Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Etiopie Shala-Abijata Lakes National Park

Ubytování Etiopie Shala-Abijata Lakes National Park


Etiopie je země s bohatou historií a neuvěřitelnou přírodou. Jedním z nejvýznamnějších parků této země je Shala-Abijata Lakes National Park. Jeho rozloha je téměř 887 čtverečních kilometrů. Park se nachází na jižním konci Rift Valley a je domovem mnoha druhů divoké zvěře, ptáků a velkoobchodníků.

Turistické zázemí parku je relativně malé. Pro návštěvníky jsou k dispozici pouze dva kempy. První se nachází u jezera Shalla a druhý u jezera Abijata. Oba kempy jsou vybaveny nezbytným zařízením, včetně toalet a sprch.

Jezera v parku jsou obývána stovkami druhů ptáků. Mnoho z nich je přistěhovaleckých a přichází sem kvůli obří množství ryb, které v jezerech obývají. V parku se nachází také mnoho druhů savců, včetně gazel, paviánů, levhartů a hyen. Existují také řeky, které proudí v parku, což umožňuje turistům sledovat zvířata napájená ve vodě.

Park nabízí také řadu aktivit pro turisty. Mezi ně patří pěší turistika, jízda na koni a řízení člunu na jezeře Abijata. Pokud chcete vidět tu nejlepší stránku parku, můžete si najmout průvodce.

Park je otevřen celoročně, ale nejlepší čas pro návštěvu je mezi říjnem a březnem, kdy se ptáci shromažďují na jezerech.

Celkově je Shala-Abijata Lakes National Park neuvěřitelné místo pro návštěvu. Nabízí jedinečnou kombinaci úžasné přírody, kulturních zážitků a aktivit pro turisty. Pokud hledáte místo, kde si můžete odpočinout a užít si krásy Etiopie, Shala-Abijata Lakes National Park je určitě místem, které nelze přehlédnout.


Nejčastější dotazy a odpovědi Etiopie Shala-Abijata Lakes National Park


1. Jak se dostat do národního parku Shala-Abijata Lakes v Etiopii?
- Národní park Shala-Abijata Lakes se nachází asi 210 km jihovýchodně od Addis Abeby. Nejlepší způsob, jak se dostat do parku, je vzít si pronajaté vozidlo nebo využít organizovanou exkurzi.

2. Jaká je vstupní cena do národního parku Shala-Abijata Lakes?
- Vstupní cena do parku je 90 etiopských birrů pro zahraniční návštěvníky a 60 etiopských birrů pro místní obyvatele.

3. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu národního parku Shala-Abijata Lakes?
- Nejlepší doba pro návštěvu parku je v období od listopadu do února, kdy je počasí příjemné a je zde hojná migrace ptáků.

4. Jakou fauna a flora mohu v národním parku Shala-Abijata Lakes očekávat?
- Park je domovem mnoha druhů ptáků, jako jsou plameňáci, volavky, divoké husy a mnoho dalších. Na okolních plážích se také často vyskytuje zebra, gazela Thomsonova a různé druhy opic.

5. Nabízí národní park Shala-Abijata Lakes ubytovací možnosti?
- V parku neexistuje žádné oficiální ubytování, ale v okolí se nacházejí hotely a ubytovny, které můžete využít.

6. Jak dlouho trvá prohlídka celého parku?
- Prohlídka parku si zpravidla vyžaduje celý den, ale můžete si samozřejmě naplánovat i kratší výlety, v závislosti na vašich preferencích.

7. Existují nějaké výlety nebo aktivity, které mohu v národním parku Shala-Abijata Lakes podniknout?
- Můžete si pronajmout loď a projet se po jezerech, sledovat ptáky, vychutnat si piknik na pláži nebo prozkoumat okolní sopky.

8. Jaká jsou pravidla ohledně ochrany přírody v národním parku Shala-Abijata Lakes?
- Je důležité respektovat a dodržovat veškerá pravidla ochrany přírody, včetně neukládání odpadků, nepoškozování rostlin a zvířat a dodržování vyznačených cest.

9. Je v národním parku Shala-Abijata Lakes povoleno tábořit?
- Táboření v parku není povoleno, ale existují vyhrazené tábořiště v okolí, která můžete využít.

10. Existují nějaké restaurace nebo stravovací možnosti v národním parku Shala-Abijata Lakes?
- V parku nejsou žádné restaurace, ale v okolí se nacházejí různé restaurace a obchody, kde si můžete koupit jídlo a pití.


Letenka Etiopie Shala-Abijata Lakes National Park


Etiopie, země bohatá na přírodní i kulturní poklady, je domovem mnoha úchvatných přírodních rezervací. Jedna z nejvýznamnějších je bezpochyby Národní park jezer Shala-Abijata, který se nachází v centrální části země.

Národní park Shala-Abijata Lakes je jedinečným ekosystémem, který zahrnuje dvě největší slaná jezera Etiopie – jezero Shala a jezero Abijata. Tyto jezera mají zásadní význam pro mnoho druhů ptáků, které zde naleznou ideální prostředí pro hnízdění a migraci. Celý park je také součástí Ramsarského seznamu mokřadů mezinárodního významu.

Jezero Shala je nejhlubší jezero v Etiopii, s hloubkou přes 260 metrů. Jezero Abijata naopak patří mezi nejmenší jezera v zemi. Jejich slaná voda v sobě skrývá bohatství života – od mikroskopických organismů až po vodní ptáky. Návštěvníci parku se rozhodně nebudou nudit, ať už se rozhodnou spatřit oba místní krásné lákavé jezera, nebo se vydat na pozorování bohatého ptactva.

Jezero Abijata je přírodní rezervací pro flaminga růžového, který sem migruje za potravou. Toto jezero je domovem neuvěřitelných 400 000 až 500 000 těchto nádherných ptáků během období jejich migrace. Jejich přítomnost ve velkém množství je nejen neuvěřitelným dojemným pohledem, ale především zásadním ukazatelem ochrany přírody a péče o toto unikátní místo.

Park Shala-Abijata poskytuje také přístřeší pro mnoho dalších druhů ptáků, od dravců po opeřence. Mezi další významné druhy patří například pelikáni, volavky, ibisové a mnoho dalších. Pro milovníky přírody a ornitology je toto místo skutečným rájem.

Národní park je také domovem pro mnoho savců, včetně gazel, impalů, hyen, klisen onager a mnoho dalších. Návštěvníci se mohou těšit na krásné procházky po parku, kde budou mít možnost pozorovat tato fascinující zvířata ve volné přírodě.

Kromě bohaté fauny a flóry nabízí park také mnoho aktivit pro turisty. Od vyjížděk na koních až po jízdu na kole, je zde něco pro každého. Navíc si mohou návštěvníci užít krásné pikniky u jezer nebo navštívit jedno z místních muzeí, která přinášejí více informací o regionu.

Pokud plánujete návštěvu Etiopie, nezapomeňte zařadit Národní park Shala-Abijata na svůj seznam. Toto místo nabízí nevšední zážitky pro přírodovědce, milovníky ptáků i pro ty, kteří si jen chtějí odpočinout v krásném a klidném prostředí. Shala-Abijata je jedním z nejkrásnějších přírodních pokladů Etiopie a jeho návštěva jistě stojí za to.


Dovolená Etiopie Shala-Abijata Lakes National Park


Etiopie je krásná země plná přírodních krás a unikátních zážitků. Pokud hledáte místo, kde si užít dovolenou v přírodě, musíte určitě navštívit Shala-Abijata Lakes National Park.

Shala-Abijata Lakes National Park se nachází v centrální Etiopii, asi 200 kilometrů jihovýchodně od Addis Abeby. Park je domovem pro dvě slaná jezera, Shala a Abijata, které jsou domovem mnoha druhů ptáků, včetně plameňáků.

Toto území bylo vyhlášeno národním parkem v roce 1970 a v roce 1992 byla parkem prohlášena biosférická rezervace UNESCO. Park nabízí návštěvníkům nejen krásnou přírodu, ale také možnosti turistiky a pozorování ptáků.

Shala je největší slané jezero v Etiopii a je také jedním z nejhlubších v Africe. Abijata je menší, ale podobně slané a vysychá rychleji než Shala. Tyto jezera jsou domovem mnoha druhů ryb a ptáků, včetně více než 400 druhů ptáků, kteří migrují z Evropy a Asie.

Pro milovníky přírody a pozorování ptáků je Shala-Abijata Lakes National Park naprosto neodolatelným místem. Existuje mnoho turistických tras, které vám umožní projet park a pozorovat místní druhyp btáků, jako jsou plameňáci, husy, kachny a mnoho dalších.

Milovníci historie také ocení Bojanéské kláštery,najdou tam několik historických budov a rovněž zříceninu pevnosti ad.

Celkově je tedy Shala-Abijata Lakes National Park ideálním místem pro ty, kteří chtějí strávit dovolenou v přírodě, s možností pozorování ptáků a turistiky. Tato oblast Etiopie je velmi krásná a zajímavá a stojí za návštěvu.


Počasí Etiopie Shala-Abijata Lakes National Park


Etiopie je země, která se nachází na východě Afriky. Má rozmanité podnebí, které vychází z geografických charakteristik oblasti. Park Shala-Abijata Lakes National Park se nachází v jižní části Etiopie a je domovem pro mnoho zvířat, jako jsou žirafy, sloni, hroši, lvové, nosorožci a mnoho dalších. Pro tuto oblast je charakteristické horké a suché podnebí.

V parku se vyskytuje jezero Abijata, které má slanou vodu a je průzračné. Toto jezero je důležitým domovem pro mnoho druhů ptáků, jako jsou plameňáci, pelikáni, kormoráni, orel skalní a mnoho dalších druhů. Je to důležitá migratorní cesta pro tyto ptáky, kteří zde přilétají hledat potravu a rozmnožovat se.

Shala-Abijata je také domovem pro jezero Shala, které je proslulé svou hloubkou a zelenou barvou. Je to nejhlubší jezero v Etiopii a má hloubku 250 metrů. Je to jedno z nejméně slaných jezer v parku a je důležité pro místní rybářskou komunitu.

Podnebí v Shala-Abijata Lakes National Park je obecně extrémně horké a suché. Teploty se pohybují od 30 do 35 stupňů Celsia během dne a 15 až 20 stupňů Celsia v noci. Srážky jsou velmi omezené a jsou omezeny na krátkou období dešťů od března do dubna a od října do prosince.

Vzhledem k tomu, že je park v hornaté oblasti a vysoko nad mořem, mohou být noci chladné a studené. Je třeba se tedy dobře připravit na různé teplotní podmínky, zejména pokud se jedná o přespání v parku.

Celkově lze tedy říci, že podnebí v Shala-Abijata Lakes National Park je charakterizováno horkým a suchým klimatem s omezenými srážkami. Pokud se však rozhodnete navštívit park během deštivého období, může být zážitek ještě exotičtější a nezapomenutelný. Nedostižné krásy přírody a zvířetníka zde totiž budou stále stejně nádherné.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky