awash River Gorge nabízí jedinečnou kombinaci neuvěřitelných přírodních scenérií, archeologických pokladů a kulturního bohatství. Bez ohledu na to, jaké jsou vaše zájmy, zde budete mít možnost zažít úžasné dobrodružství a objevovat jedinečnost této tajemné země ve východní Africe.


Letenka Etiopie Awash River Gorge


Etiopie se řadí mezi nejpůsobivější africké destinace, které turistům nabízí celou řadu úchvatných zážitků. Jednou z nejpopulárnějších atrakcí je Awash River Gorge, které se nachází v západní části země.

Awash River Gorge je kaňon, který vznikl říční erozí v oblasti Awash National Park. Jeho délka dosahuje přes 70 km a hloubka místy až 300 metrů. Pro turisty je nejzajímavější částí kaňonu tzv. ”hot springs”, což jsou termální prameny, které se nacházejí přímo v řece.

Turisté mohou strávit celý den koupáním v horkých pramenech a užívat si krásné přírody, kterou Awash National Park nabízí. Park má rozlohu přes 700 km² a je domovem řady druhů zvířat. Kromě slonů, žiraf a dalších savců najdete zde především množství ptáků – více než 450 druhů.

Cesta do Awash River Gorge vede z Addis Abeby – hlavního města Etiopie. Letenky do Addis Abeby si můžete zakoupit u jedné z mnoha leteckých společností, které zajišťují lety do Etiopie, včetně Turkish Airlines nebo Ethiopian Airlines.

Po příletu do Addis Abeby můžete pronajmout auto nebo využít místní taxislužbu a snadno se dostat do oblasti Awash National Park. Doporučujeme si zajistit průvodce, který vás provede překrásnou přírodou oblasti a zároveň zodpoví vaše otázky ohledně zdejší kultury a historie.

Awash River Gorge je proto určitě jedním z klenotů Etiopie, který stojí za to navštívit. Nechte se okouzlit krásnou přírodou, termálními prameny a nespočtem druhů zvířat a ptáků v Awash National Park a zažijte nevšední zážitek plný dobrodružství a odpočinku.


Nejčastější dotazy a odpovědi Etiopie Awash River Gorge


Q: Jaký je nejlepší čas na návštěvu Awash River Gorge?
A: Nejlepší čas na návštěvu je od listopadu do února, kdy jsou teploty mírné a srážky jsou nejníže.

Q: Které zvířata mohu vidět v Awash River Gorge?
A: Mezi zvířaty, která můžete vidět v této oblasti, patří sloni, nilské koně, zebry, buvoly, gazely, paviáni a šakalové.

Q: Jak dlouho trvá cesta z Addis Abeby do Awash River Gorge?
A: Cesta z Addis Abeby do Awash River Gorge trvá asi pět až šest hodin.

Q: Je potřeba si přinést nějaké speciální vybavení pro návštěvu Awash River Gorge?
A: Doporučuje se si přinést kvalitní boty na turistiku, sluneční brýle, klobouk nebo čepici a dostatečné množství vody.

Q: Je v Awash River Gorge bezpečno cestovat?
A: Obecně je v této oblasti bezpečno cestovat, ale je stále dobré být obezřetný a dodržovat základní bezpečnostní opatření.


Ubytování Etiopie Awash River Gorge


Etiopie je země plná ohromujících přírodních krás a fascinující historie. Jedno z nejvýraznějších míst, jež stojí za návštěvu, je kaňon řeky Awash. Toto místo nabízí nádhernou krajinu a je domovem mnoha druhů zvířat, což ho činí ideálním pro milovníky přírody a dobrodružství.

Kaňon řeky Awash se nachází zhruba 200 kilometrů východně od etiopského hlavního města Addis Abeba. Tento úžasný přírodní útvar se rozkládá na ploše více než 900 km² a nabízí nádherné výhledy na divokou řeku a okolní skalnaté kopce. Kaňon je jedním z nejhlubších v Etiopii, přičemž místy dosahuje hloubky až 800 metrů.

Přírodní krása Awash River Gorge je bohatá na faunu a flóru. Oblast je domovem několika druhů velkých savců, mezi které patří například zebry, gazele nebo sloni. Místní druhy ptáků jsou také naprosto ohromující a nevyhnutelně přitahují pozornost ornitologů z celého světa.

Pro turisty, kteří se rozhodnou navštívit Awash River Gorge, je k dispozici několik možností ubytování. Jednou z nich je využití přírodních táborů, které jsou umístěny v blízkosti kaňonu. Tato tábořiště nabízejí jedinečný zážitek a umožňují turistům přímo prožít blízkost přírody.

Další možností ubytování je návštěva nedalekého národního parku Awash, který se nachází na západním okraji kaňonu. Tento národní park je domovem rozmanitého množství divokých zvířat a návštěvníci zde mohou spatřit například hrochy, lvíky nebo krokodýly. V národním parku je k dispozici několik hotelů a kempů, které nabízejí pohodlné ubytování a fantastický výhled na okolní přírodu.

Kromě krás a bohatství přírody je Awash River Gorge také bohatý na historii a kulturní dědictví. V okolí kaňonu můžete najít starobylé etiopské osady a archeologické naleziště, které poskytují fascinující pohled do minulosti této oblasti.

Celkově lze říci, že návštěva Awash River Gorge v Etiopii je skutečně nezapomenutelným zážitkem. Toto místo nabízí svým návštěvníkům nejen přírodní krásy, ale i bohatou historii a kulturu. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete navštívit tábořiště přímo v kaňonu, nebo si vybrat ubytování v národním parku, tento kus přírody vás jistě okouzlí svou jedinečností a krásou.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky