Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Filipíny Palawan (včetně El Nido, Coron a Puerto Princesa)

Počasí Filipíny Palawan (včetně El Nido, Coron a Puerto Princesa)


Filipíny jsou tropickým rájem, a jedním z nejnavštěvovanějších ostrovů v této oblasti je Palawan. Nachází se v západním Pacifiku a je tvořen mnoha malými ostrovy, které nabízejí nádhernou přírodu a jedinečné pláže. Mezi nejznámější destinace na Palawanu patří El Nido, Coron a Puerto Princesa. Tato místa jsou vyhledávána nejenom pro svou krásu, ale také pro jejich příznivé počasí.

Palawan je obklopený horkým mořem a nachází se ve východní části Filipínského souostroví, což znamená, že je ovlivněný pasáty. Podnebí na Palawanu je tedy velmi teplé a vlhké, s velmi malými rozdíly v teplotách během celého roku. Nejlepší čas na návštěvu je v období od listopadu do května, které je zde známo jako suché období.

El Nido, známé svými skalnatými ostrůvky a bílými písečnými plážemi, je jedním z nejkrásnějších míst na Palawanu. V tomto období se můžete těšit na slunečné dny a minimální srážky. Teploty se pohybují mezi 25 a 32 stupni Celsia, což je ideální pro rozmanité aktivity, jako je potápění, snorklování a procházky po pláži.

Coron je další oblíbenou destinací na Palawanu známou pro své azurové vody a podvodní život. I zde je nejlepší čas na návštěvu v období od listopadu do května. Průměrné teploty se pohybují mezi 24 a 30 stupni Celsia. Během těchto měsíců miinimální srážky znamenají jasná nebe a dokonalé podmínky pro potápění a koupání.

Hlavní město Palawanu, Puerto Princesa, je výchozím bodem pro mnoho turistů. Má také příjemné počasí během suchého období. Průměrné teploty se pohybují od 25 do 31 stupňů Celsia. Přestože v tomto období může docházet k sesuvům půdy a tropickým bouřím, ty jsou obvykle krátkodobé a rychle přejdou.

Je důležité mít na paměti, že i během suchého období mohou přijít příležitostné srážky. Více srážek lze očekávat v období od června do října, které se nazývá deštivé období. Tyto měsíce jsou ale také méně přeplněné turisty, což může být výhodou pro některé cestovatele.

Celkově lze tedy říci, že Palawan a jeho hlavní destinace, jako je El Nido, Coron a Puerto Princesa, nabízí příznivé počasí během suchého období od listopadu do května. Teploty jsou příjemné a srážky jsou minimální, což poskytuje ideální podmínky pro úžasnou dovolenou plnou relaxace na plážích a objevování fascinujícího podmořského světa.


Nejčastější dotazy a odpovědi Filipíny Palawan (včetně El Nido, Coron a Puerto Princesa)


1. Jak se dostat na Filipíny Palawan?
- Nejčastěji se na Palawan dostává letecky přes mezinárodní letiště v Puerto Princesa. Existují ale také přímé lety do El Nida a Coron.

2. Jaké jsou nejlepší místa k navštívení na Palawanu?
- Nejpoužívanějšími turistickými destinacemi na Palawanu jsou El Nido, Coron a Puerto Princesa. V El Nidu můžete navštívit krásné pláže a laguny, v Coronu se potápět a objevovat bohatý podmořský svět, a v Puerto Princesa si pak prohlédnout podzemní řeku přírodního parku.

3. Jaké jsou nejlepší pláže na Palawanu?
- Na Palawanu se nachází několik nádherných pláží. Mezi nejslavnější patří Nacpan Beach a Las Cabanas Beach v blízkosti El Nida. Další oblíbené pláže jsou Malcapuya Island a Banana Island v Coronu.

4. Jak dlouho bych měl/a strávit na Palawanu?
- Doporučuje se strávit alespoň 5-7 dní na Palawanu, abyste si mohli užít hlavní atrakce v El Nidu, Coronu a Puerto Princesa. Pokud máte více času, můžete se ještě vydat na menší ostrovy a objevovat další krásy regionu.

5. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Palawanu?
- Nejlepší období pro návštěvu Palawanu je od listopadu do května, kdy je suché počasí a moře je klidnější. Během tohoto období je také nejvíce turistů. V období dešťů, které trvá od června do října, se mohou vyskytovat bouřky a vyšší vlny.

6. Jaký je místní jazyk na Palawanu?
- Na Palawanu se mluví Filipínským jazykem, který je jedním z oficiálních jazyků Filipín. Mnozí Filipínci na Palawanu také mluví anglicky, zejména v turistických oblastech.

7. Potřebuji vízum pro návštěvu Palawanu?
- Většina návštěvníků přijíždějících na Palawan na dovolenou se na Filipíny vztahuje 30denní vízová politika pro turisty. Pokud plánujete zůstat déle, můžete požádat o prodloužení ve vízovém oddělení.

8. Jak je bezpečnost na Palawanu?
- Obecně platí, že Palawan je považován za bezpečnou destinaci. Je však vždy důležité dodržovat zdravý rozum a dodržovat základní bezpečnostní opatření, jako je hlídat své cennosti, vyhnout se nočním procházkám v opuštěných oblastech a dodržovat zákony a předpisy.

9. Můžete mi doporučit nějaké další aktivity na Palawanu?
- Kromě prohlídek hlavních destinací Palawanu, můžete také provést trekking v přírodních rezervacích, jako je například rezervace přírody Ugong Rock nebo vyrazit na pouť do pláže Hidden Beach v El Nidu. Můžete také vyzkoušet potápění nebo se věnovat vodním sportům, jako je kajak nebo windsurfing.


Dovolená Filipíny Palawan (včetně El Nido, Coron a Puerto Princesa)


Dovolená na Filipínách je určitě jedním z nejlepších zážitků, které můžete zažít. Jedním z nejkrásnějších míst na Filipínách je ostrov Palawan, který nabízí nádherné pláže s tyrkysovou vodou, jedinečnou faunu a flóru a mnoho dalších zajímavých atrakcí. Pokud se chystáte navštívit Palawan, tady je náš průvodce s nejlepšími místy, které byste neměli minout.

1. El Nido

El Nido je nejnavštěvovanějším místem na Palawanu, a to s dobrým důvodem. Nachází se zde několik překrásných pláží, jako jsou například Nacpan Beach, Las Cabanas Beach či Secret Beach. Kromě pláží lze navštívit i nedaleké Grand Cenote, která je zvláštní tím, že má sladkovodní vrstvu na povrchu a pod ní se nachází slaná voda.

2. Coron

Coron je další známou oblastí na Palawanu, která je ideální pro potápění. Zde se nachází mnoho potopených vraků z druhé světové války, které jsou skvělé pro potápěče. Kromě potápění si můžete prohlédnout nádherný Kayangan Lake s průzračnou vodou, nebo navštívit Malcapuya Island s bílými písečnými plážemi.

3. Puerto Princesa

Puerto Princesa je hlavním městem Palawanu a nachází se zde největší přírodní park na Filipínách – Sabang Underground River. Tento podzemní řeka, která se táhne na více než 8 kilometrů, je zapsána na seznamu UNESCO. Mimo podzemní řeku lze v této oblasti navštívit i další zajímavá místa, jako je například Honda Bay, kde můžete trávit čas na krásných plážích a vychutnat si místní kuchyni.

Palawan je jedním z nejkrásnějších ostrovů na Filipínách a nabízí mnoho zajímavých atrakcí, které stojí za to vidět. Pokud se chystáte na dovolenou na Filipínách, nenechte si ujít tento ostrov a jeho krásy.


Letenka Filipíny Palawan (včetně El Nido, Coron a Puerto Princesa)


Pokud hledáte exotickou a překrásnou destinaci pro svou další dovolenou, Filipíny a konkrétně ostrov Palawan by měl být na vrcholu vašeho seznamu. Palawan je známý svými bílými plážemi, třpytivě modrou vodou, úchvatnou přírodou a bohatým podmořským světem, což z něj činí jedno z nejkrásnějších míst na světě pro milovníky přírody.

Pokud se chystáte navštívit Palawan, měli byste začít svou cestu v hlavním městě Puerto Princesa. Toto město je bránou do ostrova a nabízí mnoho zajímavých míst k prozkoumání. Nejznámějším z nich je Underground River, která je součástí Seven Wonders of Nature. Tato jeskyně leží přímo pod horami a můžete ji prozkoumat pomocí lodě. Její kamenné formace a bohatá fauna a flora vezmou dech každému návštěvníkovi.

Dalším úžasným místem, které byste neměli vynechat, je El Nido. Toto malebné městečko je proslulé svými krásnými plážemi se zlatým pískem a křišťálově čistou vodou. El Nido je také základnou pro návštěvu oblíbeného ostrova Bacuit, který je domovem překrásných skalních útesů, korálových zahrad a nedotčených pláží. Můžete si pronajmout loď a prozkoumat okolní ostrovy, potápět se až k rifům a kochat se nádhernými výhledy, které nabízí tato malebná oblast.

Dalším imperativem je návštěva ostrova Coron. Město Coron je známé svými turisticky atraktivními místy, jako jsou termální prameny Maquinit, skalní vrchol Mt. Tapyas a nejkrásnější potápěčské lokality v regionu. Coron je také domovem mnoha potopených japonských vraků z druhé světové války. Potápěči si zde mohou užít úžasný podmořský svět a pozorovat obdivuhodnou mořskou faunu a flóru v blízkosti těchto vraků.

Letenka na ostrov Palawan je snadno dostupná, nejvíce přes mezinárodní letiště v Manile. Existuje také letiště v Puerto Princesa a Coron, což umožňuje pohodlnou přímou cestu na ostrov. Letenky mohou být samozřejmě levnější mimo vrcholovou sezónou, která se rozprostírá od listopadu do dubna. Během této doby si můžete užít krásného počasí a slunečního svitu, ale může být také trochu rušnější.

Pokud šetříte na letenkách či preferujete menší davy turistů, můžete Strávit svou dovolenou mimo vrcholovou sezónu, kdy můžete zažít klidnější a autentičtější Palawan. Nezapomeňte také na správné dokumenty a víza při plánování své cesty, abyste mohli bez problémů vstoupit na Filipíny.

Navštívení ostrova Palawan v Filipínách je jedinečným zážitkem, který by si neměl nechat ujít žádný milovník přírody a dobrodružství. Od úchvatných pláží v El Nidu až po fascinující podmořský svět v Coronu, Palawan nabízí nezapomenutelné zážitky ve všech ohledech. Jestliže se chystáte na dovolenou, kterou budete vyprávět ještě dlouho potom, zvažte Palawan jako váš další cíl - nebudete litovat.


Ubytování Filipíny Palawan (včetně El Nido, Coron a Puerto Princesa)


Palawan je ostrov na Filipínách, který je známý svou nádhernou přírodou, písčitými plážemi a jedinečnými podvodními scenériemi. Nachází se zde několik překrásných destinací, mezi které patří El Nido, Coron a Puerto Princesa. Každá z těchto lokalit nabízí různé možnosti ubytování, které uspokojí potřeby návštěvníků.

El Nido je nejpopulárnější oblastí na Palawanu a láká především milovníky přírody. Zdejší ubytování se každoročně dočkává chvály za své jedinečné výhledy. Můžete si vybrat mezi luxusními resorty s výhledem na karstové útvary a tyrkysové moře, ale také levnějšími bungalovy a hostely, které se nacházejí v samém centru města. El Nido je oblíbeným místem pro vodní aktivity, jako je potápění, snorklování a ostrovní hopping. Ubytování v této oblasti je obvykle velmi oblíbené a rychle se vyprodává, takže je nejlepší si rezervovat předem.

Coron je další malebná destinace na Palawanu a je známá svými krásnými plážemi a jedinečnými potápěčskými lokalitami. Ubytování v Corone zahrnuje řadu možností, od malebných plážových resortů až po jednoduché a levné hostely. Některé ubytovací zařízení nabízejí také zážitky jako jsou pronájem lodí, potápění a výlety na ostrovy. Místní hostitelé jsou obvykle velmi vstřícní a ochotní pomoci s organizací vašich dobrodružství.

Puerto Princesa, hlavní město Palawanu, je také oblíbené prom svou přírodní krásou a zajímavými turistickými atrakcemi. Ubytování zde můžeme najít ve formě hotelů a resortů v blízkosti pláže, ale také v samotném centru města. Puerto Princesa se může pochlubit i několika přírodními rezervacemi, jako je podzemní řeka Puerto Princesa a „Pláže vynikající skleníkovým efektem“. Některá ubytování v této oblasti nabízejí skvělé ubytovací balíčky, které zahrnují vstupenky a prohlídky nejznámějších turistických atrakcí.

Při hledání ubytování na Palawanu je důležité mít na paměti, že v některých oblastech není stálý přísun elektřiny. Doporučuje se využít recenze a hodnocení od předchozích hostů, abyste získali srovnání nad výběrem svého ideálního ubytování.

V každé z těchto destinací je možné nalézt ubytovací možnosti pro každý rozpočet a preference. Bez ohledu na to, zda hledáte luxusní resort s plnou obsluhou nebo jednoduchý hostel pro hledače dobrodružství, Palawan uspokojí vaše potřeby. Ubytování na Palawanu je často centrem dovolené na Filipínách a přispívá k unikátnímu zážitku z této nádherné destinace.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky