Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Filipíny Banaue Rice Terraces

Letenka Filipíny Banaue Rice Terraces


Banaue Rice Terraces: Krajina úžasných rýžových teras na Filipínách

Filipíny, jedna z nejkrásnějších ostrovních destinací na světě, jsou domovem mnoha úžasných přírodních památek. Mezi nimi je také Banaue Rice Terraces, které jsou považovány za jedno z divů světa a jsou jedním z nejcennějších a architektonicky nejvýznamnějších příkladů starověkého poznání a zemědělského umění.

Nacházejí se v pohoří Cordillera na severním ostrově Luzon a jsou vzdáleny přibližně 350 km od hlavního města Manila. Banaue Rice Terraces byly vybudovány Ifugao kmenem, který je místním etnickým seskupením, v průběhu staletí pomocí jednoduchých nástrojů a ruční práce. Terasovité rýžové polnosti pokrývají více než 10 000 čtverečních kilometrů hor na této oblasti a sahají až do výšky 1 500 metrů nad mořem.

Hlavním účelem Banaue Rice Terraces je zajištění stabilního zemědělského zdroje pro místní obyvatele. Rýže, která je hlavní plodinou pěstovanou na těchto terasách, je hlavním zdrojem obživy pro Ifugao etnikum, které zde žije dodnes. Terasy fungují podle systému vodního zavlažování, který pochází z místních zdrojů – pramenů, říček a dešťových srážek. Tento systém je velmi dobře navržen a umožňuje rytmus zásobování vodou pro rýžová pole v průběhu celého roka.

Banaue Rice Terraces jsou nejen významnou zemědělskou památkou, ale také mají velký kulturní a historický význam. Patří mezi světové dědictví UNESCO od roku 1995 a zobrazují mistrovství Ifugao konstrukční techniky. Vytvářejí geograficky i kulturně jedinečné prostředí, které je přitažlivé pro turisty z celého světa.

Pro návštěvníky, kteří chtějí obdivovat Banaue Rice Terraces, existují různé možnosti. Nejlepší období pro návštěvu je od února do května, kdy jsou terasy plné zeleně a voda zuří lemu jejích hranic. Existují zde různé stezky a trasy, na kterých je možné si prohlédnout terasy blíže a vychutnat si panoramatický výhled na okolní krajinu. Místní průvodci také nabízejí prohlídky, které návštěvníkům umožní lépe porozumět historickému a kulturnímu významu tohoto místa.

Banaue Rice Terraces jsou krásnou ukázkou lidského umění a zemědělského genia. Jejich úžasná krajina, pečlivě zkonstruované terasy a kulturní dědictví dělají z tohoto místa skutečný poklad Filipín. Přijďte a objevte nádheru těchto rýžových teras a prohlédněte si velkolepou práci předků, která stále přetrvává ve všem svém lesku.


Dovolená Filipíny Banaue Rice Terraces


Filipíny jsou ostrovní země v jihovýchodní Asii, která nabízí množství krásných a nezapomenutelných turistických atrakcí. Jednou z nejvýraznějších míst Filipín jsou Banaue Rice Terraces, úžasná lidská památka, která se v průběhu let stala synonymem pro Filipíny a cestování na ostrov.

Banaue Rice Terraces jsou starobylou zemědělskou krajinnou oblastí, která se nachází v provincii Ifugao na severu Filipín. Tyto terasy byly vytvořeny místními zemědělci již před více než 2000 lety a dodnes jsou využívány pro pěstování rýže. Tyto terasy jsou velmi unikátní, protože představují dokonalou symbiózu člověka a přírody.

Banaue Rice Terraces jsou rozděleny do mnoha úrovní a vytvářejí obrovskou zelenou scénu, která se táhne po celém údolí. Hory kromě své kopcovité struktury poskytují také návštěvníkům úchvatné výhledy na okolní krajinu. Tyto úchvatné terasy jsou snem každého amatérského nebo profesionálního fotografa.

Turisté, kteří navštíví Banaue, se mohou věnovat nejen pozorování krásy teras, ale také si zde mohou užívat mnoho aktivit. Například trekking, jízdu na koni nebo rafting. Pro turisty, kteří nechtějí nikam chodit, jsou k dispozici vrtulníkové lety, které nabízejí velmi působivý pohled na oblast a okolní krajinu.

Navštivte Banaue Rice Terraces a prožijte opravdovou dobrodružnou dovolenou. Uvidíte, jak umění a technika lidí přetvořily krajinu do nezapomenutelné památky, která poskytne svým návštěvníkům zážitky na celý život.


Ubytování Filipíny Banaue Rice Terraces


Banaue Rice Terraces jsou jedním z nejznámějších a nejkrásnějších míst na Filipínách. Tyto terasy jsou vytvořeny na úpatí hor a jsou jedinečnou kulturní památkou. Banaue Rice Terraces jsou tvořeny kameny, které byly položeny ručně a vytvářejí úchvatné útvary v kopcích a na rozsáhlých plošinách.

Pokud se chystáte navštívit tuto nádhernou oblast, budete potřebovat ubytování. Naštěstí je zde mnoho možností ubytování, od luxusních hotelů až po jednoduché a cenově dostupné hostely.

V oblasti Banaue se nachází mnoho hotelů, které nabízejí komfortní ubytování, jako například Banaue Hotel and Youth Hostel, který je pro svou polohu ideální pro ty, kteří chtějí vidět úžasné výhledy z teras. Hotel nabízí různé typy pokojů, od jednoduchých až po komfortní a luxusní. Ceny se pohybují podle typu pokojů a ročního období.

Dalšími možnostmi jsou například Green View Lodge, který nabízí ubytování se soukromou koupelnou a nenáročné zařízení za přijatelnou cenu. Přátelští majitelé vám rádi poskytnou rady a informace o turistických trasách a místech, která musíte navštívit.

Pro ty, kteří chtějí zažít místní kulturu a zvyklosti, je zde možnost ubytování u místních rodin na venkově. Tyto rodiny poskytují ubytování s tradičním jídlem a dokonce vás mohou vzít na prohlídku okolního venkovského kraje.

Nabídku ubytování můžete vyhledat na internetu, ale můžete se také zeptat místních průvodců, pokud jimi cestujete do Banaue. Průvodci vám mohou poradit s nejlepšími místy pro vaše ubytování a vypsání itineráře plného aktivit, jako například procházky v kopcích a návštěva místních trhů.

Celkově je však důležité si uvědomit, že počasí v této oblasti může být neodhadnutelné a spousta cest a procházek může být ovlivněna povětrnostními podmínkami. Proto je dobré mít plán B v případě změny počasí.

V každém případě je Banaue Rice Terraces jedním z těch nejkrásnějších a úchvatných míst na Filipínách. Takže neváhejte a navštivte tuto oblast a ubytujte se v jednom z mnoha skvělých ubytovacích zařízeních a užijte si krásy tohoto nádherného místa.


Nejčastější dotazy a odpovědi Filipíny Banaue Rice Terraces


1. Jaké je Filipíny Banaue Rice Terraces?

Banaue Rice Terraces jsou starobylé rýžové terasy nacházející se na ostrově Luzon ve Filipínách. Jsou to zemědělské terasy, které byly postaveny původními obyvateli Ifugao přibližně před 2000 lety.

2. Jak se tam dostat?

Nejčastější způsob, jak se dostat do Banaue Rice Terraces, je leteckou cestou do města Manily a odtud pokračovat v přepravě autobusem nebo autem do Banaue. Cesta z Manily trvá přibližně 9-10 hodin.

3. Kdy je nejlepší čas navštívit Banaue Rice Terraces?

Nejlepší čas na návštěvu Banaue Rice Terraces je během suché sezóny, který trvá od listopadu do dubna. Během této doby jsou terasy zelené a plné rýže. V ostatních částech roku může být region vystaven monzunovým dešťům.

4. Jaké aktivity lze provádět v Banaue Rice Terraces?

Kromě prohlídky teras samotných, lze v okolí Banaue Rice Terraces provádět různé outdoorové aktivity. Patří sem pěší turistika po okolních vesnicích, návštěva Ifugao vesnic a poznání místní kultury, pěší výlety k vodopádům a kouzelným jezerům, a také jízda na kánoi po Rio Chico.

5. Existují ubytovací možnosti v Banaue Rice Terraces?

Ano, v blízkosti Banaue Rice Terraces je k dispozici několik ubytovacích zařízení, od luxusních hotelů po hostely a penziony. Je důležité si rezervovat ubytování předem, zejména v průvodce navštěvy turistických sezón.

6. Jaké jsou nejlepší vyhlídkové body v Banaue Rice Terraces?

Existují různé vyhlídkové body, které nabízejí krásné výhledy na Banaue Rice Terraces. Mezi nejoblíbenější patří Viewpoint v Banaue a Batad, kde lze vidět majestátní terasy z výšky.

7. Jak se mohu dozvědět více o kultuře a historii Banaue Rice Terraces?

Banaue Rice Terraces je sídlem původních obyvatel Ifugao, kteří mají bohatou kulturu a historii. Můžete se dozvědět více o jejich kultuře a historii prostřednictvím návštěvy místních vesnic a hovorů s místními obyvateli. Existují také muzea a informační centra, která poskytují další informace o této oblasti.

Tyto otázky a odpovědi vám pomohou získat základní informace o Filipíny Banaue Rice Terraces. Pokud máte další otázky, jsem tu, abych vám pomohl.


Počasí Filipíny Banaue Rice Terraces


Filipíny jsou zemí pestrobarevných krajů a nádherných scenérií. Mezi nimi patří i Banaue Rice Terraces, které jsou jednou z nejvíce fascinujících zemědělských krajinných úprav na světě. Tento jedinečný pohled na krajinu se nachází na severu Filipín, v horských oblastech Ifugao, a patří k nejvýznamnějším turistickým atrakcím této země. Výjimečné zorné úhly a nádherné panoramata dávají návštěvníkům pocit zázračného světa, kde se krása přírody a skutečného lidského umu spojují za účelem vytvoření nezapomenutelného zážitku.

Banaue Rice Terraces jsou rozsáhlá sada zemědělských teras, které byly vybudovány před více než dvěma tisíci lety. Tyto terasy, které jsou srovnatelné s nadmořskou výškou, byly vyrobeny pro zemědělské účely, aby se zabezpečila obživa v této zemědělské oblasti Filipín. Terasy jsou v podstatě "schody", které vyrovnávají zemědělské plochy na svazích. Díky umnému fungování vody technicky zabezpečenému zavlažovacímu systému se zde pěstuje rýže.

Pro Filipské obyvatele mají Banaue Rice Terraces mimořádný význam, nebýt těchto teras by tato oblast nenabízela tolik rýže jako dnes. Tento typ zemědělství je velmi starý, ale stále je stále v používání.Krása této zemědělské zóny spočívá v tom, že byla vytvořena pouze pomocí lidské práce, bez strojů a moderních technologií. Návštěvníci jsou fascinováni nejen pohledem na úrodné terasy, ale také závěrečným produktem – rýží.

Weather in Banaue Rice Terraces

Banaue Rice Terraces, kvůli speciálnímu mikroklimatu, má velmi stabilní a příjemné podnebí téměř po celý rok. Od prosince do února se v oblasti vyskytují deště, ale během jara se počasí obvykle stabilizuje. Teploty se pohybují mezi 15 až 25 stupni Celsia během dne a od 10 do 17 stupňů Celsia v noci. V létě, od dubna do května, je klima sytější a horké. V zimních měsících je chladněji, ale suché období přináší krásné dny.

Celkově lze říci, že počasí v této oblasti je velmi příznivé pro návštěvu v jakoukoliv roční dobu. Zelené terasy nad údolím jdou přecházet na okolní kopce a díky tomu vzniká fascinující a nevšední pohled na krajinné útvary. Pokud máte rádi výlety v přírodě a chcete se ochutnat něčemu exotickému, pak jsou Banaue Rice Terraces ideálním místem pro vás.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky