Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Filipíny Coron Island

Letenka Filipíny Coron Island


Coron Island, ležící na Filipínách, je jednou z nejmalebnějších a nejkrásnějších destinací na světě. Tento malý a nedotčený kousek ráje nabízí návštěvníkům nádherné pláže, průzračné vody, křišťálově čisté jezera a ohromující podmořský život.

Coron Island, nacházející se v severní části Palawanu, je známý svými úchvatnými vápencovými skalisky, které se zvedají nad tyrkysovou vodou. Tento ostrov je velmi žádaný mezi potápěči a vodními sportovci díky svým výjimečným možnostem pro šnorchlování a potápění. Podvodní svět kolem Coron Island je bohatý na faremní a korálové zahrady, vraky také zahrnující proslulý japonský vrak vraku, kde se potápěči mohou vypravit na dobrodružství a objevování.

Coron Island se také chlubí slavnými termálními prameny v Maquinit Hot Springs. Tyto přírodní prameny jsou ideálním místem pro relaxaci a odpočinek po dni plném dobrodružství. Teplé vody pramenů dokážou uvolnit svaly a povzbudit duševní pohodu.

Dalším impozantním prvkem Coron Island jsou jeho jezera. Například slavný Kayangan Lake, který je jedním z nejčistějších jezer na světě a nabízí nádherné výhledy na okolitou krajinu. Tímto jezerem mohou návštěvníci plout a šnorchlovat a obdivovat krásnou vodní vegetaci a různé druhy ryb.

Existuje několik možností, jak se dostat na Coron Island. Nejpraktičtější způsob je vzít letadlo do města Coron na ostrově Busuanga a pak využít trajekt nebo motorovou loď, které spojují Coron Island s ostatními okolními ostrovy.

Pokud plánujete návštěvu Filipín, Coron Island je určitě místem, které musíte navštívit. Jeho jedinečná krása a přírodní bohatství si zaslouží být na seznamu každého cestovatele. Od krásných pláží po fascinující podvodní svět a termální prameny, Coron Island nabízí neopakovatelný a nezapomenutelný zážitek.


Počasí Filipíny Coron Island


Coron Island je jednou z nejkrásnějších a nejexotičtějších destinací na Filipínách. Nachází se na severozápadě provincie Palawan v zemi a je jedním z nejnavštěvovanějších ostrovů v regionu. Tento ostrov nabízí úžasné pláže, průzračné vody a nádherné podvodní scenérie, což z něj činí populární cíl pro milovníky přírody, potápěčství a dovolených ve stylu ostrovního ráje.

Počasí na Coron Island je charakteristické tropickým klimatem, které je typické pro Filipíny. Existují dvě hlavní sezóny: suchá sezóna a deštivá sezóna. Suchá sezóna trvá od listopadu do května a je považována za nejlepší čas na návštěvu Coron Island. Během této doby jsou teploty mírně nižší a srážky jsou minimální. Průměrná teplota se pohybuje kolem 30 °C a teplota oceánu dosahuje příjemných 26-30 °C.

Deštivá sezóna na Coron Island trvá od června do října a přináší množství srážek, bouří a občasného silného větru. Během této doby jsou teploty stále vysoké, ale vlhkost vzduchu je vyšší a pravděpodobnost dešťových srážek je větší. Někteří lidé preferují návštěvu ostrova v deštivé sezóně, protože počasí vytváří dramatickou atmosféru a můžete se vyhnout davům turistů.

Pokud plánujete návštěvu Coron Island, doporučuje se zapravit si do zavazadla lehké oblečení, plavky, opalovací krém s vysokým faktorem ochrany, ochranu proti hmyzu a nepromokavé oblečení na případné deštivé dny. Nezapomeňte také na brýle a klobouk pro ochranu proti slunci.

Coron Island je jedním z těch speciálních míst na světě, které svým návštěvníkům nabízí krásy přírody v celé své rozmanitosti. Ať už se rozhodnete navštívit během suché nebo deštivé sezóny, jedno je jisté - zdejší scenérie a pohostinnost místních obyvatel vás přesvědčí o tom, že Coron Island je skutečným ostrovním rájem.


Dovolená Filipíny Coron Island


Coron Island je jedním z nejkrásnějších ostrovů na Filipínách a oblíbeným turistickým cílem pro milovníky přírody a dobrodružství. Nachází se v provincii Palawan a nabízí nádherné pláže, křišťálově čisté vody a dechberoucí podmořské krajiny.

Jednou z nejvíce exkluzivních atrakcí na Coron Islandu je slavné jezero Kayangan, které je považováno za nejčistší jezero na Filipínách. Je obklopené strmými vápencovými útesy a z výšky nabízí pohled na azurové moře a nádherně zelené horizonty. Procházka úzkým chodníčkem vám umožní objevit tuto krásu až do samotného jezera. Jezerem je provzdušněný pod světem útesy, který poskytuje jedinečné zážitky pro potápěče.

Další zajímavou atrakcí je ostrov Malcapuya, který je domovem jedné z nejkrásnějších pláží na Filipínách. Jemný bílý písek, palmové stromy a velkolepý výhled na horské vrcholky přilákají turisty z celého světa. Malcapuya je také skvělým místem pro potápění a šnorchlování, jelikož je jeho voda neuvěřitelně čistá a plná barevného korálového útesu.

Pokud máte rádi dobrodružství a trochu adrenalinu, nemůžete si nechat ujít potápění na vraku japonské lodě. Coron Island je známým hřbitovem vraků, které se tu potopily během druhé světové války. Jednou z nejslavnějších je Tae Kyong Mau, vrak japonské lodi naplněný úžasnou podmořskou faunou a flórou. Tento unikátní zážitek vás přenese do minulosti a nabídne vám nezapomenutelné dobrodružství pod hladinou.

Na Coron Islandu si můžete také vychutnat tradiční filipínskou kuchyni, jako jsou čerstvé mořské plody, grilované maso a další speciality. Ochutnat místní kuchyni je neodmyslitelnou součástí vaší návštěvy a způsobem, jak se seznámit s kulturou a tradicemi Filipín.

Coron Island je skvělým místem pro ty, kteří hledají dovolenou plnou přírody, krásných pláží a dobrodružství. S jeho úchvatnými výhledy, podmořskou faunou a flórou a pestrou kulturní scénou, vás tento ostrov nezklame. Ať už si užíváte potápění, šnorchlování nebo prostě jen relaxujete na pláži, Coron Island vám přinese nezapomenutelný zážitek plný krásy a dobrodružství.


Ubytování Filipíny Coron Island


Coron Island na Filipínách je jedno z nejkrásnějších míst na světě. Leží v severozápadní části Filipínského souostroví a je známým turistickým cílem díky svým úchvatným krajinám a zatopeným vrakům ze druhé světové války.

Pokud plánujete navštívit Coron Island, budete potřebovat ubytování. Naštěstí je zde mnoho možností ubytování pro každý rozpočet a preference.

Začněme těmi nejluxusnějšími volbami. Coron Westown Resort je 4hvězdičkový resort, který nabízí soukromý plážový přístup, bazén, tenisové kurty, restauraci a fitness centrum. Pokojové balíčky zahrnují snídani a jsou k dispozici také večeře a obědy. Další možností je El Rio y Mar Resort, který leží na krásné odlehlé pláži. Nabízí součástky, bazény, vodní sporty a wellness centrum. Pokud hledáte naprostý luxus, můžete se ubytovat v Coron Soleil Garden Resort, který nabízí naprosto stylové a moderní prostředí, bazén a spa.

Pro ty, kteří chtějí zůstat v centru města, je zde množství cenově dostupných hotelů. Mountain View Garden Inn nabízí základní pokoje s klimatizací a je velmi cenově dostupný. Hotel Coron Hilltop View Resort nabízí krásné výhledy na město a je také vybaven bazénem.

Pro ty, kteří hledají základní ubytování, je zde mnoho hostelu. Seahorse Guest House nabízí cenově dostupné ubytování, které má výhled na Coron Bay. Coron Backpacker Guesthouse je další populární volbou pro cestovatele s nízkým rozpočtem.

Všechny tyto možnosti nabízejí výhody a nevýhody, záleží jen na vašich preferencích a rozpočtu. V každém případě je Coron Island vysoce doporučeným cílem pro turisty, kteří hledají nádhernou krajinu a možnost objevovat zatopené vraky ze druhé světové války.


Nejčastější dotazy a odpovědi Filipíny Coron Island


1. Jak se dostanu na ostrov Coron?
Nejjednodušší způsob, jak se dostat na ostrov Coron, je letecky z Manily do letiště Coron-Busuanga nebo do letiště Francisco B. Reyes na ostrově Busuanga. Poté je třeba se přepravit trajektem nebo lodí na ostrov Coron.

2. Jak dlouho trvá cesta z Manily na ostrov Coron?
Let z Manily na letiště Coron-Busuanga nebo letiště Francisco B. Reyes trvá obvykle asi jednu až dvě hodiny. Poté ještě budete potřebovat dopravu na ostrov Coron, která může trvat další 30 minut až hodinu.

3. Jaké jsou nejlepší aktivity na ostrově Coron?
Na ostrově Coron je mnoho skvělých aktivit. Patří sem potápění a šnorchlování v korálových zátočinách, návštěva laguny Kayangan, plavba na tradičních bangkách, prohlídka jeskyně Maquinit Hot Springs a skalních útesů Twin Lagoon.

4. Kde se dá ubytovat na ostrově Coron?
Na ostrově Coron najdete různé typy ubytování, včetně luxusních letovisek, středních tříd a hostelských zařízení. Mezi oblíbené hotely patří The Funny Lion, Two Seasons Coron Bayside Hotel a Coron Soleil Garden Resort.

5. Jaké jsou nejlepší pláže na ostrově Coron?
Na ostrově Coron najdete několik krásných pláží. Mezi nejpopulárnější patří pláže Malcapuya, Banol, Banana Island a Bulog Dos. Tyto pláže jsou ideální pro odpočinek, plavání a slunění.

6. Jaké jsou nejlepší restaurace na ostrově Coron?
Ostrov Coron nabízí bohatý výběr restaurací, které servírují tradiční filipínskou kuchyni i další mezinárodní speciality. Mezi oblíbené restaurace patří Lolo Nonoy's, Altrove Coron, La Sirenetta Seafood Restaurant a Kawayanan Grill Station.

7. Kdy je nejlepší čas na návštěvu ostrova Coron?
Nejlepší čas na návštěvu ostrova Coron je mezi listopadem a dubnem, kdy je suché a slunečné počasí. Během tohoto období můžete očekávat teploty kolem 30 °C a minimální srážky.

8. Můžeš mi doporučit nějakého místního průvodce na ostrově Coron?
Existuje mnoho místních průvodců, kteří vám mohou pomoci objevit nejlepší místa na ostrově Coron. Doporučuje se najmout místního průvodce, který má znalosti o místních atrakcích a může vám poskytnout informace o kultuře a historii regionu.

9. Jaká měna se používá na ostrově Coron?
Na ostrově Coron se používá filipínské peso (PHP) jako místní měna. Je vhodné vždy mít dostatečnou hotovost, protože ne všechna místa přijímají platební karty.

10. Jaká je hlavní atrakce na ostrově Coron?
Jednou z hlavních atrakcí na ostrově Coron je Coron Bay, která je známá svou krásnou přírodou, čistou vodou a úchvatnými ostrovy. Další populární atrakce je potápění v podvodním národním parku Coron, který nabízí jedinečnou možnost objevit trosky vraku a bohatý podmořský svět.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky