Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Filipíny Bohol (včetně Panglao Island a Chocolate Hills)

Počasí Filipíny Bohol (včetně Panglao Island a Chocolate Hills)


Filipíny jsou známé svou exotickou krásou a rozmanitým počasím. Na ostrově Bohol, včetně Panglao Island a Chocolate Hills, se můžete těšit na různorodé povětrnostní podmínky, které zpříjemní vaši dovolenou.

Bohol je ostrov nacházející se v jižním regionu Filipín a je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací na zemi. Sem lze dorazit letecky nebo trajektem z hlavního města Manily. Svojí přírodní krásou a malebnými plážemi láká návštěvníky z celého světa.

Co se týče počasí, Bohol má tropický monzunový klima, což znamená, že zde existují dvě hlavní sezóny - suchá a deštivá. Suchá sezóna na Filipínách trvá od listopadu do dubna a je ideálním časem pro návštěvu Boholu. Teploty se pohybují kolem příjemných 25 až 30 ° C. Oblast Panglao Island je známá svými bílými písečnými plážemi a průzračnými vodami. Během suché sezóny si můžete užít slunečního svitu a teplého moře. Tato oblast je také oblíbená mezi potápěči, protože je zde bohatý podmořský život a korálové útesy.

Deštivá sezóna na Booholu a v provincii Bohol nastává od května do října, ačkoli nejvíce srážek je zaznamenáno v červenci a srpnu. Během deštivé sezóny může být počasí proměnlivé a dochází k častým přehánkám. Můžete se setkat s krátkými, ale silnými lijáky, které mohou trvat pouze hodinu nebo dvě. Tyto deštivé dny můžete využít k prozkoumání chráněných lesů Boholu, které skýtají útočiště pro mnoho druhů rostlin a zvířat.

Nejznámější atrakcí na ostrově Bohol jsou bezpochyby Chocolate Hills. Jedná se o přírodní geologické útvary, které vypadají jako velké kužely, připomínající čokoládové bonbóny, odtud také pochází jejich název. Tyto kopce jsou zelená během deštivé sezóny a promění se na čokoládové odstíny během suché sezóny. Tento fenomén je nejvíce patrný od listopadu do února, kdy je tráva většinou vysušená.

Nicméně, i přes sezónní rozdíly v počasí, Bohol je turisticky atraktivní destinací po celý rok. Jeho malebná krajina, kulturní dědictví a přátelští obyvatelé činí z Boholu nezapomenutelný zážitek. Bez ohledu na to, kdy se rozhodnete navštívit tuto část Filipín, nezapomeňte na svůj plavák a opalovací krém a užijte si vše, co ostrov Bohol nabízí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Filipíny Bohol (včetně Panglao Island a Chocolate Hills)


Dotaz: Jak se dostanu na ostrov Bohol?
Odpověď: Existuje několik způsobů, jak se dostat na ostrov Bohol. Nejjednodušší možností je let z Manily na letiště v Tagbilaranu, které slouží jako brána na Bohol. Alternativně můžete také letět do letiště v Cebu a odtud pokračovat trajektem do přístavu Tagbilaran.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší místa k navštívení na ostrově Bohol?
Odpověď: Na ostrově Bohol je mnoho zajímavých míst k návštěvě. Nejvýznamnějšími atrakcemi jsou Chocolate Hills, historický chrám Baclayon, Tarsier Conservation Area, Loboc River s veslařskou lodí se stolováním a procházka na vodopádě Mag-Aso.

Dotaz: Jak dlouho trvá prohlídka Chocolate Hills?
Odpověď: Návštěva Chocolate Hills obvykle trvá asi 1-2 hodiny. Závisí to na zvolené trase a na vašem zájmu o prozkoumání tohoto přírodního úkazu. Některé z nejlepších míst pro výhled na Chocolate Hills jsou vybaveny vyhlídkovými plošinami.

Dotaz: Jak se dostanu na ostrov Panglao?
Odpověď: Panglao Island je připojen s ostrovem Bohol mostem, takže se na něj dostanete snadno autem nebo motorkou z centra Tagbilaranu. Také tu najdete trajektovou přepravu z přístavu Tagbilaran přímo na Panglao Island.

Dotaz: Co stojí za to vidět na ostrově Panglao?
Odpověď: Na ostrově Panglao si určitě nenechte ujít návštěvu Alona Beach, která je populární destinací pro plážové aktivity a potápění. Další zajímavá místa zahrnují Bohol Bee Farm, Shell Museum a Hinagdanan Cave.

Dotaz: Jaká je nejlepší doba na návštěvu Filipín Bohol?
Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu Filipín Bohol je obvykle během suchého období mezi listopadem a květnem. Tyto měsíce nabízejí stálé podmínky pro plážové aktivity a turistické výlety. Mějte však na paměti, že je to také nejrušnější turistická sezóna, takže očekávejte větší množství turistů a vyšší ceny.


Dovolená Filipíny Bohol (včetně Panglao Island a Chocolate Hills)


Filipíny jsou jednou z nejnádhernějších destinací na světě a ostrov Bohol není výjimkou. Ležící na jihovýchodě země, tento ostrov nabízí nádherné pláže, úchvatnou přírodu a fascinující kulturní dědictví. Jednou z nejvyhledávanějších atrakcí je Panglao Island a slavná památka Chocolate Hills.

Začněme tím, že představíme Panglao Island. Tento ostrov se nachází v blízkosti hlavního ostrova Bohol a je domovem několika úchvatných pláží. Pláž Alona je jednou z nejznámějších a je ideálním místem pro ty, kteří si chtějí užít slunečních paprsků a relaxovat na bílém písku. Ostrov je také vyhlášený pro svůj úžasný podmořský život, což z něj dělá oblíbenou destinaci pro potápěče a šnorchlování.

Dalším neodolatelným místem na ostrově Bohol jsou Chocolate Hills. Tyto světoznámé kopečky jsou jednou z nejuznávanějších přírodních památek na Filipínách. Jejich název je odvozen od faktu, že během suchého období se zeleň na kopcích zbarvuje do hnědých odstínů, což vypadá jako hromady čokolády. Tento jev se stává impozantním a nezapomenutelným pohledem, který rozhodně stojí za to zažít. Nejlepší způsob, jak se vydat k Chocolate Hills, je absolvovat kratší trek, nebo si zapůjčit motorku a prozkoumat okolní krajinu.

Kromě přírodních krás nabízí Bohol i bohaté kulturní dědictví. Například Tarsier Conservation Area je místem, kde můžete vidět drobné primáty, známé jako tarser filipínský. Jsou to jedni z nejmenších opic na světě a jejich oči jsou obrovské ve srovnání s jejich tělem. Je to fascinující zážitek, který navštěvovatelé z celého světa nechtějí minout.

Dalším historickým místem na Boholu je Baclayon Church, který je jednou z nejstarších kostelů na Filipínách. Katedrála je postavena ze středomořského vápence a je považována za kulturní a náboženskou ikonu ostrova. Je obklopena překrásnými zahradami a je to skvělé místo, kde si můžete prohlédnout část filipínských dějin.

Pokud hledáte dovolenou, která kombinuje nádherné pláže, úžasnou přírodu a bohatou historii, Filipíny Bohol je tou pravou volbou pro vás. Panglao Island nabízí exotické pláže a podmořský svět, který si zamilují milovníci vodních sportů a Chocolate Hills představuje jedinečný geologický div. Navštívte tyto místa a nechte se unést krásou a zázemím tohoto nádherného místa na Filipínách.


Ubytování Filipíny Bohol (včetně Panglao Island a Chocolate Hills)


Filipíny jsou jednou z nejmalebnějších zemí na světě, plnou krásné přírody, úchvatných pláží a kulturních památek. A pokud se rozhodnete pro dovolenou na ostrově Bohol, nebudete litovat. Tento ostrov leží v centrální oblasti Filipín a přístupný je ze dvou letišť – v Tagbilaranu a v Cebu.

Pokud máte rádi přírodu a pláže, určitě si přejete ubytovat se na Panglao Island. Tento ostrov leží na jihu západně od Boholu a je přechodně spojen s ním mostem. Panglao Island se pyšní bílými písečnými plážemi a krásným podmořským životem. Nejznámější pláž je Alona Beach, která je naplněna životem a nabízí mnoho aktivit jako potápění, kajakování, surfování a další. Pokud hledáte klidnější pláže, můžete se vydat na pláže Dumaluan, Momo či Bikini Beach.

Bohol také nabízí zajímavou přírodní atrakci – Chocolate Hills. Tyto malé vrchy v podobě kupek čokoládové barvy se nacházejí v centrální oblasti ostrova a jsou jednou z nejznámějších turistických atrakcí Filipín. Můžete si zvolit cestou pěšky nebo si pronajmout motorku a projet se po celé oblasti. Když se dostanete na vrchol, nabízí se vám krásný výhled na okolní krajinu.

V Boholu najdete také mnoho kulturních památek, nejvýznamnější z nich jsou starobylé kostely a kláštery. Nezapomenutelným zážitkem je návštěva kostela Blood Compact Site, který nese název podle historického rituálu krve ve kterém se dva lidé řežou a míchají si krev, což by mělo znamenat oddanost a věrnost. Tento rituál se konal mezi Španěly a Filipínci v roce 1565.

Co se týká ubytování, v Boholu najdete mnoho možností. Panglao Island nabídne mnoho clearwater hotelů a penzionů v blízkosti pláží. Na druhou stranu, pokud byste si chtěli vychutnat klidnější a autentickou atmosféru, můžete se ubytovat v některém z penzionů či ubytování v Tagbilaranu.

Celkově lze tedy říci, že ostrov Bohol a Panglao Island jsou skvělým místem pro dovolenou, která spojí krásu přírody, pláží a kulturních památek. A s výběrem ubytování si můžete být jisti, že si svou dovolenou v Boholu opravdu užijete.


Letenka Filipíny Bohol (včetně Panglao Island a Chocolate Hills)


Letecká doprava se stává čím dál oblíbenějším způsobem cestování, a to zejména díky rychlosti a pohodlí, které nabízí. Pokud plánujete svou další dovolenou a rádi byste navštívili exotickou destinaci, pak byste měli zvážit letenku na Filipíny, konkrétně na ostrov Bohol.

Ostrov Bohol se nachází ve Visayanském souostroví na Filipínách a patří k jedné z nejkrásnějších destinací světa. Poblíž Boholu se nachází také malebný ostrov Panglao, který je spojený s Boholem pevninským mostem. Společně nabízejí jedinečnou kombinaci pláží, přírodních krás a unikátních geologických útvarů.

Jednou z hlavních atrakcí Boholu jsou tzv. Chocolate Hills neboli Čokoládové kopce. Tyto kopce jsou tvořeny více než tisíci kužely, které vypadají jako čokoládové bonbóny. Během suchého období se travnaté kopec promění v hnědou barvu, což jim dodává jejich charakteristický vzhled. Z vrcholů kopců se můžete vydat na vyhlídkové místo, odkud se vám naskytne úchvatný pohled na tuto přírodní památku.

Další zajímavou atrakcí na Boholu je tzv. Tarsier Sanctuary. Tento rezervát je domovem pro malá zvířata nazývaná tarseri filipínské. Jsou známé svými velkými očima a dlouhými prsty. V rezervátu se můžete procházet a pozorovat tyto fascinující tvory ve volné přírodě. Jejich zachování je důležité, protože se jedná o ohrožený druh.

Pakliže si přejete relaxovat na pláži, Paku Beach na ostrově Panglao je pro vás ideální. Tato pláž nabízí bílý písek, jasně modrou vodu a možnost potápění se, šnorchlování či jiných vodních aktivit. Pokud si chcete vychutnat klid a romantiku, mohli byste navštívit pláže Doljo a Alona, které jsou soukromější a méně přeplněné turisty.

V neposlední řadě, pokud máte rádi dobrodružství, můžete se vydat do oblasti Loboc, kde se nachází jedna z nejkrásnějších řek na Filipínách. Můžete si pronajmout loď a vzdát se řekou, podívat se na okolní přírodu a vychutnat si klid a pohodu.

Pro svou cestu na Filipíny, konkrétně na ostrov Bohol a Panglao Island, si můžete zakoupit letenku do hlavního letiště v Manile nebo Cebu. Poté si můžete zajistit vnitrostátní let na letiště na Boholu. Můžete využít například letecké společnosti Philippine Airlines nebo Cebu Pacific Air.

Pokud sníte o dovolené na exotickém ostrově s impozantními přírodními krásami, nezapomeňte zvážit letenku na Filipíny, konkrétně na ostrov Bohol a Panglao Island. Tato destinace vám nabídne jedinečný zážitek, který si budete pamatovat na celý život.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky