Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Filipíny Malapascua Island

Počasí Filipíny Malapascua Island


Filipínský ostrov Malapascua je známý svou krásnou přírodou a úchvatnými plážemi. Nachází se na východě země, v oblasti Visayas. Jedná se o malý ostrov, který měří pouhých 2,5 krát 1 km. I přesto však nabízí nespočet možností k objevování a aktivit.

Jedním z nejvlivnějších faktorů, který ovlivňuje Malapascuu, je počasí. Filipíny jsou známé svými tropickými podnebími, což znamená, že na ostrově se setkáme s vysokými teplotami a vysokou vlhkostí během celého roku. Průměrná roční teplota se pohybuje mezi 25 až 32 ° C.

V Malapascui můžeme rozeznat dvě hlavní období - suché a deštivé. Suché období trvá od prosince do května, přičemž březen a duben jsou nejteplejšími měsíci. Během těchto měsíců si návštěvníci mohou užívat slunečného počasí a teploty vody dosahují příjemných 27 až 30 ° C. To je ideální čas pro potápění, šnorchlování a další vodní aktivity. Většinou je to také období, kdy se nacházíte mimo období dešťů, což umožňuje plánovat outdoorové aktivity bez obav z přerušení počasím.

Na druhou stranu, deštivé období se rozprostírá od června do listopadu. Během tohoto období přicházejí silné monzunové deště a bouřky. Srážky jsou vyšší, s větší pravděpodobností tropických bouří a dokonce i tajfunů. Návštěvníci musí být připraveni na náhlé změny počasí a přijmout dodatečná opatření ke svému bezpečí. I přesto však i během tohoto období najdete dny s příjemným a slunečným počasím, které vám umožní užívat si pláže a aktivit na ostrově.

Voda v Malapascui je vždy teplá a vhodná k potápění, což přitahuje milovníky podmořského světa z celého světa. Návštěvníci zde mohou objevovat úžasný korálový riff, který je domovem exotických mořských živočichů, včetně mant, rejnoků, žraloků a mnoho dalších druhů.

Celkově lze říci, že i přesto, že Malapascua Island zažívá období dešťů, je to stále krásné místo, které stojí za návštěvu. S přiměřenou přípravou můžete stále užívat příjemné počasí a objevovat okouzlující přírodní scenérie tohoto malého ostrova. Nezapomeňte však vzít s sebou vhodné oblečení a ochranu proti dešti, abyste si mohli plně užít svou dovolenou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Filipíny Malapascua Island


1. Jak se dostat na Malapascua Island?
Odpověď: Nejrychlejší způsob je vzít přímo letadlo z Manily nebo Cebu City do Cebu Airport, a poté se přepravit trajektem nebo speedboatem na Malapascua Island.

2. Kde se ubytovat na Malapascua Island?
Odpověď: Na Malapascua Island najdete řadu různých možností ubytování, včetně plážových resortů, rodinných penzionů a levných hostelů.

3. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Malapascua Island?
Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu je od listopadu do května, kdy je počasí suché a slunečné. Během letních měsíců jsou možné občasné deště a bouřky.

4. Co je nejznámější na Malapascua Island?
Odpověď: Malapascua Island je známá svými krásnými plážemi, včetně Bounty Beach a Logon Beach. Je také domovem pro školy rejnoků, kteří jsou atrakcí pro potápěče.

5. Co dělat na Malapascua Island?
Odpověď: Turisté mohou tady relaxovat na pláži, potápět se a pozorovat korálové útesy, provádět šnorchlování, vyzkoušet si surf, vydat se na výlety lodí až k nedalekým ostrovům a objevovat zdejší přírodu.

6. Jaké jsou nejlepší potápěčské místa na Malapascua Island?
Odpověď: Nejlepšími potápěčskými místy na Malapascua Island jsou Monad Shoal, Gato Island a Kimud Shoal, kde můžete vidět rejnoky, žraloky a další mořskou faunu.

7. Jsou na Malapascua Island možnosti stravování?
Odpověď: Ano, na Malapascua Island najdete mnoho restaurací a stánků, které nabízejí lokální kuchyni i mezinárodní speciality.

8. Jaké aktivity jsou vhodné pro děti na Malapascua Island?
Odpověď: Děti mohou na Malapascua Island relaxovat na pláži, šnorchlovat, plavat, objevovat zdejší přírodu a využít různé vodní sporty, jako je surfování a kajakování.

9. Jaká je místní měna na Malapascua Island?
Odpověď: Místní měna na Filipínách je filipínské peso (PHP). Mnoho obchodů a rezortů přijímá také americké dolary.

10. Je na Malapascua Island možnost výběru hotovosti z bankomatu?
Odpověď: Ano, v centru Malapascua Island jsou k dispozici některé bankomaty, které přijímají mezinárodní karty. Nicméně, doporučuje se mít dostatek hotovosti při příjezdu na ostrov.


Ubytování Filipíny Malapascua Island


Pokud plánujete svou následující dovolenou a hledáte zcela jedinečné a exotické téma, potom není nic lepšího než Filipíny Malapascua Island. Malapascua Island se nachází ve Visayanmoři na Filipínách. Je známá pro svoje neobyčejné pláže, šnorchelování a potápění. Zde najdete mnoho možností ubytování spojených s potápěním, ale také nabízí jiné možnosti pro každého.

Nejznámější oblastí pro ubytování je Bounty Beach, která je obklopena korálovými útesy a naopak ve dne nabízí jasné modré vody, které k sobě přitahují turisty z celého světa. Najdete zde řadu hotelů a pensionů, ve kterých se ubytujete přímo na pláži. Pokud máte rádi klidná místa, potom byste měli zkontrolovat nejnovější trendy resorty na nedalekém čistém pláži Logon.

Malapascua Island nabízí také několik skvělých možností ubytování přímo v přírodě. Mnoho rodinných penzionů a ubytování najdete na opačné straně ostrova. Tento kousek ráje si můžete tedy pronajmout a prožít klid a relaxaci přímo u oceánu se svými vlastními plážemi.

Pro ty, kteří se chtějí věnovat potápění, nabízí Malapascua Island mnoho skvělých ubytování pro potápěče. Různé potápěčské centra nabízejí ubytování, kde můžete přímo z hotelu vstoupit pod hladinu a prozkoumat korálové útesy, potopit se v blízkosti vraků lodí a mnohem více. Vynikající ubytování najdete v bližším okolí také v oblasti Shark Point, kde najdete řadu resortů s možností pozorovat ampulexpy.

Malapascua Island nabízí také několik dalších atrakcí, které můžete navštívit a vychutnat si krásy Filipín. Tato oblast je plná fantastických restaurací, obchodů s potápěčským vybavením a míst, kde můžete zakoupit suvenýry. Dále se můžete vydat na výlet na nedaleké ostrovy, jako například Bantayan Island nebo Camotes Island, kde se můžete vypořádat s těžkými vlnami a relaxovat hned vedle vody.

V Malapascua Island najdete celou řadu možností ubytování pro každého, ať už hledáte klidné místo na odpočinek, romantické místo pro dovolenou s partnerem nebo místo plné možností pro potápěče. Navštivte Malapascua Island a prožijte nejlepší dovolenou vašeho života.


Letenka Filipíny Malapascua Island


Filipíny jsou známé svou nádhernou přírodou a malebnými plážemi. Jedno z takových míst, které stojí za návštěvu, je Malapascua Island. Toto ostrovní útočiště se nachází na severu Filipín v provincii Cebu a nabízí turistům nezapomenutelný zážitek.

Malapascua Island je známé především díky svým bílým písečným plážím a křišťálově čistému moři, které je domovem rozličných druhů mořského života. Toto místo je zejména oblíbené mezi potápěči, kteří sem přijíždějí z celého světa, aby si užili úžasný podvodní svět. Vody kolem ostrova jsou známé díky svému shlukování mant v mantích ponorech a také pro svou šanci na setkání s velkými žraloky.

Mezi další oblíbené aktivity na Malapascua Island patří i šnorchlování, rybaření a plavání s obyčejnými krabi. Ostrov také nabízí nádherné mořské jeskyně, jako je Gato Island, které jsou domovem různých mořských tvorů, včetně mořských hadů a různých druhů ryb. Přátelská atmosféra a bohatství podvodního života zde vytvářejí ideální prostředí pro milovníky přírody a dobrodruhy.

Kromě života pod hladinou nabízí Malapascua Island také možnosti pro relaxaci na pláži. Můžete si užívat slunce a nekonečný výhled na azurové moře či procházky po pláži. Zdejší atmosféra je značně příjemná a uvolněná, takže si můžete příjemně odpočinout od každodenního stresu.

Ostrov samotný je malý a není hojně obydlený, což znamená, že na Malapascua Island se můžete cítit trochu jako dobrodruh, který objevuje nezkrotnou přírodu. Místní obyvatelé jsou velmi vstřícní a přátelští, což přidává na uvolněné atmosféře a dává turistům pocit bezpečí.

Pokud se chystáte navštívit Malapascua Island, nezapomeňte si přibalit potřebné vybavení pro potápění či šnorchlování. Ať už jste začátečník nebo zkušený potápěč, určitě si zde užijete nezapomenutelné chvíle.

Další věc, kterou byste neměli vynechat, je snorklování s mantami. Jde o jedinečný a opravdu vzrušující zážitek, který vám ponese dobrodružné vzpomínky na celý život.

Ať už jste milovníkem podvodního světa, přírody nebo jednoduše hledáte skvělé místo na relaxaci, Malapascua Island je ideální destinací pro vás. Příjemné podnebí, nádherné pláže a úžasná biodiverzita podmořského života vytvářejí prostředí, které stojí za návštěvu. Ponořte se do krásy tohoto malého ostrova a nechte se unášet jeho jedinečnou atmosférou.


Dovolená Filipíny Malapascua Island


Malapascua Island: Ráj na Philippínách pro milovníky pláží a potápění

Filipíny jsou známé pro své nádherné pláže a křišťálově čisté vody, které lákají turisty z celého světa. Jedno z nejkrásnějších míst v této zemi je Malapascua Island, který je oblíbený zejména mezi milovníky potápění. Tento ostrov nabízí úchvatné scenérie, úžasnou faunu a flóru pod hladinou a přátelskou atmosféru.

Malapascua Island se nachází v severní části Filipín, asi 8 km od pobřeží ostrova Cebu. Je známý pro svůj bílý písek a tyrkysově modré vody, které vytvářejí perfektní kulisu pro odpočinek a relaxaci na pláži. Zdejší pláže jsou čisté a klidné, což dělá z Malapascuy ideální destinaci pro ty, kteří chtějí uniknout rušnému městskému životu.

Pro milovníky potápění je Malapascua Island snem. Ostrov je jedním z nejlepších míst na světě k pozorování žraloků velrybích. Tito ohromní tvorové se často vyskytují ve vodách kolem ostrova a potápěčům nabízejí nezapomenutelné zážitky. Existuje několik potápěčských center na ostrově, které nabízejí kurzy pro začátečníky i zkušené potápěče.

V Malapascui je také možné potápět se ke korálovým zahradám, které jsou plné barevných ryb a různých druhů korálů. Ostrov je známý také tím, že zde můžete vidět vzácné mořské želvy, rejnoky a delfíny. Dále je zde možnost navštívit vraky lodí, které se nacházejí pod vodou a jsou zajímavou atrakcí pro potápěče.

Malapascua Island není jen pro potápěče. Na ostrově si můžete půjčit kajak a projet se podél pobřeží, nebo si zapůjčit šnorchel a sledovat podmořský život přímo z hladiny vody. Existuje také možnost pronajmout si jízdní kolo a projet se po okolí, abyste objevili všechny krásy ostrova.

Pokud jde o ubytování, na ostrově Malapascua je k dispozici široká škála možností. Najdete zde jak levné hostely a příjemné hotely pro ty, kteří chtějí zůstat na pobřeží, tak i luxusní resorty pro ty, kteří si přejí klid a soukromí.

Malapascua Island je snem pro každého, kdo hledá relaxaci na pláži a dobrodružství pod vodou. Toto malé, ale krásné místo nabízí nádherné scenérie, úžasnou flóru a faunu a přátelskou atmosféru. Pokud se chystáte na Filipíny, nezapomeňte navštívit Malapascua Island - ráj pro milovníky pláží a potápění.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky