Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Ghana Lake Volta Islands

Letenka Ghana Lake Volta Islands


Ghana není jen zemí slavného safari a bohaté kultury. Skrývá také jedno ze světově nejúžasnějších přírodních divadel - ostrovy na jezeře Volta. Tato úchvatná lokalita je ideálním útočištěm pro ty, kteří hledají dobrodružství v srdci přírody.

Lake Volta je největší umělé jezero na světě a leží na severovýchodě Ghany. Vytvořené v roce 1965 povodím řeky Volta slouží jako zdroj elektřiny a zároveň svědčí o pokroku této africké země. Ostrovy na jezeře Volta jsou bezpochyby jedním z nejlákavějších cílů turistů navštěvujících Ghanu.

Takovým ostrovem je i Akosombo. Nachází se na jihu jezera a je považován za nejdůležitější ostrov. Jedná se o malý ostrov s tropickou vegetací a úžasnými plážemi, které jsou ideální pro opalování a relaxaci. Akosombo je snadno dostupný lodí nebo trajektem, což je zároveň skvělý způsob, jak si vychutnat malebný výhled na jezero.

Dalším oblíbeným ostrovem na jezeře Volta je Dodi. Tento ostrov je známý svou bohatou biodiverzitou a slouží jako rezervace volně žijících zvířat. Návštěvníci se mohou vydat na průvodce a prozkoumat ostrov, kde mají jedinečnou příležitost spatřit slony, krokodýly a mnoho dalších druhů. Pro dobrodružné duše je možné se dokonce zúčastnit projížďky na kajaku nebo se vydat na noční safari.

Pokud se vypravíte na severovýchodní část jezera Volta, narazíte na ostrov Nzulezo. Tento jezerní osvícený ostrov je známý svými tradičními dřevěnými domy, postavenými na dřevěných kolcích. Tato architektonická perla je jedinečná ukázka tradičního ghanského života a stala se také součástí světového dědictví UNESCO. Procházka po tomtéž ostrově je jako krok do minulosti.

Posledním, ale rozhodně ne nejméně důležitým, ostrovem, který nemůžete vynechat, je Ada Foah. Nachází se na jihovýchodě jezera Volta a je oblíbeným cílem pro milovníky vodních sportů. Díky své jedinečné polohu na řece Volta a přemostěním jezera Atlantic Ocean je to ideální místo pro kajakování, windsurfing či kitesurfing. Pokud hledáte adrenalinovou zábavu a dobrodružství na vodě, Ada Foah je tou správnou volbou.

Návštěva ostrovů na jezeře Volta je zážitkem, který nelze popsat slovy. Je to jedinečná příležitost prozkoumat přírodní krásy Ghany a nahlédnout do života místních komunit. Ať už si vyberete kterýkoli z těchto ostrovů, určitě nebudete zklamáni. Ghana vám nabízí nezapomenutelné dobrodružství, poklid a radost z objevování. Při cestě do Afriky si tedy nezapomeňte vytvořit okamžiky na ostrovech jezera Volta.


Počasí Ghana Lake Volta Islands


Ghana je známá svým krásným a teplým tropickým podnebím. Město přístav Akra se nachází na pobřeží Ghanského zálivu a zdejší teploty zřídka klesají pod 25°C. Díky tomuto příjemnému počasí je Ghana oblíbenou destinací pro turisty z celého světa.

Jedním z největších přírodních pokladů Ghany je jezero Volta. Je jedním z největších umělých jezer na světě a je domovem mnoha ostrovů, které zde vznikly v důsledku zatopení oblasti poblíž řeky Volta.

Ostrovy v jezeře Volta nabízejí krásné scenérie a bohatý ekosystém. Mnoho z těchto ostrovů je dosud neobydlených a neporušených lidskou činností, což z nich dělá ideální místo pro přírodní a ekologický zážitek. Ostrovy jsou obklopeny čistými vodami a jsou domovem mnoha druhů ptáků, ryb a rostlin.

Díky své poloze v tropickém pásu je počasí na ostrovech v jezeře Volta většinou velmi příjemné. Teploty se pohybují mezi 25 až 32°C po většinu roku, s mírnějším počasím během deštivého období od dubna do září. Právě během tohoto období se na ostrovech tvoří úchvatné zelené pláně a kvetou mnoho barevných květin.

Toto klidné a mírumilovné prostředí ostrovů v jezeře Volta je ideálním místem pro odpočinek, relaxaci a objevování přírodních krás. Místní obyvatelé vítají turisty a nabízí jim možnost poznat autentický ghanský život na ostrovech. Můžete navštívit tradiční ghanské vesnice, ochutnat jejich typická jídla a potápět se do kultury a tradic této zajímavé země.

Pro ty, kteří se rádi věnují outdoorovým aktivitám, jezero Volta a jeho ostrovy nabízejí mnoho možností. Můžete se pokusit o rybolov s místními rybáři, plavat ve sladkých vodách jezera, projet se na kánoi kolem ostrovů nebo si vyzkoušet různé vodní sporty.

Ostrovy v jezeře Volta jsou jedinečným přírodním pokladem Ghany. Krásná scenerie, příjemné počasí a bohatý ekosystém vás zcela pohltí. Zajímavá je i jedinečná kultura místních obyvatel, která působí dojmem, že zde čas zpomaluje. Pokud hledáte mimořádné místo, které nabízí vzácnou kombinaci krásy a klidu, navštivte ostrovy v jezeře Volta v Ghaně.


Ubytování Ghana Lake Volta Islands


Ghana je země na západním pobřeží Afriky, která je známá svou bohatou kulturou, historií a přírodními krásami. Jednou z nejzajímavějších destinací v zemi jsou ostrovy na jezeře Volta, která přinášejí unikátní zážitek ubytování.

Ostrovy jezera Volta se nacházejí ve vodách největšího lidského vytvořeného jezera na světě - jezera Volta. Tento přírodní a kulturní klenot je ideálním místem pro ty, kteří hledají klid a relaxaci na exotic- kém místě. Ostrovy nabízejí úžasné příležitosti pro přírodní pozorování, vodní sporty a prozkoumá- vání místní kultury.

Nabídka ubytování na ostrovech je rozmanitá, ať už se jedná o luxusní hotely, rustikální domečky nebo možnost kempování přímo na pláži. Pokud preferujete pohodlí a luxus, můžete si zvolit jednu z místních staveb, které nabízejí moderní vybavení, elegantní design a zároveň úchvatný výhled na jezero. Tyto hotely často disponují vlastními plážemi, bazény a restauracemi, kde si můžete vychutnat tradiční ghaňskou kuchyni.

Pro ty, kteří si přejí autentičtější zážitek, je tu také možnost ubytování v rustikálních domečcích, které se nalézají přímo na pláži. Tyto jednoduché a přitom útulné chatky nabízí jedinečný způsob, jak si užít klid a ticho ostrovů jezera Volta. Hosté se mohou probouzet s výhledem na nádherný východ slunce nad jezerem a večer si mohou užívat večeře se zvukem vln a pohledem na hvězdnou oblohu.

Další zajímavou možností ubytování na ostrovech je možnost kempování. Campování na pláži je skvělým způsobem, jak si užít přírodu a dobrodružství. Můžete si postavit stan přímo na pláži a nechat se uspávat zvukem vln, nebo si vydat na procházku po ostrově a objevit jeho nedotčenou přírodu.

Během pobytu na ostrovech můžete prozkoumat okolní přírodu a zúčastnit se vodních sportů. Jezero Volta je oblíbeným místem pro rybaření, jachting, neboť severozápadní pasáty poskytují ideální podmínky pro plachtění, a mnoho dalších aktivit. Můžete také navštívit místní vesnice a poznat kulturu domorodých obyvatel.

Ubytování na ostrovech jezera Volta v Ghaně je jedinečným zážitkem, který přináší klid, relaxaci a příležitost prozkoumat místní přírodu a kulturu. Ať už si vyberete luxusní hotel, rustikální domeček nebo kempování, budete mít možnost zažít to nejlepší, co tato oblast má nabídnout. Takže pokud plánujete cestu do Ghany a hledáte neobvyklou destinaci k pobytu, neváhejte a objevte krásu Ghana Lake Volta Islands.


Nejčastější dotazy a odpovědi Ghana Lake Volta Islands


1. Jak se dostanu na ostrovy Lake Volta?
Ostrovy Lake Volta jsou obvykle dostupné pouze lodí. Existuje několik lodních společností, které provozují pravidelné trasy z různých přístavů, jako je například Akosombo.

2. Jaká nejlepší doba k návštěvě ostrovů Lake Volta?
Nejlepší doba k návštěvě ostrovů Lake Volta je během suché sezóny v období od listopadu do února. Během této doby je méně pravděpodobné, že se setkáte s deštěm a můžete si vychutnat suché a slunečné počasí.

3. Co mohu na ostrovech Lake Volta vidět?
Ostrovy Lake Volta jsou známé svou krásnou přírodou a mírumilovnou atmosférou. Můžete se těšit na skvělé výhledy na jezero a okolní krajiny, procházky v přírodě, rybaření a pozorování ptáků.

4. Mohu na ostrově najít ubytování?
Ano, na ostrovech Lake Volta je možné najít několik ubytovacích možností. Zahrnují kempy, chaty a penziony, které jsou ideální pro turisty, kteří chtějí strávit několik dní na ostrovech.

5. Co musím vědět o kultuře a zvyklostech lidí, kteří na ostrovech žijí?
Lidé, kteří žijí na ostrovech Lake Volte, jsou převážně rybáři a zemědělci a jsou velmi přátelští a ochotní. Je důležité respektovat jejich kulturu a zvyklosti, jako je například jejich náboženství a místní zvyky.


Dovolená Ghana Lake Volta Islands


Ghana Lake Volta Islands jsou jedním z nejkrásnějších turistických cílů v Ghanském regionu Volta. Tento oblastní fiskální ráj se pyšní stovkami vodopádů, slánků a biotopů, což je místo, kde se můžete odpočinout a užívat si klidu. Krajina je také plná života, takže můžete vidět mnoho druhů ptáků, opic a dalších zvířat.

Nejlépe je pobyt plánovat na islandu v průběhu letních měsíců. Během této doby je totiž klima celkově velmi příjemné a partner čekající na vás na islandu je většinou ukazuje z té nejlepší strany. Vyhnete se tak přílišné vlhkosti a horku, což může být pro mnoho lidí zdravotně rizikové.

Před příjezdem na island je nejlepší si zajistit ubytování ve vzdálenosti maximálně pěti kilometrů od pláže. Nejlépe vybírejte místa na vrcholech skalních útesů s krásným panoramatickým výhledem. V oblasti najdete nejrůznější typy ubytování, od jednoduchých kempů až po luxusní apartmány s vlastním bazénem.

Na plážích se můžete odpočinout a slunit, když už vám bude nuda, může vám nejlépe pomoci nějaká z místních hotelových služeb jako například lyžování vodní stezky, plavání s delfíny, jachting či rybaření.

Kromě toho se můžete také vydát na projížďky okolní krajinou. V těchto oblastech najdete spoustu malých osad, kde se skvěle seznámíte s místními obyvateli a jejich životem. Dále můžete vyrazit na jachtařskou plavbu kolem ostrovů a pozorovat divokou přírodu, nebo navštívit historické památky jako například starověké hrobky, jiné památky na africkou historii, nebo dokonce i skalnaté památky a mramorové záhrobí.

Do oblasti se nejlepší jezdit s doprovodem během dne, místní zvyky totiž ženou cestovatelům na útěk ještě před setměním, jelikož v nočních hodinách jsou rizika vysoká a může se vás obzvláště výděra místních živnostníků a obchodníků dotknout více, než byste si přáli. V noci lze vidět na pobřeží miniaturní lampičky a rybáře vyplouvající za úlovkem do hlubin moře.

Ghana Lake Volta Islands je ideální destinací pro ty, kteří se chtějí zcela odpojit od obludné civilizace a užít si klid. Toto místo je oáza klidu a míru pro ty, kteří touží po krása Afrického pobřeží.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky