Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Finsko Saimaa jezero

Ubytování Finsko Saimaa jezero


Finsko je země, která je proslulá svými překrásnými jezery a přírodou. Mezi jedno z nejznámějších patří právě Saimaa, které se nachází na jihovýchodě země. Toto jezero, které je největší v celém Finsku, v íteré se nachází mnoho malých ostrůvků, překrásných lesů okolo a nádherných pobřeží, je velmi oblíbeným místem pro trávení dovolené.

Aby vaše dovolená v této malebné oblasti byla co nejpříjemnější, je nezbytné zajistit si kvalitní a pohodlné ubytování. Naštěstí v okolí Saimaa je mnoho hotelů, penzionů a dalších druhů ubytování, které se budou snažit, aby se vám u nich líbilo. Pokud si budete chtít dopřát naprosto exkluzivní dovolenou, můžete zvažovat i pronájem celého domu nebo chaty, kde budete mít naprosté soukromí a pocit, že jste na dovolené naprosto sami.

Jako druhé největší město v oblasti Saimaa, po městě Imatra, je velmi oblíbené město Lappeenranta. Město je plné zajímavých památek, jako například nejstarších kamenných staveb v celém Finsku, kamenného hradu a dalších historických staveb. Lappeenranta je také ideálním výchozím místem pro výlety do překrásné přírody, kterou můžete objevovat pěšky, na kole, nebo dokonce na vodních sportech. V centru města se nachází mnoho restaurací, kaváren a barů, které nabízejí širokou paletu snídaní, obědů, večeří a samozřejmě i místní speciality.

V oblasti Saimaa můžete také najít spoustu dalších měst, které jsou stejně jako Lappeenranta plné zajímavostí a historických památek. Mezi nejpopulárnější města patří například Mikkeli, kde se nachází muzeum, které ukazuje každodenní život v Finsku v 19. století, nebo Savonlinna, kde se každoročně koná operní festival.

Když už máte zajištěné skvělé ubytování a plán, co v oblasti Saimaa navštívit, nezapomeňte si s sebou vzít dostatek oblečení, protože i když léto bývá v této oblasti poměrně teplé, může se počasí velmi rychle změnit. Můžete se také setkat s pobytovou taxou, která se bude pohybovat mezi 1-3 euro za noc a bude ji nutné zaplatit.

Celkově zaměření dovolené v oblasti Saimaa je ideální pro ty, kteří hledají klidnou, ale zároveň plnohodnotnou dovolenou, plnou historky, výletů, skvělého jídla a pobytu v nádherné přírodě.


Nejčastější dotazy a odpovědi Finsko Saimaa jezero


1. Jak velké je Saimaa jezero?

Saimaa jezero je největší jezero ve Finsku a v celé Evropské unii s rozlohou 4 400 km².

2. Kde se Saimaa jezero nachází?

Saimaa jezero se nachází v jihovýchodní části Finska, v regionu Jižní Savo.

3. Jak se dostat k Saimaa jezeru?

Nejlepší způsob, jak se dostat k Saimaa jezeru, je letadlem do hlavního města Helsinek a poté pokračovat vlakem nebo autobusem do města Savonlinna, které se nachází přímo u jezera.

4. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Saimaa jezera?

Nejlepší doba k návštěvě Saimaa jezera je v letních měsících, kdy jezerní voda je teplá a počasí je příjemné.

5. Jaké aktivity jsou k dispozici na Saimaa jezeře?

Mezi nejoblíbenější aktivity na Saimaa jezeře patří rybaření, plavba lodí, kajak a kanoe, turistika, cyklistika a golf.

6. Existuje na Saimaa jezeře nějaké ubytování?

Ano, na Saimaa jezeře je k dispozici mnoho možností ubytování, včetně hotelů, ubytování typu bed&breakfast, chat a apartmánů.

7. Je Saimaa jezero vhodné pro rodiny s dětmi?

Ano, Saimaa jezero je vhodné pro rodiny s dětmi. Existuje mnoho aktivit pro děti, včetně hřiště, bazénů a dětských klubů.

8. Je možné na Saimaa jezeře plavat?

Ano, na Saimaa jezeře je možné plavat. V letních měsících je teplota vody příjemná a jezero je čisté.

9. Jaké jsou nejlepší místa k návštěvě na Saimaa jezeře?

Mezi nejlepší místa k návštěvě na Saimaa jezeře patří město Savonlinna, které se nachází na jižním pobřeží jezera, a národní park Linnansaari, který je domovem mnoha druhů zvířat a rostlin.

10. Je nutné mít na Saimaa jezeře povolení k rybolovu?

Ano, pro rybolov na Saimaa jezeře je nutné mít platné povolení k rybolovu. Tyto povolení lze zakoupit v místních obchodech nebo na internetu.


Dovolená Finsko Saimaa jezero


Finsko je známé svou nádhernou přírodou, a pokud plánujete dovolenou plnou relaxace a odpočinku, Saimaa jezero je ideálním místem pro vás. Saimaa je najvětší jezero ve Finsku a jedno z největších jezer v Evropě. Nachází se na jihovýchodě země a jeho rozloha dosahuje více než 4 400 kilometrů čtverečních.

Začněme tím, že si představíme úžasné přírodní scenérie, které okolí jezera nabízí. Saimaa je známá svými tisícovkami ostrovů a poloostrovů, které se táhnou po celé délce jezera. Tyto ostrovy jsou obklopené modrými vodami jezera a obklopeny lesy, čímž vytvářejí nádherný pohled. Večeře s výhledem na jezero a lesy jsou neuvěřitelně romantické a relaxační.

Jednou z hlavních turistických atrakcí Saimaa je přírodní rezervace Linnansaari. Tato rezervace je domovem mnoha vzácných druhů fauny a flóry, jako jsou rysi, losi, bobři a vzácní dravci. Pro milovníky přírody a fotografy je to opravdový ráj. Můžete se tu vydat na procházku, výlet lodí nebo dokonce strávit noc v jednom z táborů v parku. Nezapomeňte si připravit fotoaparát, abyste zachytili úžasné okamžiky s divokými zvířaty.

Pro ty, kteří se potřebují zcela odpojit od světa kolem nich, je Saimaa ideálním místem. Toto jezero je obklopeno tichem a klidem, což vám umožní opravdu se zrelaxovat. Existuje mnoho pláží, kde si můžete užívat slunečního záření a osvěžujících koupelí ve sladkých vodách. Přírodní prostředí je také vhodné pro pěší turistiku nebo cykloturistiku, takže si můžete prohlédnout okolní krajinu až do nejmenších detailů.

Jezero Saimaa je také ideálním místem pro rybaření. Jeho vody jsou bohaté na ryby, jako jsou candáti, síhy či štiky. Nezapomeňte si vzít prut s sebou a vyzkoušejte štěstí při chytání svého vlastního oběda. Pokud nejste zkušený rybář, můžete si dokonce najmout místního průvodce, který vám pomůže prozkoumat nejlepší rybářská místa.

Pokud máte chuť na trochu kultury během své dovolené, můžete navštívit okolní města a vesnice. Město Savonlinna, které se nachází přímo na břehu jezera Saimaa, má slavný hrad a každoročně hostí známý operní festival. Je to zajímavé místo pro milovníky umění a historie.

Ať už si plánujete dovolenou plnou aktivit, odpočinku nebo poznávání kultury, jezero Saimaa ve Finsku je ideálním místem. Jeho přírodní krása, klidné prostředí a různé aktivity nabízejí možnosti pro každého. Nechte se unést nádhernou scenérií, kterou Saimaa má nabídnout a zažijte nezapomenutelný pobyt.


Letenka Finsko Saimaa jezero


Finsko Saimaa jezero – Krajina krásy a poklidu

Pokud hledáte destinaci, která vás okouzlí svou neuvěřitelnou přírodou a klidnou atmosférou, je Finsko a jeho Saimaa jezero ideální volbou. Toto jezero se nachází na jihovýchodě Finska a je největším jezerem v zemi. Co všechno vás na této krásné lokalitě čeká?

Saimaa jezero je jednou z nejúžasnějších přírodních krás Finska. Jedná se o typické jezero ledovcového původu, které je obklopeno nádhernými lesy a malými ostrůvky. Jeho rozloha dosahuje přibližně 4 400 kilometrů čtverečních, což znamená, že máte před sebou spoustu prostoru k prozkoumávání a objevování.

Hlavním důvodem, proč byste měli navštívit jezero Saimaa, je jeho jedinečný ekosystém. Toto místo je domovem mnoha ohrožených druhů rostlin a živočichů, včetně tuleňů a vydry. Můžete se vydat na vyhlídkovou plavbu nebo si pronajmout loď a prozkoumávat okolí sami. Určitě uvidíte mnoho ptačího života a můžete si vyzkoušet i rybaření, které je v této oblasti velmi populární.

Pokud máte rádi aktivní dovolenou, nabízí jezero Saimaa také mnoho možností pro outdoorové aktivity. Můžete si zapůjčit kajak nebo paddleboard a projíždět se po jezeře, nebo se vydat na pěší túru po okolních lesích. V zimě můžete vyzkoušet bruslení na zamrzlém jezeře nebo se projet na sněžném skútru. Pokud jste milovníci sauny, můžete si zarezervovat saunový člun a užívat si parní lázně přímo na vodě.

Kromě přírody a outdoorových aktivit je Saimaa jezero také obklopeno krásnými historickými městy, které stojí za návštěvu. Například město Savonlinna je známé pro svou středověkou hradní pevnost, která je každoročně hostitelem operního festivalu. Tento festival přitahuje návštěvníky z celého Finska i ze zahraničí.

Dalším zajímavým místem je město Lappeenranta, které se nachází na břehu jezera Saimaa. Zde můžete navštívit lázeňský a rekreační areál s termálními lázněmi a wellness centrem, nebo si projít malebnou starou částí města s tradičními finskými domky.

Aby byla vaše cesta do Finska co nejpohodlnější, doporučuje se využít leteckou dopravu. Existuje mnoho spojů z různých evropských měst přímo do Helsinek, hlavního města Finska. Zde si můžete pronajmout auto a jet po dálnici směrem na jih, kde se nachází jezero Saimaa.

Finsko Saimaa jezero je skutečným rájem pro milovníky přírody a klidu. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete pro aktivní dovolenou nebo si jen užít okouzlující atmosféru této oblasti, určitě si zde najdete něco, co vás zaujme. Přírodní krása jezera Saimaa vás s jistotou okouzlí a přinese vám nezapomenutelné zážitky.


Počasí Finsko Saimaa jezero


Finsko je jednou z nejsevernějších zemí Evropy a i přesto, že patří mezi nejlépe organizované země světa, není zcela ušetřeno extrémního počasí. Když se podíváme na oblast Saimaa jezera, můžeme říci, že počasí zde je v zásadě podobné jako v celém Finsku. Protože je Saimaa jezero největším jezerem v této zemi, má vliv na místní klima.

V zimě se počasí v oblasti Saimaa jezera může výrazně změnit. Teploty klesají pod bod mrazu a ledová kůra na jezeře zůstává dlouho. Mezi prosincem a březnem mohou být teploty třicet stupňů pod nulou. Obzvláště v severní části jezera se počasí může stát velmi nebezpečným.

Během jara a léta teploty vzrůstají a mohou být i třicet stupňů nad nulou. V této době se Saimaa jezero stává velmi populárním místem pro turisty, kteří zde mohou najít krásné pláže, jachty a nemálo mnoho vodních sportů. Když spadne déšť nebo stoupají teploty, hojí se hojnost místních rostlin a vzrůstá i živost v zemi a na vodě.

Podzim v oblasti Saimaa jezera je chladnější a vlhčí než léto, ale stále se pohybuje v hranicích asi deseti a patnácti stupňů nad nulou. Místní zvířata se začínají připravovat na zimu a je to také doba, kdy se návštěvníci mohou těšit na krásné podzimní scenérie.

Celkově bychom mohli říci, že počasí v oblasti Saimaa jezera se mění v závislosti na ročním období. Bez ohledu na počasí, je Saimaa jezero vždy krásné a atraktivní. Před plánováním vaší návštěvy se však vždy poraďte s místními odborníky na počasí a podmínky pro turisty.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky