Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Francie Colmar

Ubytování Francie Colmar


Pokud byste rádi poznali jedno z nejkrásnějších měst v Alsasku, je pro vás Colmar tou správnou volbou. Tento malebný francouzský přístav je skvělým cílem pro turisty toužící po romantické dovolené v kouzelném prostředí. Aby vaše cesta byla dokonalá, je třeba si zajistit kvalitní ubytování.

Co se týče možností ubytování v Colmaru, nabídka je velmi rozmanitá. Můžete zvolit levné ubytování v hostelech, nebo si užít pohodlí v luxusních hotelech. Vzhledem k tomu, že Colmar je velmi oblíbenou turistickou destinací, doporučuji si zarezervovat ubytování včas, aby nebylo např. ve vrcholovém období sezóny všechno plně obsazeno.

Pokud se rozhodnete pro ubytování v centru města, máte přímý přístup ke všem památkám a atrakcím. Pokud vám nevadí vyšší ceny, můžete se ubytovat v některém z hotelů v historickém centru. Například kousek od známé fontány Zbrojnoše (Fontaine Schwendi) se nachází hotel Le Colombier, který je považován za jedno z nejlepších ubytování v Colmaru. Můžete si zde užít mnoho luxusních služeb, jako je venkovní bazén, sauna, fitnesscentrum a SPA. Ve stejné lokalitě se nachází i několik levnějších ubytování, jako je hotel Saint Martin nebo půvabný hotel La Maison des Têtes.

Pokud však preferujete ubytování mimo centrum, bude pro vás ideální některý z okolních hotelů. V Colmaru se nachází několik hotelů s vlastním bazénem a wellness zařízením, jako například Novotel Colmar nebo Taj Résidence & Spa. Tyto hotely se nachází pouhých pár minut jízdy od centra města.

Pro ty, kteří hledají levnější alternativy, jsou v Colmaru k dispozici i ubytovací zařízení v podobě hostelu nebo penzionu. Například vzdálený jen 2 kilometry od města můžete najít hotely Hostellerie Le Marechal a Hôtel Les Maraîchers.

Celkově lze tedy říci, že ubytování v Colmaru není problémem, stačí jen vybrat takové, které splňuje vaše požadavky. Ať už svou dovolenou strávíte v centru města nebo v okolí, určitě si užijete skvělý pobyt, který bude plný krásných zážitků.


Počasí Francie Colmar


Colmar je malebné město nacházející se ve francouzské regionu Alsasko. Leží na sáze francouzského departementu Haut-Rhin, asi 64 kilometrů jihozápadně od hlavního města regionu, Štrasburku. Toto překrásné město je nejen známé svými památkami, ale také svým jedinečným počasím.

Colmar leží ve vnitrozemí, což má vliv na jeho klima. Nachází se v severní části Alsaska, který je situován mezi Vogézami na západě a Rýnem na východě. Díky této poloze je město obklopeno kopci, což ovlivňuje místní podnebí.

Colmar má oceánské klima s mírnými teplotami a vlhkostí po celý rok. Léta jsou příjemně teplá a slunná, s průměrnými teplotami kolem 25 °C. V horkých letních dnech se teploty mohou vyšplhat až na 30 °C, avšak díky přítomnosti řeky Lauch a kanálů je ve městě dostatek vody, která pomáhá udržovat příjemný chlad.

Podzim v Colmaru je také úžasnou dobou návštěvy. Teploty klesají na příjemných 15-20 °C a okolní krajinu pokrývají zlaté a červené odstíny barevných listů stromů. Tuto roční dobu mohou však doprovázet deště, takže byste si měli přibalit deštník, pokud plánujete návštěvu.

Zima v Colmaru je mírná, teploty se pohybují kolem 0-5 °C. Sněhové pokrývky nejsou příliš časté, ale když napadne sníh, vytváří se kouzelná atmosféra, která se hodí k vánočnímu trhu ve městě. Tento trh je jedním z nejznámějších ve Francii a láká tisíce návštěvníků z celé Evropy.

Jaro v Colmaru je obdobím, kdy se město probouzí k životu. Teploty stoupají na příjemných 15-20 °C a kvetou květiny všude kolem. Můžete se projít malebnými uličkami města a obdivovat rozkvetlé zahrady a parky.

Celkově je počasí v Colmaru považováno za příjemné a vhodné k prozkoumávání města a okolí. Bez ohledu na to, kdy se rozhodnete navštívit Colmar, budete zde vítáni jak v horkých letních dnech, tak při zasněženém zimním pobytu.


Dovolená Francie Colmar


Pokud hledáte báječné místo pro dovolenou, kam se můžete vydat, pokud toužíte po kráse historických měst, vynikající gastronomii a vynikajících vínech, pak je Colmar ve Francii tou nejlepší volbou.

Toto město se nachází v regionu Alsasko, ležícím na východě Francie. Již z dálky okouzlí návštěvníky svými barevnými domy z dřeva, ale nejen to. Colmar je město s důležitou historickou a kulturní hodnotou, ale zároveň je to místo plné života, kde si můžete užít skvělé jídlo, skvěle se bavit a prohlížet si ty největší památky.

Když se budete procházet úzkými a kamenitými uličkami, můžete si užít výhledy na fantastické staré domy a nádherné kostely. Můžete si vybrat mezi málo užívanými uličkami nebo bankami Rýna podél řeky, kde si můžete vychutnat slunce, které vás bude hřát po celý den. Colmar má také mnoho nádherných parků, ideálních pro rodinné píkniky a romantické procházky.

Francouzská kuchyně je mezinárodně známá a Colmar nezklame v tomto ohledu. Můžete ochutnat skvělá vína a dobré jídlo. Samozřejmě, že nebudete chodit hladoví, protože v této oblasti jsou k dostání mnoho proslulých jídel, jako je tarte flambée a choucroute garnie.

Pokud se dostanete do Colmaru na jaře, můžete se těšit na několik slavností. Historický trh v jejím srdci nabízí místní produkty, keramiku a suvenýry a můžete si užít slavnostní hudbu. Také je možné navštívit slavnostní přehlídky ručních prací a koníčků. V létě můžete navštívit slavný archiv hudební hudby, což je skvělý koncert, který se koná každý rok v červenci a srpnu.

V zimě můžete navštívit Colmar trh vánoční. Tento trh je jedním z nejznámějších na světě a nabízí mnoho vánočních ozdob, místních sladkostí a řezbářských děl.

Pokud chcete zažít dovolenou plnou nezapomenutelných zážitků, pak je Colmar v Alsasku tím pravým místem, kde strávit dovolenou. Od návštěvy historických míst po ochutnávky místní gastronomie a vín, tato oblast Francie má tolik co nabídnout. Takže neváhejte a přijďte navštívit tento krásný kout Francie!


Nejčastější dotazy a odpovědi Francie Colmar


Dotazy a odpovědi týkající se Francie a města Colmar mohou zahrnovat následující:

1. Jaká je hlavní atrakce ve městě Colmar?
- Hlavní atrakcí ve městě Colmar je starobylé historické centrum s malebnou architekturou a kanály nazývané "La Petite Venise".

2. Jak se dostat do města Colmar?
- Nejjednodušší způsob, jak se dostat do města Colmar, je letecky do letiště v blízkém městě Basel nebo do letiště v městě Strasbourg. Poté můžete využít vlakové nebo autobusové spojení do Colmaru.

3. Jsou v Colmaru nějaké muzea?
- Ano, v Colmaru je několik zajímavých muzeí, jako například Unterlinden Museum, které je domovem slavného obrazu Isenheima Kristus, nebo Bartholdi Museum, připomínající slavného sochaře Augusta Bartholdiho, autora sochy Svobody v New Yorku.

4. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Colmaru?
- Nejlepší čas na návštěvu Colmaru je v jarních a letních měsících, kdy je počasí příjemné a také probíhají různé festivaly a trhy.

5. Jaké jsou typické speciality, které bychom měli ochutnat v Colmaru?
- V Colmaru můžete ochutnat typická alsaská jídla, jako je choucroute (zeli), flammekueche (pizzovitá placka s cibulí a slaninou), quiche lorraine, a samozřejmě také slavná alsaská vína.

6. Existuje nějaký slavný trh ve městě Colmar?
- Ano, ve městě Colmar se každoročně koná velmi známý vánoční trh nazývaný "Marché de Noël" s bohatou nabídkou vánočních dekorací, různých potravin a dárků.

7. Jak dlouho bych měl zůstat v Colmaru?
- Doporučuje se zůstat v Colmaru minimálně jeden nebo dva dny, aby byl čas se projít po historickém centru, navštívit muzea a vychutnat si místní atmosféru.

8. Existují v okolí Colmaru další zajímavá místa k návštěvě?
- Ano, v okolí Colmaru se nachází několik malebných alsaských vesnic, jako například Riquewihr, Eguisheim nebo Kaysersberg, které stojí za návštěvu pro svou architekturu a atmosféru. Mohli byste také navštívit město Strasbourg, které je hlavním městem regionu Alsasko.


Letenka Francie Colmar


Pokud hledáte neobvyklé a malebné místo pro svou další dovolenou, město Colmar ve Francii by mohlo být tou správnou volbou. Colmar, nacházející se v regionu Alsasko, je jedním z nejkrásnějších historických měst ve Francii a nabízí návštěvníkům bohatou paletu umění, kultury a architektury.

Kdysi součástí Německa, dnes je Colmar známý svou jedinečnou kombinací německých a francouzských vlivů, které se odrážejí jak v jeho historii, tak i v kultuře. Město se pyšní zachovalými středověkými domy, úzkými uličkami a okouzlujícími kanály, které dávají místu romantický a pohádkový nádech.

Jedním z hlavních lákadel Colmaru je její stará čtvrť, nazývaná "La Petite Venise" neboli Malá Benátky. Klenuté mosty, pastelově zbarvené domy a vodní cesty se spolu prolínají, vytvářejíce idylickou atmosféru. Tento malebný koutek je přímočaře vykreslený z pohádky a je ideálním místem pro procházku, poznávání místní historie a také pro ochutnávání tradiční alsaské kuchyně.

Jedním z nejslavnějších lidí spojených s Colmarem je malíř a sochař Martin Schongauer. Jeho díla jsou nezapomenutelnou součástí města a můžete si je prohlížet v Unterlindenově muzeu, které se nachází v bývalém dominikánském klášteře. Toto muzeum je domovem také pro slavný Isenheimerův oltář od Matthiase Grünewalda, který je jedním z největších uměleckých pokladů Francie.

Colmar je také známý svou láskou ke skvělému vínu. Region Alsasko produkuje exkluzivní bílá vína, zejména Riesling, Gewürztraminer a Pinot Blanc. Můžete se vydat na více než 170 kilometrů vinařských stezek a objevovat vinice, které zdobí okolí města. Nenechte si ujít návštěvu některého z místních vinných sklípků a ochutnejte lahodné místní lahůdky.

Colmar je také skvělým výchozím místem pro poznávání okolních památek. Pouze krátkou jízdou autem se můžete dostat k pevnosti Haut-Koenigsbourg, která je postavena na vrcholu kopce a nabízí nádherný výhled na okolní krajinu. Další skvosty, které stojí za návštěvu, zahrnují města Riquewihr, Eguisheim a Kaysersberg, které jsou známé svými historickými středy a tradičními trhy.

Pokud plánujete navštívit Colmar, nejjednodušším způsobem, jak se tam dostat, je letecky. Můžete si rezervovat letenku přímo do letiště EuroAirport Basel-Mulhouse-Freiburg, které se nachází asi hodinu jízdy od Colmaru. Z letiště se pak můžete dopravit vlakem, autobusem nebo si pronajmout auto.

Colmar je malým kouskem ráje, který si zamilují milovníci architektury, umění a dobrého jídla. Jeho jedinečné spojení německých a francouzských vlivů vytváří zvláštní a kouzelnou atmosféru. Pokud hledáte nezapomenutelnou dovolenou, město Colmar bude skvělou volbou.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky