Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Finsko Helsinský olympijský stadion

Počasí Finsko Helsinský olympijský stadion


Finsko je země pohádkových lesů, krajin rozmanitých jako žádné jiné a zimních sportů, které se tu těší velké oblibě. Mezi ty nejpopulárnější patří hokej a biatlon, ale také lyžování. V létě pak Finsko nabízí svým návštěvníkům mnoho kulturních a společenských akcí, koncertů i sportovních utkání. Jednou z nejznámějších sportovních staveb v zemi je Helsinský olympijský stadion, který je symbolem nejen sportovních výkonů, ale i moderní architektury.

Helsinský olympijský stadion se nachází v centru Helsinek a byl postaven v roce 1938. Jeho původním účelem bylo uspořádání letních olympijských her, ale k tomu nakonec nedošlo. Stadion však stále slouží sportovním a kulturním akcím – mimo jiné zde každoročně probíhá finále finského poháru v hokeji.

V zimě se počasí v Helsinkách může pohybovat mezi -15 a -5 °C, s občasnými sněhovými srážkami. Lyžaři si tak mohou vychutnat kvalitní podmínky na největším finském lyžařském středisku Levi v Laponsku. Zde najdou nejen kvalitní sjezdovky, ale také překrásné lesy, přes které se můžou projet na běžkách. Léto v Helsinkách je mírné, s průměrnou teplotou kolem 20 °C, ale v posledních letech se počasí pomalu ale jistě zhoršuje a způsobuje problémy výchově stromů, což má dopad na krajinu v celé zemi.

I když má Finsko skvělé podmínky pro zimní sporty, spousta lidí přijíždí do Helsinek také kvůli jiným sportům. Kromě hokeje se hrají také fotbal, basketbal, baseball a atletika. Když se spojí sport a kultura, vznikají velké události, jako jsou Wereldspelen – celosvětové sportovní hry.

Helsinkské olympijské stadion je ale pro svůj moderní design zajímavý i mimo sportovní aktivity. Má dominance kupole a je celoročně otevřený pro turisty, kteří si chtějí prohlédnout sportoviště a přemýšlet o historii moderních sportovních staveb. Na stadionu se rovněž nachází muzeum, které připomíná největší sportovní události, které se zde konaly a jaký vliv měly na vývoj sportu.

Nezapomenutelné zážitky v Helsinkách a okolí si užijí jak vyznavači zimních sportů, tak milovníci kultury a architektury. Pokud se rozhodnou navštívit Helsinský olympijský stadion, určitě nebudou zklamáni.


Letenka Finsko Helsinský olympijský stadion


Finsko je známé pro své krásné přírodní scenérie, ale to není vše, co nabízí tato země. Pokud chcete zažít kousek sportovní historie, měli byste se podívat na Helsinský olympijský stadion, který je symbolem finského sportu.

Letenka do Finska vám umožní prozkoumat tuto oblast, která je plná historie a přírodní krásy. Helsinský olympijský stadion byl postaven v roce 1938 a přivítal světové sportovní hvězdy během letních olympijských her v roce 1952.

Stadion je velký, má kapacitu pro 42 000 diváků a je udělaný ze dřeva a železa. Je to jedna z nejmarkantnějších sportovních staveb na světě a symbolizuje chlad a odolnost finského lidu.

Helsinský olympijský stadion je důležitou součástí finské historie. Byl místem konání mnoha sportovních akcí, jako jsou mistrovství světa v atletice a hokeji a také zde probíhají koncerty světových umělců. Navíc, v těsné blízkosti stadionu najdete Muzeum finského sportu, kde se můžete dozvědět více o historii sportu v této zemi.

Pokud se rozhodnete navštívit Helsinský olympijský stadion, nezapomeňte si prohlédnout blízké Okolí, kde se nachází největší park v Helsinkách, kde najdete spousty zeleně, fontány a také obchody se suvenýry. Pro ty, kteří chtějí pokračovat v prozkoumávání finského sportovního života, je tu také největší finský stadion – Töölö.

Finsko je skvělou destinací pro ty, kdo milují přírodu a sport. Helsinský olympijský stadion je důkazem toho, jak krajina může inspirovat a ovlivňovat oblast kultury, sportu a historie. Pokud tuto část Finska navštívíte, budete mít příležitost seznámit se s částí finského života a navždy si s sebou odnést kus jeho historie.


Nejčastější dotazy a odpovědi Finsko Helsinský olympijský stadion


1. Kdy byl postaven Helsinský olympijský stadion?
Olympijský stadion byl postaven v roce 1938.

2. Jaká je kapacita stadionu?
Kapacita stadionu je 36 000 diváků.

3. Jaké sporty se na stadionu konají?
Na stadionu se konají různé sportovní akce, včetně fotbalu, atletiky, ledního hokeje a koncertů.

4. Kdy se na stadionu konaly Helsinské olympijské hry?
Helsinské olympijské hry se konaly v roce 1952.

5. Kdo je majitelem stadionu?
Majitelem stadionu je finská vláda.

6. Jak se na stadion dostanu?
Stadion je dobře přístupný mnoha způsoby – můžete se dostat tramvají, autobusem nebo pěšky.

7. Má stadion parkovací místa?
Ano, v blízkosti stadionu jsou k dispozici parkovací místa.

8. Kolik stojí vstupenka na akce na stadionu?
Cena vstupenky se liší podle konkrétní akce. Zpravidla se pohybuje v rozmezí kolem 20 až 50 eur.

9. Kde si mohu zakoupit vstupenky na akce na stadionu?
Vstupenky lze zakoupit online nebo na místě při akci, pokud nejsou vyprodány.

10. Je stadion vhodný pro osoby s omezenou pohyblivostí?
Ano, stadion je vybaven rampami a výtahy pro snadné přístupování osob s omezenou pohyblivostí.


Dovolená Finsko Helsinský olympijský stadion


Finsko není pouze země tisíců jezer a vycházejícího slunce. Skrývá se zde i jedno z nejkrásnějších měst severské Evropy – Helsinki. Toto město nabízí nejen nádhernou architekturu, ale také mnoho kulturních a sportovních aktivit. Mezi ty nejvýznamnější patří Helsinský olympijský stadion, který nabízí nejen možnost sportovního vyžití, ale také výbornou turistickou atrakci.

Historie Helsinského olympijského stadionu

Helsinský olympijský stadion vznikl při příležitosti pořádání Letních olympijských her v roce 1952. Stavba stadionu trvala 3 roky a do roku 1950 byl stadion vyhlášen za největší sportovní stadión v Evropě. Světové veřejnosti se proslavil díky úspěšnému uspořádání Letních olympijských her v roce 1952, které se zde konaly.

Od té doby se stadion vrátil do popředí pozornosti při mnoha dalších sportovních akcích, jako například při pořádání Mistrovství Evropy ve fotbale v roce 2001, nebo při konání Světového atletického šampionátu v roce 2005. Během let také stadion prošel několika rozsáhlými rekonstrukcemi, které jej vybavily nejmodernější technologií a zvýšily kapacitu. Dnes je Helsinský olympijský stadion jednou z nejvýznamnějších sportovních arén ve Finsku.

Co nabízí Helsinský olympijský stadion

Helsinský olympijský stadion nenabízí pouze sportovní vyžití, ale také mnoho turistických atrakcí pro návštěvníky. Na stadionu najdeme mnoho památek, jako například památník olympijských her, nebo sochu finského běžce Paavo Nurmiho, který získal během Letních olympijských her v roce 1920 celkem 5 zlatých medailí v atletice.

Velmi oblíbenou aktivitou v létě je zde pak možnost udělat si prohlídku stadionu, kde návštěvníci získají detaily o historii sportovní arény a samozřejmě i možnost projít se po rekordním oválu. Pokud se na stadion chystáte v zimě, pak zde můžete absolvovat běžecké trasy na lyžích, protože v okolí stadionu se nachází více než 8 km běžkařských tras.

Pro všechny chutě a potřeby návštěvníků na stadionu najdeme několik kaváren a restaurací, kde si lze pochutnat na finských specialitách a dalších místních delikatesách.

Závěr

Navštívit Helsinský olympijský stadion by měl být na seznamu povinností každého fanouška sportu, ale také cestovatele, který by rád poznal méně obvyklá místa v této skandinávské zemi. Velké sportovní události na stadioně sídlí jen velmi zřídka, ale v letních měsících můžete zde zažít staletou historii sportovní kultury. Určitě patří Helsinský olympijský stadion mezi oblíbené turistické atrakce v Helsinkách a je to též velmi důležitá část finské kulturní historie.


Ubytování Finsko Helsinský olympijský stadion


Finsko je země, která je známá svým krásným přírodním prostředím, ale také svými fantastickými sportovními akcemi, včetně Olympijských her. Pokud se chystáte navštívit Helsinky, rozhodně si nenechte ujít návštěvu Helsinského olympijského stadionu. Abychom vám usnadnili hledání ubytování v této oblasti, přinášíme vám několik tipů.

Helsinský olympijský stadion byl postaven v roce 1938 a od té doby se stal domovem mnoha významných sportovních akcí. Dnes je pořádán zdejší fotbalový pohár, ale také atletické soutěže a koncerty.

Pokud hledáte ubytování v blízkosti Helsinského olympijského stadionu, máte několik možností. První z nich je samozřejmě hotel. V blízkosti stadionu najdete řadu hotelů různých cenových kategorií, od cenově dostupných až po luxusní.

Jedním z nejlepších příkladů hotelu v této oblasti je hotel Hilton Helsinki Strand. Nachází se v centru Helsinek, asi 15 minut chůze od stadionu. Nabízí moderní pokoje vybavené Wi-Fi, klimatizací a koupelnou. Hotel má také fitness centrum a restauraci s příjemnou atmosférou.

Další možností je pronajmout si apartmán. Pokud cestujete s rodinou nebo s větší skupinou přátel, může být pronájem apartmánu lepší volbou než hotel. V této oblasti najdete celou řadu apartmánových komplexů, které nabízejí různé typy a velikosti apartmánů.

Jeden z nejoblíbenějších apartmánů v této oblasti je Apartment Hotel Aallonkoti. Nachází se asi 10 minut chůze od stadionu a nabízí různé druhy apartmánů s vlastní koupelnou, kuchyňským koutem a pohodlnou obývací zónou. Tento apartmánový komplex také nabízí sauna, terasu a Wi-Fi zdarma.

Pokud hledáte v této oblasti levnější ubytování, možná vás zaujme hostel. V Helsinkách najdete celou řadu hostelů různých cenových kategorií. Pokud hledáte hostel s kvalitním ubytováním, dobrým jídlem a skvělou polohou, může být pro vás tou nejlepší volbou Hostel Suomenlinna, který se nachází asi 20 minut jízdy metrem od stadionu.

Ať už se rozhodnete pro hotel, apartmán nebo hostel, nezapomeňte si předem zarezervovat ubytování, protože hlavně v období pořádání větších sportovních akcí bývají ubytovací kapacity v této oblasti rychle plné. Takže si užijte váš pobyt v Helsinkách a užijte si fantastické sportovní akce, které Helsinský olympijský stadion nabízí!


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky