Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Etiopie Bale Mountains

Letenka Etiopie Bale Mountains


Letenka do národního parku Bale Mountains v Etiopii je pro ty, kteří hledají zážitky mimo obvyklé turistické cesty. Odhalíte zde krásy unikátního horského prostředí, jehož zdivočelou přírodou si zamilují nejen ochránci přírody, ale i turisté přírody.

Etiopie je zemí bohatou na přírodní krásy a Bale Mountains to patří ke klenotům. Tento národní park byl založen již v roce 1970, a i dnes zůstává jedním z nejméně navštěvovaných parků v Etiopii. Díky tomu si toto místo zachovává svou přirozenost a nedotčenost přírody.

Bale Mountains se rozkládají na ploše okolo 2 200 km² v jižní části Etiopie. Je zde možné spatřit balkánské vlky a alpské ibexy, či amurské velbloudy. V parku najdeme také mnoho endemických druhů rostlin a zvířat. Je to také jedno z nejlepších míst v Etiopii pro pozorování ptáků, kde lze spatřit až 300 druhů ptáků, z toho mnoho endemických.

Park je rozdělen na dvě oblasti: nad hranicí lesa a pod ní. Ve vyšších nadmořských výškách najdeme otevřená pole, kde pasou místní kozy a ovce. V nižších oblastech nalezneme husté lesy, vodopády a horské potoky. V parku lze nalézt mnoho turistických tras, které vedou přes různorodé terény a nabízejí návštěvníkům skvělé výhledy na celý park a okolní krajinu.

Návštěva parku Bale Mountains v Etiopii je jedinečný zážitek, kterým rozhodně nebudete litovat. Pouze letenka do této destinace vás může vyvést z běžného turistického ruchu a umožnit vám objevovat skutečnou krásu unikátní části světa. Tak proč nevyrazit na dobrodružnou cestu do Etiopie a navštívit národní park Bale Mountains?


Dovolená Etiopie Bale Mountains


Etiopie je zemí bohatou na přírodní a kulturní poklady. Jedním z jejích nejvíce fascinujících turistických cílů jsou Bale Mountains, které se nacházejí v jihovýchodní části země. Návštěva tohoto úchvatného místa poskytuje nejen jedinečný pohled na přírodní krásy, ale také možnost poznání unikátního životního prostředí.

Bale Mountains jsou součástí národního parku, který byl založen v roce 1969 a v roce 2009 byl zapsán na seznam světového dědictví UNESCO. Park se rozkládá ve výšce přes 4 000 metrů nad mořem a nabízí návštěvníkům skvělou příležitost spatřit mnoho vzácných druhů rostlin a zvířat. Mezi nejznámější obyvatele parku patří etiopský vlk, který je jedním z nejohroženějších druhů na světě. Dále zde žijí i rozmanité druhy ptáků, jakými jsou orli a sokoli.

Pro milovníky trekkingu je Bale Mountains ideálním místem pro dobrodružný výlet. Trasy vedou přes rozmanité horské scenérie, miniaturní louky a hluboké údolí s řekami a vodopády. Nejvyšším vrcholem parku je Tullu Deemtu, který dosahuje nadmořské výšky 4 377 metrů. Tato hora nabízí neuvěřitelný výhled na okolní krajinu, která je pokryta bujnou vegetací a velkými travnatými pláními.

Dalším zajímavým fenoménem, který Bale Mountains nabízí, jsou starobylé skalní malby a artefakty pocházející z různých historických období. Tyto pozůstatky jsou svědectvím o dávných kulturách, které v této oblasti existovaly. Návštěvníci mohou prozkoumávat tyto historické památky a lépe pochopit bohatou etiopskou historii.

Pro cestovatele, kteří hledají klid a odpočinek, jsou Bale Mountains skvělým útočištěm. V tomto odlehlém a neporušeném prostředí je možné se oddávat meditaci a relaxaci. Zdejší ticho a klid poskytují ideální podmínky pro nabrání nových sil a překonání všedního života.

Pro návštěvu Bale Mountains je vhodné si s sebou vzít dostatečné vybavení, zejména kvalitní oblečení, plechovku na pití a dostatečné množství potravin. Infrastruktura v této oblasti není příliš rozvinutá, a tak je nutné se připravit na delší dobu strávenou v přírodě.

Celkově lze říci, že Bale Mountains jsou neodolatelnou destinací pro každého, kdo má rád přírodu, dobrodružství a odlišné kultury. Tato oblast nabízí jedinečnou možnost poznání neuvěřitelných přírodních krás a historického dědictví Etiopie.


Nejčastější dotazy a odpovědi Etiopie Bale Mountains


1. Jak dlouho trvá trek v Bale Mountains?

Trek v Bale Mountains trvá obvykle 3 až 5 dní.

2. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Bale Mountains?

Nejlepší doba k návštěvě Bale Mountains je od ledna do března a od září do prosince.

3. Jaký je nejvyšší vrchol v Bale Mountains?

Nejvyšší vrchol v Bale Mountains je Tullu Demtu s výškou 4 377 m n. m.

4. Které druhy zvířat lze vidět v Bale Mountains?

V Bale Mountains lze vidět například levharty, hyeny, divoké psy, zebry Grévyho, Gazely menelikovy, kociány etiopské a mnoho dalších druhů.

5. Jaké jsou možnosti ubytování v Bale Mountains?

V Bale Mountains jsou k dispozici turistické chaty, kde lze přenocovat, nebo je možné stanovat v kempu.

6. Jak se dostat do Bale Mountains?

Do Bale Mountains se dá dostat automobilem nebo na motocyklu ze města Robe nebo také z Addis Abeby.

7. Je nutné přijímat vakcíny před cestou do Bale Mountains?

Před cestou do Bale Mountains se doporučuje očkovat se proti žluté zimnici, hepatitidě A a B a dalším chorobám přenášeným hmyzem.

8. Jaký je nejlepší způsob, jak objevovat Bale Mountains?

Nejlepší způsob, jak objevovat Bale Mountains, je věnovat se trekkingu nebo přát si průvodce, který s oblastí dobře zná.

9. Jakou měnu používat v Etiopii?

V Etiopii se používá místní měna etiopský birr.

10. Které jsou nejlepší turistické atrakce v Etiopii?

Mezi nejlepší turistické atrakce v Etiopii patří Bale Mountains, Lalibela, Gondar, Aksum a Národní park Simien Mountains.


Počasí Etiopie Bale Mountains


Etiopie Bale Mountains jsou jedné z nejmalebnějších oblastí v Etiopii. Tyto hory se nacházejí v jihovýchodní části země a nabízí návštěvníkům nádhernou krajinu, nepřeberné množství divoké zvěře a úžasnou flóru. Nicméně, jaké počasí zde můžeme očekávat?

V oblasti Bale Mountains jsou po celý rok velmi příznivé klimatické podmínky. Teploty jsou zde poměrně mírné a pohybují se mezi 10-25 stupni Celsia. V noci bývají teploty nižší, ale obvykle se neklesají pod 5 stupňů Celsia. Nejteplejší měsíce jsou během období od ledna do března a nejméně teplé pak bývají v říjnu a listopadu.

Bale Mountains jsou charakteristické svými různými klimatickými zónami. Například na Pouští Bale najdeme převážně pouštní klima, zatímco na úpatí hor se nachází deštný prales. V nejvyšších částech hor pak nalezneme horskou tundru a zasněžené vrcholky.

Pokud chcete návštěvu Bale Mountains co nejvíce užít, doporučujeme navštívit oblast během období dešťů. To se děje mezi červnem a zářím, kdy jsou hory zahaleny do zeleného porostu a prameny se znovu naplňují vodou. Na druhé straně, během zimního období (listopad-prosinec) bývají některé oblasti přístupné jen obtížně, protože tyto měsíce jsou nejchladnější a nejsušší.

V oblasti Bale Mountains můžeme očekávat různé typy počasí během celého roku. Nicméně, vzhledem k celkově příznivému klimatu a krásné krajině, můžeme tuto oblast určitě doporučit k návštěvě kdykoliv během roku.


Ubytování Etiopie Bale Mountains


Etiopie, země s bohatou historií a překrásnou krajinou, je domovem mnoha úžasných přírodních lokalit. Jednou z nejrušnějších je pohoří Bale Mountains, které se nachází ve východní Etiopii, na území regionu Oromia.

Bale Mountains jsou známé svými nejrůznějšími druhy ekosystémů, které zahrnují horské vrcholy, hluboké kaňony, jezera, bažiny a savany. To vytváří unikátní a rozmanitý biotop, ve kterém můžete najít mnoho druhů vzácných rostlin a zvířat.

Jednou z hlavních atrakcí pohoří Bale je jeho faune, která je značně bohatá. Zde se nacházejí suchozemští obratlovci, jako jsou levharti, hyeny, vlci a kočkodani, stejně jako ptáci jako orel skalní, orlovití nebo supi.

Pro milovníky přírody je zde také mnoho možností k prozkoumání. Existuje řada turistických stezek, které vás provedou různými ekosystémy a nabídnou vám nádherné výhledy na zasněžené vrcholky pohoří. Turisté zde mají také možnost navštívit jedno z největších afrických jezer - jezero Bale, které je domovem mnoha druhů ptáků a jiných vodních živočichů.

Dalším zážitkem, který si můžete v pohoří Bale užít, je návštěva místních pastevců a jejich tradičního způsobu života. Etiopie je známá svými pastevskými komunitami a návštěva jedné z nich může být nezapomenutelným zážitkem.

Pokud hledáte ubytování v pohoří Bale, není problém. V blízkosti přírodní rezervace Bale Mountains se nachází několik kempů a penzionů, které nabízejí ubytování pro turisty. Tyto zařízení jsou obklopeny nádhernou přírodou a poskytují základní pohodlí pro turisty, kteří chtějí poznat tuto úchvatnou oblast.

Mnoho z těchto zařízení také nabízí průvodce, kteří vám mohou pomoci s prozkoumáním rezervace a poskytnout vám informace o místní fauně a flóře. Pro ty, kdo se chtějí zúčastnit delších expedic, je zde také možnost zapůjčení průvodce na několik dní.

Bale Mountains je skutečným pokladem v Etiopii. Jeho jedinečnými krajinami a bohatou faunou a flórou láká turisty z celého světa. Pokud plánujete svou další dovolenou, nezapomeňte zařadit pohoří Bale na svůj seznam míst, které chcete navštívit. Užijte si úžasné přírodní scenérie, přátelskou kulturu a nezapomenutelné zážitky, které tato oblast nabízí.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky