Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Filipíny Hundred Islands National Park

Dovolená Filipíny Hundred Islands National Park


Hundred Islands National Park je jedním z nejpopulárnějších turistických cílů na Filipínách. Nachází se v provincii Pangasinan a rozkládá se na rozloze přibližně 16,76 čtverečních kilometrů.

Park je domovem více než 100malých ostrůvků a ostrůvků vytvořených erozí korálových útesů. Tyto ostrovy jsou rozptýleny po mnoha jezerech a mořských vodách, které tvoří velkou část parku. Každý z těchto ostrůvků má své jedinečné rysy a některé z nich nesou jména, která vystihují jejich tvary nebo vzhled – jako například „Oční lahůdky“, „Piranha Island“ nebo „Devil's Island“.

Díky svému bohatství přírodních krás a výjimečné biodiverzity byl park v roce 1940 vyhlášen národním parkem. Návštěvníci mohou si užít krásu těchto nezapomenutelných míst prostřednictvím půjčení lodě nebo organizovaného plavby. Existuje zde také možnost prozkoumávat podmořské světy pomocí potápěčských výletů, kde si lze prohlédnout korálové útesy a různé druhy mořských živočichů.

Mezi další příležitosti, které park nabízí, patří piknikování, kempování a různé vodní aktivity, včetně šnorchlování, vodního lyžování a jetového létání. Rekreační areály jsou vybudovány s ohledem na potřeby návštěvníků, jako jsou piknikové stoly, sprchy, toalety a další pohodlnosti.

Hundred Islands National Park je také domovem místních druhů zvířat a rostlin, které jsou chráněny a uchovány v rámci parku a jeho okolí. Ptáci, jako je kukačka, nebožtík, volavka nebo jiné druhy, přilákají pozornost přírodních milovníků, stejně jako vzácné rostliny a stromy, které jsou endemické pro tento region.

Pro místní obyvatele a turisty je Hundred Islands National Park zdrojem zábavy, dobrodružství a relaxace. Je to místo, kde lze uniknout z ruchu města a vychutnat si přírodu v její nejčistší podobě. Nezapomenutelné pláže, azurově modré vody a úchvatné scenérie tvoří jedinečné zážitky, které zanechávají návštěvníky nadšené a unesené.

Pokud hledáte dovolenou plnou dobrodružství, krásy a exotických zážitků, Hundred Islands National Park na Filipínách je tím pravým místem pro vás. Přináší neomezené možnosti pro objevování, odpočinek a napětí, které vás zbaví každodenního stresu a opětovně načte vaši duši. Odrazte se na cestu do tohoto úžasného parku a zažijte dovolenou snů!


Ubytování Filipíny Hundred Islands National Park


Filipíny jsou známé svými nádhernými plážemi a přírodními krásami. Jedním z nejznámějších a nejpůsobivějších míst je Hundred Islands National Park. Tento park se nachází na ostrově Luzon a skládá se ze 124 malých a větších ostrovů pokrytých tropickou vegetací a křišťálově čistými vodami.

Při návštěvě parku je nejlepší ubytovat se v blízkosti některého z ostrovů. Existuje několik možností ubytování v různých cenových kategoriích pro jednotlivce a skupiny.

Jedním z nejoblíbenějších míst pro přenocování je ostrov Governor's Island. Tento ostrov nabízí několik typů ubytování, jako jsou dřevěné chatky, stany a kempování. Dřevěné chatky jsou ideální pro rodiny a skupiny a mají soukromou terasu s výhledem na moře. Stany jsou vhodné pro jednotlivce a jsou umístěny na pláži. Kempování je ve stínu stromů a umožňuje vlastní stan. Ostrov nabízí také několik vybavení, jako jsou grily, venkovní sprchy a toalety.

Další možností ubytování je ostrov Children’s Island. Tento ostrov je ideální pro rodiny s dětmi. Nabízí dřevěné chatky s vlastním sociálním zařízením a venkovní terasu s výhledem na moře. V okolí chatky jsou dětské hřiště, grily a venkovní sprchy.

Pokud preferujete luxusnější ubytování, můžete se ubytovat na ostrově Panglao. Tento ostrov nabízí několik luxusních resortů s velkými bazény, elegantními restauracemi a soukromými plážemi. Tyto resorty nabízejí pokoje s výhledy na oceán a rozmanitými vybaveními, jako jsou fitness centra a lázně.

Ať už se rozhodnete pro jakékoli ubytování, vždy si přineste dostatek slunečních brýlí, opalovacího krému a dostatek vody. Sto ostrovů je krásným a jedinečným místem, které nabízí mnoho možností pro zábavu, relaxaci a objevování nádherných přírodních scenérií.


Nejčastější dotazy a odpovědi Filipíny Hundred Islands National Park


1. Jak se dostat na Filipínské stovky ostrovů - Hundred Islands National Park?
Odpověď: Nejbližším mezinárodním letištěm je Manila. Z Manily je možné se dostat na ostrov Luzon buď po silnici nebo letecky. Poté je možné cestovat buď autobusem nebo taxi do přístavního města Alaminos. Z Alaminos je možné si pronajmout loď nebo využít veřejnou loďovou dopravu na ostrovy v parku.

2. Jaké jsou nejlepší aktivity v Hundred Islands National Park?
Odpověď: Mezi nejpopulárnější aktivity v parku patří šnorchlování, potápění, plavání, pikniky na pláži, vyhlídková plavba lodí po ostrovech a kajakění. Park také nabízí možnost kempování a procházek po přírodních stezkách.

3. Jaká je cena vstupného do parku?
Odpověď: Vstupné do parku je začleněno do nákladů na pronájem lodě nebo veřejné loděové dopravy. Náklady se mohou lišit v závislosti na počtu osob, volbě pronájmu lodě a aktivitych, které si turista přeje provozovat.

4. Jaké je doporučené oblečení na návštěvu parku?
Odpověď: Doporučuje se nosit pohodlné plavky nebo plavkové oblečení během plavání a vodních aktivit. Na souši se doporučuje lehké oblečení a obuv vhodná pro procházky. Také je důležité mít sebou sluneční krém, klobouk nebo čepici a brýle na slunce.

5. Je v parku k dispozici stravování a ubytování?
Odpověď: V parku jsou k dispozici stravovací zařízení a piknikové oblasti, kde si turisté mohou připravit vlastní jídlo. K dispozici jsou také kempy a ubytovací zařízení pro ty, kteří chtějí zůstat přes noc. Je však důležité zajistit si ubytování v předstihu.

6. Jaká je nejlepší doba na návštěvu parku?
Odpověď: Nejlepší dobou na návštěvu je období sucha od listopadu do května. Během tohoto období je počasí příznivé a příroda je nejkrásnější. Během období dešťů od června do října může být návštěva omezena kvůli nepříznivým povětrnostním podmínkám.

Toto jsou některé z nejčastějších dotazů a odpovědí týkajících se Hundred Islands National Park na Filipínách.


Počasí Filipíny Hundred Islands National Park


Hundred Islands National Park v Filipínách je přírodní div, který lze najít v provincii Pangasinan. Je to jedinečné a malebné místo, které je známé svými stovkami ostrůvků roztroušených kolem zálivu Lingayen. Národní park je jedním z nejoblíbenějších turistických cílů v zemi, protože nabízí nádherné scenérie, úchvatné pláže a bohatý podmořský život.

Jedním z nejdůležitějších aspektů, který přitahuje turisty do Hundred Islands National Park, je jeho příjemné tropické klima. Filipíny jsou známé jako země, která leží v tropickém pásu, a proto se zdejší počasí typicky skládá z dvou hlavních sezón - suché a deštivé.

Suchá sezóna na Filipínách trvá od listopadu do května a je považována za ideální období k návštěvě národního parku Hundred Islands. Během těchto měsíců se počasí obvykle vyznačuje příjemnými teplotami okolo 25-30 °C a minimem srážek. Slunce svítí jasně na obloze a dává vám příležitost objevovat širokou škálu nabízených aktivit jako potápění, plavání, šnorchlování nebo prohlídky jednotlivých ostrovů.

Na přelomu května a června přichází deštivá sezóna, která trvá až do října. Přestože během těchto měsíců srážky vzrůstají, neznamená to, že je nemožné národní park navštívit. I když počasí může být proměnlivější a deštivé, voda je stále teplá a aktivit jako jsou šnorchlování a potápění se dá stále věnovat. Navíc, deštivá sezóna může přinést i své výhody, jako je výraznější zeleň na ostrovech a úžasné vodopády, které se objevují díky srážkám.

Je důležité si uvědomit, že i během suché sezóny může dojít ke krátkodobým dešťovým přeháňkám. Proto byste měli být vždy připraveni na možnost náhlých změn počasí a mít kvůli nim s sebou ochranné prostředky, jako jsou sluneční krémy a deštníky.

Hundred Islands National Park je bezpochyby jedním z nejkrásnějších přírodních divů Filipín, které láká návštěvníky svým úchvatným počasím a neuvěřitelnou biodiverzitou. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete navštívit během suché nebo deštivé sezóny, budete jistě mít nezapomenutelné zážitky z tohoto národního parku.


Letenka Filipíny Hundred Islands National Park


Hundred Islands National Park: Skvost Filipín

Hundred Islands National Park je jedním z nejkrásnějších turistických cílů na Filipínách. Nachází se v provincii Pangasinan a tvoří ho přes sto malých ostrovů a ostrůvků rozptýlených po průzračných vodách Bengajského zálivu.

Tento národní park je jedinečným a zároveň fascinujícím příkladem přírodní krásy, který si získal srdce mnoha turistů z celého světa. Každý z těchto ostrůvků má svou vlastní jedinečnou atmosféru a poskytuje návštěvníkům širokou škálu zážitků.

Hundred Islands National Park je přístupný z města Alaminos, což je asi dvě hodiny jízdy autem od města Manila. Návštěvníci mohou vyrazit na ostrovy trajektem, který jezdí závisle na počasí každý den. Během plavby přes Bengajský záliv se budete klouzat kolem nádherných pláží, klidných zátok a úchvatných vápencových skalních útesů.

Turisté mají ve Hundred Islands National Park na výběr z bohaté škály aktivit. Mnoho z ostrovů je ideálních pro pikniky a grilování s rodinou a přáteli. Na některých ostrovech jsou k dispozici také chatky a zázemí pro táboření, kde si můžete užít noc pod hvězdnou oblohou.

Milovníci vodních sportů si zde také přijdou na své. Můžete si zde pronajmout kajak, paddleboard nebo dokonce vyzkoušet šnorchlování a pozorování korálových útesů. Toto místo je skvělé pro potápění a můžete se těšit na setkání s ohromujícími druhy mořského života a průzračnou vodou.

Hundred Islands National Park je také domovem různých druhů ptáků, které zde můžete spatřit. Pro milovníky přírody a ornitologie takovýto výlet může být skutečným dobrodružstvím.

Příjemným a zajímavým místem k návštěvě je také pevnost Culebra Island, která sloužila jako pobřežní obrana během druhé světové války. Z vrcholku pevnosti se otevírá pohled na celý národní park a nabízí návštěvníkům úchvatné panoramatické výhledy.

Ve Hundred Islands National Park si můžete užít také čerstvé mořské plody a místní speciality servírované na místních plážích. Můžete se těšit na chutné rybí grily, pikantní mořské plody a exotické ovoce.

Celkově vzato, Hundred Islands National Park je turistickým rájem pro ty, kteří hledají krásné pláže, jedinečnou přírodu a nezapomenutelná dobrodružství. Pokud plánujete cestu na Filipíny, je toto místo určitě jedno z těch, které byste měli zařadit na svůj itinerář.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky