Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Francie Rouen

Letenka Francie Rouen


Francie je země plná krásných měst a historických památek. Jedním z těchto měst je východo-francouzské město Rouen, které je známé svými gotickými kostely, náměstím Place du Vieux-Marché a také svou historií a kulturou.

Pokud máte zájem navštívit toto město a ochutnat francouzskou atmosféru, existuje několik možností, jak se tam dostat. Tou nejrychlejší a nejpohodlnější cestou je letadlo. Letenky do Rouenu si můžete objednat na různých webových stránkách, jako je například Skyscanner, nebo u cestovních kanceláří.

Letenky se liší v závislosti na termínu letu, času předobjednání a také odkud letíte. Pokud hledáte levné letenky, je nejlepší hledat s dostatečným předstihem. Průměrná cena letenky z Prahy na letiště v Rouenu se pohybuje kolem 3000 Kč.

Po příletu na letiště v Rouenu se můžete dostat do centra města autobusem, nebo taxíkem. Autobusová zastávka je přímo před odletove zónou a jízdné stojí kolem 2 eur. Pokud si však přejete spíše pohodlí a soukromí, můžete si objednat taxík, jehož cena se liší v závislosti na vzdálenosti a okolnostech.

Ve městě si pak můžete prohlédnout mnoho míst, jako jsou kostely Notre-Dame de Rouen, Saint-Ouen a Saint-Maclou, náměstí Place du Vieux-Marché, kde byla upálena Joan of Arc, a také mnoho muzeí a galerií. V centru města se také nachází mnoho restaurací a kaváren, kde si můžete vychutnat tradiční francouzskou kuchyni.

Rouen je město plné kultury, historie a krásy. Pokud se rozhodnete navštívit toto město východní Francie, bude pro vás nejsnadnějším a nejpohodlnějším způsobem dopravy letecká doprava. Takže si neváhejte rezervovat letenky a užijte si nádhernou dovolenou v tomto francouzském klenotu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Francie Rouen


Dotaz: Jak se dostat z letiště v Paříži do Rouenu?

Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat z letiště v Paříži do Rouenu, je vlakem. Z letiště CDG nebo Orly se můžete přemístit do hlavního nádraží v Paříži a odtud se pak dostat vlakem přímo do Rouenu. Jízda trvá přibližně 1,5 až 2 hodiny.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší památky v Rouenu?

Odpověď: Mezi nejlepší památky v Rouenu patří katedrála Notre-Dame, která je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO a je známá pro své vitráže a gotickou architekturu. Další památky zahrnují muzeum krásných umění, Palais de Justice a Muzeum přírodní historie.

Dotaz: Co mohu ochutnat v Rouenu?

Odpověď: Rouen je známý pro své gastronomické speciality, mezi které patří andouillette (párek z vepřového masa), Camembert (místní sýr), sušenky Paille d'Or a calvados (jablkovice). Další zajímavostí jsou místní trhy, na kterých si můžete koupit čerstvé ovoce a zeleninu, sýry a různé druhy pečiva.

Dotaz: Jaký je nejlepší čas na návštěvu Rouenu?

Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Rouenu je v létě, kdy jsou teploty příjemné a můžete si vychutnat krásné procházky městem. V zimě je město klidnější, ale může být chladno a deštivo. Výhodou návštěvy v jiných obdobích je nižší počet turistů a možnost najít levnější ubytování.

Dotaz: Jaké jsou možnosti dopravy v Rouenu?

Odpověď: V Rouenu je k dispozici tramvajová síť a autobusová doprava. Kromě toho můžete využít taxi služby nebo si pronajmout auto. Ve městě je také možné si pronajmout kolo pro snadnou a ekologickou přepravu.

Dotaz: Kde si mohu koupit suvenýry v Rouenu?

Odpověď: V Rouenu najdete mnoho obchodů se suvenýry, které nabízejí místní speciality, jako jsou sušenky Paille d'Or, andouillette, Camembert a další. Můžete si také koupit ručně malované keramické výrobky a jiné umělecké předměty. Pokud hledáte luxusní značky, můžete se zaměřit na nákupy v centru města.


Počasí Francie Rouen


Francie je známá svým krásným kulturním dědictvím i svým rozmanitým klimatem. Jedním z míst, které stojí za návštěvu kvůli svému počasí, je město Rouen. Rozhodnete-li se navštívit tuto francouzskou destinaci, můžete očekávat mnoho různých typů počasí, které budou určovat vaše zážitky.

Zima v Rouenu je obvykle chladná a mokrá, s průměrnými teplotami kolem 5 °C a minimálními teplotami blízkými bodu mrazu. Často prší, takže budete potřebovat nepromokavou bundu. Pokud tedy navštívíte Rouen v této roční době, berte to jako příležitost k tomu, abyste se podívali na městskou architekturu, zašli na kávu nebo čokoládu do místních kaváren a objevili kulturní akce a festivaly, které se v této oblasti konají.

Jaro v Rouenu je velmi krásné – kvetou stromy, trávy a keře, a kromě toho jsou teploty mírnější než v zimě. Pokud navštívíte město v jarní sezóně, připravte se na teploty kolem 15 °C a občasné srážky. Jaro však znamená také první slunce a extra čas na turistické výlety.

Léto v Rouenu znamená teploty kolem 20 °C a mnoho slunce! Toto počasí je ideální na procházky po městě, koukání na versailleský palác a jeho zahrady a obdivování krásy busty Joana zArku, která je symbolem města. Dřív, než se ale odhodláte k prohlídce, nezapomeňte, že léto může být občas deštivé – tak ujistěte se, že si přibalíte chránící oblečení na případný déšť.

Podzim v Rouenu je často mírný, s teplotami kolem 10–15 °C a ne moc velkou šancí na pramenící srážky. Navzdory tomu, podzim nabízí kouzelné barvy všude kolem sebe - listy stromů se stmavují a žlutají, díky čemuž můžete vidět krásné panoramata z různých bodů města.

Pokud vás zajímá počasí Rouenu, můžete si stáhnout aplikaci, která vám ukáže předpověď počasí v reálném čase, nebo si prohlížet předpovědi na internetu. Pouze se ujistěte, že se rozhodujete podle správných informací, abyste si mohli naplánovat Vaší cestu na ty správné okamžiky!


Ubytování Francie Rouen


Rouen se nachází v severní části Francie a je hlavním městem regionu Normandie. Město je známé svým historickým odkazem, jakož i svou architekturou a kulturou. Pokud toužíte po návštěvě této krásné destinace, budete chtít zvážit následující tipy na ubytování.

Jeden z nejpopulárnějších typů ubytování v Rouenu jsou hotely. Město nabízí širokou škálu hotelů, od luxusních až po méně drahé možnosti. Pokud hledáte větší množství hotelů v centru města, zaměřte se na oblast kolem katedrály Notre-Dame nebo na Rue des Arsins. Tyto oblasti se nacházejí v blízkosti mnoha turistických atrakcí, jako jsou kostely, muzea a památky.

Pokud jste náročnější cestovatel a hledáte něco více pohodlného, můžete vyzkoušet nabídku apartmánů. Jejich hlavní předností, oproti hotelům, je větší prostor pro vaši rodinu nebo skupinu přátel. Pokud byste raději zůstali blíže k centru, zvažte pobyt v apartmánech v historické čtvrti Saint-Patrice, kde můžete získat pocit Autentickosti, kterou se město pyšní.

Pokud hledáte odpočinek na okraji města, potěší vás možnost pokojů v rodinných pensiónech. Ty se nacházejí v klidných částech města a jsou ideální pro ty, kteří rádi užívají klid a přírodu. Přesně tuto možnost najdete v zelené oblasti Les Sapins, v blízkosti historických atrakcí, jako je rodný dům Clauda Moneta nebo hrad Gaillon.

V případě, že se řadíte mezi cestovatele, kteří ocení alternativní zážitek, zvažte ubytování v kempu. V Rouenu najdete kempy v krásné krajině u řeky Seiny. Tyto kempy jsou ideální pro ty, kteří chtějí prozkoumat přírodu a nechtějí utrácet příliš mnoho peněz za ubytování.

Je důležité zkontrolovat všechny možnosti ubytování a zvolit to, které vám nejvíce vyhovuje. Pro turisty, kteří se chtějí ponořit do historie a kultury Rouenu, hotel je ideální volbou. Alternativní zajistí ubytování v penzionech a kempu. Bez ohledu na vaše preference však budete moci v tomto krásném historickém městě zažít zcela jedinečnou atmosféru a užít si nezapomenutelný pobyt v Normandii.


Dovolená Francie Rouen


Dovolená ve Francii: Objevte krásu města Rouen

Pokud plánujete dovolenou ve Francii, město Rouen by nemělo chybět ve vašem itineráři. Toto malebné město na severozápadě Francie je hlavním městem regionu Normandie a nabízí bohatou historii, architekturu a gastronomii.

Rouen je nejlépe známé pro svou katedrálu Notre-Dame, která je jednou z nejvýznamnějších gotických katedrál ve Francii. Její stavba trvala více než tři sta let a stále oslnuje návštěvníky svou nádhernou fasádou a rozsáhlým interiérem. Uvnitř katedrály se nacházejí také pozoruhodné umělecké díla, včetně slavného obrazu "Serák světla" od Clauda Moneta.

Další zajímavou památkou v Rouenu je Palais de Justice, který je největším gotickým palácem ve Francii. Tento impozantní komplex zahrnuje také Sainte-Chapelle, kapli postavenou v 15. století, která je známá pro své překrásné vitráže.

Pro milovníky historie je ideálním místem k návštěvě také Musée des Beaux-Arts, které je jedno z nejdůležitějších uměleckých muzeí ve Francii. Zde můžete obdivovat díla slavných umělců, jako je Monet, Renoir, Picasso a mnoho dalších.

Rouen také nabízí řadu možností pro procházky po malebných uličkách plných historických domů a tržištích. Staré centrum města je plné života a nabízí spoustu možností pro nákupy, ochutnávku regionálních specialit a kaváren, kde si můžete vychutnat skvělou kávu.

Navštívte také Gros-Horloge, což je stará věž s hodinami, která je považována za symbol města. Můžete vystoupat na vrchol věže a vychutnat si úžasný výhled na celé město.

Jednou z hlavních atrakcí ve Francii jsou také tradiční trhy s potravinami a Rouen není výjimkou. Můžete se vydat na trh Marché Saint-Marc, kde si můžete zakoupit čerstvé místní produkty, jako jsou ovoce, zelenina, sýry, víno a další lahůdky.

Pokud máte rádi dobrodružství, můžete se vydat na výlet do nedalekého přírodního parku Boucles de la Seine Normande. Tento park nabízí nádherné scenérie, řeky, lesy a jezera a je ideálním místem pro turistiku, cyklistiku nebo pikniky.

Rouen je také významné město v dějinách světového umění, protože zde byl roku 1431 upálen svatý Jindřich, hrdina Francie. Tuto událost můžete prozkoumat v muzeu Historického a archeologického spolku v Rouenu.

Dovolená ve Francii je vždy nezapomenutelným zážitkem a návštěva města Rouen je rozhodně tím, co by nemělo chybět ve vašem itineráři. Od historických památek až po regionální speciality a nádhernou přírodu, Rouen nabízí mnoho důvodů, proč si zamilovat tuto část Francie. Nechte se unést krásou tohoto malebného města a nezapomenutelnou atmosférou, která je zde všude přítomná.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky