Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Etiopie Walled City of Harar

Počasí Etiopie Walled City of Harar


Etiopie je země, která skrývá mnoho krás a zajímavostí. Jedno z těchto míst, které stojí za návštěvu, je tzv. Walled City of Harar, což je historické město nacházející se východně od etiopského hlavního města Addis Abeby. Kromě své bohaté historie je toto místo také známé pro své specifické počasí.

Harar se nachází v horách, což ovlivňuje místní klima. Město se nachází ve výšce přibližně 1850 metrů nad mořem, což má vliv na teploty. Průměrná roční teplota se pohybuje kolem 20 °C, což je relativně mírné a příjemné počasí.

Jedinou změnou počasí ve Walled City of Harar je rozdíl mezi suchým a deštivým obdobím. Suché období trvá od listopadu do února a je to nejvhodnější doba k návštěvě města, pokud chcete vyhnout se dešťům. Během tohoto období mohou teploty stoupat až k 30 °C, avšak v noci se mohou snížit až na 10 °C. Suché počasí je ideální pro procházky po městě a poznávání jeho jedinečnosti.

Na druhou stranu, deštivé období začíná v březnu a trvá až do října. Během těchto měsíců může pršet až 10 dní v měsíci. Teploty během deštivého období se mírně snižují a pohybují se okolo 15-20 °C. Pokud se připravujete na návštěvu během deštivého období, nezapomeňte si vzít deštník nebo pláštěnku, abyste se uchránili před případnými přeháňkami.

Harar je také známý pro své mlhy, které se často vyskytují v okolí města. Mlhy vytvářejí tajemnou atmosféru a dávají Walled City of Harar zvláštní kouzlo. Pokud si přijdete na prohlídku města za mlhavého počasí, budete se cítit jako ve filmu a zažijete nezapomenutelné zážitky.

Celkově vzato, počasí ve Walled City of Harar je poměrně stabilní a příjemné po celý rok. Ať už se rozhodnete navštívit město během suchého nebo deštivého období, máte zaručeno, že se vám zde bude líbit. Kombinace historického a kulturního bohatství s jedinečnou atmosférou tohoto místa je nezapomenutelná.


Letenka Etiopie Walled City of Harar


Etiopie je fascinující země plná historie a kultury. Jedním z nejzajímavějších a málo známých turistických atrakcí v této africké zemi je Walled City of Harar, neboli opevněné město Harar. Toto město je skutečným pokladem, který se nachází východně od hlavního města Addis Abeba a bylo zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO.

Harar je jedno z nejstarších osídlení v Etiopii, sahající až do 7. století. Jeho unikátnost spočívá ve starobylé hradbě, která obklopuje celé město. Hradba, která má délku přibližně 5 km, byla postavena v 16. století a od té doby slouží jako ochranný prvek a symbol Hararu.

Když se procházíte úzkými uličkami tohoto malého opevněného města, přenáší vás to do jiného času. Harar je známý svou rozmanitostí etnických a náboženských skupin, které zde žijí harmonicky spolu - muslimové, křesťané a židé. Jiným fascinujícím rysem města je jeho obrovská populace koček. Harar je totiž známý jako "město koček" a tyto zvířata jsou ve městě svatá.

Město Harar nabízí návštěvníkům jedinečnou kulturu, zkostnatělou v tradičních domech a historických památkách. Můžete navštívit Harari Národní kulturní centrum, kde se dozvíte více o historii a kultuře města, nebo navštívit tradiční trhy, kde se prodává místní craftsmanship a exotické koření.

Jednou z nejoblíbenějších atrakcí pro turisty je návštěva House of Rimbaud. Toto muzeum je věnováno slavnému francouzskému básníkovi Arthuru Rimbaudovi, který pobýval v Hararu v roce 1880. Zde si můžete prohlédnout kolekci jeho prací a dozvědět se více o jeho pobytu v Etiopii.

Návštěva Hararu je také o kulturním zážitku v podobě tradičního jídla. Můžete ochutnat místní speciality, jako je injera (tradiční etiopský chléb), kitfo (pikantní maso) nebo buna (etioopská káva). Místní káva je jedna z nejlepších na světě a ritualistické přípravy a podávání kávy jsou nezapomenutelným zážitkem.

Cestování do Etiopie není lehký úkol, ale letenky do Hararu jsou k dispozici. Jednou z nejlepších možností je letět přes hlavní letiště v Addis Abeba a odtud pokračovat do Hararu interním letem. Harar si však zaslouží vaši pozornost a úsilí. Je to zcela odlišný svět, kde se mísí historie, kultura a nádherná architektura.

Jestliže toužíte po unikátním kulturním zážitku a kráse, která nebyla dokázána moderním vlivem, Walled City of Harar je pro vás ideální destinací. Připravte si fotoaparát, abyste zachytili krásu a atmosféru tohoto kouzelného místa a připravte se na nezapomenutelné dobrodružství v srdci Etiopie.


Dovolená Etiopie Walled City of Harar


Etiopie je zemí extrémních kontrastů, kde se setkávají historie a současnost, orient a africká divočina. A když se řekne Etiopie, většina turistů neví o městě Harar a jeho zdi, které patří k nejvýznamnějším památkám tohoto zeměpisného území.

Harar je město, které má zvláštní atmosféru a kde se v ulicích proplétá pestrost kultur, náboženství a každodenního života. Je to místo na konci světa, které očarovalo mnoho dobrodruhů, badatelů a cestovatelů, kteří o něm zanechali mnoho cenných záznamů. Naštěstí se díky rozvíjejícímu turistickému průmyslu město dostalo do povědomí i návštěvníků zahraničí.

Zdejší historické opevnění, tzv. Walled City, byla postavena ve 12. století a dnes tvoří součást městského centra. Zedníci postavili mohutné kamenné hradby, které měly vydržet útoky nepřátelských vojsk, ale také chránit obyvatele města před přírodními katastrofami jako jsou záplavy a povodně. Tyto zdi část města chrání dodnes a společně s dalšími architektonickými památkami tvoří jedinečný celek, který si zaslouží pozornost návštěvníků.

Harar patřila k významným obchodním centrům v Africe a stala se důležitou postupně pro muslimy, křesťany a židy. Stopy těchto základních náboženských vyznání se v Hararu zachovaly dodnes a promítají se do mnoha rysů města. V ulicích se proplétají tradiční bazar, mešity, kostely, synagogy i hinduistické chrámy a všichni obyvatelé se snaží o soužití, které by respektovalo ostatní kultury a náboženství.

Nezapomenutelným zážitkem je pro turisty také prohlídka hararské zoologické zahrady, která patří k nejvýznamnějším podobným zařízením v Africe. Zde uvidíte mnoho zvířat, která se běžně nevyskytují jinde a mnoho z nich bude pro vás velkým zážitkem.

Pokud se rozhodnete, že pojedete na dovolenou právě do Hararu, můžete si být jisti, že se jedná o unikátní zážitek a vstoupíte do zcela jiného světa. Pro cestovatele, kteří touží po poznávání nových kultur, jde o stoprocentně správnou volbu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Etiopie Walled City of Harar


1. Jak se dostat do Etiopie Walled City of Harar?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat do Hararu, je letecky přes mezinárodní letiště v Addis Abebě. Poté lze použít vnitrostátní lety nebo autem do Hararu.

2. Jaká je nejlepší doba návštěvy Etiopie Walled City of Harar?
Odpověď: Nejlepší doba pro návštěvu Hararu je od října do dubna, když je počasí suché a teploty jsou příjemné. Vyhněte se deštivému období od června do září.

3. Kolik stojí vstupné do Etiopie Walled City of Harar?
Odpověď: Vstupné do Hararu se může lišit, ale obvykle se pohybuje kolem 100 ETB (etiopského birru).

4. Jaké jsou hlavní atrakce v Etiopie Walled City of Harar?
Odpověď: Mezi hlavní atrakce v Hararu patří historické opevnění, staré mešity, Hararský muzeum, trhy s místním zbožím a tradiční domy nazývané "hararis".

5. Jak dlouho by měla být plánována návštěva Etiopie Walled City of Harar?
Odpověď: Na návštěvu Hararu by se měl ideálně plánovat minimálně jeden až dva dny, aby se mohli návštěvníci projít všemi hlavními atrakcemi a zažít atmosféru tohoto historického města.

6. Mohou cizinci vstoupit do Etiopie Walled City of Harar?
Odpověď: Ano, cizinci mají povolený vstup do Hararu. Je však důležité dodržovat místní zvyklosti a respektovat místní kulturu a tradice.

7. Jaké jsou doporučené místo


Ubytování Etiopie Walled City of Harar


Etiopie je zemí, která oplývá bohatou historií a kulturou. Mezi jedno z nejzajímavějších míst, které můžete v této zemi navštívit, patří Walled City of Harar, česky také zmiňované jako Město obehnané hradební zdí. Toto místo je skutečným pokladem, který odhaluje zázrak etiopského středověkého života a zvyků.

Harar se nachází východně od Etiopské vysočiny, přibližně 520 km od hlavního města Addis Abeby. Toto město bylo založeno v 7. století a je jedním z nejstarších dosud obydlených míst v zemi. Jeho významnou historii odráží architektura a tradice, které stále přežívají.

Město je obehnané starobylou hradební zdí, která je dlouhá přes 3 km. Tato historická pevnost byla postavena v 16. století a je jednou z nejlépe zachovalých v Afričeklasifikace century. Hradební zeď fungovala jako ochranný opatření proti vnějším útokům a také sloužila k oddělení muslimského centra od křesťanského Etiopie.

Procházka po úzkých uličkách Walled City of Harar je jako cesta v čase. Když projdete bránou dovnitř, okamžitě se ocitnete v jiném světě, plném historických budov a malebných dvorků. Harar je známé také svým tržištěm, kde můžete ochutnat místní speciality, jako je injera (tradiční etiopský chléb) nebo káva. V Hararu je totiž patrná silná tradice kávy a město je domovem mnoha kaváren, které se pyšní světově proslulou etiopskou kávou.

Další zajímavou atrakcí v Hararu je rozsáhlá sbírka umění a artefaktů, která je umístěna v Hararském národním muzeu. Toto muzeum nabízí návštěvníkům příležitost seznámit se s bohatou kulturní historií města a země.

Nejvíce významnou památkou však je Hararská mešita Jámeh a UNESCO ji prohlásilo za světové dědictví. Tato mešita pochází z 16. století a je jednou z nejstarších v Etiopii. Jedinečným rysem této mešity jsou 99 dřevěných sloupů, které byly vyřezány ručně a zdobí jejich vnitřek.

Cestou zpět z Walled City of Harar můžete navštívit také Hararské vězení, které je známé svou neobvyklou praxí sdílení vězeňských cel. Tento zvláštní systém umožňuje vězňům společně s rodinami žít v jedné cele, což je v kontrastu s vězeňskými systémy v jiných částech světa. Tato praxe je součástí tradice jednoty a solidarity, která je v Hararu velmi silná.

Celkově lze říci, že návštěva Etiopie Walled City of Harar je jedinečným zážitkem, který vás zavede do minulosti a přiblíží vám tamější vzrušující kulturu a tradice. Pokud jste milovníkem historie a dobrodružství, rozhodně neváhejte toto místo zařadit na svůj seznam cestovních cílů. Výlet do Hararu vám poskytne unikátní pohled na etiopské dědictví a zanechá vám nezapomenutelné vzpomínky.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky